Skocz do zawartości
harry

Chca wprowadzic prawko od 16 lat!!!

Rekomendowane odpowiedzi

No to brawa dla kolegi i taty z takim to nawet bym nie wsiadal do samochodu!!! Sam mam prawko od miesiaca i jakos nie ciagnie mnie by poszalec, co jak co jak jest miejsce i warunki mozna jechac szybciej ale bez przesady. A ten pomysl z opiekunem bezsensu widac to na przykaldzie taty twojego kolegi czy to cos by dalo obecnosc takich opiekunow?? Watpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu15go: cósik mi mówi, że zmyślasz...

Po co mam zmyślać jak mi nie wierzysz to nie musisz ale mnie nie obchodzi że mi nie wierzysz

to jest to BMW http://motylus.republika.pl/bmw750.html i ma 304KM sory pomyłka nie pamiętałem dokładnie. Musi mieś 12 cylindrów bo liczyłem bo jego ojciec ma zapasowy silnik i było 12 cylindrów. A propo mój kolega jedzie lepiej samochodem niż niededen 20 latek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa... a ruzumu w glowie tez pewnie wiecej ;/

rozumu raczej nie :lol: ale umie on już kilka lat tak jeździ

może spytacie co na to policja :lol:

Już widziałem jak go zatrzymują jednak mieszkam w małeś wsi koło poznania i tam jego stary zna wszystkich policjantów więc nie ma się czego bać

Ile razy tak było że jego stary mówił jedz mi po papierosy Marcin brał BMW i jechał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zamkniętym terenie na działce udzyłem się jeździć z moim ojcem. I powiem wam, że nie myślałem, że to takie trudne, akurat BMW 750iL to nie jest coś zajebiście trudnego do prowadzenia bo to automat, a ja na manualu się uczyłem i miałem dosyć duży plac do nauki ale i tak się bałem, że w siatkę wjade albo w jakieś drzewo. Na początku myślałem, że jak się naciśnie pedał gazu tak do połowy to obroty wzrosną też do połowy maksymalnych, a tu sie zdziwiłem jak miałem po chwili 6500 rpm , mały burnout był na trawie. W tym roku mam nadzieje więcej trenować ale nie po ulicy.

Więc się nie bójcie się jeździć po Warszawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zamkniętym terenie na działce udzyłem się jeździć z moim ojcem. I powiem wam, że nie myślałem, że to takie trudne, akurat BMW 750iL to nie jest coś zatorbiście trudnego do prowadzenia bo to automat, a ja na manualu się uczyłem i miałem dosyć duży plac do nauki ale i tak się bałem, że w siatkę wjade albo w jakieś drzewo. Na początku myślałem, że jak się naciśnie pedał gazu tak do połowy to obroty wzrosną też do połowy maksymalnych, a tu sie zdziwiłem jak miałem po chwili 6500 rpm , mały burnout był na trawie. W tym roku mam nadzieje więcej trenować ale nie po ulicy.

Więc się nie bójcie się jeździć po Warszawie :D

Tak ta bemaka to automat :D ale on ma wielką działke i taką niby trase to sobie ładą tam szalejemy na działce o długości ok 500m to 100km/h lecimy tał łada to to ma takie kopyto że nawet na 2 miesza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczeże mówiąc to przeczytałem tylko trzy pierwsze strony tego tematu i na tym zakończyłem bo wypowiedzi się powtarzały, moim zdaniem ludzie piszący o możliwości prowadzenia samochodu od 21 czy 25 lat są pozbawieni jakiejkolwiek wyobraźni. Przy tak wysokim progu dopiero byłaby rzeźnia, ludzie wsiadaliby za kółko po tak długim czasie oczekiwania totalnie niewyżyci i z pomysłami tak beznadziejnie głupimi że bałbym sie chodzić po ulicy. Z drugiej strony prawko od 16 to totalna głupota bo który 16 latek będzie miał na tyle dojrzały psychicznie żeby oprzeć się pokusie szpanu przed kolegami dziewczynami etc. Uważam że prawko od 18 lat to optymalna granica równierz ze względu na to że większość może już wtedy znaleść sobie jakaś prace i dzieki temu kupić i utrzymać auto w normalnym stanie technicznym nie szukając zgubnych oszczędności. Podsumowywując 16=nie | 25=nie | 18=TAK

Ps. pisze to mając już plastik więc wypowiadam się w miare obiektywnie imho. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiejscie się, ale ostatnio w Czechach złapali kierowcę co jechał Mercedesem(nie wiem jaki model) 240 po autostradzie. Bardzo się zdziwili bo okaząło się, że kierowca ma 12 lat. Okazało się, że chłopak wrócił do domu ze szkoły i poszedł do ojca mu powiedzież, że dostał złą ocenę w szkole, to ojciec mu zabrał mu rower. Dzieciak tak sie wciach!ił, że zabrał ojcu kluczyki i przejechał 200 albo 300 km po autostradach zanim go złapali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zamkniętym terenie na działce udzyłem się jeździć z moim ojcem. I powiem wam, że nie myślałem, że to takie trudne, akurat BMW 750iL to nie jest coś zatorbiście trudnego do prowadzenia bo to automat, a ja na manualu się uczyłem i miałem dosyć duży plac do nauki ale i tak się bałem, że w siatkę wjade albo w jakieś drzewo. Na początku myślałem, że jak się naciśnie pedał gazu tak do połowy to obroty wzrosną też do połowy maksymalnych, a tu sie zdziwiłem jak miałem po chwili 6500 rpm , mały burnout był na trawie. W tym roku mam nadzieje więcej trenować ale nie po ulicy.

Więc się nie bójcie się jeździć po Warszawie :D

Tak ta bemaka to automat :D ale on ma wielką działke i taką niby trase to sobie ładą tam szalejemy na działce o długości ok 500m to 100km/h lecimy tał łada to to ma takie kopyto że nawet na 2 miesza :D
a jaka ma nawierzchnie ta dzialka :D?? moze mi powiesz ze droga gruntowa?? z dziurami :D?? i 100 na godzine takim padlem to juz dawno by sie rozlecial ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zamkniętym terenie na działce udzyłem się jeździć z moim ojcem. I powiem wam, że nie myślałem, że to takie trudne, akurat BMW 750iL to nie jest coś zatorbiście trudnego do prowadzenia bo to automat, a ja na manualu się uczyłem i miałem dosyć duży plac do nauki ale i tak się bałem, że w siatkę wjade albo w jakieś drzewo. Na początku myślałem, że jak się naciśnie pedał gazu tak do połowy to obroty wzrosną też do połowy maksymalnych, a tu sie zdziwiłem jak miałem po chwili 6500 rpm , mały burnout był na trawie. W tym roku mam nadzieje więcej trenować ale nie po ulicy.

Więc się nie bójcie się jeździć po Warszawie :D

Tak ta bemaka to automat :D ale on ma wielką działke i taką niby trase to sobie ładą tam szalejemy na działce o długości ok 500m to 100km/h lecimy tał łada to to ma takie kopyto że nawet na 2 miesza :D
a jaka ma nawierzchnie ta dzialka :D?? moze mi powiesz ze droga gruntowa?? z dziurami :D?? i 100 na godzine takim padlem to juz dawno by sie rozlecial ;))
Tak a żebyć wiedział droga z dziurami i to auto miało remont silnika i ma przyśpieszenie mój kumpel na 2 ciągnie do 70km/h :lol: Ja bym w takim szrocie nie robił remontu ale to nie moje auto nie moja kasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiejscie się, ale ostatnio w Czechach złapali kierowcę co jechał Mercedesem(nie wiem jaki model) 240 po autostradzie. Bardzo się zdziwili bo okaząło się, że kierowca ma 12 lat. Okazało się, że chłopak wrócił do domu ze szkoły i poszedł do ojca mu powiedzież, że dostał złą ocenę w szkole, to ojciec mu zabrał mu rower. Dzieciak tak sie wtorbęjeżał, że zabrał ojcu kluczyki i przejechał 200 albo 300 km po autostradach zanim go złapali :D

Dokladnie to moim autkiem - E klasa of korz z automatem. Ciekawa historia. W ogole ten chlopak zrobil to z zalu ze mu rodzice zabronili na rower wychodzic za zle oceny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja to jechałem z Michałem Wiśniewskim :) I w pewnym momencie powiedział że mam prowadzić a on sie troche prześpi :D Ludzie jak można dać 15 latkówi samochód, to ojciec dziecka musi mieć ładnie zjaraną czache !! Ciekawe co robi policja skoro ludzie na autostradzie jadą 140km/h na dodatek bez prawka !! A tu człowieka na 40 fotoradar złapie jak ma 45 km/h i mandacik !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umial bys perfek jedzic to by cie nie oblali

hahahhahahhaha ten text mnie położył na deski :lol: tak jak napisał biały, zobaczył byś jak sie zdaje w dużym mieście to byś zmienił zdanie... :evil:

to ja ci może opisze o co mi chodzi na przykładzie mojego kolegi który zdawał w tym roku i oczywiście na Wrocławiu który jest 3 pod względem wielkości miastem w Polsce.

 

A więc mój qmpel ze swoim instruktorem miał baardzo dobry kontakt. Rozmawiali jak starzy koledzy i normalnie na "TY". Instruktor wyznał mu że na około 32 egzaminatorów "tylko" 2 nie bierze łapówki

8O . Więc możesz se wyobrazić co sie dzieje. Na placu manewrowym był w grupie 10-cio osobowej z której przeszły na miasto tylko 2 osoby ( on podpłacił i przeszedł i dziewczyna która z nim przeszła później także sie przyznała że zapłaciła ) . Tylko że ta sytuacja była za jego drugim podejściem bo za pierwszym oblali go "na siłe". Czyli jeździł z nim po mieście tak długo aż wkońcu sie pomylił ( bo jazda przez godzine po mieście chyba nie jest uwzględniana )

A żeby nie było że kolega nie umie jeździć to swą przygode z samochodem rozpoczął w wieku 14 lat a w wieku 17 lat sam złożył swój samochód od podstaw ( sam robił nawet blachare, szpachlował itp )

Więc jak widzisz umiejętności są odkładane na drugi plan. Bez forsy masz maaaarne szanse na zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umial bys perfek jedzic to by cie nie oblali - wiem bo np. mo kumpel zdal za 1szym (jdziel dobrze, chodzi tez nie jakos rewelacyjnie)

Nie denerwuj mnie :? . Akurat umiem jeździć jak chcesz wiedziec, a to, że mi się nie udało to akurat wypadek przy pracy, nawet najlepszym sie zdarza :P. A za 2 razem mam zamiar zakonczyc moja zabawe z prawkiem i poprostu to zdać :twisted: :>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umial bys perfek jedzic to by cie nie oblali

hahahhahahhaha ten text mnie położył na deski :lol: tak jak napisał biały, zobaczył byś jak sie zdaje w dużym mieście to byś zmienił zdanie... :evil:

 

Ehhh tam pier***lenie :/ W Gdańsku jakoś nie trzeba dawać łapówek. Ale może to po prostu małe miasto?? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onet.pl, 16 października 2004, PAP, JP

 

Rząd szykuje duże zmiany w ustawie o kierujących pojazdami. "Gazeta Wyborcza" dotarła do rządowego projektu, który niebawem trafi do Sejmu.

 

Po co zmiany? Z dwóch powodów. Pierwszy: aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Liczba śmiertelnych wypadków samochodowych jest u nas trzykrotnie wyższa niż w "starych" krajach UE. Drugi: aby ukrócić korupcję - dawanie "w łapę" oraz przekręty przy egzaminach. A jest co tępić, bo według NIK nieprawidłowości występują aż w 73 proc. ośrodków szkolenia kierowców, pisze "GW".

 

Tylko ślepy nie zauważyłby problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za lekkie odkopanie tematu, ale mam akurat niezły przykład 16-latka za kółkiem. Przed chwilą kumpel na gg mi napisał, że u niego na osiedlu jakiś 16 latek ( wiadomo bez prawka ) wziął ojcu citroena i jeżdził sobie nim po osiedlu i pojezdził........... rozpieprzył przy okazji Opla Corse i co? i uciekł tym citroenem gdzieś. Jego rodzice rozmawiają przed blokiem z właścicielką Corsy i prawdopodobnie chcą żeby ona nie mówiła policji, że to ich synuś kierował :lol: Tylko, że synuś gdzieś spier..... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za lekkie odkopanie tematu, ale mam akurat niezły przykład 16-latka za kółkiem. Przed chwilą kumpel na gg mi napisał, że u niego na osiedlu jakiś 16 latek ( wiadomo bez prawka ) wziął ojcu citroena i jeżdził sobie nim po osiedlu i pojezdził........... rozpieprzył przy okazji Opla Corse i co? i uciekł tym citroenem gdzieś. Jego rodzice rozmawiają przed blokiem z właścicielką Corsy i prawdopodobnie chcą żeby ona nie mówiła policji, że to ich synuś kierował :lol:  Tylko, że synuś gdzieś spier..... :mrgreen:

Buahahaha... Sorry nie mogłem się opanować :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Może jest już pod granicą :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszytsko zależy od człowieka... Niejeden 15 latek ma wiecej oleju w głowie niz niektórzy dorośli.. :? ja sie wśród samochodów wychowałem, uczyłem sie jeździć od dziecka, ale jakoś tak szczerze mówiąc "szczyka"

(celowy ort :) ) czy będe miał prawko w przyszłym roku, czy za 2-3 lata... Po mieście nie jeżdże, bo nie mam po co... chce sobie pojeździc to jade sobie na dawny poligon i śmigam... u babci na wsi to po prostu bioe samochód i jeżdże sobie po wiejskich drogach itp. Nie będe mówił, że dobrze jeżdże, bo człowiek uczy sie tego przez całe życie... moge powiedziec jedynie ze mam juz pewne doświadczenie w tych sprawach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...