Skocz do zawartości
Gość SamoDobro

[sprzęt] Jakiej kierownicy NIE kupować?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SamoDobro

Witam.

W związku z pojawieniem się Richarda Burnsa na PC, noszę się z zamiarem kupna jakiejś kierownicy. Nie chcę pytać jaką kierownicę kupić, tylko jakiej się wystrzegać. Bo każdy zacząłby zachwalać swój sprzęt - a tak przynajmniej poznam (mam nadzieję) wady różnych kierownic.

Zatem: z jakimi kierownicami mieliście do czynienia i jakie nie nadawały się do grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zoltego logitecha. Jakos wykonania taka sobie. Luzy w kierze nieduze. Kiera pracuje bardzo precyzyjnie ale padelsy sa baniate:(. Przez pewien czas wszystko chodzi piknie ale po okolo godzinie grania szwankuje gaz tzn. pomimo tego ze nie jest wcisniety wskazuje nieduze wychylenie(2-10% zaleznie od czasu). Pomaga ponowne podlaczenie pod usb(autokalibracja) Zauwazylem jednak ze ostatnio po intensywny uzytkowaniu ten problem znika. Wczoraj gralem w rbr-a 4 godziny i gaz zachowywal sie normalnie. Na plus tej kiery trzeba tez zaliczyc split axis ktory jest niezbedny aby komfortowo pograc w Ryska:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne zdanie mam co NorieL, lecz u mnie nie wystepuje problem z gazem.

Mysle, ze to przez najnowsze sterowniki do kierki.

Mozna sobie ja kupic i zobaczyc czy sie gry z kierownica spodobaja i wtedy dopiero kupic jakis konkret.

Mnie sie marzy DFP rowniez od Logitecha.

Okolo 650 pln :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tomshardware.pl/consumer/200205...0524/index.html

 

Gram na Microsoft SideWinder Precision Racing Wheel i nie wyobrażam sobie bardziej precyzyjnej kierownicy. Zero luzów, pedały solidnie wykonane i tak samo precyzyjne jak kierownica. Brakuje mi tylko ForceFeedback ale jak ktos ma więcej kasy to nic nie stoi na przeszkodzie (ta z FF ma dodatkowo lepszy gumowy chwyt).

 

P.S. Nie sugerujcie sie opisem na tomshardware ze sterowniki 4.0 nie dzialaja pod XP. Wystarczy je zainstalowac w trybie zgodnosci z Win98 i wszystko łącznie ze split axis działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie brzmi 'jakiej kiery nie kupować?'

 

w tym przypadku lista moze być bardzo długa ! wiec lepiej napisać jaką kiere kupić .

 

na niektórych forach o symulatorach i grach samochodowych ludzie mają najczęsciej takie zdanie " z ff ,od logitech wingman formula force gp w g óre"

 

bez ff polecam logitech zólta (tylko pod usb ,gdyz ta posiada 'split axis' ) lub microsoft Precision Racing Wheel .

unikaj kierownic firm mało znanych i takich jak 'apollo' itp. lub innych wynalazków , gdyz ona mają niewiele wspólniego z kierownicami ;]

 

gdybyś był zainteresowany zapraszam na moją aukcje logitech wingman formula force gp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

a co z produktami firmy Saitek?

oni robią rzeczy raczej dla Playstation - ale widziałem też kierownice Saitek przystosowane do PC - miał ktoś z nimi styczność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

a co z produktami firmy Saitek?

oni robią rzeczy raczej dla Playstation - ale widziałem też kierownice Saitek przystosowane do PC - miał ktoś z nimi styczność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saitek tez. To dobre kierownice, z porzadnie zamocowanymi potami, nie lapia luzow.

 

Podstawowe pytanie- ile gotowki chcesz przeznaczyc na zakup?

 

A co do DFP... fajnie wykonana, poty opytczne. ALE, po kiego mi te 900 stopni obrotu? Nawet w mojej alfetce 156 jest mniej. W rajdach to ok. 130 st w kazda strone, w F1 mniej, w wyscigach klasy turystycznej plus open wheelsy po ok. 300...

 

Mam kupowac DFP i przelaczac ja w tryb 180 stopni? Ewentualnie jezdzic na 900 i ,mimo kiery, nie grac w symulacje w sposob REALISTYCZNY (patrz akapit wyzej)?? Zenada

 

Do GT na PS2 i LFS na PC moze byc... ale kupowac kiere dla 2 gier? I naturalnie trzeba miec jakies momo do calej reszty.

 

U logiego nie przemysleli sprawy i pewnie dlatego ta kierownica to bohaterke ok 20 roznych akcji promocyjnych na zachodzie. Po prostu nikt jej nie kupuje (bynajmnie nie ze wzgledu na cene bo ta jest normalna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer, moze ona i jest "dobra" (w sensie wykonania etc.) ale chyba nie polecisz jej nikomu? Te 900 st. to pomylka. Naturalni, IMHO ;]

 

Co do wartych polecenia kierownic to ostatnio gralem u znajomej (SIC!!) w RBR na F1 force feedback Thurstmaster'a. Powiem jedno- NIESAMOWITA! Cena to ok 180Euro, ale chyba sie o nia pokusze. Wtedy mozecie liczyc na obszerna recenzje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam "starą" MOMO force i tą mogę szczerze polecić .. tyle ze jest nieosiagalna :P ja swoją mam z allegro za chyba 450 pln i jest super... Tak czy siak nie polecam na początku drogich kier a to dlatego ze może wyścigi kogoś nie wciągną i tylko sprzet bedzie sie marnował....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiera pracuje bardzo precyzyjnie ale padelsy sa baniate:(

ja tak dla scislosci, chcialem tylko zauwazyc, ze nie ma takiego czegos jak padelsy, pomylilo ci sie z padlesami, ktore sluza do zmiany biegow, a pedaly to poprostu pedaly

 

A co do DFP... fajnie wykonana, poty opytczne. ALE, po kiego mi te 900 stopni obrotu? Nawet w mojej alfetce 156 jest mniej. W rajdach to ok. 130 st w kazda strone, w F1 mniej, w wyscigach klasy turystycznej plus open wheelsy po ok. 300...

 

Mam kupowac DFP i przelaczac ja w tryb 180 stopni? Ewentualnie jezdzic na 900 i ,mimo kiery, nie grac w symulacje w sposob REALISTYCZNY (patrz akapit wyzej)?? Zenada

w rajdach jest 540 st, w f1 270, mowie o pelnych obrotach, wiec twoje wartosci sa wyssane z palca, poza tym na DFP mozna ustawic jaki sie chce zakres za pomoca DXTweaka, dodatkowo w RBR na ps2 kierownica DFP automatycznie przestawia sie w tryb 540st.

 

W LFS wszystkie samochody oprocz MRT5 maja 900 st obrotu, wiec o jakim braku realizmu piszesz mowiac o tej kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio rozglądam się za dobrą kierownicą - wcześniej myślałem o padzie, ale poza wyścigami do żadnej innej gry by mi się nie przydał - a tutaj kierownica jest chyba lepsza...

 

Tylko poza Logitechem Momo nie za wiele mogę w sklepach znaleźć... Jest jeszcze tańsza wersja Formula Force GP - ale z różnych opisów mogę stwierdzić, że ma sporo wad...

 

Inna sprawa, że wydać 500 zł na kiere to sporo i w sumie nie wiem, czy jest sens dawać ponad 2x więcej niż na FFGP. Ja rozumiem, że Momo jest lepsza, ale różnica w cenie jest ogromna...

 

No więc raczej skłaniałbym się do FFGP - tylko czy będę z niej zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polece czerwonego Logi. mam te kiere trzeci rok i jest praktycznie do wywalenia. Zrobiły mi sie cholernie duze luzy w połozeniu centralnym kiery, pozatym zrobiła sie strasznie nieprecyzyjna. Zebym mógł grac w F1c musze ustawic deadzone na 10-20% chodz czasem nawet po mimo tego kierownica sama sie wyrwie. Jakos wykonania jest dobra, fajnie sie ją trzyma, fajne sa tez przyciski z tyłu kierownicy.

 

Obecnie zastanawiam sie nad zakupem microsoft precision wheel (199zl) z lub bez FF (ok 350zl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da się jej rozebrac i poprawić?

 

Ja mam na razie starego pada z joyem, na którym swego czasu też luzy się zrobiły, ale po przeczyszczeniu i paru innych poprawkach wrócił w miarę do normy...

 

Nie wiem jak to w kierownicy wygląda, ale może też da się coś zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o SEITEKu R100?

 

Kiera wygląda i trzyma się w łapach lepiej od innych za 100PLN pedały sensowne, a dodatkowo mam baaardzo miłe doświadczenia z dwu gałkowym padem tej firmy (P880) ma dwa lata wpadł w łapska/zęby mojej 40Kg psinki i 20Kg brata ciotecznego (ten drugi wyjątkowo niebezpieczny :P i nic luzy na 5% nawet porycie niezabardzo uszkodzone !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jezeli zalezy ci na split axis to warto a jezeli nie to daj sobie spokoj bo saitek tez robi dobre kontrolery.

 

 

ps. a czo ona oby napewno nie ma split axis?? bo na toms hardware napisane jest ze ma osobne osie na pedal gazu jak i hamulca

hmmm no jak naciskam pedal gazu i hamulca to dziala tylko hamulec wiec wnioskuje (moze blednie) ze nie ma split axis ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jezeli zalezy ci na split axis to warto a jezeli nie to daj sobie spokoj bo saitek tez robi dobre kontrolery.

 

 

ps. a czo ona oby napewno nie ma split axis?? bo na toms hardware napisane jest ze ma osobne osie na pedal gazu jak i hamulca

hmmm no jak naciskam pedal gazu i hamulca to dziala tylko hamulec wiec wnioskuje (moze blednie) ze nie ma split axis ...

a nie da sie gdzies tego przelaczyc w sofcie do kierownicy? bo na tom's hardware pisali ze wykrywa ja jako kontroler z 3 osiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jezeli zalezy ci na split axis to warto a jezeli nie to daj sobie spokoj bo saitek tez robi dobre kontrolery.

 

 

ps. a czo ona oby napewno nie ma split axis?? bo na toms hardware napisane jest ze ma osobne osie na pedal gazu jak i hamulca

hmmm no jak naciskam pedal gazu i hamulca to dziala tylko hamulec wiec wnioskuje (moze blednie) ze nie ma split axis ...

Gdy nie ma splita to gra powinna sie zachowac tak jakbys nie mial zadnego pedalu wcisnietego - czyli tak jakbys puscil gaz.

Gdy splitaxis jest WLACZONY to dziala to tak jak naprawde w samochodzie.

Samochod sie zatrzyma ale nie tak szybko jakbys nie mial gazu wcisnietego. Po prostu moc silnika nigdy nie przezwyciezy sily hamowania :)

Podejrzewam zatem, ze masz split poniewaz piszez, ze dziala tylko hamulec. Ale chyba to takie zludzenie bo defacto dziala on z gazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skalibrowac w winxp ? - zrobione

stery - sa na stronie saiteka ale jakos nie widze specjalnej roznicy po ich zainstalowaniu i przed ... a moze to ten egzemplaz jest walniety ? bo narazie mam klopoty z RBR i CMR. W RBR mam caly czas wcisniety gaz na 3/4 mimo ze go nawet nie dotykam noga a w CMR to samo tylko ze z hamulcem ... LFS dziala wzorowo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem kierownicę na Allegro

V4 FroceFeedback firmy Interact.

Trochę się wpieniłem, jak się okazało, że nie ma żadnych sterowników dla Windows 2000 - ale pod Win98 poszła bez problemów - nawet nie trzeba jej było kalibrować.

wrażenia z gry w Richard Burns Rally: ja pierdziele! ja nie umiem jeździć!! - ale będę twardy i się nauczę - szczególnie, że Force Feedback RZĄDZI! czytałem o tym trochę, więc niby wiedziałem czego się spodziewać, ale to co się dzieje z tą kierą w Ryśku to nieporozumienie! wypas przeokrutny :D

 

tylko mam jeszcze jedno pytanko do posiadaczy kierownic z FF: czy wam też po włączeniu tego cuda gry tak zwalniają? Rysiek traci jakieś 5-10 kl/sek! momentami nie da się grać - szczególnie po wjechaniu w jakieś krzaczory :wink:

 

ale ogólnie czułość kierownicy jest pierwsza klasa :)

a może jest tu jakiś posiadacz tego kółka, który orientuje się, jak zmusić to do działania z Win 2000? pisałem do producenta, ale odpisali mi że tylko win 95/98/Me - ale może jakiś zdolny programista coś poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...