Skocz do zawartości
cycman

Na ile poszedł A XP 2000+ bez podniesienia napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim sprzęcie jak w podpisie bez podniesienia napiecia poszedl na 12,5x mnoznik 145 fsb prawdopodobnie podniesienie napiecia nic by nie dalo bo mam zablokowany mnoznik a przy fsb 147 moj SB wydawal nie mile dzwieki podczas startu windowsa zamiast muzyczki bylo tylko "pipczenie" a na 150 wogule winda nie poszla. Proponuje zebyscie tez tu napisali jak tam u was z prockiem 2000+ a i BIOS wykrywa go jak 2200+ A i temp w windzie to 42 a w stresie to nie sprawdzalem nawet na mojej zasilce sie napiecia nie zmienily takie jak przedtem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu....AGP/PCI nie wydala, nie sa zablokowane - lepiej uwazaj bo stacisz HDD. U mnie jak w podpisie. Na > 175 nie pozwalaja pamieci, ehhh ten Elixir. Ale byly tanie jak barszcz :) Aaa...pamietam, ze nawet dalo sie lekko obnizyc napiecie na 166 i tak byl stabilny w Prime95, chyba o 0,025V...

 

Update:

 

U kuzyna ta sama partia 200x10 na Asrocku, tylko ze ma Hynixy D43 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu....AGP/PCI nie wydala, nie sa zablokowane - lepiej uwazaj bo stacisz HDD. U mnie jak w podpisie. Na > 175 nie pozwalaja pamieci, ehhh ten Elixir. Ale byly tanie jak barszcz :) Aaa...pamietam, ze nawet dalo sie lekko obnizyc napiecie na 166 i tak byl stabilny w Prime95, chyba o 0,025V...

 

Update:

 

U kuzyna ta sama partia 200x10 na Asrocku, tylko ze ma Hynixy D43  :?

 

moje elixirki latają na FSB 185 od paru ładnych miechów na default voltage jaki podaje płytka(2,7v) i nic im nie jest...myśle ze na 190FSB by poszły ale już PCI dosc wysokie...:) tylko ze timingi to wg ustawień płyty FAST więc nie najlepsze ale jak na default voltage są good :) aha, elixiry mozna katować na vDimm 3v(testowałem :D ) i działaja ale nie wiem jak na dłuższa metę...aa no i sie grzeją mocno :? (na 3v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu....AGP/PCI nie wydala, nie sa zablokowane - lepiej uwazaj bo stacisz HDD. U mnie jak w podpisie. Na > 175 nie pozwalaja pamieci, ehhh ten Elixir. Ale byly tanie jak barszcz :) Aaa...pamietam, ze nawet dalo sie lekko obnizyc napiecie na 166 i tak byl stabilny w Prime95, chyba o 0,025V...

 

Update:

 

U kuzyna ta sama partia 200x10 na Asrocku, tylko ze ma Hynixy D43  :?

co do tego AGP/PCi to włśnie się skapłem ze nie sa zablokowane niby dysk sie nie grzeje ma 34 teraz ale to maxtor ale sam nie wiem co sie dzieje na pacztaku jak podkrecilem bylo ok testy zaliczyl a teraz mnie wywala kiedy mu sie chce z 3d marka 2001 mnie wywalil przy tym kolesiu co strzela w 2003 raz na cpu test potem na sound test nie wiem czy to moze byc grafika bo PCI/AGP mam 36/72 i nie wiem co mam robic na plytce mam poblokowane mnoznik a napiecie procentowo do 15% ah ten gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie t-bred 2000+ 1.6V poszedł na 2200+ 1.4V , praktycznie się wogole nie grzeje chłodze go whisperrockiem puszczonym na 900-1000RPM (bardzo lubie cisze ). Max na razie poszedł na 2100Mhz przy 1.75V ( niekiedy nawet idzie na 2200Mhz ale niestabilnie, podnoszenie napięcia juz niewiele daje ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIA KT600 masz, cos slabo faq czytales - nie wiem czy twoja plyta sama przestawia dzielniki pci/agp - poszukaj na ten temat info

jesli tak - daj troche prądu na zapas prockowi tj 1,75 do sprawdzenia - i fsb 166+

jesli nie - -||- - i drut mod na 166fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki lekki OT: próbował ktoś odblokować na tym procku mnożnik? Bardzo mnie by to interesowało czy sie da :)

Ja nie dawno bawilem sie w odblokowanie mnoznika na swoim 1600 + ale rdzen to Palomino. Odblokowac sie udalo (zakres mam od 6 do 17), ale powyzej standardowego 10.5 nie idzie - monitor sie nie wlacza a dysk i mob milcza :/ (przed odblokowaniem wlaczal sie ale szedl standardowo na 10.5x mimo ze w biosie bylo inaczej) A roboty z tym troche bylo - najwiecej ze znalezieniem farbki przewodzacej prad :) [uzywa sie takich do naprawy lini grzewczych na tylnych szybach samochodow]. Polecam te stronke:

http://www.amdboard.com/ocspecial.html

Na tej z kolei znajdziesz baze danych (kto jak bardzo podkrecil swojego athlonika) tylko ze tu napiecie to min 2V :D

http://www.vr-zone.com/guides/AMD/AthlonXP/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Panowie....czytam forum, szukam...i nie mam jednoznacznej odpowiedzi-czy zeby podkrecic Athlona (moj to Thoroughbread axda2000) musze odblokowac mu mostki czy nie?Czy dopiero po odblokowaniu zworek...zrobieniu tych mostkow moge manipulowac w ustawieniach plyty??I jak powinien dla tego procka wygladac ow odblokowany mostek?

Dzieki za podpowiedzi....prosze o wyrozumialosc.Pozdrawiam.Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Panowie....czytam forum, szukam...i nie mam jednoznacznej odpowiedzi-czy zeby podkrecic Athlona (moj to Thoroughbread axda2000) musze odblokowac mu mostki czy nie?Czy dopiero po odblokowaniu zworek...zrobieniu tych mostkow moge manipulowac w ustawieniach plyty??I jak powinien dla tego procka wygladac ow odblokowany mostek?

Dzieki za podpowiedzi....prosze o wyrozumialosc.Pozdrawiam.Arek

1230232[/snapback]

Jakie mobo, odblokowany proc??? Na AXP Thoroughbred nie robi się żadnych modów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem co to sa moby...

Chcialem podkrecici swojego XP i po prostu nie wiem, czy musze grzebac w mostkach.L1 mam wszystko zwarte. czy to wystarczy zeby grzebac w ustawieniach plyty i zeby to dzialalo czy musze robic jakies zworki zeby zmieniac fsb i mnoznik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój thunderbred 2000+ bez podnoszenia napięcia poszedł na 2600+ (2100). Powyżej FSB 170 był już nie stabilny.

1057689[/snapback]

Może thoroughbred :?:

 

czytalem i to 3 razy niby powinno wszystko robic a nie robi a co do dysku to ma 37-38

1057171[/snapback]

To chyba niezbyt dokładnie czytałeś. Temperatura nie ma raczej związku z podniesionym taktowaniem szyny PCI, na której działa kontroler dysku, nie? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem co to sa moby...

Chcialem podkrecici  swojego XP i po prostu nie wiem, czy musze grzebac w mostkach.L1 mam wszystko zwarte. czy to wystarczy zeby grzebac w ustawieniach plyty i zeby to dzialalo czy musze robic jakies zworki zeby zmieniac fsb i mnoznik??

1230378[/snapback]

Mobo to płyta główna jaką masz???

Na AXP 0,13 w niczym się nie grzebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...