Skocz do zawartości
bartur

Pytanie odn. wydajnosci GeForce2 MX400 (dlugie...)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, co prawda czesciowo zahaczylem ten temat wczoraj, ale pozwolcie raz jeszcze...

 

Zaczne od poczatku. Moj zestaw to Athlon1700+XP, plyta ECS K7VTA3, 256DDR, GeForce2 MX400 64MB (klon), HDD Barracuda IV 40GB, SBLive + drobiazgi.

 

Poniewaz przesiadlem sie z celerona333/RivaTNT postanowilem sprawdzic "przyrost oczekiwan" w 3DMark2001. Ustawilem BIOS na optimized defaults, postawilem XP, zainstalowalem Detonatory 29 i zapuscilem 3DMarka. Mimo, ze nie zmienialem ustawien testow dostalem info, ze pomiar NIE JEST na ustawieniach default (??). Pomiar to 1320.

Zastosowane przez program ustawienia to 1024/768, 32bit, bez AA, tekstury kompresowane, 24bit Z-Bufor.

Sprawdzilem na benchmark.pl i stwierdzilem ze to sporo za malo (zreszta Wy wczoraj rowniez to potwierdziliscie). Pomyslalem: walnieta karta i wymienilem na inna (inny producent). Dostalem to samo +/- 10 pkt. Wiec to pewnie nie karta.

 

Cale zycie wychowalem sie na Intel'u i moze nie do konca jestem swiadom, co dodatkowo nalezy zainstalowac do Athlona i chipset'u VIA. Wyczytalem, ze przydatny jest 4in1 Via driver, ktory umozliwia prace AGPx4 (czy to prawda??). Probowalem zainstalowac 4.38 ale po reboocie XPek probuje szukac driverow do VIA bus master IDE driver, a ja nie potrafie ich mu wskazac... (tez tak macie??)

 

Jest jeszcze jeden ciekawy efekt. Wiem, ze te karty sa taktowane 143/200MHz (przynajmniej tak pokazuje Powerstrip i ta slynna ukryta zakladka w Detonatorach). W przypadku pierwszej (Mint) rzeczywiscie takie byly wskazania ale ta druga (Palit) wskazala 286/200MHz - tak jakby pierwsza czestotliwosc byla pomnozona przez 2. Widzieliscie to juz?

 

Reasumujac - nawet nie chodzi mi o poprawne wskazania 3DMarka. Chodzi o sprawdzenie czy COS nie jest uszkodzone lub zle skonfigurowane. Jezeli mozecie poradzic jak alternatywnie sprawdzic wydajnosc albo co jeszcze musze skonfigurowac...

 

Wszystkim ktorzy dotarli do konca tej historii dziekuje za cierpliwosc i bardzo prosze o porade, co moze byc przyczyna takich problemow i jak to "obejsc". Czy jeszcze cos instalowac?? Dzieki za zrozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm byc moze twoja karta chodzi na agpx2 a nie na agpx4, sprawdz to np w power stripie

stery via4in1 sa niezbedne :!: wlasnie podcas ich instalacji wybierasz tryb pracy karty, jak bedziesz instalowal je wybierz opcje TURBO

 

BTW a moze w biosie masz ustawinone na agpx2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do taktowania pamięci na twoim gf to masz pamięć DDR i dlatego.

Ale jeśli masz DDR to masz magistralę 64 bit'ową. Przy SDR masz magistralę 128 bit'ową. A standartowe taktowanie gf2mx400 to 200 - gpu i 166 - memory. Twój wcześniejszy gf był poniżej standartowego taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"stery via4in1 sa niezbedne wlasnie podcas ich instalacji wybierasz tryb pracy karty, jak bedziesz instalowal je wybierz opcje TURBO"

 

Problem jest w tym, ze pod XP (nie wiem jak w innech Win) instalacja przechodzi gladko, potem system prosi o reboot i zaraz potem komunikat "znaleziono nowy sprzet" (VIA Bus Master IDE) i prosi o sterowniki. Wiesz GDZIE one sa???

 

 

"a moze w biosie masz ustawinone na agpx2??"

 

Na 100% mam AGP x4, ale dzieki za komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. pewnie masz GF2MX200 z 64bit szyna

2.qp sobie gf2Ti - nie prolinka!!!!!!

3.via pack najnowszy zainstaluj , choc pod XP powinno ci dzialac wsio ok bez packa via...

Mysle ze to wina karty graficznej. Pozycz od jakiegos kolegi w miare dobra grafe i zobacz czy wynik bedzie wtedy dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze moj qmpel ma athlona xp 1700+ ecs k7s5a i gf 2mx400 i tez ma wynik okolo 1300 3d markow ;] ale wszystkie gierki mu chodza spoko wiec wydaje mi sie ze jakis konflikt jest z 3d markiem a nie ze sprzetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sprawdź w biosie ile pamięci jest przydzielone dla AGP - powinno być conajmniej 64MB - wtedy 3dmark będzie chodził ok"

 

Problem w tym, ze probowalem zarowno 64 i 128. Nie pomaga.

 

Co do 4in1: jest problem z tym, ze podczas instalacji w zadnym momencie nie pojawia sie opcja "Turbo mode", jest tylko "install/uninstall AGP driver", czy to OK?

 

Poza tym pod WinXP nawet bez instalacji 4in1 (po zreszta tez) 3DMark wskazuje na dzialanie AGPx4.

Inna sprawa, ze testy 3DMark przy AGPx2 i AGPx4 (w BIOsie) wychodza

podobnie...

Czy to oznacza ze mimo wskazania x4 ten tryb nie dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"stery via4in1 sa niezbedne  wlasnie podcas ich instalacji wybierasz tryb pracy karty, jak bedziesz instalowal je wybierz opcje TURBO"

 

Problem jest w tym, ze pod XP (nie wiem jak w innech Win) instalacja przechodzi gladko, potem system prosi o reboot i zaraz potem komunikat "znaleziono nowy sprzet" (VIA Bus Master IDE) i prosi o sterowniki. Wiesz GDZIE one sa???

 

 

"a moze w biosie masz ustawinone na agpx2??"

 

Na 100% mam AGP x4, ale dzieki za komentarz.

Te sterowniki są na płytce ze sterownikami 4in.

Jak system poprosi Cię o sterowniki to poprostu skieruj go do katalogu ../.../inf/winXP/

powinno pomuc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze moj qmpel ma athlona xp 1700+ ecs k7s5a i gf 2mx400 i tez ma wynik okolo 1300 3d markow ;] ale wszystkie gierki mu chodza spoko wiec wydaje mi sie ze jakis konflikt jest z 3d markiem a nie ze sprzetem

Moja siostra na duraku 800 + 256mb ramu sdr pc180 @ 100, gf2mx 400 prolinka, ecs k7s5a ma bez krecenia 2800 ptk w 3dmarku, stery to chyba 22.80 czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...