Skocz do zawartości
Zeniu

Problem z... (no wlasnie z czym ?)czy da sie to uratowac ?

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem tego typu ze przy wiekrzym obciazeniu procesora moj dysk zaczyna "tykac", podejrzewam ze jest to wina procesora poniewaz niefortunnie mi sie ukruszyl :( (kurde a mial bym 1Ghz), ale tez wchodzi w gre zasilacz poniewaz nie trzyma napiec zbyt dobrze, no i ten dysk ewentualnie, jezeli to procesor to da sie jeszcze jakos uratowac np zanizyc

taktowania albo jakies takie "triki" :)

 

kofig kompa(moze a raczej napewno sie przyda:D):

 

mobo - Epox 8K9A7I (KT 400A)

proc - duron 750mhz

grafa - geforce 4 mx 440 64mb (64 bit :oops: )

zasilacz - noname :roll:

dysk - samsung 8,4Gb (troche maly ale jakos mi wystarcza :))

ram - 256 DDR 400 kongston

 

i tak jezeli to proc i nie da sie go uratowac to jaki najlepiej kupic ? bo co do zasilacza i dysku to sie zdecydowalem ?

 

z gory dzieki za odpowiedzi i prosze zebyscie mnie nie wysmiali za niektore podzespoly ale tak to jest jak sie kiedys zaufa komus zeby kompa zrobil jak cos padlo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten ukruszony procesor w ogole sie odpala??

Bo jakos nie moge tego rozszyfrowac.

Jak dysk "tyka", to znaczy, ze nie pocieszysz sie nim juz za dlugo - mechanika jest na wykonczeniu.

Co do zasilacza, to jakis markowy 300W spokojnie starczy do takiego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisalem proc sie "odpala", moze i mam szczescie ale dziala i pomyslalem ze moze na zanizonych taktowaniach tez pujdzie ale pytam bo nie wiem czy mi sie oplaca meczyc z metoda olowkowa:D zeby mnoznik odblokowac, co do zasilacza to zdecydowalem sie na fortrona 300W modelu nie podam dokladnie bo nie pamietam :D

 

aha i jeszcze nie napisalem gdy dysk zaczyna "tykac" to wtedy proc jest obciazony w 100% i komp nie reaguje na klknie mysze a jezeli juz to z bardzo duzym opuznieniem, a dysk tyka jak jest proc obciazony i tak w kolko i sie zgubilem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby dziala ale jak siostra wlaczy gadu - gadu lub IE to jest to samo, zaczyna swoje tykanie :/, a to nie jest zbyt mile jak sie pol godziny czeka az zacznie normalnie dzialac :?

 

EDIT: nikt mi nie powie czy zanizenie taktowan moze cos dac ? czy wogole jest taka szansa ze zacznie normalnie dzialac ? bo jak nie ma szans to nie bede robil moda olowkiem bo jeszcze cos sie zjara albu jeszcze go poprawie jak bede zakladal radiator :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...