Skocz do zawartości
roboty2

80 GB twardziela ----->>>wybór

Rekomendowane odpowiedzi

Jak każdy widzi w moim podpisie jadę na 13 gigowym dysku już od 2 lat i właśnie uznałeż iż najwyższy czas zaopatrzeć się w coś pojemniejszego. Postanowiłem kupić jakieś 80GB tylko nie wiem jakiej firmy. Czy z 8MB cache czy ze standardowym 2 mb. Jaka jest wogóle różnica. Mam tak gdzieś 3 stówy złociszy. Myślałem na Caviarem lub Samsungiem, choć podobno Seagate są ciche, sam już nie wiem.

THX za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie MAXTOR DiamondMax9 8MB cache 7200RPM!

Rewelacja: niesłyszalny, najszybszy wśród dysków tej samej klasy i jeszcze do tego stosunkowo niedrogi! :) Mam i polecam.

ATA 133. Tego nie ma żaden inny dysk :) (przydaje się w RAIDzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy widzi w moim podpisie jadę na 13 gigowym dysku już od 2 lat i właśnie uznałeż iż najwyższy czas zaopatrzeć się w coś pojemniejszego. Postanowiłem kupić jakieś 80GB tylko nie wiem jakiej firmy. Czy z 8MB cache czy ze standardowym 2 mb. Jaka jest wogóle różnica. Mam tak gdzieś 3 stówy złociszy. Myślałem na Caviarem lub Samsungiem, choć podobno Seagate są ciche, sam już nie wiem.

THX za wszelkie rady.

Polecam to co mam czyli całą linię Hitachi Deskstar 7K250 na SATA z 8MB cache. Są to dyski b.wydajne zajmują pozycję zaraz za WD Raptorami, mają bardzo mały czas dostępu ok 12.3ms, są ciche mniej więcej tak jak Samsungi, i nie grzeją się podczas pracy zbyt wiele ok 40 st. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Samsunga 8MB cache i 7200RPM. Mam taki dysk przed nim miałem nowiutką BARACUDE SATA która sprzedałem bo była głośna ( i miałem jeszcze powód) kupiłem SAMSUNGA i jestem bardzo zadowolony. Polecam go każdemu.

 

ATA 133 Tego nie ma żaden inny dysk

SAMSUNG ma ATA 133 i jest o wiele CICHSZY od Maxtora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie MAXTOR DiamondMax9 8MB cache 7200RPM!

Rewelacja: niesłyszalny, najszybszy wśród dysków tej samej klasy i jeszcze do tego stosunkowo niedrogi! :) Mam i polecam.

ATA 133. Tego nie ma żaden inny dysk :) (przydaje się w RAIDzie)

Wojs bez obrazy, ale mam ten dysk (Maxtor 9 7200 8 MB) i nie mogę powiedzieć o nim, że jest cichy :!: W porównaniu z barraką V warczy jak jakaś stara pralka. Więc chyba raczej nie można o nim powiedzieć, że jest niesłyszalny.

 

A co do pytania jeżeli nie zależy Ci na ciszy to możesz brać tego Maxtora (jest szybki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna SAMSUNG robil straszne badziewie. Każdy się ze mną zgodzi. Sam miłem MEDALISTY i były beznadziejne. Jakiś czas temu to się jednak zmieniło.

Tak. Samsung SpinPoint to podobno również rewelacyjny dysk! Świetne czasy dostępu i bardzo wysoka kultura pracy. Rówiez polecam :D

Faktycznie też ma ata 133 (Nie mają go Caviary, Seagate'y, Hitachi, IBMy i inne), chiociaż wielu użytkowników twierzdzi, że ich płyty główne na nForce wykrywają błędnie dysk jako ATA/133 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie MAXTOR DiamondMax9 8MB cache 7200RPM!

Rewelacja: niesłyszalny, najszybszy wśród dysków tej samej klasy i jeszcze do tego stosunkowo niedrogi! :) Mam i polecam.

ATA 133. Tego nie ma żaden inny dysk :) (przydaje się w RAIDzie)

Wojs bez obrazy, ale mam ten dysk (Maxtor 9 7200 8 MB) i nie mogę powiedzieć o nim, że jest cichy :!: W porównaniu z barraką V warczy jak jakaś stara pralka. Więc chyba raczej nie można o nim powiedzieć, że jest niesłyszalny.

 

A co do pytania jeżeli nie zależy Ci na ciszy to możesz brać tego Maxtora (jest szybki).

W trybie SILENT jest cichy i w czasie odczytu/zapisu. Próbowałem. Chodzilo mi bardziej o ciszę w czasie kręcenia talerzami (tryb jałowy) i efektywnośc tłumienia dgań i haslasu przez fenomenalne łożyska olejowe. Mialem wcześniej Seagate U5 5400RPM i wierz mi, że jest gigantyczna różnica!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie MAXTOR DiamondMax9 8MB cache 7200RPM!

Rewelacja: niesłyszalny, najszybszy wśród dysków tej samej klasy i jeszcze do tego stosunkowo niedrogi! :) Mam i polecam.

ATA 133. Tego nie ma żaden inny dysk :) (przydaje się w RAIDzie)

Wojs bez obrazy, ale mam ten dysk (Maxtor 9 7200 8 MB) i nie mogę powiedzieć o nim, że jest cichy :!: W porównaniu z barraką V warczy jak jakaś stara pralka. Więc chyba raczej nie można o nim powiedzieć, że jest niesłyszalny.

 

A co do pytania jeżeli nie zależy Ci na ciszy to możesz brać tego Maxtora (jest szybki).

W trybie SILENT jest cichy. Wierz mi, bo sam próbowałem. Chodzilo mi bardziej o ciszę w czasie kręcenia tależami (tryb jałowy) i efektywnośc tłumienia dgań i haslasu przez fenomenalne łożyska olejowe. Mialem wcześniej Seagate U5 5400RPM i wierz mi, że jest gigantyczna różnica!

No tak w porównaniu z Seagate'ami z serii "U" jest dużo cichszy (mam do tej pory U4 4,3 GB), ale barraki IV i V są cichsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możkliwe. Nie miałem Barracudy. Może sobie kupię jako nastepny dysk :) Na razie jestem super zadowolony z mojego. Od roku 0 problemów i bardzo komfortowa praca. Niektórzy mówią, ze się grzeje. Ja nie zauważyłem, poza tym dysk ma jeden talerz! Jest to moim zdaniem zaleta, bo zmienjsza to zużycie prądu, gabaryty i awaryjność dysku.

Za cenę 286PLN na prawdę warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możkliwe. Nie miałem Barracudy. Może sobie kupię jako nastepny dysk :) Na razie jestem super zadowolony z mojego. Od roku 0 problemów i bardzo komfortowa praca. Niektórzy mówią, ze się grzeje. Ja nie zauważyłem, poza tym dysk ma jeden talerz! Jest to moim zdaniem zaleta, bo zmienjsza to zużycie prądu, gabaryty i awaryjność dysku.

Za cenę 286PLN na prawdę warto :)

Ja w swoim czasie dałem za niego 339 zł na allegro (w sklepie chodziły bo 430), był bez gwary, ale nowy więc kupiłem i już 11 miesięcy chodzi bezproblemowo :)

A co do nowych barracud to podobno nie są już tak rewelacyjnie ciche jak słynne IV i V.

 

EDIT: Jeśli chodzi o temp. mojego Maxtora to nie przekracza ona 30 C (w tej chwili mam 25 C), bo zamontowałem pod miejscami na HDD 80 mm wentylka Arctic Fan TC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...