Skocz do zawartości
Tymek82

R 9600pro -dlaczego tak malo w 3d marku 2001

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem radka 9600pro firmy sapphire. i w 3d marku mam niespelna 7000 (dokladnie 6955 punktow) cos przymalo. na sprzecie: celeron 1800, asus P4PE, 256 ddr, xp,

 

moze wiecie dlaczego tak malo :(

tak - wiemy:

1. Baardzo słaby procesor

2. Słaby chipset

3. Pamięci pewnie na 266

4. Mało ramu

 

jedynie karta jest ok - wynik masz w normie jak na taki sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem radka 9600pro firmy sapphire. i w 3d marku mam niespelna 7000 (dokladnie 6955 punktow) cos przymalo. na sprzecie: celeron 1800, asus P4PE, 256 ddr, xp,

 

moze wiecie dlaczego tak malo :(

tak - wiemy:

1. Baardzo słaby procesor

2. Słaby chipset

3. Pamięci pewnie na 266

4. Mało ramu

 

jedynie karta jest ok - wynik masz w normie jak na taki sprzęt

1,2,3 sie zgadza, ale 4 nie bardzo, do tego smarka wiecej nie potrzeba sam robilem testy z 256 i 512 wyniki takiie same

 

 

no ale faktem jest, iz z tak iloscia ramu trudno wlaczyc jakas nowsza giere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec do 2k1 nalezy miec:

szybka platforme co czego z pewnooscia nie spelnia ten celek!! (nie nawidze celkow sa wolne i drogie)

trzeba miec odpowiednie stery

ladnie zainstalowac winde po zmiannie karty choc bez tego rowniez dziala

a sprawdz czy masz wlaczone AA i jaka masz ustawiona jakosc obrazu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem radka 9600pro firmy sapphire. i w 3d marku mam niespelna 7000 (dokladnie 6955 punktow) cos przymalo. na sprzecie: celeron 1800, asus P4PE, 256 ddr, xp,

 

moze wiecie dlaczego tak malo :(

mam tego radeona jest on najprawdpopdobniej taktowany 400 / 460 MHz , pamięci to samsung 4,0 ns.

ale najciekawsze jest to że pamięci sa po obu stronach zupełnie jak w 256 megowej, odnosze wrażenie że jest to wersja 256 mega z biosowo zablokowana połowa pamięci :) jesli by wgrać nowy bios można by ja było ruszyc :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest R 9600 pro atlantis (bez adwenture) pelna wersja. fakt ze ramu malo ale juz do mnie jedzie jeszcze 256. ramy sa taktowane na 333. sterowniki sa orginalne z plyty jeszcze nie probowalem innych bo od wczoraj robilem system i wgrywalem wszystko od poczatku. bo wymienilem tez plyte procka i ram razem z grafika. Bylem zszokowany tym wynikiem bo z ta karta wczesniej mialem ponad 4000 punktow na celeronie 766 plycie claytona (starej) i 256 sdram. wic liczylem po zmianie na cos wiecej. sprubuje z innymi sterownikami, ale zeczywiscie to chyba wina procesora jest za slaby, Podobno te grafiki niezle sie kreca ale ja niemam pojecia jak to sie robi, jak wiecie to pomozcie . pozdro 4 all, steya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest R 9600 pro atlantis (bez adwenture) pelna wersja. fakt ze ramu malo ale juz do mnie jedzie jeszcze 256. ramy sa taktowane na 333. sterowniki sa orginalne z plyty jeszcze nie probowalem innych bo od wczoraj robilem system i wgrywalem wszystko od poczatku. bo wymienilem tez plyte procka i ram razem z grafika. Bylem zszokowany tym wynikiem bo z ta karta wczesniej mialem ponad 4000 punktow na celeronie 766 plycie claytona (starej) i 256 sdram. wic liczylem po zmianie na cos wiecej. sprubuje z innymi sterownikami, ale zeczywiscie to chyba wina procesora jest za slaby, Podobno te grafiki niezle sie kreca ale ja niemam pojecia jak to sie robi, jak wiecie to pomozcie . pozdro 4 all, steya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec do 2k1 nalezy miec:

szybka platforme co czego z pewnooscia nie spelnia ten celek!! (nie nawidze celkow sa wolne i drogie)

trzeba miec odpowiednie stery

ladnie zainstalowac winde po zmiannie karty choc bez tego rowniez dziala

a sprawdz czy masz wlaczone AA i jaka masz ustawiona jakosc obrazu???

 

Niemam pojecia co to jest AA i gdzie sie to sprawdza i co to daje. Procka tego zmienie na dniach :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestes pierwszym i zapewnie nie ostatnim, ktory pyta sie o swoje niskie wyniki w 3dsmarku'01 z uzyciem celerona. poczytaj troche temat o radoslawach 9600pro to moze troche wiedzy nabierzesz. byl tam jeden watek (pod koniec gdzies 18 strona - strzelam).

 

aa to antyaliasing - wygladzanie krawedzi a wlaczone na poewno nie masz bo jak nie masz pojecia co to jest to tym bardziej nie ma takiej mozliwosci abys to mial wlaczone. zadna gra a tym bardziej 3dsmark nie wymusza wlaczenia aa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja własnei zamówiłem taką grafe i tez jestem ciekawe ile bede mial w 3 dmarku 2001,2003

a mam tak isprzet athlon2500bartek,kt6delta sr,512mb333mhz,

 

sprzet wogóle nei podkręcany bo mam badziewne pamięci i płyte

 

ile przy takim configu okolo powinienem miec w 3dmarku 2001 ?

aha mówie o Radeonie 9600 pro od gigabyte 400600mhz bez podkręcania

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa jest wlaczone tak mi sie wydaje, bo w tej zakladce jest komentarz ze w zaleznosci od aplikacji. nieda sie zmienic na inna opcje, tylko wylaczyc, dzieki za podpowiec, ale jeszcze jedna biggg prozba, skoro mowicie ze w tej karcie drzemie wielki potencjal to jak go wydobyc, bo jestem laikiem w tej dziedzinie i prosilbym o dokladne wytlumaczenie tego. dzieki za wasz czas pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak jak powiedziales "chemiczny_ali" i tak jak jest napisane na tej stronce postepowalem. podkrecalem programem powersrip. I czestotliwosc prosesora podkrecilem z 398 na 432 a czestotliwosc pamieci z 300 na 334. niewiem czy to malo czy duzo. ale nic w 3dmarku sie nie wiesza i nie dzieje, wynik podniusl sie o 500 punktow. z 7000 na 75.. Jeszcze nie podkrecalem procka ani plyty. sprubuje :)zrobilem tak jak powiedziales "chemiczny_ali" i tak jak jest napisane na tej stronce postepowalem. podkrecalem programem powersrip. I czestotliwosc prosesora podkrecilem z 398 na 432 a czestotliwosc pamieci z 300 na 334. niewiem czy to malo czy duzo. ale nic w 3dmarku sie nie wiesza i nie dzieje, wynik podniusl sie o 500 punktow. z 7000 na 75.. Jeszcze nie podkrecalem procka ani plyty. sprubuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antyaliasing NA PEWNO masz WYŁĄCZONY. Gdyby było inaczej nie miałbyś takiego wysokiego wyniku. I nie czytaj nawet postów, w których ktoś pisze, że "niski" wynik to wina karty grafiki. Na Celku 1.7@1.9 miałem kiedyś niższy. Ten procesor nie nadaje się do grafiki 3D. Ba, w ogóle ciężko powiedzieć do czego się nadaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac podkrecanie karty cos daje...lekkie podkrecenie i 500 w gore :D Tak wiec chyba w normie. Oczywiscie wynik i tak niski ale czy Ty grasz w te 3dmark'i :?: BTW Plyte masz dobra i mozesz krecic ta celine,jak jest to northwood to mozesz go niezle pokatowac i wtedy wyniki wzrosna :wink: Karte mozesz podkrecic jeszcze troche napewno na rdzeniu... Wyprobuj te wszystkie mozliwosci jak dalej wyniki w 3dmark'ach nie beda Ci sie podobac to sprzedaj proca i plyte i wez jakas plyte na socketA(zaleznie od $$$) i jakiegos durnia i krec :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...