Skocz do zawartości
pawel1207

YOPER

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.yoper.com/index.php

 

w zasadzie to chcialem zapytac czy mieliscie doczynienia z ta dystrybucja

ponoc ten linux niezle "zasowa " np w stosunu do debiana

czy ktos mial z nim jakies doswadczenia ?

 

w sumie z tego co wyczytalem na forum YOPERA to jest on znaczne

szybszy od innych dystrybucji

 

niemiej moze ktos z was mial jakies doswiadczenia akurat z ta

konkretna dystrybucja i muglby sie podzielic wrazeniami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie znacznie szybszy? Optymalizacje podczas kompilacji pakietow stosuje wiele dystrybucji i sa tylko pewne tricki (w stylu prelinking) pozwalajace na jakies tam przyspieszenie pracy systemu. Pewnych granic wydajnosci nie da sie przeskoczyc i zadna popularna czy mniej popularna dystrybucja Linuksa nie oferuje tutaj niczego, czego by sie nie dalo zrobic a innej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie znacznie szybszy? Optymalizacje podczas kompilacji pakietow stosuje wiele dystrybucji i sa tylko pewne tricki (w stylu prelinking) pozwalajace na jakies tam przyspieszenie pracy systemu. Pewnych granic wydajnosci nie da sie przeskoczyc i zadna popularna czy mniej popularna dystrybucja Linuksa nie oferuje tutaj niczego, czego by sie nie dalo zrobic a innej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w jakim sensie jest szybszy ? (moze potrzebuje mniej

cykli po prostu :) )nie wiem dlatego pytam

przeciez w zyciu nie mialem doczyniena z ta dystrybucja

wlasnie zakladajac ten watek prubuje sie czegos wiecej

o tym dowiedziec jakby na to nie patrzec nie oplacalo

by mi sie rozbrajac obecnego systemy aby sprawdzic yopera

niemniej mozliwe ze ktos go juz urzywal to moze by sie

podzielil wrazeniami co jest w nim tak "cudownego"

 

a co do optymalizacji hmm cierzko wyczaic mozliwe

ze jedyna roznica jest przekompilowanie "wszystkiego"

pod 686 i to wszystko w takim wypadku zysk byby mizerny

niemniej na forum yopera wiekszosc sie zachwyca jego "predkoscia"

wiec po prostu pytam czy ktos z tym "cudem " mial doczyniena

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie sciągam Yopera widziałem go bardzo miły widok dla oka :) i szybko chodzi klikasz okno szybko sie otwiera foldery itd naprawde szybki system w działaniu nic wiecej nie moge powiedziec bo jeszcze nie testowałm osobiście przetestuje dzisiaj może to coś wiecej napisze a wygląd jest i tu http://www.yoper.com/screenshots.html , a możecie go mieć z http://ftp.gwdg.de/pub/linux/yoper/yos-i68...686-2.1.0-4.iso

http://gd.tuwien.ac.at/opsys/linux/yoper/y...686-2.1.0-4.iso. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D już wiem wystraczy podczsa wybrou partucji home niewybierać żadnej i dać cancel. potem jak program coś sie pluje ze niewybrano partucji i czychemy jeszcze raz to dałem ok i mam znó to samo okienko wybrałem dysk i juz :) niedopracowny ten istalator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Why sie tak wszyscy tym Yoperem zainteresowali ? Wypusci ktos jakas distro, da fajny slogan ze to niby pod i686 kompilowane i optymalizowane i juz jest fajnie. Zastanawiam sie ile to ma dziur i niespelnionych zaleznosci miedzy libami :D

IMHO wole slackware przynajmniej wiem co chce w nim polepszyc, nikt mnie nie uszczesliwia na sile.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D już wiem wystraczy podczsa wybrou partucji home niewybierać żadnej i dać cancel. potem jak program coś sie pluje ze niewybrano partucji i czychemy jeszcze raz to dałem ok i mam znó to samo okienko wybrałem dysk i juz :) niedopracowny ten istalator

wystarczy czytac dokladnie i wszystko jest tam napisane, instalator jest w porzadku ale jak sie robi na szybko i nie czyta komunikatow to takie sa efekty... :]

 

dla mnie bomba ten Yoper, nie wiem, spodobal mi sie :) na razie uzywalem mdk i slacka a yop to takie cos pomiedzy nimi, w sam raz dla mnie na takim poziomie na jakim teraz jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest całkiem szybki i mi sie podboa nawet. Dla początkujących jest dobry bo zmusza do uczenia się:) a gentoo też jest takie?? bo dzieki kompilacji jest bardzo wydajne ale czy jest ąłtwe w obsłudze i ma kde??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczki z innych dystrybucji chyba.... Bo watpie zeby porty z *BSD obsluzylo albo z QNX pakiety hehehe A tak wogole to co to za wyznacznik systemu - obsluga paczek z innych distro ? Ja u siebie instaluje wszystko ze zrodelek i nie zwracam na takie ciach!ly uwagi bo to nieistotne. A zrobic sobie rpm, deb lub tgz to zaden problem. Dystrybucji nie powinno sie oceniac po takich rzeczach...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem jak instlauje kadu ze zrodel to mam cos takiego :

root@localhost kadu # make

cd . && /bin/sh /home/bartek/kadu/admin/missing --run aclocal-1.6

/home/bartek/kadu/admin/missing: line 46: aclocal-1.6: command not found

WARNING: `aclocal-1.6' is needed, and you do not seem to have it handy on your

system. You might have modified some files without having the

proper tools for further handling them. Check the `README' file,

it often tells you about the needed prerequirements for installing

this package. You may also peek at any GNU archive site, in case

some other package would contain this missing `aclocal-1.6' program.

make: *** [aclocal.m4] Error 1

 

 

SKad moge sciagnac aclocal niemoge tego znalezc.

jak ktos wie to niech da mi linka albo przesle na maila chomikx@o2.pl

Sora za pisownie ale nima polskich znakow na Yoperze a przynajmniej niewiem jak je wlaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...