Skocz do zawartości
ziupo

Lakier/farba zmieniajacy barwe pod wpływem temp

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiecie czy i gdzie mozna taki lakier badz farbe kupic?

wiem, ze takie cos istnieje bo mialem okazje podziwiac takie 'cudo', ale na samochodzie, w dodatku na wystawie/pokazie.

po nagrzaniu/schlodzeniu lakier/farba zmienial kolor/barwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lakier perlowy nie zmienia koloru od temperatury, tylko charakterystycznie sie mieni.

 

tu mowa i czyms takim jak samochodziki "resorki" byly malowane - potrzymasz w lapie i masz czerwony samochodzik a jak sie ochlodzi to niebieski etc ;) niestety tez nie wiem jak to sie zowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm resoraki... to musialo byc fajne !

ale na normalnym aucie super wyglada, ale pewnie jest zabronione bo trudno by bylo opisac samochod :D

hehe wyobrazacie sobei taka sytuacje: goni was policja, nie macie tablic rejestracyjnych a w dodatku policja was nei moze dogonic [:D], wiec wzywaja posilki i kiedy maja opisac samochod to przy kolorze mieliby niemaly zamet: "zielony....seledyn.....zolty.....itp" :P

 

a wracajac do tematu to nei wiecie nci o takich farbach, zeby szlo je kupic w jakims sklepie? bylem na szrocie, ale nic takiego nei maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lakier perlowy nie zmienia koloru od temperatury, tylko charakterystycznie sie mieni.

Lakier perlowy mam na aucie. Zmienia kolor pod wplywem kata padania swiatla, lub gdzy jest w cieniu. Mam kolor niebieski. W cieniu kawalek np blotnika zmienia kolor na zielonkawy, a w pelnym sloncu na granatowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz przeczytaj temat watku, (pomoge ci - w skrocie "lakier mieniajacy kolor pod wplywem TEMPERATURY) i nastepnie to co napisales (tez pomoge - w skrocie - "lakier taki to perlowy - zmienia kolor pod wplywem kata padania swiatla") - widac zwiazek????? chyba nie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niestety ni pociesze cie :)

 

 

Moj wojek pracuje a właściwie ma zakład lakierniczy, jak chcesz taką farbę to musisz szukać właśnie tam.

Jest jedno ale, po pierwsze ta farba nie jest ogólnie dostępna (co pewno zauważyłeś) ani w zakładach lakierniczych ani innych sklepach z farbami od ręki tego nie dostaniesz. Jak juz to na zamówienmie, ale nie wiem czy przypadkiem nie sprzedają tego tylko i wyłącznie w 1 litrowych puszkach, jak tak do cena hoho,

3 - 4 tysiące za 1 LITR !!! (pokrycie całego samuchodu coś koło 2,5 litra ;)-zależy od rozmiaru )

 

Powodzenia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widziałem kiedyś taki lakier u kumpla w lakierni.

Byłem dzisiaj u niego i powiedział mi, że kiedyś go kupił ale nie pamiętał gdzie.

Mi też by się przydał taki lakier ale jak widzę nikt nie wie gdzie go kupić.

 

Nie przesadzajmy z jego ceną, nie jest aż tak drogi jak myślicie tylko jest trudno dostępny.

 

Poszukam jeszcze i dam najwyżej namiary.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...