Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

z MSi nie masz pewności ze uda sie odblokowac dodatkowe potoki a WinFast taka pewnosc daje prawie w 99%

 

jesli nie masz zamiaru odblokowac potoków to kupno tej karty mija sie z celem, przesiadka z 4 potokowej R9550 na 4 potok. GF6200 ?? czy to ma sens ??

1565657[/snapback]

 

Hmm a ja mam pytanie bo chyba się znasz na kartach :] Bo chciałbym kupić GF 6200 na AGP żebym mógł odblokować te dodatkowe 4 potoki i chciałbym wiedzieć czy jakie są jeszcze firmy dobre do modowania oprócz Winfast którego wymieniłeś

Za odpowiedz thx :wink: :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja mam pytanie bo chyba się znasz na kartach :] Bo chciałbym kupić GF 6200 na AGP żebym mógł odblokować te dodatkowe 4 potoki i chciałbym wiedzieć czy jakie są jeszcze firmy dobre do modowania oprócz Winfast którego wymieniłeś

Za odpowiedz thx  :wink:  :-P

1568599[/snapback]

Witam!

Mam Gigabate GF6200 i prbowałem odblokowac potoki wg artykułu z Benchmarka ale po uruchomieniu kompa w Riva tuner nie pokazuje aby cos sie zmienilo. Czy moze jest jakis inny sposób na odblokowanie? Jezeli moglby mi ktos napisac do ilu moge max podkrecic pamiec i rdzen aby nic sie zlego nie dzialo na standardowym chlodzeniu?

 

PS.Jest to moj pierwszy post i jak sie domyslacie w temacie OC jestem zielony wiec prosze o wyrozumialosc i o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja mam pytanie bo chyba się znasz na kartach :] Bo chciałbym kupić GF 6200 na AGP żebym mógł odblokować te dodatkowe 4 potoki i chciałbym wiedzieć czy jakie są jeszcze firmy dobre do modowania oprócz Winfast którego wymieniłeś

Za odpowiedz thx  :wink:  :-P

1568599[/snapback]

Aktualnie chyba tylko Winfast ma szanse na zmodowanie. Producenci tacy jak np Gigabyte przerzucili się na nowszą rewizję GPU NV43, która prawdopodobnie ma jakieś blokady, nie do obejścia. Winfast to naprawdę najlepszy wybór. Nie wiem jak jest ze Sparkle, bo kilka egzemplarzy dało się początkowo odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Gigabate GF6200 i prbowałem odblokowac potoki wg artykułu z Benchmarka ale po uruchomieniu kompa w Riva tuner nie pokazuje aby cos sie zmienilo. Czy moze jest jakis inny sposób na odblokowanie? Jezeli moglby mi ktos napisac  do ilu moge max podkrecic pamiec i rdzen aby nic sie zlego nie dzialo na standardowym chlodzeniu?

 

PS.Jest to moj pierwszy post i jak sie domyslacie w temacie OC jestem zielony wiec prosze o wyrozumialosc i o rady

1568802[/snapback]

w artykule benchmarka karty od GB były na PCI-expres a ty masz AGP, GB 6200 AGP wogóle sie nie moduja, jedyne karty które w 99% sa modowalne ( AGP) to 6200 TD od WinFast'a

 

1568599[/snapback]

 

WinFast to perełka (oczywiście odpowiedni model -TD (link wyżej) ) :), reszta producentów produkuje 6200 AGP prawie w 90% nie modowalne

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzał ktoś może ten programik

1568951[/snapback]

na sreenie widze opcje "voltage .... " :gitarzysta: - trzeba to obowiązkowo sprawdzic :D

 

musze w końcu dobić 600mhz na rdzeniu :-P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem zrobić vmoda na pamięciach ołówkiem i [gluteus maximus]! :angry:

niezależnie od tego jak to cholersto obsmarowałem ołówkiem (4 rodzaje) zawsze miałem na ramie 2,58V (pomiar potencjometrem).

 

robiłem moda zgodnie z http://www.vr-zone.com.sg/index.cgi?i=757&s=6

 

O co chodzi??? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem zrobić vmoda na pamięciach ołówkiem i [gluteus maximus]!  :angry:

niezależnie od tego jak to cholersto obsmarowałem ołówkiem (4 rodzaje) zawsze miałem na ramie 2,58V (pomiar potencjometrem).

 

robiłem moda zgodnie z 1569289[/snapback]

:lol: :lol: :lol: haahahaha co to ma byc ?? chłopie ty sie ciesz ze karty nie spaliłes ! to ma byc vmod ??? hahaha , zostaw ty lepiej sprawe vmodów dla osób wtajemniczonych.

 

lol co za ludzie .... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19624

 

ktoś ma tą karte ? da rade to kręcić ? Wszystko sie odblokowuje czy do kręcenia się nie nadaje ?? Napiszcie cos o tej karcie bo zamierzam ją kupić a chce kręcić ile wlezie :)

 

Aha i czytałem że niektóre karty trzeba kręcić od nowa po kazdym restarcie/ reinstalacji. Niech ktoś napisze jak to jest w tym przypadku. Prosze o dokładną odpowiedź, niechce wydać 350 zł w błoto :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad HIS

to co niby LOLU jest w tych artykułach źle objaśnione?

http://www.vr-zone.com.sg/index.cgi?i=757&s=6

oraz

http://forums.vr-zone.com.sg/showthread.php?t=23332

 

:blink:

 

i na czym polega to "wtajemniczenie"? bo mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć... :-P

bo z tego co ja rozumiem to w skrócie: obrysowuje się ołówkiem SMD celem zmniejszenia jego oporu...

i po każdym obrysowaniu ołówkiem sprawdza się opór układu - a w moim przypadku niezależnie jak próbowalem SMD obrysować to opór się nie zmieniał :-( a napięcie pozostawało takie samo...

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

i pytanko do pozostałych forumowiczów - czy jest jakiś mniej zawodny sposób niż grafit? bo albo nie mam nerwów albo ręki do rysunku artystycznego ołówkiem :lol:

Z tego co pamiętam to przy przeróbkach procków stosowało się jakiegoś rodzaju gumki z kalkulatora... może tutaj też coś analogicznego? :unsure:

 

najlepiej coś co można łatwo usunąć bo w razie czego gwarancja... B)

Edytowane przez atomu235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera ja myślałem, że tylko ołóweczek wysarczy... :-P

i zmniejaszjąc opór od razu zwiększymy napięcie na pamiątkach.

 

w takim razie byłbym wielce wdzięczny jak ktoś by objasnił mi krok po kroku jak to zrobić... :D

albo choć jakieś linki do tekstu po polsku...

Edytowane przez atomu235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie z tą MSI co pisałem wyżej ?? Prosze niech ktoś dokładnie mi napisze !!

 

Dobra piepszyć tego MSI :P Moze nazbieram na tego winfasta :D

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5749...0305f3132385f41

 

Jakie chłodzenie dać na GPU ?? Starczy taki ?

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5449...335545f33354d4d

 

Pomysł podciągniety z Radka 9550 jednego z naszych kolegów z forum :)

Edytowane przez BadKENNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moduje się i raczej ogólnie jest słaba, było już w tym wątku

1570288[/snapback]

Co do karty to nie jest pomylka w cenie, karta MSI 6200 128bit faktycznie kosztuje w komputroniku 339zl (a na allegro byla nawet po 299zl)

 

Obejrzalem faktycznie identyczna jak na zdjeciu. Pamieci 3,6ns

Firmowy wentylator.

 

Szczerze mowiac za ta cene to nawet sensowna rzecz.

128bitowka juz duzo wydajniejsza niz r9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Leadteka 6200 z wgranym biosem z 6600. Cooler do wymiany poszedl odrazu - karta sie na nim niezle krecila, ale pokazywalo mi 83C w HDR demo i bylo toto glosne

 

Obecnie karta leci 576/730 na 8 potokach. Wykrecilem 3209pkt w 3DMarku 05, co daje mi 2. wynik w kategorii 6200 / Athlon XP.

 

Kupować! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak stwierdziłem, że nie moge wydać 450 zł na karte i musze zdecydować się na tego MSI:

http://mojepc.pl/shop/product.php?prid=37234

 

Zastanawiam sie jeszcze czy nie lepiej kupić Leadteka ale 64bit-owego...nie znam sie specjalnie na tym, jak to jest z tym 64bit i 128bit ??

 

A te MSI jeżeli sie nie bedzie dalo kręcić to tródno :( Co o tym myślicie, opłaca sie kupować tego 6200 nawet jak niewykręce z niego nawet 1 Hz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak stwierdziłem, że nie moge wydać 450 zł na karte i musze zdecydować się na tego MSI:

1570904[/snapback]

Unikaj 64bit jak ognia. Moim zdaniem kazde 6200 sie wykreci, pytanie ile. Z MSI wyglada na to ze problem nie polega na podkrecalnosci, ale na mozliwosci odblokowania potokow. Jesli zdecydujesz sie na ta karte, daj znac jak idzie odblokowywanie i podkrecanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, poprawiłeś mi troche chumorek :)

 

Będzie to muje pierwsze doswiadczenia z OC więc będe musiał durzo czytać a potem może coś odblokuje :D

 

Pozdro, czekam na kaske ze starej karty i kupuje nową :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak stwierdziłem, że nie moge wydać 450 zł na karte i musze zdecydować się na tego MSI:

 

A te MSI jeżeli sie nie bedzie dalo kręcić to tródno :( Co o tym myślicie, opłaca sie kupować tego 6200 nawet jak niewykręce z niego nawet 1 Hz ??

No wiec udalo mi sie pozyczyc na weekend tego MSI GF6200 128bit no i mysle ze MSI wcale taki zly nie jest - chociaz podstawowym problemem jest ze to chip A4

i nie da sie w nim odblokowac potokow.

 

ale przejdzmy do plusow:

-pamieci samsung 3,6ns 128bit

-dodatkowe zasilanie z molexa

-overclock z 300/550 na 400/670

-cena 275zl

 

Dołączona grafika

--

 

Jak narazie slabiutki wynik na niepodkreconym procku, zaraz biore sie za wyciagniecie max'a tylko wc zaloze ]:>

Edytowane przez gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Leadteka 6200 z wgranym biosem z 6600. Cooler do wymiany poszedl odrazu - karta sie na nim niezle krecila, ale pokazywalo mi 83C w HDR demo i bylo toto glosne

 

Obecnie karta leci 576/730 na 8 potokach. Wykrecilem 3209pkt w 3DMarku 05, co daje mi 2. wynik w kategorii 6200 / Athlon XP.

 

Kupować! :D

1570886[/snapback]

na co zmieniłeś chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co zmieniłeś chłodzenie?

1571401[/snapback]

zmoddowany BOXowy radiator z LGA775, teraz leci pólpasywnie (wentyl wieje gdzieś w okolicach grafy, firmowy wentyl zdjęty), spadek temperatury to niecałe 30°C

dla zainteresowanych - zdjęcie

Edytowane przez Ven0m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej na 8 potokach doleciał do 576/730 różnica 136/60

 

tyle, że ty jechałeś na standardowym chłodzeniu, które pewnie powinni wymienić już w fabryce :P Nie wspomne już o 4 potokach :)

 

Ciekawe jak będzie się zachowywać po założeniu pożądnego radiatora z wiatraczkiem i radkami na ramach. Już nie mówie co by się działo jak by tak te 4 potoki odblokwać...a tak na marginesie, to jest jakaś możliwosć odblokowania ich w tym modelu ?? Tzn czy może mi się trafić jakiś egzemplarz w którym da rade je odblokować ??

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się odblokować, bo to jest Chipe A4 wypuszczony przez nVidie bo się zorientiowali, że poprzednik się moduje i wypuścili już taki co się nie moduje :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdzierusy jedne :/ Ale może cena zmusi kogoś do ominiecia tego prolemu :) Choć szczerze w to wątpie.

No nic, i tak ten MSI podkręcony tak jak gaz-a jest 10x leprzy od Radka 9550 wykręconego na maxa :)

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...