Skocz do zawartości
yahve

UFO czy duchy - komp sie sam wlacza

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku podkreslam, ze problem nie dotyczy mojego kompa, tylko mojej dziewczyny, a sam opisywanego problemu na oczy nie widzialem, skarzyla mi sie tylko luba przez telefon.

 

Podobno komputer potrafi jej sie sam wlaczyc, bez jakiejkolwiek ingerencji czlowieka. Raz w nocy, raz w ciagu dnia. Konfiguracja to Athlon 1,33 Thunderbird, 256 sdram, plyta Shuttle (chipset nie pamietam jaki, jakas VIA), dysk IBM 40 gb, dzwiek SB Live, grafika R9000 non-pro, zasilacz Chieftec 360 signle fan, modem, DVD Liteon, flop, wszystko w obudowie Modecom I-zone z dwoma wentylami Arctic Cooling Pro TC, system Win98 (nie SE). Ten sam CPU, mobo, ram i HDD skladaly sie kiedys na moj komputer, ktory bynajmniej spontanicznie sie nie wlaczal...

 

Pewnie brzmi to wszystko smiesznie i dziwnie, ale probowalem wmowic dziewczynie, ze sie jej wydaje, ale ona sie upiera, ze naprawde w nocy komp sie wlacza i ja budzi a w ciagu dnia, jak jej nie ma w domu, straszy jej matke :). Oczywiscie kompa wylacza, wiec na pewno nie chodzi o to, ze zostawia go po prostu w stanie uspienia.

 

Moze wiec cos jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze to wina zakładu energetycznego, niektóre płyty główne mają taką opcje ze po zaniku prądu automatycznie włączają kompa, w biosie szukaj "State after Power Failure" przynajmniej u mnie sie to tak nazywa.

Jesli to nie pomorze to sprawdz czy przycisk od włączania kompa nie zamyka samoczynnie obwodu, niekiedy się tak zdarza jak się przycisk "wyrobi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...