Skocz do zawartości
Qba100

Skaczące napięcia na Chieftec 360 W Dual Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem a mianowicei taki ze podczas obciązenia komputera napięcia na lini 3,3 V wahają się w granicy 3,09 do 3,26 V. Inne linie sa w porządku. To zjawisko wystepuje tylko w czasie obciązenia kompa, podczas normalnej pracy napiecia są w normie. Mam zasilacz Chieftec Dual Fan 360 W, w obudowie sa 3 wentylatory, reszta podzespołów w podpisie na dole. Nie wiem czy jest to normalne zjawisko czy nie. Aha do odczytywania napiec uzywam programu Speed Fan 4.16. Komp nie jest podkrecony - ani procek ani karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdybyś odczyty speedfan'a potwierdził miernikiem. Jeżeli miernik wykaże to samo, to możesz reklamować zasilacz jako nie spełniający specyfikacji ATX. Lekkie (a czasem nawet duże) zaniżanie napięcia wcale nie musi oznaczać, że komp będzie niestabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym:

 

3.10 - 3.15 na 3.3V

4.53 - 4.77 na 5V

 

Wyniki z MBM5 bez obciążenia (Windows XP, brak programów działających w tle), w biosie to samo. :?

 

Za mało? Ale działa stabilnie! Zero problemów a sprzęt mam raczej mocnawy. Nie wiem w takim przypadku czy wymieniać zasilacz :? :?:

 

Jakie macie wyniki 3.3V i 5V bez obciążenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...