Skocz do zawartości
spooky_head

Athlon XP, czy 64

Rekomendowane odpowiedzi

Platforma Athlon 64 jest narazie za droga. Za cenę A 64 2800+ BOX mogę mieć Pentium 4 2.4C na 800MHz z HT (też BOX). Wolę podstawowego Mercedesa od wypasionego Daewoo.

AMD jest atrakcyjne kiedy jest tańsze od Intela.

powtorz bos sie nierowno oplul

 

a tak na marginesie to podstawowy Mercedes to A140 ,a wypasiny Daewoo to Chitmera 3.2 litra czyli mesiek S-klasa poprzedniej generacji :lol:

 

a porownujac cenowo to Mercedes Bęc za 60kpln i Leganza 2.0 za 60kpln to dwa rozne swiaty - moze i Leganza zbyt dobrego zawieszenia nie ma ,ale sie nie przewraca na zakretach i szybciej jezdzi ,wyglada lepiej (jak sie usunie znaczki daewoo :P ) i na tylnej kanapie mozesz cos porzytecznego zrobic

 

ale sie offtopic fajny zrobil

nie porownuj AMD z Daewoo ,bo AMD jeszcze nie zbankrutowalo - porownuj raczej z BMW (tez 3 litery)

Mercedes vs. BMW - BMW slabszy silnik a i tak szybszy od Mercedesa (Intel vs. AMD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Misio-Jedi

Spoko wiem co to jest wielowatkowosc i wiem ile daje w 3D studio MAX... Po prostu myslalem ze masz na mysli inny program 3d do testowania graf i nie tylko :wink: Tak wiec po prostu male niezrozumienie skrotow myslowych :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jest identyczna jak P4 (moze nawet odrobine taniej jest kupic A64 i plyte)

bez o/c kazdy chipset jest dobry oprucz nf3 150 i ati jakiegos (lub sis -nie chce gafy walnac)

czyli do wyboru sa : K8T800 ,nf3 250 , K8T800pro

do o/c sa dwa : nf3 250 i czasami K8T800pro (zalezy od modelu plyty)

wielowatkowosc to masz kupujac 2xBarton Mobile 2500+ @3200+ ,plyte na dwa proce i Anteka 550W :twisted:

 

P.S. nf4 to zdaje sie ma wprowadzic pci-e i niezbyt duzo poza tym - via juz ma odpowiednik z pci-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam cisnienie, moj komp ma 4,5 roku prawie... chcialem juz kupowac a64 +3500 s939 ( w przyszlym tyg ) jednakze przejzalem sobie fajny artykul i zaoszczedze czekajac na winchestery http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...aspx?i=2242&p=1 ten podkrecony a64 3000 robi wrazenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mialem takie rozterki co wybrac. Zdecydowalem sie jednak na A64 754, zastanawialem sie nad bartonem M 2500+ i podkreceniem go do minimum 2500MHz owszem na pewno byl by szybki ale na ile by mi to starczylo, ostanie pieniadze wkladalem w kompa ponad rok temu jekies 14 miesiecy, uzbieralem sobie troszke mamony i robie modernizacje. Ludzie co twierdza ze s. 754 to gowno i nie warto sie w to pakowac nie maja racji, bo spokojnie bede na nim pracowal i gral w nadchodzace wymagajace gry przez na pewno kolejne 14 miesiecy i bedzie to wszystko biegalo na pewno pieknie (chodzi mi o procka nie bedzie on waskim gardlem, co innego grafa, ale ja tez zmieniam), takiego athlonka a64 na pewno podkrece do wartosci 2200/2300MHz a to juz bedzie odpowiednik przynajmniej A64 3500+/3600+ wiec...., poczytalem wiele testow naszych rodzimych i zagranicznych i zdecydowalem ze teraz jest to najlepsze wyjscie.

 

A co do Misio-Jedi porownujacego procesory do samochodow, hmmm no wyszlo to smiesznie, AMD to daewoo buhahaha, raczej BMW (tak jak juz tu ktos zauwazyl) albo Lexus.

 

a tak na marginesie zdecydowanie bym wolal najlepszego daewoo niz najslabszego mietka, i chyba nie trzeba o tym nawet dyskutowac, bo kolego jak wnioskuje Twoja wiedza na temat samochodow jest niewielka skoro tak twierdzisz, bo najlepszy daewoo to ... zreszta KGB juz to napisal, a tak pozatym najlepszy daewoo to teraz najlepszy chrysler a to juz masakryczna bryka hehe

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja- jak masz zajmować się profesjonalną obróbką grafiki to P4 jest ok, ale do wszystkich innych zadań tylko A64. Zresztą A64 2800+ można juz mieć za 560,- i szykują się obniżki, a P4? Nadal jest droższe, zresztą ma tylko 2,4GHz

UPS :oops: nie zauważyłem drugiej strony :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Athlon 64 jest technologicznie przed Pentium 4 ale - po pierwsze brak wielowątkowości, po drugie brak dobrego chipsetu (na razie, bo nForce 4 już w drodze) i po trzecie - cena...

To trochę za dużo wad.

 

Hahh ale psizesz farmazony. Po 1 Amd juz dawno ( jakies kilka lat temu ) opatentowalo tak zwana wielowatkowosc i w wypadku Amd jesli by to miało dac cokolwiek to by juz dawno sie znalazło w prockach Amd. Chipset - hmm moze jakies konretne przyklady bo z tego co widze to jak narazie A64 bije po tylku P4 mimo twojego twierdzenia ze nie ma dobrego chipsetu. Hmm cena - no tu raczej bym tez polemizował !

 

Przeczytaj sobie to >>> The Roadmap to Recovery: Part I 10GHz was dreaming the impossible dream

 

The Roadmap to Recovery: Part II Competition is the name of the game

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...