Skocz do zawartości
horiz0n

TwinMos MTec, napiecia

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam TwinMos CL2.5 MTec DDR 400, teraz pytanie jakie optymalne timingi oraz napiecia w singlu oraz dualu.

 

przy 2-3-3-7 TestMem pokazuje bledy (po 5 godzinach) przy 2.5-3-3-8 jest ok (po 2 godzinach)

 

plyta 8rda+ + barton 2500@2800

 

glownie chodzi mi o napiecia dla tych pamieci.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mtec ale one sa jakies dziwne, a mianowicie leca 2 2 2 11. A napiecie to zbyt duzego chyba nie dasz ray im ustawic, moim nawet 3,7v nie szkodzilo, normalnie na dzien biegaja 2,9v.

 

Sprawdz czy sie grzeja na 2,9v przy obciazeniu jesli nie za bardzo to moga tyle leciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wprzy FSB 220 lataja na 2.5-3-3-8 2,95V , nic wiecej nie da rady poprostu sa kiepskie :(

pozdr

obstawiam że to, na ile polecą (lub w ogóle nie wstaną :lol: ) to w dużej części kwestia płyty głównej - u mnie na 2.8v pojechały na 466MHz 2.5-3-3-11 w dualu przy cpu interface enabled (prime stable ofkors), gdzieś ostatnio na forum widziałem wypowiedź, że latają one komuś na dfi nf2 na 260 8O

 

@RaVeN155 - jaką masz płytę główną? btw. możesz napisać na ile orientacyjnie poszły te kostki u ciebie na 3,3v ? - zastanawiam się nad celowością universal vdimm moda (tzn. czy warto w ogóle grzebać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam je w sumie od niedawna i jeszcze nie mialem okazji wytestowac ostro ale wiem ze bez tego moda szly 230 2 2 2 11, niestety na razie nie mam chlodzenia zeby sprawdzic jak wysoko poleca, co ciekawe na nizszych napieciach leca lepiej niz moje bh5.

 

W ogole wg mnie to jakies dziwne kostki sa, niby pisze mtec, a chodza lepiej od bh5, szkoda ze nie moge ich wykorzystac na max na razie.

 

Powiem ci ze ten mod nie zawsze daje oczekiwane rezultaty. Kolega ma mtec kosteczki i 5mhz lepiej mu polecialy, duzo zalezy od samych kosci.

 

btw, nf7 mam. Wg mnie warto sie pobawic w tego moda, ja mam zrobionego na wlaczniku czyli w kazdej chwili moge sobie wlaczac i wylaczac moda (przy wlaczonym kompie rowniez ;) ) i jesli tak zrobisz to zawsze mozesz go sobie wylaczyc. Pozatym ja moduje dla zavawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom na razie kibel 242 na 2.5 2 3 11 chodza stabilnie ...jakies 15 min w mem tescie wiecej przewaznie nie testuje bo nie mam czasu

ale przyrost 0.3v i dało 5 mhz nie spodobało mi sie to ale co zrobić moze jakies inne kosteczki sa a na to tylko napisa taki sam walą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...