Skocz do zawartości
detleph

MS IntelliMouse Explorer 4.0

Rekomendowane odpowiedzi

duzo razy to sprawdzalem na site'ach :P

ee....to zostaje w punkcie wyjscia. pozosotaje wyslac pytanie do m$ i liczyc na to ze odpowiedza..

ale...swoja droga, to gdyby mialo to 800dpi to ms raczej by sie tym pochwalil na pudelku, a tak nie jest.

ale z drugiej strony - dawac sensor 400dpi w myszce za sto kilka zlotych? tez dziwne posuniecie,sa tansze produkty m$ a maja 800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intelieye mają 400 dpi, a ich urok polega na prędkości (częstotliwości) skanowania powierzchni - 6500 razy / sek (standardowo jest to 1500 / sek) oraz na czułosci sensora - dzięki temu natychmiast reagują i są nie do zgubienia. Zaletą 400 dpi jest mniejszy kłopot w uniknięciu efektu wstecznej akceleracji, a dokładność jest w zupełności wystarczająca.

 

MX - mają 800 dpi ale podobno zczytuje obraz "tylko" 1500 razy na sek. Te 800 dpi to mają tylko po zainstalowaniu sterów logitecha. Bez nich pracują w 400 dpi. Biorąc pod uwagę (jak dla mnie) fatalną jakość sterów, ja z nich nie korzystam i nie widzę żadnego negatywnego wpływu na działanie myszki.

Z powodu kłopotów (podobno, wg.?? :? ) z wsteczną akceleracją mx500 został zastąpiony przez mx510 - różnica tkwi przede wszystkim w kodowaniu danych. Standardowo jest to kodowanie 8 bitowe, w mx510 - 12 bitowe (dzięki temu wyeliminowano "wąskie gardło" na drodze danych).

 

Ciekawostką jest nowy razor diamondback (następca vipera). Ma on podobno 1600 dpi (!!!!), zczytywanie rzędu 6500 razy / sek, oraz 16-bitowe kodowanie danych.

 

ALE wg. mnie, jeśli nie myśli się o zarabianiu na życie poprzez profesjonalne granie to 400dpi w wykonaniu intelieye w zupełności wystarczy. Tu już żadna kulka nie ma szans. A w cenie do 100zł najlepszą myszką jest 8) microsoft intelimouse v1,1A.

 

P.S.

Sam tego nie wymyśliłem, większość z tych danych (poza jakością sterów mx510) znalazłem w recenzjach jak szukałem info na temat tych myszek przed zakupem :wink: . M.in.:

http://pclab.pl/art9588-3.html

http://pclab.pl/art9898-2.html

http://pclab.pl/art12298.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz, bierz.

Wśród tych myszek (ms intellimouse i logitech mx) wg. mnie liczy się tylko to, jak leżą w dłoni. Nic poza tym. Optykę mają na tak wysokim poziomie, że różnice dla przeciętnego fana gier są niezauważalne. Ponoc jedne są ciut lepsze w strategiach, inne w szybkich fpp, inne w precyzyjnych fpp itd.....

Wszystkie one są lepsze od kulkowych i nie do zgubienia.

 

Ważną rzeczą jest podkładka. Osobiście używam turkusowego, jednolitego szmaciaka za UWAGA 3,99 zł :) i jest super. Wszelakie błyszczące, mieniące się i holograficzne podkładki odpadają. Najlepsze są jednolite bez wzorków, w miare matowe, w miare ciemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata gralem w Unreal Tournament, z tego 2 na Intelli Mouse Explorer 3.0. Z tego co wiem to uklad optyczny jest bardzo podobny ( o ile nie taki sam) do wersji 4. Czulosc mialem bardzo mala (celowanie itp. :) ) i zeby sie obrocic musialem zrobic dlugi ruch, czesto bardzo szybki. Nie ma mozliwosci zeby ta mycha sie zgubila. Nie zdarzylo mi sie to ani razu! Gralem na bialym blacie biurka.

Wczesniej mialem inna optyczna, tez MS i praktycznie za kazdym razem kiedy wykonywalem szybszy ruch kursor/celownik stal w miejscu - masakra.

Tez przymierzam sie do zakupu myszki i glownym kandydatem jest wlasnie IE 4. Jesli nie bedzie mi w reku dobrze lezala to biore 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...