Skocz do zawartości
łukasz251

Lepszy duron 1800 czy sempron 2200?

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież Sempron to to samo co stary dobry Thoroughbred tylko ten PR jakiś taki nijak mający się do taktowania. Ale z tych dwóch brałbym Durona, zawsze to większy zegar a nigdy nie mamy pewności czy ten sempron poleci chociażby do 2GHz, A mniejsze cache nie oznacza że procek gorszy, magistralę zawsze można pojechać w górę w przypadku durona (semprona ofkozz też)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Sempron to to samo co stary dobry Thoroughbred tylko ten PR jakiś taki nijak mający się do taktowania. Ale z tych dwóch brałbym Durona, zawsze to większy zegar a nigdy nie mamy pewności czy ten sempron poleci chociażby do 2GHz, A mniejsze cache nie oznacza że procek gorszy, magistralę zawsze można pojechać w górę w przypadku durona (semprona ofkozz też)

PR jest do celerona D. Jak na razie to 99% sempronow osiaga bez problemu 2GHz. Przeszkodzic moga tylko pamieci i mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Durona 1600 i pupa blada padalec dostaje 1,79V i tylko max stabilnie na fsb 175MHz.

A te Semprony to już gwarantowane 166 dla katalogowych napięć.

Co do pamięci na cpu to w pojedyńczej grze może i styka ta z Duronów ale jak masz uruchomionych kilkanaście aplikacji jednocześnie to im więcej jej jest tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Sempron 2200 jest tylko minimalnie droższy od D1,8 -10-15zł, to prawie tak jakbyście polecali Durona zamiast T-breda. Kręcą się dobrze, po co ryzykować odblokowywanie ew. zespsucie i utratę gwary ? W imię zabawy z dreszczykiem?

 

Co do kręcenia: mój pierwszy lepszy S2300 w FSB bez problemu przeskoczył moje 3 Bartki - 228 vs. 215/215/220, bez żadnych modów na boxowym coolerku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeszcze ostatnią rzecz, jesli kolega chce zająć OC i w przyszłości zdecyduje się podkręcić procka to niech bierze Semprona ale jak ma go wstawić i nie ruszać to lepszy będzie Duron. w takim poruwnaniu jak teraz na nominalnych zegarach ten duron jest szybszy od tego Semprona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam że semprony sa w jakiś sposób złe tylko nie podoba ni się PR i cena, PR jest wyższy jeszcze niż u Bartonów, tak samo ja mogę nazwać teraz swojego 1700+ jako 2200+ , dla mnie liczy się zegar a nie PR. Druga sprawa to cena która jest stosunkowo wysoka co do możliwości ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w którymś z testów mój sempronek był bardzo zbliżony w testach do któregoś z procków amd 3000+ a może i więcej, było to z pół roku temu jak testowałem mojego nowego procusia :) więc teraz nie bawiłem się zbytnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...