Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec max co z niego poszlo to 11x 209 .. 2299 mhz :lol: :lol:

wyzej juz bluu screeny sie sypaly ;)

mnozknik przestawiam w crystal cpuid ..

napiecie .. podnioslem na w biosie o 10% .. bo tylko taka mam mozliwosc .. program pokazal ze bylo 1,78v

chlodzenie .. zwykle radiatorek alu, wicherek jakis bardzo glosny .. :mur: ..

dlatego zostawiam sobie na 10x200

jak sobie sprawie lepsze chlodzenie to sie bede bawil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bizon9ek

bizon9ek      jakie masz napięcie na tym procu??? twój titan jest aluminiowy??

1316807[/snapback]

Eh teraz juz nie pamietam bo zmienilem procka (tamten sie uksyl, dzialal ale zmienilem na nowy) chyba 1,9V albo 1,85V. Tytan byl aluminiowy, po szlifierce ale to byl syf tez zminilem na nowy, spire Al jest duzo lepszy i niedrogi, pasta cermanique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz tracer mgb-500atx pamiec 512 ddr 333mhz firma nanya(wypisal mi to jakis program do testoania komputera), napiecie na procesorze jest 1,6, ale zwiekszanie nic nie daje i tak sie wiesza.

 

Jesli jeszce cos mam podac to napisz/napiszcie.

 

Pozdrawiam

1316529[/snapback]

OMG!!! zasilacz tracer (megabajt)! tym mozna kazdego kompa zabic.

w tym wypadku jesli chodzi o fsb 200 to oczywiscie pamiec wysiada (333MHz), kup ddr 400 to bez problemu ustawisz fsb na 200.

I zastanow sie nad zmiana zasilacza, bo jak ci sie zjara proc i plyta to nie bedziesz mial czego podkrecac.

 

pisales ze na 133 nawet nie chodzi, czyli na 100% zasilacz. Wymien na dobry (czyt. firmowy), a nie na taki na ktorym jest napisane 500wat :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mostkow na tym sempronie to sam je polaczylem standardowo wygladal tak jak zwykle | : : |,

hmmm czy bios byl modyfikowany... raczej nie plyte mam prosto z hurtowni, pisales wczesniej ze tez masz takiego ASROCKA?? jak chcesz podam ci wersje biosu na mojej, tylko sprawdze  :D

Jak wczesniej pisalem kupilem nowgo sempa na zielonym laminacie... rezultat taki sam, po przerobieniu go na mobile ||||

plyta wykrywa go jako "mobile Ahtlon ..." i oczywiscie moge zmieniac mnoznik z biosu.

 

A jak twoj ASROCK wykrywa tego zmodowanego sempa??

1316613[/snapback]

nie asrocka tylko asusa :)

U mnie zmiany mnoznika w biosie nic nie zmieniaja.... tak jest chyba u wiekszosci, nawet jeden koles ktory ma taka plyte jak ty napisal ze nic.

no nie wiem, chyba trafiles jakas lewa plyte :lol:

i kazdy proc na tym dziala... niesamowite

X-Files :D

 

 

ale zaraz zaraz, jak polaczyles wszystkie mostki to oprocz mobila zrobiles tez Athlona MP!

Moze o to chodzi?? qrcze, musze sprobowac. Ale czytalem tez ze niektore pklyty w ogole takiego proca nie wykrywaja, Mobile Athlon XP-MP bo takiego amd nie sprzedaje. Ach ten asrock, a ja qpilem asusa bo niby lepszy....

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG!!! zasilacz tracer (megabajt)! tym mozna kazdego kompa zabic.

w tym wypadku jesli chodzi o fsb 200 to oczywiscie pamiec wysiada (333MHz), kup ddr 400 to bez problemu ustawisz fsb na 200.

I zastanow sie nad zmiana zasilacza, bo jak ci sie zjara proc i plyta to nie bedziesz mial czego podkrecac.

 

pisales ze na 133 nawet nie chodzi, czyli na 100% zasilacz. Wymien na dobry (czyt. firmowy), a  nie na taki na ktorym jest napisane 500wat  :lol:

1317222[/snapback]

To picki w sklepie mi polecili taki zasilacz jako cichy i dobry(cichy jest naprawde), a ze mam gwarancje to jeszce z nimi powalcze zeby mi wymienili na inny zasilacz. Ale najpierw pozycze od kogos inny zasilacz(bo mam skad) i zobacze czy to naprawde wina tego "badziewia"

 

Co do pamieci, to wg mnie raczej nie powinna miec nic do tego aby dzialal procek w takiej predkosci jaka powinna byc(oczywiscie o ile pamiec nie nawalila). O ile sie nie myle :)

 

I sprawdzilem na innym zasilaczu(wprawdzie slabiutkim, ale inny niz ten tracer) i taki sam objaw. W sobote bede mial dostep do zasilacza chifteca 420w i pamieci kingstona 512mb 400mhz wiec na tym przetestuje, jak nadal bedzie sie wieszac to nie wiem co jest nie tak.

Edytowane przez Bemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sprawdzilem na innym zasilaczu(wprawdzie slabiutkim, ale inny niz ten tracer) i taki sam objaw. W sobote bede mial dostep do zasilacza chifteca 420w i pamieci kingstona 512mb 400mhz wiec na tym przetestuje, jak nadal bedzie sie wieszac to nie wiem co jest nie tak.

1317398[/snapback]

jak na tym nie bedzie dzialac to masz uszkodzonego proca albo plyte na 100%.

ja mam podobny sprzet i full stable, podkrecony jak w opisie

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam sempa 2300 przerobionego na mobile i w związku z tym mam pytanko czy jak zmienie p.główną na inną(bo na tej nie da rady więcej niż 174) to czy wystarczy jakaś tańsza bo chodzi oto żeby go puścić 11x 200 czy na stockowym napięciu pujdzie?? czy może jakaś drozsza płytka z regulacją napięcia w biosie(niby można drut moda ale nie chce mi się w to bawic :D )

DZięki i pozdro ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam sempa 2300 przerobionego na mobile i w związku z tym mam pytanko czy jak zmienie p.główną na inną(bo na tej nie da rady więcej niż 174) to czy wystarczy jakaś tańsza bo chodzi oto żeby go puścić 11x 200  czy na stockowym napięciu pujdzie?? czy może jakaś drozsza płytka z regulacją napięcia w biosie(niby można drut moda ale nie chce mi się w to bawic :D )

DZięki i pozdro ALL

1317735[/snapback]

ogolnie ecs to straszny badziew, widzialem juz kilka plyt tego znakomitego producenta, zadna nie dzialala dluzej niz miesiac :lol:

Polecam ta plyte a7v600-X 185zl to niewiele.

fsb 200 przy mnozniku 9,5 na stockowym napieciu

fsb 200, mnoznik 11 przy 1,775v

wszystko w biosie ustawisz, oprocz mnoznika oczywiscie.

przeczytaj moja sygnature :D

 

 

czytajcie posty zanim o cos zapytacie :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoł ludzie więc tak zakupiłem dzisiaj semprona 2300+ box :D po pierwszych testach śmiga na Vdefault 225*9.5 potem troche zabawy i 235+9.5 na 1.825V więc całkiem spoxik jak narazie jestem zadowolony :) jak bede mial jakies ciekawsze newsy to tu napisze a tymczasem pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bizon9ek

U mnie zmiany mnoznika w biosie nic nie zmieniaja.... tak jest chyba u wiekszosci, nawet jeden koles ktory ma taka plyte jak ty napisal ze nic.

no nie wiem, chyba trafiles jakas lewa plyte :lol:

i kazdy proc na tym dziala... niesamowite

X-Files :D

ale zaraz zaraz, jak polaczyles wszystkie mostki to oprocz mobila zrobiles tez Athlona MP!

Moze o to chodzi?? qrcze, musze sprobowac. Ale czytalem tez ze niektore pklyty w ogole takiego proca nie wykrywaja, Mobile Athlon XP-MP bo takiego amd nie sprzedaje. Ach ten asrock, a ja qpilem asusa bo niby lepszy....

1317232[/snapback]

Zamalowanie oby 2ch mostkow da ci prawdopodobnie tyle co na moim gigabycie, czyli mozliwosc zmiany mnoznika pod windowsem do x24, ja na moim gigabycie nie moge zmienic mnoznika w biosie a ten sam procesor wrzucam do tego asrocka i moge zmieniac mnoznik z biosu do x24.

Tak szczerze to uwazam ze ta plyta Asrocka jest mega zajebista, ma ona niby maxymalne fsb 166mhz (333) a na plycie sa zworki ktore przestawiasz na 200mhz (400) i plyta normalnie chodzi na fsb 400mhz (semp 2200+ ma 1800mhz) do tego mozesz zmieniac fsb z biosu do 250mhz (500) a ten motyw ze zmiana mnoznika z biosu juz mnie doszczetnie rozwalil. Najgorzej wkurza mnie to ze ja bylem wlascicielem tej plyty :mur: :mur: :mur: glownej ale sprzedalem ja bratu za 80zeta bo niestety posiadam dysk SATA ktorego ona nie obsluguje :mur: :mur: :mur:

Wniosek z tego taki ze walic wszystkie gigabyte i inne syfy i kupowac asrocka za 100pln :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamalowanie oby 2ch mostkow da ci prawdopodobnie tyle co na moim gigabycie, czyli mozliwosc zmiany mnoznika pod windowsem do x24, ja na moim gigabycie nie moge zmienic mnoznika w biosie a ten sam procesor wrzucam do tego asrocka i moge zmieniac mnoznik z biosu do x24.

1317859[/snapback]

prawdopodobnie... moge puscic proca z dymem :lol:

a nie masz problemu ze startowym mnoznikiem? tzn zanim sie zaladuje windows nie masz mnoznika auto na 24? Bo jesli tak i puszcze go na fsb 200 (200*24=4800MHz) to witaj kosmosie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bizon9ek

prawdopodobnie... moge puscic proca z dymem :lol:

a nie masz problemu ze startowym mnoznikiem? tzn zanim sie zaladuje windows nie masz mnoznika auto na 24? Bo jesli tak i puszcze go na fsb 200 (200*24=4800MHz) to witaj kosmosie :D

1317881[/snapback]

Procka z dymem nie puscisz najwyzej by sie nie wlaczyl, a co do tego ze musisz uruchomic kompa z mnoznikiem x24 to plyta startuje z takim jaki procek ma standardowo czyli x9 a w windzie do x24 bedziesz mogl zmieniac.

4800mhz :lol: troche zle liczysz to x24 mnozysz przez rzeczywiste fsb czyli 24x100mhz=2400mhz (200mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka z dymem nie puscisz najwyzej by sie nie wlaczyl, a co do tego ze musisz uruchomic kompa z mnoznikiem x24 to plyta startuje z takim jaki procek ma standardowo czyli x9 a w windzie do x24 bedziesz mogl zmieniac.

4800mhz  :lol:  troche zle liczysz to x24 mnozysz przez rzeczywiste fsb czyli 24x100mhz=2400mhz (200mhz)

1318131[/snapback]

oj kolego, a ty wiesz jakie jest rzeczywiste?

Chcesz powiedziec ze jak teraz mam mnoznik 11, to proc jest taktowany 1100MHz :lol:

200 to rzeczywiste wlasnie, a x2 to 400

 

Zamalowanie oby 2ch mostkow da ci prawdopodobnie tyle co na moim gigabycie, czyli mozliwosc zmiany mnoznika pod windowsem do x24

Dzieki bizon9ek!

zamalowalem tez 3ci od prawej i dziala :D

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam, bo czytać znowu tyle stron to rpzegięcie.

 

NA mobil modzie działa ok, tzn. mostek L5 ołówkiem ale gdy chciałem zrobić drut-moda ze strony http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html

to mi to nie daje efektów, robiłem drut-moda dla mnożnika 12 i nic. Uruchamia się normalnie ale i tak nie ma mnożnika 12. Dlaczego?? co jest grane?? co robie nie tak. A dodam że drugi raz robie drut-moda i że nie działa.

 

 

Mój sprzęt to Asus A7v8x-x czyli KT400 VIA. Sempron 2200+.

 

Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam, bo czytać znowu tyle stron to rpzegięcie.

 

NA mobil modzie działa ok, tzn. mostek L5 ołówkiem ale gdy chciałem zrobić drut-moda ze strony 1318523[/snapback]

A na mobilu to takie cudo jak drut mod dziala? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, teraz jade na mobilu. Robiąc drut moda myślałęm zę nie trzeba zmieniać mnożnika spod windy tak jak to teraz musze robić. Jakiś czas temu czytałem o paleniu mostków na L6 ale już nie pamiętam strony, wiem tylko tyle że po zrobieniu mobila i przepaleniu L6 Bios wczytywał odpowiedni mnożnik.

 

Głównie chodzi mi o to żeby nie zmieniąc mnożnika spod windy ale żeby była możliwość zmiany jego spod BIOSa.

Jeśli kotś wie co i jak to proszę o opis. A ja ide na wykłady. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bizon9ek

...... Bo jesli tak i puszcze go na fsb 200 (200*24=4800MHz) to witaj kosmosie :D

1317881[/snapback]

Wiem jakie jest rzeczywiste ale napisales cytuje "...jesli tak i puszcze go na fsb 200... " myslalem ze masz na mysli efektywne 200 i pomnozyles x 24 dobra mniejsza z tym, zle mnie zrozumiales... ide robic vmoda na moim radku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , dopiero co zakupilem ta plytke mam BARTONA 2,5 GHZ poszedl na 200FSB ale jak mam w biosie zmienic zebym mogl wybierac co 1 FSB bo max moge dac 200 FSB. Sa trzy opcje, 133,166,200 , a wiecej nie ma... Prosze szybko o odpowiedz bo pewnie cos trzeba przestawic a ja nie wiem co.... a plytke mam oczywiscie EPOXA 8RDA3I.... z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Durona 1.3 :( i chce zaqpić Semprona lub Barthona ale chciałem zaczerpnąć opinii expertów (chodzi o Was)

Jakiego semprona byscie mi polecili (do grania w CC:Source ). Jest taki jeden AMD SEMPRON 2800+ 2000MHz/FSB333/C256/Socket A sie zwie. Co wy o tym?Bo ten 3100+ jest na nowsze plyty! Ja mam Gigabyte

kt600 /fsb400 (grafa GF FX 5700 256DDR 400MHz+512 ram DDR 400MHz- mam zamiar grac w CSSa na scietych

detalach :( ) proca krecic chyba niebedę (moze sprobuje) to tez wole miec takiego procka ,ktory bedzie dobry

bez krecenia.

Z gory thx za help i opinie!

Pozdro

Edytowane przez pisakPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaczek jest nowy - wczoraj się zalogował :) Pomóżcie mu plz, ja nie miałem do czynienia z Sempronami, także się nie znam ;) Niech się komuś zachce i napisze, szukanie poważnie jest męczące, czytasz jakiś temat, przerwa, po 2 dniach czytacz to już 20 postów jest nowych i ciężko się połapać. Zresztą kto chce pomóc - pomoże. A czepiać się to czepcie się tramwaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly apdejt moich wojen z kreceniem na aluminiowym wiatraku:

 

Zauwazylem ciekawa rzecz w moim Sempie 2200+. A mianowicie:

 

Krecilem sobie go spokojnie co kilka dni o kilka megahercow. Dokrecilem do 215 na magistrali (odpowiedznio ustawiajac dzielniki na pamieci zeby nie przekroczyla 400MHz) czyli okolo 1942MHz na procku bez krecenia napiecia.

 

Ale kazdy kolejny megahertz to jest loteria, zadziala nie zadziala :P Oczywiscie krecic trzeba napiecie. Na procu dopiero 0,15V wiecej pomoglo zeby sie uruchomil. I nic nie ruszy bez krecenia napiecia na plycie, wiec 1,7V na NB.

 

Tylko ze wtedy boje sie o temperature zeby nie zabila mnie (mam aluminiowy wentyl-titan).

 

Z tych obserwacji - coz moge powiedziec... Bede zastanawial sie w przyszlosci, jak bardzo skrecone napiecie na sempronie 2200+ pozwoli na normalna prace przy niminalnych predkosciach zegara :)

 

plyta na ktorej walcze z sempem - Abit NF7 ver. 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli okolo 1942MHz na procku bez krecenia napiecia...

1319433[/snapback]

ja mialem na stockowym 1900MHz

 

jak bardzo skrecone napiecie na sempronie 2200+ pozwoli na normalna prace przy niminalnych predkosciach zegara :)

na 1.55v lecial stabilnie Sempron 2300+ (1577MHz), mniej nie probowalem

 

 

Teraz full stabilne 2300MHz :D by Prime95

 

apropos... zna ktos jakis inny soft do testowania stabilnosci proca? (oprocz sandra, super pi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przez 24/7 mam wlaczonego UD Agenta (Cancer Research Project) - 100% obciazenia caly czas na procu, a pozniej dla dobrego samopoczucia mozesz zapodac tortura albo superPI. jak to przejdzie wszystko to masz kompa stabilnego :) Ja wlasnie takiego mam :) Bazy danych leza to nie moze sie on sypac w ogole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupilem Semprona 2200+ jego oznaczenia to SDA2200DUT3D 2556366L42773 BCXJB0449BPMW Czy Ktos moze powiedzic cos o tej serii ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z softow do wygrzewania proca to jeszcze seti jest chociaz nigdy nie uzywalem, pozatym to raczej powiem ze prime rzadzi, bo jak cos ma wylapac to wlasnie prime (po jakies godz bez err to juz sie trzeba nameczyc zeby go zwiesic). chociaz ja mam proca co potrafi sie przez 12 godz nie wysypac w primie, a potem 30min filmu (no moze jeszcze z prime w tle) i lezy (reset) i nie mam pojecia jak tak moze byc, bo jeszcze nie slyszalem zeby ktos cos takiego opisywal (chyba ze plyta do [gluteus maximus])

 

co do ruszania proca to moj ruszyl na 250MHz bez blokady PCI (tylko nie pamietam przy jakim napieciu), no i co z tego ze wstal B)

 

@bizon9ek

fajny proc, 2300+ podobnie jak u kolegi tylko 200MHz(czyli 1900 na procu) na stock, trzeba bylo 2200+ brac :wink:

 

proca krecic chyba niebedę (moze sprobuje) to tez wole miec takiego procka ,ktory bedzie dobry

bez krecenia.

no to bierz bartona takiego na jakiego cie stac :wink:

 

@raf.z

na jakim napieciu masz te 2300 bo moj to nie wiem czy na 1.8V by pociagnal :mad:

 

@adbok

nie ma jakis szczegolnych serii, a nawet jezeli sa to poki co nie ma statystyk

Edytowane przez bnn666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...