Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam semprona 2200+ @ 2500+ i płyte główna ABIT NF7 kiedy robie testa prime95 napiecia skaczą mi miedzy 1.58 - 1.62 czy tak niewielkie skoki sa niebezpieczne czy moge btc spokojny :?; Czy moze najlepiej zmienic napiecie :? Pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam semprona 2200+ @ 2500+ i płyte główna ABIT NF7  kiedy robie testa prime95 napiecia skaczą mi miedzy 1.58  - 1.62 czy tak niewielkie skoki sa niebezpieczne czy moge btc spokojny :?; Czy moze najlepiej zmienic napiecie :? Pomozcie

1331716[/snapback]

1.60V to standardowe napięcie a skok +/-0.02V to normalka

 

głownie takie skoki zależą od płyty gł lub zasiłki...

ale przy obciązeniu jakie daje preime95 cieżko o stałe napięcie!

Ja na zasiłce Chiefteca raz miałem stabilne raz nie - wszystko zależało od Mobo mimo tych samych ustawień.

 

A sama zmiana napięcia nic ci nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem sie pytacie do czego zdolny jest sempron. oto co udalo sie wycisnac z mojego 2300+.

 

na poczatek cos z czym mialem problemy zeby wogole screena zlapac w win. mnoznik zmieniony w windzie ale wlaczanie painta i tak bylo dla niego wyzwaniem :wink:

 

SCREEN

 

no i do tego jeszcze cos co chodzilo stabilnie wraz z wynikiem super pi.

 

SCREEN

 

szkoda ze powoli robi sie cieplo, bo oba testy na max napieciu (2.05V ustawione, pokazywal kolo 2.15V) i moj pentagram nie wyrabial (w koncu 150-200W na procu), a dusza na ramieniu ledwo sie trzymala.

 

ciekawe jak dlugo te screeny powisza skoro godzinne ograniczenie transferu to 1.5MB :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo Ci tak wytrzymał - przy takim napięciu ?? Jaką miałeś temperaturke na rdzeniu ? I z tego co widze to masz mnożnik odblokowany :) Jak narazie masz rekordzik stabilnego Semprona w tym topicu :) Gratulacje i respekt :) Pozdro...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mnożnikiem w Sempron 2300+, zamalowałem ołówkiem dwie odpowiednie ścieżki i nic, co ciekawe zmierzyłem miernikiem to nie było połączenia ? Ołówek to H, próbowałem też inny bodajże HB.

Tutaj fotka co zrobiłem

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mnożnikiem w Sempron 2300+, zamalowałem ołówkiem dwie odpowiednie ścieżki i nic, co ciekawe zmierzyłem miernikiem to nie było połączenia  ? Ołówek to H, próbowałem też inny bodajże HB.

Tutaj fotka co zrobiłem

1332650[/snapback]

Witam ja tez mialem taki problem i zdrapalem troche laminatu a nastepnie olowkiem go wypelnilem dosc dokladnie i teraz smiga juz drugi tydzien

pozatym jak sprawdzasz ze nie dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj jeszcze wypelnic tylko przerwe a nie laczyc te punkty IMO one wcale sie nie lacza w lini prostej, za pierwszym razem tez tak zrobilem i tez nie dzialalo

U mnie to wyglada tak:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM MAM MAŁY KLOPOT KUPILEM PŁYTE ABITA NF7-S2 I PROCESOR SEMPRON 2400+ JAK USTAWIAM FSB NA 200 WOGÓLE NIE CHCE SIE URUCHOMIC RESTARTUJE WINDOWSA A JAK JEST NA FSB 166 TO POTRAFI SIE SAM WYLĄCZYC W CZASIE PRACY CZYM TO MOZE BYC SPOWODOWANE MAM WENTYLATOREK OD ATHLONA XP 1700+ CZY TO MOZE BYC ZA SŁABE CHLODZENIE A JAK NIE TO JAK GO USTAWIC ZEBY PRACOWAL NA 2000 MHZ PROSZE O ODPOWIEDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Semprona 3000+, mam płytę NF-7, 512 DDR Kingstone. Jak mogę podkręcić procesor maksymalnie?

1332978[/snapback]

Maksymalny mnoznik 24x maksymalne fsb 300 mhz na tej plycie no wiec maksymalnie mozesz osiagnac 7200 mhz, a ile osiagniesz to inna sprawa... zreszta przeciez to TY masz ten sprzet, wiec to moze TY napisz ile na tym osiagnales

 

Edit: Andewju nie krzycz kazdy widzi co napisales CAPS OFF

Edytowane przez mamcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mnożnikiem w Sempron 2300+, zamalowałem ołówkiem dwie odpowiednie ścieżki i nic, co ciekawe zmierzyłem miernikiem to nie było połączenia  ?

1332650[/snapback]

Przypomniałem sobie stary szlagier MC-OC-LOT'a "dRAP laminat dRAP".

Jak widzisz ołówkiem tylko kurz z laminatu starłeś ;) i abarot coolera seblekać, a

w produktach AMD rdzeń kruchy oj kruchy 8[

PS

Ja mobila zrobiłem tak oto ::|: L5

Ale aparat fot. masz wypas 8]

Edytowane przez coccolino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 23+ leci tak

200fsb 1.6V

210fsb (tak jade - 2,0ghz) 1.625V

220fsb 1.65V

....

240fsb 1.8V

245fsb 1.85V

 

dalej nie jechalem bo temp. w steresie 65*C :E

 

a wiec procek ma potencjał :P

 

ramki na 3-4-4-10 @ 2.9V hynix DT :D

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj na 200 smiga jak chce na 1,66v ale da sie 205fsb to przy logowaniu zwis, to chyba przez ramy albo plytke albo to i to ;) w sumie to seiteci to takie rewelki to nie są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze mnie ktos obdarowac linkiem do testu w ktorym moge znalesc porownanie miedzy Sempronami Socket A a Athlonm'ami 0,18u rdzen Palomio.

Jesli ktos zmienil z Palomio na Semprona (zegary 2200-2600+) niech napisze jaka jest miedzy tymi procesorami roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze mnie ktos obdarowac linkiem do testu w ktorym moge znalesc porownanie miedzy Sempronami Socket A a Athlonm'ami 0,18u rdzen Palomio.

Jesli ktos zmienil z Palomio na Semprona (zegary 2200-2600+) niech napisze jaka jest miedzy tymi procesorami roznica.

1336591[/snapback]

przedewszystkim technologią wykonania:

Palomino - 0,18u - 180ns

Sempron/ThoroughtBred-A/B - 0,13u - 130ns.

 

jak i technologią, to i napieciem

 

na sempronie mozna uzyskac wiekszą czestotliwosci = wiekszą wydajnosc

 

po zatym, thorought-bred to zastępca palomino, a sempron (t-bred revision D0) to nic innego jak t-bred B0 - zwykły AthlonXP. Sempron ma inny przelicznik wydajnosci (bodajrze PR). np. Sempron 2200+ to cos w okolicach 1800+ AthlonaXP.

 

dla innych modoleli to bedzie wlasnie okolo '400+' wiecej, dla fsb200 to okolo '500+' wiecej (choc nie zawsze). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim technologią wykonania:

Palomino - 0,18u - 180ns

Sempron/ThoroughtBred-A/B - 0,13u - 130ns.

 

jak i technologią, to i napieciem

 

na sempronie mozna uzyskac wiekszą czestotliwosci = wiekszą wydajnosc

 

po zatym, thorought-bred to zastępca palomino, a sempron (t-bred revision D0) to nic innego jak t-bred B0 - zwykły AthlonXP. Sempron ma inny przelicznik wydajnosci (bodajrze PR). np. Sempron 2200+ to cos w okolicach 1800+ AthlonaXP.

 

dla innych modoleli to bedzie wlasnie okolo '400+' wiecej, dla fsb200 to okolo '500+' wiecej (choc nie zawsze). ;)

1336916[/snapback]

Wielkie dzieki

A wiec jednym słowem jesli nie mam zamiaru podkrecac proca to raczej wielkiej roznicy nie zobacze??.

A co z FSB Palomio ma 133 a Sempron 166. Zegar maja prawie taki sam Sempron 2200+ chyba 1600 a moj Athlonik ma 1531Mhz. A czy sa jakies problemy z kreceniem tych Sempronow do powiedzmy FSB 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z FSB Palomio ma 133 a Sempron 166. Zegar maja prawie taki sam Sempron 2200+ chyba 1600 a moj Athlonik ma 1531Mhz. A czy sa jakies problemy z kreceniem tych Sempronow do powiedzmy FSB 200.

1336954[/snapback]

Oj czytać się szanownemu panu nie chce. Wałkowane to już było wiele razy.

Odpowiem, że Sempron 2200 taktowany jest zegarem 1500 MHz, a na FSB 200 śmiga jak fryga.

PS

Czytałeś regulamin?

Powinieneś teraz wyglądać jakoś tak - :oops:

Popraw się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki

1. A wiec jednym słowem jesli nie mam zamiaru podkrecac proca to raczej wielkiej roznicy nie zobacze??.

2. A co z FSB Palomio ma 133 a Sempron 166. 3. Zegar maja prawie taki sam Sempron 2200+ chyba 1600 a moj Athlonik ma 1531Mhz. 4. A czy sa jakies problemy z kreceniem tych Sempronow do powiedzmy FSB 200.

1336954[/snapback]

1. Roznicy? a zawsze zobaczysz, po pierwsze magistrala - wszystko bedzie wyzej taktowane

2. no to tak jak wyzej. na korzysc semprona

3. no athlon ma wiecej 30mhz, ale sempron ma wyzszą magistralke... tu sie mozna zastanawiac. zresztą, palomino nie puscisz tak prosto jak semprona

4. kreceniem do fsb200? zaden problem. prawie kazdy (w tym moj ;) ) leci na 200fsb przy std. napięciu. i tak wiele zalezy od pamieci i mobo... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj czytać się szanownemu panu nie chce. Wałkowane to już było wiele razy.

Odpowiem, że Sempron 2200 taktowany jest zegarem 1500 MHz, a na FSB 200 śmiga jak fryga.

PS

Czytałeś regulamin?

Powinieneś teraz wyglądać jakoś tak -  :oops:

Popraw się.

1337080[/snapback]

Az mi sie glupio zrobilo. Widzialem posty dotyczace wkrecania Sempronow na FSB 200 ale tu chodzi o odniesienie sie tematu do roznicy wydajnosci w stosunku do leciwego juz Athlona1800+. A i przyznaj lepiej taka informacje potwierdzic niz pozniej zalowac

Dostane rozgrzeszenie?? czy banicja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam problem z tym mnożnikiem, pomalowałem go już pastą do procka (srebną), niby jest link przez ten przecięty mostek ale mnożnik jak stał tak stał.

 

Wgrałem sobie biosa z C ale nadal 512MB nie chodzi poprawnie (podziała z pół godziny i musze wyjąć by komp się uruchomił), dziś grałem w Driv3r i śmigało wszystko pięknie (pograłem, poniszczyłem ;)), wył. Driv3r odszedłem na kilka min. od kompa, wracam a tu standby na monitorze i konieczność wyjęcia tej kostki.

 

Cóż to może być ??

 

BTW Sempron 2300+ idzie mi na 220x9.5 (2.08GHz czyli 2800+), temp. 48', nie wiem dlaczego nie chce iść więcej (ruszy na 225 ale już na 230 nie chce) :(

Natomiast 2500+ nie idzie nawet na 200x10.5 (idzie na 180), co jest moim zdaniem kiepski wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam semprona 2300 i.. chcialbym sie pobawic troche magistrala :twisted:

chcialem kupic DFI infinity ale nigdzie nie ma.. a do lan party mi troche brakuje kasy.. a poza tym po co wyrzucac tyle pieniedzy na na bajery typu gigabitowa sieciowka??? co myslicie o abicie nf-s rev.2.0?? wiem ze plytka zajebista tylko czy dobrze wspolpracuje z sempronami??? niby na tym samym rdzeniu co xp.. ale wole miec pewnosc zanim kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam semprona 2300 i.. chcialbym sie pobawic troche magistrala :twisted:

chcialem kupic DFI infinity ale nigdzie nie ma.. a do lan party mi troche brakuje kasy.. a poza tym po co wyrzucac tyle pieniedzy na na bajery typu gigabitowa sieciowka??? co myslicie o abicie nf-s rev.2.0?? wiem ze plytka zajebista tylko czy dobrze wspolpracuje z sempronami??? niby na tym samym rdzeniu co xp.. ale wole miec pewnosc zanim kupie

1338368[/snapback]

 

Jesli chcesz go agresywnie taktowac to bierz NF2 a jesli tylko delikatnie podniesc FSB to wez nie baw sie na NF2 tylko wez ASUS A7N Deluxe znacznie lepsza wyposazenie, osiagi (wszystkie procz O/C-mniej z niej wyciagniesz), no i przedewszystkim stabilnosc. Jeszcze moge polecic ci MOBO ASUS A7V880 za te pieniadze (ok. 230zl a w sklepach internetowych nawet ok.200) za te pieniadze nie znajdziesz lepiej wyposarzonej mobo a do ciagniecia na magistrale 200mhz to w zupelnosci wystarcza. Ale twoj wybor

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Ktory sempron ma najlepszy współczynnik cena/OC. chce zmieniac z 1.7+ (palom.) na hm... i tutaj nie wiem -> czy moze 2.5+ oraz freezone jakis czy coz innego tak do 300zł z chlodzeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostane rozgrzeszenie?? czy banicja

1337245[/snapback]

(W swoim imieniu):

puk, puk, puk (ostatni raz :angry: )

PS

Sempron to nic innego jak deczko starsza wersja Athlon'a XP (jądro Thoroughbred z przyśpieszoną do 166 MHz magistralą). Od Athlona XP z jądrem Barton różni się wyłącznie mniejszą ilością pamięci podręcznej drugiego poziomu (256 KB zamiast 512), co nie jest niestety bez znaczenia. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(W swoim imieniu):

puk, puk, puk (ostatni raz  :angry: )

PS

Sempron to nic innego jak deczko starsza wersja Athlon'a XP (jądro Thoroughbred z przyśpieszoną do 166 MHz magistralą). Od Athlona XP z jądrem Barton różni się wyłącznie mniejszą ilością pamięci podręcznej drugiego poziomu (256 KB zamiast 512), co nie jest niestety bez znaczenia.  :-|

1338977[/snapback]

przecież semp 3000+ to nic innego jak barton :)

 

a co do różnicy wydajności to jest minimalna ...

Wiem bo sam testowałem swój procesor z 256 i 512kB !

Edytowane przez ghost_mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz pare osob ma takie plyty jak ja wiec sie zapytam, czy mozliwa jest zmiana napiecia drut-modem przy najnowszym biosie, bo ostatnio probowalem zmienic napiecie i zobaczyc na ile moj durek pojdzie i nie moglem. bawiac sie przelacznikiem FSB i ustawiajac na 100MHz okazywalo sie ze zglaszal sie na oryginalnym napieciu (mimo drut moda) i nie mam pojecia jak to przeskoczyc. oryginalna magistrala 133, robie druta na 166 i nie wstaje, dadaje druta na napiecie i nie dziala. magistrale trzeba drutem robic zeby sie dzielnik PCI zmienil, a po wyjeciu proca napiecia wraca na stack, nawet jak wczesniej zmienie w biosie, jak ktos ma jakies doswiadczenia to niech pisze. na starszym biosie robilem juz V-drut-moda i bylo OK, a tym razem nie dziala (testowalem z 3 napiecia wiec raczej tyle razy pomylic sie nie moglem) :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

POZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem: Mam Semprona 2600+ a na nim cooler Speeze. Standardowo procek ma 1833MHz. Kiedy podkrecam go na ok 2004Mhz po uruchomieniu Windy zaraz łapie zawias. W biosie temp wacha sie w granicach 50-56C. Wentylator chodzi na ponad 2200 obr/min. Co mnie zastanawia? Koles ma Semprona 2400+ i ten sam coolerek i normalnie ma 29C-32C. Jemu udało się podkrecic go do ponad 2000MHz i działa stabilnie. Temperatuta teraz nie przekracza u niego 40C. Powie mi ktoś co jest piec? Bo niechcialo mi sie wierzyc ze on moze mniejszy zegar bardziej przekrecic niz ja swojego. Jakie moga być przyczyny? Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...