Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Który procek jest wydajniejszy Athlon XP czy Sempron ?? Chodzi mi o takie same oznaczenia, np. Barton 2800+ vs Sempron 2800+ ?? Chce wymienic i nie wiem co robic... (ps: narazie nie bede podkrecal)

Z gory thanks.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

    Który procek jest wydajniejszy Athlon XP czy Sempron ?? Chodzi mi o takie same oznaczenia,  np. Barton 2800+ vs Sempron 2800+ ?? Chce wymienic i nie wiem co robic... (ps: narazie nie bede podkrecal)

Z gory thanks.

pozdro

1382232[/snapback]

Athlon XP Barton 2800 jest wydajniejszy bo:

 

- Sempron 2800 jest na starszym rdzeniu T-bred

- ma 512 kb L2 cache (Sempron 2800 tylko 256 kb)

- ma taktowanie 2088 Mhz (Sempron 2800 ma 2000 Mhz)

 

Natomiast Sempron 3000 na Soc.A = Athlon XP Barton 2800

Jedyna roznica to mnoznik w Sempronie 12, a w Bartonie 12,5, co dla Semprona daje taktowanie 2000, dla Bartona 2088. Rożnica jest znikoma

 

Athlon XP Barton 3000 od Bartona 2800 rozni sie tylko mnoznikiem, ten pierwszy ma 13, co daje taktowanie 2167. W porownaniu do semprona 3000 ma taktowanie o 167 Mhz większe. Sam zdecyduj czy ci to potrzebne

 

Natomiast Athlon XP 3200 to juz co innego bo ma fsb200, ale moim zdaniem nie opłaca się go bo jest za drogi.

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja a ja ino tak wykrecilem 10.5x200 (2100) wiecej plytka nei dala skubana !!;( a tak milo szlo . Moge pwoeidziec ze semprony sa dobre ale zeby je krecic cza miec dobre ramki i plyte glowna a i chlodzenie ofkoz:P ja mam takie jak w :opisie: pierto nizej

pozdro

1381819[/snapback]

Sam sie zastanawiam właśnie nad taką płytką jak twoja(na allegro po 99zł :))

więc możesz mi podać jak ustawiasz fsb200 na tej płycie?zworką na 200 czy zworką na 166 i potem biosem na 200??Czy płytka ma dzielnik 6 przy fsb 200 czy może 5 i katujesz dysk??jak sie ma sprawa do Semprona zmodowanego na mobila czy proc odpala na swoim oryginalnym mnożniku i trzeba podbijać z windowsa czy może automatycznie bios odpala na najwyzszym możliwym(sam mam tak na sis 735 ze automatycznie odpala na 11).Czy można zminiać mnożnik za pomocą zworek na płycie w sempronie zmodowanym??(chociaż na żadnej płycie nie można ale trzeba sie zapytać bo może :rolleyes: )

Po puszczeniu na FSB 200 czy musiałeś podbijać napięcie i o ile możesz podbić z biosu(tylko o 5% czy może więcej?)

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm taki problem bo tak:

nieweim czy moj zasialacz da rade czy go wymienić na inny zeby było wszystko ok i zeby bylo jeszce w zapasie mocy :)

mam:

Dfi lanparty nf4 sli-dr , athlon 64(939) winchester 3.2mhz , pamiecei geil 2x512 400mhz, dysk sata wd caviar 160gb 8mb cache, dużo mam takich pierdól : neony, 6wentylatorów kolorowych w obudowie i to troche potrzebuej mocy a zasialcz mam jakis colorsit 450watt(chyba jakis to jest ze zwyklejszych kiedys go kupilem na allegro za 100zl w promocji ) i niwem czy jest dobry czy nie doradzcie mi jakis zasilacz chyba ze ten jest wystarczający, chodzi mi zeby bylo jeszcze mocy w zapasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa i jeszcze man ati  x800 saphire 256 bym zapomniał :)

1382480[/snapback]

Po pierwsze to temat o sempronach ale znaj moją dobroć masz http://www.jscustompcs.com/power_supply/Po...tor.php?cmd=AMD tam powybieraj sobie komponenty i ci wyliczy jaką rzeczywistą moc będziesz potrzebował do pracy komputera.Rzeczywistą moc zapewniają zasilacze chieftec,Mode Com,Fortron(FSP) i reszta drozszych Tagan,Antec itd.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon XP Barton 2800 jest wydajniejszy bo:

 

- Sempron 2800 jest na starszym rdzeniu T-bred

- ma 512 kb L2 cache (Sempron 2800  tylko 256 kb)

- ma taktowanie 2088 Mhz (Sempron 2800 ma 2000 Mhz)

 

Natomiast Sempron 3000 na Soc.A = Athlon XP Barton 2800

Jedyna roznica to mnoznik w Sempronie 12, a w Bartonie 12,5, co dla Semprona daje taktowanie 2000, dla Bartona 2088. Rożnica jest znikoma

 

Athlon XP Barton 3000 od Bartona 2800 rozni sie tylko mnoznikiem, ten pierwszy ma 13, co daje taktowanie 2167. W porownaniu do semprona 3000 ma taktowanie o 167 Mhz większe. Sam zdecyduj czy ci to potrzebne

 

Natomiast Athlon XP 3200 to juz co innego bo ma fsb200, ale moim zdaniem nie opłaca się go bo jest za drogi.

1382298[/snapback]

dzięki za wyczerpującą odpowiedź !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello

 

czy ktos z was slyszal o plytach z nforce4 na socket754? szukam takiej w sklepach i nie moge znalesc a wiem ze takie istnieja (np asus albo msi albo soltek) poniewaz chce miec semprona i pci-express bo to mi sie bardziej oplaci niz a64 na939 z dobra plyta..........

mam zamiar sprzet wykorzystac do gier i do autocada,catii,me10, itd...

byc moze wykonam male oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam semprona 2200+ plyta asusa a7v880 ram jakis chyba no name 400mhz 512DDR w dual channelu no i podkreciłem go na 1800 ale działał nie stabilnie wiec dałem 1666 9x185 działa ale chce wiecej :). Co zrobić podnieś napiecie bo jest 1.65V zasiłek dobry bo neo tec 4202

Edytowane przez C!@zzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co podnosic napiecie

jak dziala i winda sie bootuje to krecisz bez zmiany napiecia do momentu az ci przestanie sie ladowac system bo to znak ze za malo vcore wiec wtedy podnosisz do skutku az ci winda zaladuje i tak cyklicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello

 

czy ktos z was slyszal o plytach z nforce4 na socket754? szukam takiej w sklepach i nie moge znalesc a wiem ze takie istnieja (np asus albo msi albo soltek) poniewaz chce miec semprona i pci-express bo to mi sie bardziej oplaci niz a64 na939 z dobra plyta..........

mam zamiar sprzet wykorzystac do gier i do autocada,catii,me10, itd...

byc moze wykonam male oc

1382815[/snapback]

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17499

 

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17326

 

A i to ciężko znależc płytki na tym chipsecie.Weż pod uwage że to jak na razie nowośc i mało sklepów ma to na składzie(albo tylko na zamówienie) ale z czasem ta ilośc powinna sie zwiekszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ten sklep to niezly sklep

p[ierwszy raz widze zeby w polsce ktos takie plyty sprzedawal co potrzebuje :) tylko ten soltek to kupa (max fsp ma w biosie chyba do 300) a ten microstar to musze sprawdzic jeszcze........(narazie nie ma manuala na stronie producenta)

Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mama zamiar zmodernizować kompa i zastanawiam sie na tym sprzętem:

 

mobo

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=10609&sid=1

 

procek:

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=13037&sid=1

 

Czy ktoś miał okazję potestować ten zestaw , szczególnie chodzi mi o procka, czy daje sie go kręcić i ile z niego można wyciągnąć ?

 

I czy moglibyście polecić mi jakieś w miarę sensowne ale nie kosmicznie drogie pamiatki ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olo23: czyli mówisz ze warto w taki porcek zainwestować ? A jaką mobo byś do niego polecił , sam jaka zamierzasz sobie sprawić ? Może jeszcze jakaś mała podpowiedź co do pamięci RAM , co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj do cholery pierwszy raz poruszany temat? L5mod - robisz z proca mobile i zmieniasz mnoznik w windzie.

1384595[/snapback]

I kazdy wie ze na nforce to nie dziala panie znawco :-P

 

 

jasne ze musisz nowa paste;) a mostkow nie trzeba zabezpieczac.przelec szybko lutownica albo elektronem l5 i zrobione

Ołówek też dziala, ale po co robic to szybko, jak mozna sobie troche poutrudniac Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja mowie ze na nforce dziala? ja tylko mowie jak.jak poszuka to sam znajdzie.

olowek to jest prowizorka zreszta lutownica to jest chyba utrudnienie w porownaniu do mazania rysikiem po sciezkach ? - qwa juz nie ma sie o co przyczepic? ale podpis mam fajny co?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry olowek, zakleic tasiemka i juz nie ma prowizorki ;]

1384852[/snapback]

Mam dylemat jakiego Sempa wybrać, wybór wacha się w modelach od 2200 do 2600. Płytę do tego mam Abita NF7 v2.0. Mam zamiar kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZyli potrzebna mi jest new pasta, skrobaczka do laminatu i taśma klejąca?

1385057[/snapback]

Ja na moim 2300+ nie potrzebowałem skrobać laminatu.Wystarczył tylko dobrze zatemperowany ołówek(STAEDTLER NORIS HB)Wkładasz po prostu do przecięcia i kręcisz ołówkiem.Potem naśliniasz lekko palec(dosłownie)iscierasz to co jest powyzej naciecia i znowu temperujesz ołówek i tak samo ze 4 razy aż całe nacięcie sie zapełni(oczywiście za każdym razem wkładasz troche siły i dociskasz ołówkek)potem biezesz tasiemke jakąś albo taką zwykłą naklejke jakich sie używa do cen w skelpach(sam mam taką) i naklejasz i po krzyku. a najlepsze jest to że nie ścierając laminatu zachowujesz gwarancje na procek więc jak coś w przyszłości sobie usuwasz grafit i po krzyku

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlayR

Jakbys chociaz raz przeczytal temat Sempron@mobile athlon, albo nawet ten, to bys wiedzial ze przy drapaniu tasma nie jest potrzebna...

albo drapiesz albo zaklejasz.

Radze duzo poczytac zamiast zadawac glupie pytania :)

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam semprona 2800+ i płyte główną ASRock K7VT4A+ i po pierwsz chciałbym odblokowac mnożnik!! a podrugie jak go moge podkręcić żeby chodził na 3000GHz jak podkręce w biosie na powyżej 210mhz to sie ekran nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> !! z góry dziękuje !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...