Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze tylko ostatnie pytanie: jesli juz uda mi sie przeskoczyc [czyli po drutmodzie] to komp od razu wystartuje z 10*200 czy to nie bedzie za duzy przeskok dla chlopaka? W sumie moze wogole nie wystartowac bo bedzie za male napicie :/ co wtedy robic? Aha jesli juz przeskocze na 200 czyli 2Ghz czyli 2800+ :lol:, i bede chcial zrobic z niego 3000+ to bede musial dac okolo 220 a wtedy AGP i PCI znowu beda na niebezpiecznym poziomie [~77 i 36 <<-- chyba cos kolo tego]. I teraz pytanie co w takim wypadku zrobic? I jak bedzie z pamieciami?

 

 

P.S. Czy moze to juz jest tak ze jak raz zrobie drut moda to AGP i PCI zostaja tak samo na zawsze?

 

 

update: To jest do semprona? parwda? http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=7964

 

Ale nie ma tu pokazane jak zrobic drut-moda tylko jak odblokowac mnoznik

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć pamięci superowych aby puścić go wyżej jak zdrutujesz go na fsb 200 to wyżej możesz podciągnąć pamięci.

1152928[/snapback]

A czy można np. połączyć te nużki na płycie głównej z dołu czy muszą to być nóżki z procka ?? a i ile da rade wyciągnąć fsb na procku 2400+ płycie asrock k7vt4a+ i zasilaczu no-name i pamięciach good ram 400MHz?? z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, a ja juz znalazlem ;)

 

Tak bedzie zeby zrobic FSB 200

KLIK

Prawie nic do roboty :)

Teraz mnoznik 11

KLIK

Nie wiedzialem ze drut-modem mozna mnoznik zmieniac.

Czyli ogolem tak polacze:

KLIK

A jak sie uda to mnoznik na 12 i bedzie moj upragniony sempron 3000+ czyli ~2400Mhz:

KLIK

 

Niech jeszcze tylko ktos potwierdzi to info i biore sie za robote.

 

Aha mam trzy pytanka...

1. Jesli drut-moda zapodam to pamiec sie nie podkreci :/ jest jakis inny sposob na nia?

2. Na jakie napiecie musze zmieniac przy poszczegolnych "przemianach"

3. Czy jesli zdejme radiator, to bede musial nowa paste zakladac na procka? Bo jesli tak to zanim kupie to potrwa z kilka dni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Wymiana płyty tylko ze wzgledu na brak duala jest glupota

 

2 Sądzidz ze na nF2 nie podkrecisz semprona ??? Nic bardziej mylnego. Abit nf7 i jej pochodne (wystrzegaj sie jednak nf7-s2 oraz nf7-s2g) to najlepsze plyty do o/c na socket a. Na www.benchmark.pl znajdziesz przegląd plyt glownych socket a. Podkrecili w nim sempa 2500+ 1750@2310Mhz na abicie nf7 !!!

1406148[/snapback]

Nie no super rekomendacja 2300Mhz to wyciągłem na EPOX 8RDA3I pro

orginalny bios 2X256 Twinbmos w dualu zasilacz noname

tak wiem ze jestem świr zasilacz już zmieniłem na Chiefa

a tak wogle to mi mało bo płyta mnie blokuje a jak podkrecam to mi biosik pada i czekam aż znajdziemy sposób na odblokowanie mnożniaka na nForsie

11X by mi stykło zupełnie

btw. Wiatrak spezee za jedyne 48 zł polecam mniej zamożnym użytkownikom :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bizon9ek

A ja mam takie kleine pytanie. Czy szyna 166 daje duzy przyrost wydajnosci w porownaniu do 133. Mowie tu o prockach zblizonych czestotliowscia np 11*133 i taki standardowy Semrpon 9*166.

1407408[/snapback]

nieduzy :lol:

 

zrobiłem drut-moda na 12x tak jak jest pokazane tutaj: 1407146[/snapback]

jezeli oczywiscie wczesniej zamalowales te 2 mostki na L5 to mozesz zmieniac mnoznik tylko pod windows, no chyba ze twoja plyta glowna wykrywa procka jako "mobile Athlon XP" to mozesz z biosu zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

halo

{AMD sempron 3000+,plyta ASUS K8N-E Deluxe,pamiec 512 MB DDR(400mhz),

grafika GF 6600 TD 128MB,Maxtor 40 GB,Liteon 52X,zasilacz 350},....taki komputerm mam zlozony,jednakze jest pewien problem ,nie moge zainstalwoac na nim windowsa,wszystko sie uruchamia ok,w biosie ustawiony cd jako first bot,zaczyna czytac plytke z winowsem,instaluje poczatkowe pliki pzrechodzi do okna wktorym wybiera sie instalacje lub naprawe windowsa,naciskam enter..pojawia sie na dole czekaj...czekam...komuter sie zawiesza..

 

moze macie jakas rade co zrobic?

jezeli ktos moze niech napisze

 

 

dziekuje z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kettler

A dokładnie które 2 mostki zamalować z L5 ?

Jak zrobiłem dyt-moda to czy procek automatycznie nie powinien śmigać na takim mnożniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pytanko może troche nie z tematu!! mam sempa 2400+ podkręconego do 2800+(2020MHz) i zapuszczam Prime 95 ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m torture test i z kąd mam wiedzieć czy system jest stabilny kiedy to sie skończy ?? czy bedą jakieś wyniki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ja dalem zdjecia 3 posty wyzej jak nalezy zrobic druciaka :/

 

Dolaczam sie do tych pytan :lol:

Aha mam trzy pytanka...

1. Jesli drut-moda zapodam to pamiec sie nie podkreci :/ jest jakis inny sposob na nia?

2. Na jakie napiecie musze zmieniac przy poszczegolnych "przemianach"

3. Czy jesli zdejme radiator, to bede musial nowa paste zakladac na procka? Bo jesli tak to zanim kupie to potrwa z kilka dni icon_sad2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy 1582 punkty w 3dmarku 2001se to dużo czy mało na sempronie 2800+ (2000MHz) ??

1409246[/snapback]

:huh: 1582?

a moze powiesz na jakiej karcie?

Bo 3dmark to nie jest najlepszy sposob ze by sperawdzic wydajnosc proca, jesli o to Ci chodzilo :lol:

 

pcmark... etc

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam witam

ustawiam mnoznik x 11 i od razu reset :|

oczywiscie na fsb 200 (nie moge zmniejszyc bo nie mam blokady pci/agp, a nie bede jechal na 166 bo nie :P )

napiecie dowalone do 1,9V

w czym moze siedziec babol ze nie moge dac x 11

10,5 x 200 1,9V sypie krzaki w prime

nie moge podbic wiecej V na proca, nie mam tez mozliwosci zmiany V na pamieci,

chyba OC mojego sempa doszlo juz do konca, tzn moge jeszcze podbic fsb delikatnie ale brak blokady troszke odstrasza

najbardziej chcialem pojechac 11x200

ma ktos jakis pomysl ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:huh:  1582?

a moze powiesz na jakiej karcie?

Bo 3dmark to nie jest najlepszy sposob ze by sperawdzic wydajnosc proca, jesli o to Ci chodzilo :lol:

 

pcmark... etc

1409371[/snapback]

karta ta to Geforce 2 Mx 200 32 mb !! wiem że to przestażały sprzent ale najpierw musze zasilacz i ramy wymienić !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kettler

poda mi ktos poprostu linka do stronki gdzie jest pokazane jak odblokowac semprona ? bo nie moge znalezc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro jak przyjdzie nowa pasta to odblokuje, tu masz pokazane, zreszta dawalem kurcze zdjecia na poprzedniej stronie :/

 

http://www.ocinside.de/go_d.html?/html/wor...d_pinmod_d.html

 

Tylko nie wybieraj parametrow procka, po prostu wybierz T-bred -->> i nastepnie co chcesz zrobic, jak odblokowac mnoznik to klikasz na mniznik i wybierasz sobie jakis. Nastepnie wyswietli ci sie schemat druciaka, (Z FSB nie ustawiaj!!, jesli zmieniasz tylko mnoznik) Zreszta chyba kazdy sie kapnuie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kettler

Takiego druciaka już robiłem i z biosu nie mogłem zmnienić mnożnika :(

Czyli jakis program potrzebuje do zmiany mnoznika z windowna ? jeśli jak to jaki ? hmmm...

2. A jak bym chcial odblokowac mnoznik zamalowywująć mosti to które trza zamalowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego druciaka już robiłem i z biosu nie mogłem zmnienić mnożnika :(

Czyli jakis program potrzebuje do zmiany mnoznika z windowna ? jeśli jak to jaki ? hmmm...

2. A jak bym chcial odblokowac mnoznik zamalowywująć mosti to które trza zamalowac ?

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1332650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ile sie nie myle to po druciaku nic nie trzeba zmieniac. Komputer po prostu mysli ze procek jest taki orginalnie i takie ma parametry. Dlatego w biosie i tak nic nie mozesz zmieniac. Choc nie jestem pewny tego co napisalem, niech ktos potwierdzi. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

I MAM PYTANKO JAK MOZNA W SEMPRONIE 2200+ ZWIEKSZYC MNOZNIK.

 

A TO DLATEGO BO CHCE SPRAWDZIC JEGO MOZLIWOSCI ILE MOZNA WYCIAGNAC Z NIEGO NA MAX. NARAZIE TO CHODZI NA FSB 212*9 I NA NORMALNYM NAPIECIU I NIEMA ZADNYCH PROBLEMÓW .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamo00

Poszukaj bo to jest banalne pytanie jak na te czasu :/

 

m-c-ool

Jak zrobisz druviaka to agp i pci jest omijane, a procek normlanie wykrywany jako 2500 M, zreszta wlasnie doszla do mnie pasta wiec zaraz ide zrobic drutmoda, pozdrawiam

 

luki_pc

Powiem tyle, jeden ziom ma FSB 200, czyli sempron 2800 i napiecie zmniejszyl do 1.5, dzieki czemu ma 8stopni mniejsza temp od innych ktorzy maja 2800-- >> jedyna rada by to samemu sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kettler

1411373[/snapback]

Dzięki za linka, nie doczytałe, jeszcze do tej stronki :(

 

Zamalowałem mostki tak jak to jest pokazane na fotkach

Pytanie brzmi:

Jak zmienić mnożnik ? (z poziomu bios nie da rady, chyba, że trza ołówkowac jeszcze raz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...