Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Przymierzam sie do kupna Semprona2500+ do tego chlodzenie PENTAGRAM Freezone QC-80 AlCu. Zestaw wyjdzie w granicach 300zl. Co myslicie o takim polaczeniu?

Na procka i coolera nie che wydac wiecej niz 300zl. +/- pare zlotych ale im mniej tym lepiej bo chcialbym jeszcze ram dokupic w najblizszym czasie a to by skrocilo ten czas :P.

Myslalem jeszcze nad 2500+ ale w wersji BOX jednak ten wentyl nie jest za dobry a chcialbym procka puscic na 200MHz a ato sie zbliza wiec moze nie dac rady. Ta opcja tez wyniesie ~300zl.

 

No i jest jeszce Duron 1800MHz(allegro) na ktorym moglbym zaoszczedzic 50zl. ale te Duronek chyba za dobrze sie juz nie kreci?

Chyba ze jakies inne propozycje :unsure:

 

Ja kieruje sie w strone Semprona 2500+ OEM z pentagramem ale nadal nie estem pewny czy to bedzie najlepszy wybor.

1489838[/snapback]

 

ja mam taki zestaw od 2 tygodni nienazekam bo mam 30 stopni na najmniejszych obrotach a w stresie jakies 35-37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym procka puscic na 200MHz a ato sie zbliza wiec moze nie dac rady

Ja mam sempa 2500+ też na 200 MHz, a chłodzi go GlacialTech Silent Breeze III. Temperatury 35 idle, do 42 w stresie. Oczywiście przy temperaturze otoczenia w granicach 20-25* i przeciągu przez budę - wciągający i wyciągający, przy upałach dodatkowo załączany wentyl 92mm na 5V w tunelu. No i w budzie sporo miejsca - to Enlight, ma zasilacz nad płytą, a nie obok. Więc Zalmanik w twoim przypadku to chyba aż za dobrze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semprona 2800+ czy Athlona Mobile 2600+ ?

1494744[/snapback]

Nie zadawaj głupich pytań i bierz z miejsca Mobile'a B)

 

Odblokowany mnożnik, lepszy potencjał O/C ...

 

Naprawdę dziwne pytanie zadałeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zadawaj głupich pytań i bierz z miejsca Mobile'a  B)

 

Odblokowany mnożnik, lepszy potencjał O/C ...

 

Naprawdę dziwne pytanie zadałeś  :D

1494758[/snapback]

Tyle, że kolega miał na myśli chyba semprona na socket 754, w takim wypadku Sempron jest bezapelacyjnie lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz zasilke ??? i mobo ??? i ram ??? i kolor pokoju ???

czym sprawdzles stabilnosc ??? prime , superpi ???

teoretycznie napiecie nie zawysokie. powinno wytrzymac.

1495820[/snapback]

zasilka-modecom 550W

mobo-asus a7n8x deluxe

ram-twinmos 512mb

stabilnosc uzyskalem tylko pod systemem,dalej-blue screen i na dole pisze"rozpoczynanie zrzucania pamieci fizycznej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja oddałem swojego Semprona :D

 

tak tak, właśnie tego, który się fajnie kręcił na niskim napięciu :P

 

zamieniłem się z qmplem na Athlon'a XP 2000+ z odblokowanym mnożnikiem :D

 

no i szczerze mówiąc to nie żałuję ani trochę, bo od wczoraj już pracuje na 10,5x 210mhz = 2,2 ghz :D

 

chociaż voltage dość wysoki, bo do pełnej stabilności, aż 1,85v ...

 

a wyższego FSB dać nie mogę, bo pamięci w dualu 2x 512mb są kapryśne :?

 

ale jestem zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i póki co kupa. A myslałem ze z mojego semprona 2600+ wyciągnie coś konkretnego. Maxymalne fsb z biosu moge ustawic na 189 tzn do takiego doszedlem przy 192 juz sie monitor nie uruchamiał. Dodam ze płyta asrock k7s8x, vcore juz podciagniety o te 5%. Troche to dziwne zwłaszcza jak czytam wasze posty ze na sempronie 2200 macie takie konkretne wyniki:/. No nie wiem, spróbuje moze ustawic zworkami na fsb 400MHz bo aktualnie jest na 333, nie wiem za co się złapać. Jeżeli to nic nie pomoże to sprawdze sprawe z mnożnikiem. Bardzo możliwe że to wina zbyt małego napięcia na procku lub słabej kostki ramu bo tylko 256(333). Kurcze zeby do tych 200 fsb w biosie nie dojść ale lipa, a temp. poprostu świetna jak dla mnie 41 przy fsb 189. Wina zasilacza wydaje mi się że nie. Jakieś sugestie, bo nie wiem o co biega że tak cienko ? Oczywiście nie poddaje sie hehe :)

 

[new]

 

"Nie wspomnę już, że masz w BIOSie ustawienia +5% +10% etc" - to jest sprawa mojej płyty a wygląda to mianowicie tak ze można zmienic napięcie jedynie o 5% tylko i wyłącznie (chyba ze uzyje sie jakis drutmodów). Nie zwalam winy na płyte ze jest tania na sisie itp. Uczestnicze na topicu o niej i widze co niektórzy z nią wyrabiają. Zdaje sobie sprawe ze przyczyn może być wiele:) Mam pamieć na 333 moze jesli ją przestawie na 400 to coś zmieni. Pozatym zachwile sprawdzam czy moge mnożnik zwiekszyć ale czy to nie na jedno wyjdzie jesli dam wiekszy mnoznik przy maxymalnym fsb 189 to prawdopodobnie komp powinienen nie wstac jak wcześniej:/ Zobaczymy metoda prób i błędów jedynie, oby tylko nic sie nie zjarało przypadkiem, chociaz wydaje mi sie ze nie powinno bo nie krece vcore, wiec niby:/ dobra przestaje ględzic zobaczymy co będzie zresztą 300Mhz wiecej za free to tez coś. Pozdro

PS aha fajny masz "furtok":P pare dni temu go sobie sprawiłem, prawie to samo - AlCu - i jestem zadowolony co najważniejsze

Edytowane przez kwiatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznaczam ze się nie znam na podkręcaniu :)

i nie mam zamiaru

przewaliłem ten topik tylko zeby się dowiedzieć czy warto kupić sempa bartona.

 

a7v880

semp barton 3000+

jakieś 2 x 256 kingston 3200

 

wchodzę do biosu naciskam overlocking 30%

bot i leci 2500 i parę

 

3 dzień to co potrzebuje chodzi stabilnie

to znaczy muzyka filmy winda i takie tam.

w sumie jak za tę kasę to spox

 

aha na boxowym wiatraczku z włączoną opcją regulacji przez płytę główną

max 50 stopienków ale cicho :)

z tym ze płyta czyta z jądra

i po kiego kombinować?

Edytowane przez cv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) przy 192 juz sie monitor nie uruchamiał (...) płyta asrock k7s8x (...) czytam wasze posty ze na sempronie 2200 macie takie konkretne wyniki (...) Jakieś sugestie, bo nie wiem o co biega że tak cienko ? (...)

1500693[/snapback]

Po pierwsze - bez owijania w bawełnę, powiem, że płyta główna. To jest podstawa! Ja na swojego DFI wydałem 350zł i nie żałuję, bo wiem, że jest konkret, nic nie ma prawa się sypać, bo to najwyższa półka socket A i elita jeśli chodzi o możliwości O/C :D

 

Po drugie - zdałoby się mieć dobrą zasiłkę, żeby trzymała porządnie napięcia, bo jeśli Ci sie kolebocze prąd na procu to niezbyt dobrze... Nie wspomnę już, że masz w BIOSie ustawienia +5% +10% etc ...

 

Po trzecie - to sprawa farta! :) Tak jak gdzieś wcześniej pisałem, mój znajomy ma Semprona 2400+ na Abicie AN7 i powyżej FSB 200 już ma problemy ze stabilnością... Więc dużo zależy od szczęścia, jaki proc Ci się trafi :)

 

Ale kombinuj, nie poddawaj się, może coś zdziałasz :) Życzę powodzonka :)

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos napisać czy da redę, a jeżeli tak to jak zmienić mnożnik na semprone? mam teraz 2300+ na fsb 200mhz i chodzi na 1900mhz i chciałbym pokombinować z tym mnożnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZe napisze mi ktoś czemu mi wykrywa 1600Mhz a mam Semprona 2600+ i co zrobic żeby mie więcej Mhz. :mur:

1502705[/snapback]

A jaką masz płyte gł? Być może jest za stara, ja tak miałem. Kupiłem Sempa 2600 a chodził z 1466MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam sprzet taki jak w opisie powiedzcie mi na ile to mozna wykrecic ?

ah ten gigabyte a i jakiej pasty urzyc i chlodzenia bo pentagramy zaduze sa

mam 2 cm do zasilacza (buuuuuuuuu)

1504707[/snapback]

Płyta trochę kiepskawa, chipset VIA, więc brak blokady na PCI/AGP. Także magistrali za dużo nie podniesiesz <_< Góra 180-190, więcej nie radzę.

 

Jeśli już chcesz się bawić w podkręcanie tego Semprona to polecam odblokowanie mnożnika, to będzie najmądrzejsze rozwiązanie.

 

Jeśli chodzi o wiatrak to z Pentagramem serii Q 80 nie będziesz miał problemu, bo już montowałem 2 takie na Twojej płycie.

 

Pozdruffki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patamuszto ja nie znaju paczemu u mienia takowa wysokaja tempieratura (45 idle, ~50 stress).

1499153[/snapback]

Miałem do czynienia z dwiema płytami GA-7VT880-L i obie zawyżały temperaturki o jakieś 8-10*C, więc jeśli te wyniki są z BIOSu to nie masz się czym martwić :)

No chyba, że używałeś jakiegoś doquadniejszego miernika to faktycznie, sporawa temperaturka :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZe napisze mi ktoś czemu mi wykrywa 1600Mhz a mam Semprona 2600+ i co zrobic żeby mie więcej Mhz. :mur:

1502705[/snapback]

 

PROSTE jesli posiadasz Semprona na Socket 754 to taktowanie 1600Mhz Jest jaknajbardziej POPRAWNE ... zauwaz czemu AMD stosuje oznaczenia xxxx+ PONIEWAZ... jet to przelicznij w stosunku do intela (w tym przypadku do celerona D).

 

 

NIe przejmuj sie WSZYSTKO DOBRZE JEST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta trochę kiepskawa, chipset VIA, więc brak blokady na PCI/AGP. Także magistrali za dużo nie podniesiesz  <_<  Góra 180-190, więcej nie radzę.

 

Jeśli już chcesz się bawić w podkręcanie tego Semprona to polecam odblokowanie mnożnika, to będzie najmądrzejsze rozwiązanie.

 

Jeśli chodzi o wiatrak to z Pentagramem serii Q 80 nie będziesz miał problemu, bo już montowałem 2 takie na Twojej płycie.

 

Pozdruffki.

1504732[/snapback]

 

mhm a te 2 cm do zasilacza nic sie nie stanie tzn czy sie ziesci mhm czyli muze zrobic drutoda ( semprona mi nei szkoda kupilem go za grosze) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSTE jesli posiadasz Semprona na Socket 754 to taktowanie 1600Mhz Jest jaknajbardziej POPRAWNE ... zauwaz czemu AMD stosuje oznaczenia xxxx+ PONIEWAZ... jet to przelicznij w stosunku do intela (w tym przypadku do celerona D).

NIe przejmuj sie WSZYSTKO DOBRZE JEST

1505279[/snapback]

Nie jest dobrze.

Sempron 2600++ powinien pracowac z 1833mhz.

Edytowane przez NaLeSnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze.

Sempron 2600++ powinien pracowac z 1833mhz.

1505927[/snapback]

Na pewno czytasz co się pisze?

 

Sempron 2600+ na Socket A (32-bit) jest standardowo taktowany na 1833mhz (11x 166),

 

ale Sempron 2600+ na Socket 754 (64-bit) jest standardowo taktowany na 1600 mhz (8x 200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno czytasz co się pisze?

 

Sempron 2600+ na Socket A (32-bit) jest standardowo taktowany na 1833mhz (11x 166),

 

ale Sempron 2600+ na Socket 754 (64-bit) jest standardowo taktowany na 1600 mhz (8x 200)

1506021[/snapback]

 

Sorki , jestem ostatnio troche do tyłu i nawet nie zauwazylem, ze wyszly Semprony pod 754 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przestawiłem się 4 dni temu z Athlona 2800+ na Semprona 3000+. Mój stary procesorek strasznie się przegrzewał (w stresie dochodziło do 90C a w pewien dzień doszło do 100 i był restart) Tak skończył lecz nie do końca bo jeszcze działał. Mój Sempron ma temp 43C w windowsie i 56C w stresie podczas gry w GTA SA. Mój wujek powiedział mi że 60C na procesor to dużo i powinno się na stawić w biosie piszczenie. Po podkręceniu (standard 12x166=2000) 190x12=2280. temp 46C w windows i 61C przy GTA i Prime95. Więc nie wiem czy go mam podkręcać. Może pójdzie więcej ale ta temperatura. Może ktoś mi pomorze? sprzęt Gigabyte GA 7N400 E, Chieftec 410, dual 256 400 8 3 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak ma być ? po starcie wykrywa Semprona 2500 i

MEMORY TYPE: DDR 400 @ 200 MHZ

na starym Atlonie 1200 pisało tylko "DDR 400" bez tego znaczka niby @

 

Zacząłem kręcić od razu na 10,5x200=2100 i niby działa ale po nastu minutach molestowania wyłancza mi monitor ! ale chyba sie nie wiesza np. słychać muze w grze .Podnosze na pięcie 1.624 , 1.65 i to samo tylko sie bardziej grzeje PRIME 51* po pół godz. wyłanczam OK. puszczam giere i znowu czarno... morze to wina bajzlowatego systemu z Athlona ? zrobić Format ? czy podwyższać napięcie ?

Pamięci nie ruszałem , wsio na Default . Co robić ? chyba sie kimne..ee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...