Skocz do zawartości
Pitekk

Hdd Sata Seagate czy Samsung?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy ww dysków.

Chciałbym poznać ich opinie o ww dyskach, bo nie wiem co wybrać.

Chodzi mi o jakąś 80 na Sata, w grę wchodzą jedynie seagate lub samsung.

Proszę nie podawać mi linków do testów bo tego już się naczytałem chodzi mi o opinie i wrażenia z codziennego użytkowania tych dysków. Od lat jestem związany z seagate i jeszcze ani razu mnie nie zawiodły, ale podobno nowe samsungi też są ciche, bardziej wydajne no i mniej się grzeją:D

Więć czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez lecialem na Seagatach przez lata i zawiodlem sie na ostatnim dysku z tej firmy, mianowicie model 7200.7 SATA 8MB Cache - najglosniejsza czesc w moim PC, grzeje sie jak kaloryfer - IMO najgorszy moj zakup - NIE polecam

 

Moge za to polecic Hitachi z nowej serii DeskStar K250 - cichutkie, szybkie i zimne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem przez dlugie lata Seagaty, jeden raz mi padla 6.4GB stara bestia. Potem mialem te w gumowej koszulce, a ostatnio dwi Barracudy: IV i 7200.7 - oprocz tego, ze sie france grzaly strasznie i zarly kupe pradu, to nie mialem do nich zastrzezen. teraz mam 2 Samsungi 160GB 8MB Cache na lozyskach olejowych i oprocz tego, ze sa cichusienkie, to jeszcze na dodatek 20C zimniejsze od Barracud.

Moj glos oddaje na nowe Samsungi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie i niepodwarzalnie samsung

 

Gdybys myslal o ATA nie o SATA, to jeszcze mozna by sie zastanawiac, ale slyszalem barracude na sata i odpada. skrobie strasznie i wogole

 

a jesli WD to moze byc, ale raptor - IMO wiekszy wydatek bez sensu, gdyz nie wykorzystuje swojego poweru w pełni - reszta WD to obecnie kibelek, nie te dyski co kiedys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ... ja moge powiedzieć że w robicie to mi spadł taki segate z około 12 cm na biurko ... i chodził dalej jak złoto ...w sumie innych dysków 'nowych ' nie mam do porównanie ... bo tylko takie kupją ze względu na cenne . powiem jeszcze że zaden nie był reklamowany. Poza tym fajnie jest zabezpieczony.

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzialem 2x WD 80Gb Sata, ten kto twierdzi ze Seagate jest cichy to prawdopodobnie ogluchl....seagate poszly w kubel, znaczy do sprzedania. Wd'kow nie ma po prostu, sa chiche, i wydajniejsze niz seagayte'y, pomimo tego ze wdki sa jako single a seagate'y byly w strippingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...