Skocz do zawartości
115750

Kontrolka HDD i Power - świecą przez cały czas.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem parę dni temu płytę Biostar M7NCD Ultra. Po pewnych problemach udało mi się ją ueuchomić ale:

- kontrolka Power, po wyłączeniu przyciskiem albo wykonaniu polecenia Shutdown NIE gaśnie

- kontrolka HDD, gdy dysk NIE pracuje lekko się świeci, gdy pracuje, to świeci mocniej - tak jak normalnie.

 

Czy Wam też się tak zdarzyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zle powpinales kable od diod, albo w zle miejsca albo poprostu w zla strona. Czyli poprzepinaj zeby napisam np. PLED byla skierowane w kieronku srodka kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zle powpinales kable od diod, albo w zle miejsca albo poprostu w zla strona. Czyli poprzepinaj zeby napisam np. PLED byla skierowane w kieronku srodka kompa.

No tak ale skoto to sa diody, to przepuszczają prąd tylko w jedną stronę. W takim razie, czy jakbym źle podpiął, to czy w ogóle mają prawo świecić?

 

Spróbuję jednak odwrócić wtyczki. Napisy mam skierowane na zewnątrz płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zle powpinales kable od diod, albo w zle miejsca albo poprostu w zla strona. Czyli poprzepinaj zeby napisam np. PLED byla skierowane w kieronku srodka kompa.

No tak ale skoto to sa diody, to przepuszczają prąd tylko w jedną stronę. W takim razie, czy jakbym źle podpiął, to czy w ogóle mają prawo świecić?

 

Spróbuję jednak odwrócić wtyczki. Napisy mam skierowane na zewnątrz płyty.

Tak jezeli zle podepniesz to potrafia swiecic caly czas. Wiem bo czesto mi sie to zdarza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli to jest dioda to przepuszcza prąd w jednym kierunku i jak się podłączy odwrotnie bieguny to napewno nie zaświeci i kitu tu nie wciskać :D jedyna przyczyną moze byc to ze diody są podłączone zle tzn nie w te miejsce co potrzeba :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biały masa kolor plus    biały(-)   kolor(+)       biały to biegun ujemny   kolor to biegun dodatni

Dziękuję za takie dobitne wyjaśnienie :)

 

Po za tym wątpię, żebym coś źle podłączył, bo robiłem to z instrukcją w ręku, po za tym na płycie też jest opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objaw, o którym piszę, występuje na 2 różnych zasilaczach.

Próbowałem poprzekładać wtyczki od tych kontrolek ale bez rezultatu - teraz na pewno są włożone dobrze.

 

Kontrolka HDD jarzy - lekko świeci:) - nawet gdy nie jest podłączony żaden dysk.

 

Kontrolka POWER - gdy wyłączę kompa przyciskiem z obudowy albo zrobię shutdown w systemie, to nie gaśnie. Jak wyłączę prąd (to oczywiście gaśnie ) i później znów włącz, to już się nie zapala - czyli prawidłowo - dopiero, jak nacisnę POWER.

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że mam Semprona 2300, a płyta rozpoznaje go jako Athlona 1583 MHz. Może upgrade biosu coś by pomógł ale jeśli płyta jest rzeczywiście skopana, to boję się coś kombinować, bo nie wiem, jak z gwarancją wtedy będzie. Po za tym, uszkodzona płyta po upgradzie może nie wstać chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qiesz na twoim miejscu jak bym mial troske wiecej czasu wolnego zrobił bym tak wyciągnoł wszystkie wnętrzności z kompa i zlozyl go na dywanie w pokoju i podłączyl tak zeby nic sie nie stykało z metalową obudową komputera nie wiem czemu ale mi sie wydaje ze to jest problem moze z uziemieniem komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qiesz na twoim miejscu jak bym mial troske wiecej czasu wolnego zrobił bym tak wyciągnoł wszystkie wnętrzności z kompa i zlozyl go na dywanie w pokoju i podłączyl tak zeby nic sie nie stykało z metalową obudową komputera nie wiem czemu ale mi sie wydaje ze to jest problem moze z uziemieniem komputera

Poprzednia płyta nie miała takiego problemu ale dziś może spróbuje tak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja bym tak zrobił zeby sie upewnic w 100% ja kiedys mialem jaja z jakim przebiciem w kompie raz nawet telewizor mi sie spalil bo komputer nie był uziemiony :) serio i dlatego ja na dywanie gdzie izolacja jest bdb bedzie to samo wtedy mozes miec pewnosc ze to jest wina mobo pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym ty się martwisz :) mnie od pewnego czasu ani dioda od HDD ani ta jakaś druga :) (mama razem 3) nie świecą wcale :) pewnie coś sięodłączyło a moze nawet spieprzyło ale mnie sienie chce otwierać obudowy :)

Ja się nie martwię, tylko wkurzam. Chciałem kupić płytę Asrocka ale nie - wszyscy mówili, kup lepszą np. tego Biostara. Kupiłem i co? Nie mieści mi się obudowie, kontrolki świrują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym ty się martwisz :) mnie od pewnego czasu ani dioda od HDD ani ta jakaś druga :) (mama razem 3) nie świecą wcale :) pewnie coś sięodłączyło a moze nawet spieprzyło ale mnie sienie chce otwierać obudowy :)

Ja się nie martwię, tylko wkurzam. Chciałem kupić płytę Asrocka ale nie - wszyscy mówili, kup lepszą np. tego Biostara. Kupiłem i co? Nie mieści mi się obudowie, kontrolki świrują...

to ja ci tak samo głupio doradzę :) oczywiście mam nadzieję, że masz poczucie humoru i zrozumiesz mnie :)

 

kup większą obudowę :)

 

odetnij kabelki od kontrolek :)

 

będziesz miał spokój ....

 

P.S. obcinania płyty to nawet ja ci nie doradzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja bym tak zrobił zeby sie upewnic w 100% ja kiedys mialem jaja z jakim przebiciem w kompie raz nawet telewizor mi sie spalil bo komputer nie był uziemiony :) serio i dlatego ja na dywanie gdzie izolacja jest bdb bedzie to samo wtedy mozes miec pewnosc ze to jest wina mobo pozdrawiam

Zrobiłem tak - ułożyłem płytę na wykładzinie PCV, podłączyłem drugi zasilacz (poza obudową), a z obudowy tylko podłączyłem kontrolki. I niestety cały czas tak samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...