Skocz do zawartości
nil_chi

Mandrake 10.1 wraz winXP na SCSI - problem z LILO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem zupelnie poczatkujacym uzytkownikiem Mandrake 10.1. Mam w kompie (Abit AN7 + Barton 2500@3200) dwa dyski: SCSI i IDE. Na SCSI mam postawiony Win XP i chcałem postawic na innej partycji Mandrake rowniez na SCSI. Po zakonczeniu instalacji i restarcie kompa nie pokazal sie ekran wyboru systemu i odpalil Win XP tak jakby Linuxa wcale nie bylo. Podobno (moge sie mylic bo mam mgleste pojecie o Linuxie - dopiero zaczynam z nim) LILO odwoluje sie do wskazan BIOSu jesli chodzi o napedy a BIOS w mojej plycie glownej (najnowsza wersja wgrana poprzez FlashMenu) nie widzi dysku SCSI jako takiego (przy bootowaniu dyskow okresla se tylko kolejnosc w jakiej maja botowac napedy - mam ustawione standardowo na Hard Disc ale to nie wystarczy - w innej opcji ustawia sie kolejnosc priorytet bootowania twardych dyskow i nie ma tam dysku SCSI tylko naped pod kontrola PCI). Teraz w ogole nie moge sie dostac do Linuxa. Jak rozwiazac ten problem? Dziekuje za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna namieszac cos przy instalacji Mandrake skoro jest prosta jak budowa cepa (przynajmniej dla mnie nie bylo tam nic trudnego - odpalilem plytke, wybralem potrzebne pakiety i juz)? To nie wina instalacji tylko jakis sterownikow do SCSI. Slyszalem ze sa jakies sterowniki ktore trzeba wgrac na drugi dysk IDE i wtedy LILO odpala. tylko ze w tym przypadku uzaleznie system od dysku IDE ktorego czesciej nie ma w moim kompie niz jest (siedzi w kieszeni i pelni role wymiennej dyskietki). Dalej jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja miałem podobny problem z Knoppixem jak bralem Lilo na br dysku z Knoppixem to uruchamiał mi sie Windows 2000, wogóle nie widzial tego, w koncu wykombinowalem z kumpelm, i mam teraz zapisanego Lilo na mbr dysku głównego z Windowsem i jakos to dziala, ale mielismy z tym zabawy... ehh szkoda gadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w biosie jako first boot device scsi.

No przeciez napisalem ze w BIOSIE mojej plyty glownej nie ma opcji dysku SCSI tylko naped pod katrola PCI. W opcji first boot device nie ma SCSI tylko Hard Disk dopiero w opcji priorytetu dyskow ustawia sie kolejnosc bootowania. Jak nie ustawi sie odpowiedniej to nawet win nie wystartuje. Ja mam ustawiony na pozycji 1. dysk sterowany z PCI a pozniej dysk IDE. Win odpala ale Linux juz nie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...