Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Zjedz z taktowaniami pamięci na przykład do 500 i wtedy daj Find Max Core. Może to pamięci na defaulcie już generują małe arty i ATT zjezdża wtedy z taktowaniem rdzenia. Może to jakiś bład programu? Spróbuj Ati Tool. Może na innych driverach. Reklamacji Ci na tej podstawie nie uwzględnią chyba że znajdziesz gre na której będą widoczne gołym okiem artefakty przy firmowym taktowaniu karty. Pozdro.

Edytowane przez Mogiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście dziwne. Spróbuj AGPx4, inne drivery, wyłącz VPU recover w sterownikach itp. Przy reklamacji masz prawo ubiegać się o produkt conajmniej taki sam jak reklamowany lub lepszy. Bardzo możliwe że będą chcieli wcisnąć Ci jakiegoś kastrata, trzeba być czujnym i nie dać sie wykiwać. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agp vpu recover napięcieagp stery nic niepomaga zresztą tak jest od samego momentu zakupu czyli jakieś 3 miesiące tak więc format tez nie pomaga hmmmmm co do gier to w większości w trakcie grania przy włączonym vpu recoverze na gle obraz znika na jekies 5 sek po czym dalej moge grac i tak jest tzy razy po czym następuje zwis i vpu recover przełacza na software :angry: chyba ją opchne dołze ze 150 i kupie 6600 :) :) :)

Edytowane przez losdamianos123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze jak mam vyloczony vpurecover to jak gram to w tym samym momencie co jak bym mial wloczony tyle ze wtedy juz gra nie powaca a komp sie zacina. Probowalem ati toolem znalezcmax core i przy 250 dalem sobie spokój próbowalem z pamiątkami na 600 i n a 500 i g***no dalo w ati toolu mam arty i juz na jakiej bym częstotliwosci rdzenia nie mial :mur: dziwie sie tym bardziej bo jak czytalem jest wersja rev2.1 najbardziej zachwalana przez użytkowników a moze mam poprostu zle przylegająsy radiator ?

Edytowane przez losdamianos123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modecom 300 pasty narazie niemam i musze sobie kupic ale poinformuje was po niedzieli co sie bedzie dzialo

kooboos czytałbys moje posty od początku to bys wiedzial ze chodzi mi o 3 wersje rev2.1 jako ze jest bardzo dobrze oceniana

Edytowane przez losdamianos123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@losdamianos123

(...) nastepnego dnia bylem w innym sklepie patrze a tu rev2.0 z pamiątkami 2.5 i gdzie tu jest sprawiedliwosc :/

1286487[/snapback]

Stara zasada mówi że jak już coś kupiłeś to nie szukaj dalej bo zawsze znajdziesz coś lepszego ;)

jeżeli karta jest uszkodzona jak mówisz to raczej powinieneś ją oddać, ale nie spodziewaj się że dostaniesz taką samą wersję :(

Dla sprzedawcy rev 2.1. to rev 2.1. więc nawet jak pójdziesz do sądu to nic nie wskórasz - w końcu wymieniają na taką samą kartę.

Co do atitool to u mnie było tak że sypał artami aż miło

Atitraytools wręcz przeciwnie

u mnie na fabrycznych ustawieniach 3dmarki latały jak złotko, a w grach miałem zwiechy :(

Ja bym na Twoim miejscu skręcił rdzeń o jakieś 10-15 MHz i zobaczył czy masz takie same objawy.

Jeżeli będzie Ci chodzić na 432 to moge Ci wysłać działający biosik

daj znac jaktam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 432 wszystko pięknie dziala a juz na 435 hl2 sie tnie . A co do sprzedawcow oni mogą mi tylko zaproponowac inny zamiennik ale jest jasno napisane ze ma byc to produkt o równie takich lub lepszych parametrach tak wiec juz nie ma w sprzedazy rev2.1 445/580 i niemogą mi wcisnąc slabszej karty 400/500.Dodam tylko ze jakies dwa miesiące temu przesadzilem z prockiem i wogule ekran nie reagowal na kompa ale wedy jeszcze się tak nie znalem to zaczolem przestawiac zworki wyjmowac pamięc baterie na plycie głownej wtedy sie komp z.jebal na dobre wtedy pojechalem do sklepu (tego samego co kupilem radka) a oni co prawda po trzech tygodniach wmienili mi plyte a na dodatek zmienili ramy z elixirów na kingstony. Zresztą uprzejmosc w sklepie to polowa sukcesu a jak jeszcze zagram laika to moze cos z tego bedzie :)

quara o jaki bios ci chodzi z jakiej wersji ?

co do twojej karty po skreceniu gpu i podkreceniu mem masz przyrost wydajnosci czy mniej wiecej to samo co na default ?

bo w sumie ta ja ze swojej tez wyciągne 432/620 ale skoro mialo byc 445 to karta ma chodzic pieknie na 445 :mur:

Edytowane przez losdamianos123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak będzie z tą wymianą, ale życzę Ci jak najlepiej ;)

bios od wersji 432/555

mozesz wgrać i bedziesz miał stabilną kartę

ale wiem dlaczego się łamiesz, w końcu te karty miały mic zaj*sty potencjał OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem ten temat

nie pomoże :(

po prostu pecha miałeś i tyle, podejrzewam że w tej twojej wersji powinien być wgrany bios od 432/555 lub nawet 400/500

poza tym jak sie cofnąć kilka stron po temacie to widac ze z takich 400/500 rev 2.1 ludzie powyciskali podobnie osiągi co z 445/580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm a moze tak zainstalowac bios od kogos kto ma wlasnie tego rev2.1 z zajeb.istym potencjalem moze to mi pomoze .

JAK KTOS MA MA BIOS Z REV2.1 445/580 TO DAJ ZNAC DOBRY CZLOWIEKU  :)  :)  :)

1287666[/snapback]

 

mogę udostępnić na maila mojego biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakieś 3 tygodnie temu GeCube 9550XT(na Benchmark.pl) ver 2.1 (C3P) ZA 479zł!!! (nie mam pojęcia czemu taka droga?) i tak:

-karta ma zegary 432 na 553 MHz

-gdy chcę ją podkręcić za pomocą rivy (15.2) np na 432 na 594 MHz (zauważcie że tylko pamięć) to bez rzadnych artefaktów włącza się Vcu recover(czy jakoś tam) i zaniża mi z powrotem zegary (w czasie gry i benchmarkach)

-denerwuje mnie że nie dość że zapłaciłem za nią z przesyłką 497 zł to jeszcze takie coś!!!!!

-wg mnie karta powinna iść full stable na np. 450 na 650 mhz

-zdejmowałem chłodzenie i ma pamięci samsung 3,3 ns

-słyszałem kiedyś że karty te mają poucinane sekcje zasilania

-a może BIOS zablokowany

pomóżcie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakieś 3 tygodnie temu GeCube 9550XT(na Benchmark.pl) ver 2.1 (C3P) ZA 479zł!!! (nie mam pojęcia czemu taka droga?) i tak:

-karta ma zegary 432 na 553 MHz

-gdy chcę ją podkręcić za pomocą rivy (15.2) np na 432 na 594 MHz (zauważcie że tylko pamięć) to bez rzadnych artefaktów włącza się Vcu recover(czy jakoś tam) i zaniża mi z powrotem zegary (w czasie gry i benchmarkach)

-denerwuje mnie że nie dość że zapłaciłem za nią z przesyłką 497 zł to jeszcze takie coś!!!!!

-wg mnie karta powinna iść full stable na np. 450 na 650 mhz

-zdejmowałem chłodzenie i ma pamięci samsung 3,3 ns

-słyszałem kiedyś że karty te mają poucinane sekcje zasilania

-a może BIOS zablokowany

            pomóżcie !!!

1288946[/snapback]

jak masz vpu recovery to juz masz przewaznie po podkracaniu... istota tych kart jak juz mowilem to istny totolotek czsami ida dorbze czasami nie bios mysle ze tu nie gra roli vpu recover wlacza sterownik a nie bios ale zauwaz ze ci ci vmoda stosowali na gpu oni takich problemow nei znaja sam mialem na 450 vpu recovery ale po modzie jakis czas temu nie wiem co to ejst i mam 550 mhz ja mysle se to nie do volotwanie rdzenia ale moge sie mylic zreszta producent daje gwarancje stabilnosci na firmowych taktowaniach a podkrecanie to juz swoja droga.... i to ze zapalciles 479 zl to nie znaczy ze kupies licencje na podkrecanie tejze karty tak jak mowilem totolotek.Ale czasami bywa tak ze nawet na orgianlych ustawinach ludzie maja problemy z nimi wspomniane vpurecovery ciekawe jak im przez kontrole jakosci te karty przechodza mysle sobie ze porostu skonczyly sie dobre rdzenie i tyle... i przy standardowym napieciu rdzenia na gecube 1,28 podajrze juz nie wyrabiaja rdzenie przy takie ilosci mhz no ale to sa tylko moje przemyslenia....

Edytowane przez Techu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka przy napięciu 1.48v dla rdzenia nie moge osiągnąc 550 i zawsze wywala w cpu test?? próbowałem z procem jest stabilny nawet zmniejszyłem mocno taktowanie proca i tak wywalil smark 2003 :? jeszcze wyłacze VPU recovery ale dziwi mnie to miejsce wywalania sie smarka? pewnie będę musial bardziej podnieść napiecie do 1.55V ale 580 to chyba nie osiągnę a szkoda :cry: :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz VPU recover w sterownikach, zainstaluj i podkrecaj Ati Tray Tools. Pozdro.

1288990[/snapback]

Myślisz że to pomoże?

Ale w sumie to co mi szkodzi spróbować. Tylko jakie do tego proponujesz stery? Pare dni temu ściągnołem caty 5.2 ccc

i jak system mi sie ładuje to mi wyskakuje błąd i ati control panel nie chce sie zładować. A może omega?

Raz spróbowałem wyłączyć VPU recover i podkręciłem riva to też zwis był i musiałem kompa resetować (grałem chyba w far cry). I mam jeszcze takie dziwne spostrzeżenie: wszędzie na zdjęciach tej karty(w internecie, w gazetach itp) w pewnym miejscu widze zwykłe kondensatory elektrolityczne (obok cewki w rogu), a moja ma same kondensatory "w metalowych" srebrnych obudowach. Nie wiem czy to żle, może ktoś sie zna na tym? Na moje oko to są one "solidniejsze".

narazie

 

........................

AMD athlon 2000+@1750 , MSI KT3V (agp x4,via kt 333),2x256 MB DDR RAM (elixir 333 i seitec 400 MHz),samsung puma 60GB, Mercury 400 W , GeCube 9550XT 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie do tego proponujesz stery? Pare dni temu ściągnołem caty 5.2 ccc

i jak system mi sie ładuje to mi wyskakuje błąd i ati control panel nie chce sie zładować

voytek__19

 

żeby te Catalysty działały prawidłowo musisz mieć zainstalowany Microsoft.NET Framework 1.1 możesz go ściągnąć np stąd

http://www.microsoft.com/downloads/details...57-034d1e7cf3a3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę udostępnić na maila mojego biosa

1287825[/snapback]

 

Assarhadon gdybyś mógł to udostępnij mi swojego BIOSA na mój e-mail, byłbym ci bardzo wdzięczny. :rolleyes:

e-mail: alicyjwkajdanach@poczta.onet.pl

Moja wersja ma zegary 432 na 554 i też sie nędznie podkręca, może to coś da. :D

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assarhadon gdybyś mógł to udostępnij mi swojego BIOSA na mój e-mail, byłbym ci bardzo wdzięczny. :rolleyes:

e-mail: alicyjwkajdanach@poczta.onet.pl

Moja wersja ma zegary 432 na 554 i też sie nędznie podkręca, może to coś da.  :D

z góry dzięki

1292603[/snapback]

Ok. jak tylko będę w domu to prześlę Ci biosa, choć tak jak mój przedmówca który się wypowiadał w tym temacie mam spore wątpliwości czy to coś da. Losdamianos już dostał mojego biosa - może się pochwali czy to coś dało.

Równie dobrze weź ściągnij swojego biosa, rabitem wyedytuj (podnieś zegary, zmień tymingi – ok. 30 strony masz temu trochę poświęcone) i wgraj do karty może to coś pomoże. Chodzi opinia że ten sposób jest wydajniejszy i daje większe możliwości OC, niż Ati Tool i AtiTrayTool :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

@!voytek__19  a Ty moglbys mi przeslac swoja wersje biosu bo ja mam 400 na 500 a widze ze masz 432 na 554

Pozdrawiam

 

wojtek@box.net.pl

1293191[/snapback]

Nie ma sprawy tylko że będe mógł ci go wysłać najwcześniej w piątek. Ale nie wiem czy ci sie opłaca bo

u mnie, jak przeczytałeś powyżej, to wiesz co sie dzieje jeżeli chodzi o O.C. :?

Pozdrawiam również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. jak tylko będę w domu to prześlę Ci biosa, choć tak jak mój przedmówca który się wypowiadał w tym temacie mam spore wątpliwości czy to coś da. Losdamianos już dostał mojego biosa - może się pochwali czy to coś dało.

Równie dobrze weź ściągnij swojego biosa, rabitem wyedytuj (podnieś zegary, zmień tymingi – ok. 30 strony masz temu trochę poświęcone) i wgraj do karty może to coś pomoże. Chodzi opinia że ten sposób jest wydajniejszy i daje większe możliwości OC, niż Ati Tool i AtiTrayTool  :rolleyes:

1293104[/snapback]

Czemu masz wątpliwości? :blink:

Przecież niby ty masz tą wersje co sie dobrze podkręca. No ale dobra. Mówisz żebym swojego biosa wyedytował . A możesz powiedzieć gdzie jest te 30 stron opisu? Ja u siebie zrobiłem kopie spod dosu flashromem mojego biosa i nie mogłem

go edytować programikiem o nazwie BiosEdit ale inne biosy do innych radeonów mogłem. Co do k...y jest z tą kartą!!! <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...