Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

a to spoko skoro podlega gwarancji :), dzieki za sugestie, ja bym ta karte chyba kupil na giledzie i tam dobrze obejrzal :), tak na wszelki wypadek, i mam takie pytanie nie dostane teraz chyba innego reva niz 2.1 ??(nowego :) ), w 2.1 sa chyba samsungi 3.3 tak ?? lub hynixy (loteria)

 

________

UPDATE

 

 

Na allegro znalazlem jeszcze reva 2.1 na jakis "BGA" 3,3 ns co to za kostki??

Edytowane przez adrianadik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ouara zaraz odinstaluje programikiem driver cleaner moje omegi i zobacze 4.12 a ile wyciągłeś max. z tej karty zegar i pamęć na najlepszych sterach ?? (Bez artefaktów w 3dmarku) i jakie wyniki miales w markach ?? mi wyciaga 470/550 max potem w marku03 juz artefakty.Pliz odpisz pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazlem jeszcze reva 2.1 na jakis "BGA" 3,3 ns co to za kostki??
BGA to nie jest firma kości, jest to rodzaj

ich obudowy BGA=kwadratowy , Tsop=prostokątne

a mam jeszcze takie pytanie, czy ten system chlodzenia na tym 2.1 jest cichy
powiem ci, że u mnie ta karta jest najcichszym elementem w komputerze, jest prawie niesłyszalna Edytowane przez doktorwlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych kartach wszystkie pamieci sa BGA, bo pod takie jest dostosowane PCB.

Co do glosnosci - ja mam karte od wrzesnia i ostatnio wiatraczek zaczal sie odzywac, bo wczesniej byl po zamknieciu budy nieslyszalny, ale lapie sie to pod naprawe gwarancyjna, wiec jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wyniki w 3dmark są słabiutkie, dlatego ze musiałem obniżyć taktowanie rdzenia z 432 na 412 - inaczej w grach mi się zawieszało :/ dlatego oddałem karte na gwarancję.

na standardzie sprzęt z opisu miałem 3412, przy ustawieniach z opisu 3450, jak cofniesz sie troche po topicu to zobaczysz ze ludziom szło to duuuużo lepiej.

na 5.1 wyniki nieznacznie mi spadły (chyba o 50 pktów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzissssska a co z moim problemem jakie stery do raeona 9550 XT GECUBE REV 2.1??

1284145[/snapback]

Bosze pytasz 2 raz mimo ze kilka postów wyżej dostałeś odpowiedź :mur:

Chyba najlepsze były 4.12 ale to mocno subiektywne zdanie

Ja tez ich uzywam i mysle ze są git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje chlodzenie taz jest ciche - mam silencera :lol:

standardowe bylo moim zdaniem do [gluteus maximus] (choc w porownaniu z grafa kumpla - taka sama) jest (a raczej bylo ciche

 

co do sterow - ja mam najlepsze osiagi na catalystach 4.12 i 5.2

 

ps. z tego co sie orientuje - to ze chlodzenie robi sie glosne nie podlega gwarancji (chyba ze sie dogadacie ze sprzedawca... :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Wam za info co do sterów(mało bo mało ale próbuje przeważnie mam podobne wyniki).Mi masz racje idzie lepiej bo mam max. bez artefaktów na 470/550 4500 w marku 03 (mam dobry procesor i duzo pamieci) i 12000 w marku 01,i....1700 w marku 05 :-P .takze dzieki przepraszam ze dwa razy pisalem.Ale dzisiaj zaskoczyla mnie jedna sprawa bo dluszym graniu na podkręconej grafie gra sie wywali.NFS:U 2.Mialem kiedys takie problemy przez karte dzwiekową niewiem czy teraz.Musze zrobic defaultowe ustawienia karty i sprawdzic.Pozdrawiam,karteczka jest git :D

Edytowane przez talbot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez artefaktów na 470/550 4500 w marku 03 (mam dobry procesor i duzo pamieci) i 12000 w marku 01,i....1700 w marku 05 :-P .

1284635[/snapback]

Coś ten wynik 2k3 chyba raczej zawysoki jak na te zegary i to o jakieś 1k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje chlodzenie taz jest ciche - mam silencera  :lol:

standardowe bylo moim zdaniem do [gluteus maximus] (choc w porownaniu z grafa kumpla - taka sama) jest (a raczej bylo ciche

 

co do sterow - ja mam najlepsze osiagi na catalystach 4.12 i 5.2

 

ps. z tego co sie orientuje - to ze chlodzenie robi sie glosne nie podlega gwarancji (chyba ze sie dogadacie ze sprzedawca... :wink: )

1284301[/snapback]

nie wiem czy ma sens montowanie silencera na reva 2.1, taa sa troche gorsze pamiatki od twoich. A czy puszczenie tej karty na standardowym chlodzeniu na poziomie 9600xt jest bezproblemowo mozliwe ??Skladalem koledze kompa na 9600xt(samsungi 3.3ns - Gigabyte), p3 3.0(s775),mobo gigabyte'a 865PE GT2004,2 x 256 TwiMosCL2.5, w marku 03 mial bez zadnego krecenia 3939pkt. Tylko ze ta karta jest niepodwazalnie drozsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Krysti@an zacznijmy od tego że już drugi raz mnie krytykujesz,mam wyslac Ci screena ze mam taki wynik??mam dobrego procka zrobilem w BIOSIE top performance.Wybacz ale w tej dziedzinie na mojej karcie sam przeprowadzilem dużo testów i poprostu wiem więcej niż Ty.Sam sie zdzwilem co do wyniku,naprawde wielkie zaskoczenie wszyscy na forach mają po 3500 a tu zaskoczenie.Zmartwiłem się z początku ze nie moge wiecej podkrecic bo artefakty ale wynik w porownaniu z innymi bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl.Dziekuje za wypow.i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@talbot

cos się tak zagrzał ;)

po prostu wynik niesamowicie wysoki budzi podejrzenia i zazdrość :huh:

każdy by chciał miec taki wynik na tym sprzęcie

jak poczytasz torche wstecz to zobaczysz że wiele więcej nie wiciśniesz z tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talbot ja poprosze screena z tego 3dMarka 2003 oczywiście z widocznymi taktowaniami i rozdzielczością. Najlepiej jakbyś wrzucił go na forum wtedy nie byłoby wątpliwości. Kuzynek ma tą kartę i tez mnie ciekawi taki wynik. Może napiszesz coto za "dobry" procek i jakim cudem masz tylko 12k w 3dMarku 2001 skoro ten Mark jest właśnie najbardziej wyczulony na procka? Mój mail mmogiel@op.pl. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie ciekawi wiem ze mark 01 jest wyczulony na procka bo jak go podręciłem to dużo wzrosło masz racje to jest dziwne!!.Wstawiam screena co nieco na nim widać. :-P

Edytowane przez talbot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziliście już v-mod na rev2.1 z układami kontrolującymi 1571 (na vgpu i vmem) ? W punktach pomiaru vmem (strona 44 tematu, zdjęcie od kooboos) pokazuje mi 1,91V.  Natomiast vgpu mam 1,30V.

1285833[/snapback]

Niestety nie, na razie nie ma chętnych, nikt się jeszcze nie odważył, nie ma pewności czy karta to przetrwa, te układy 1571 i 1575 nie są jednak takie same, jedynie podobne, po przyglądnięciu się jednemu i drugiemu dochodzę do wniosku, że 1571 jest gorszy, ma mniejsze zakresy działania i trochę inną budowę, jednak te interesujące nas nużki odpowiadają za to samo więc teoretycznie powinno się udać, jednak jest to ryzykowne.

 

Jeśli vmem masz 1,91 to trochę dziwne powinieneś mieć 2,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uffff . wlasnie przeczytalem calego topica ale takiego jak moj problem jeszcze nieznalazlem :huh:

1jakies 20 stron wczesniej widze ze zachwalacie 3 wersje rev 2.1 450/580 . Ja mam taką wlasnie ale mam taki sam problem jak ci co mają drugą wersje rev2.1 332/..... otóż jak wlączam ati tray tools i szukam max core to mi znajduje 332 :mur: co wy na to? i czy kwalifikuje się to pod reklamacje.Bo najgorsze ze 3dmarki na defaulcie przechodzi bez problemu :?

ps Dodam jeszcze ze zmiana fastwrite i zmiana napiecia agp nic nie daje

moj konfig to duron1800 modecom300 i kingston512cl2.5@cl2.0 i takie tam

pps vmodzie do rev2.1 gdzie jestes ???

Edytowane przez losdamianos123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...