Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

najpiekniej by bylo gdybys sprawdzil karte u jakiegos znajomego czy wystepuja te same bledy. vpu rec = nie dostaje info od karty. moze radiator nie przylegac do rdzenia/byc slabo posmarowany przez co od razu dostaje termicznego kopa. moze masz cos nie teges z portem agp. sporoboj zmniejszyc w biosie z auto(badz 8x) na 4x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie jaki dzisiaj wynik osiągnołem :lol: na gownianym GC 2.1 , zazwyczaj max co z niej wycisnołem to było ok 3900pkt

, jakieś przekłamania 3dmarka czy co?? podczas testu nie było żadnych zawieszek ani nic z tych rzeczy,

Dołączona grafika

1299327[/snapback]

hm intersujace ;) ale te 40 fps w natre to on ci chyba z 2 markow naraz wziol;p i ten wynik ;>

moj wynik do porownania no ale wynik jest i nie mozna go podwazyc gratuluje

 

3DMark Score 4135 3DMarks Game Tests

GT1 - Wings of Fury 139,6 FPS Game Tests

GT2 - Battle of Proxycon 24,8 FPS Game Tests

GT3 - Troll's Lair 23,1 FPS Game Tests

GT4 - Mother Nature 28,7 FPS Game Tests

CPU Score 630 CPUMarks CPU Tests

CPU Test 1 66,3 FPS CPU Tests

CPU Test 2 11,9 FPS CPU Tests

Fill Rate (Single-Texturing) 1001,5 MTexels/s Feature Tests

Fill Rate (Multi-Texturing) 2082,9 MTexels/s Feature Tests

Vertex Shader 14,0 FPS Feature Tests

Pixel Shader 2.036,0 FPS Feature Tests

Ragtroll 15,4 FPS Feature Tests

No sounds 42,3 FPS Sound Tests

24 sounds 37,4 FPS Sound Tests

60 sounds 34,4 FPS Sound Tests

Edytowane przez Techu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem z kartą a mianowicie po podłaczeniu komputera poprzez tv out obraz wyswietlany jest czarno biały....Mam kabel S-video z koncowką chinch oraz S-Video koncowka Euro...Ustawialem wszystkie opcje zmiany regionow pal ntsc i nic nie pomaga....nie moze byc to wina telewizora bo jest nojka sztuka i przed tym bylo wszystko okej mialem kolor itp ale zepsul mi sie kabel i nie moge znalezc podobnego ... Miałem kocowke 7pin a wszedzie dostepne sa tylko 4 ktore niestety nie dają koloru...Z gory dzieki za pomoc

Edytowane przez Sakkke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kiedy ktos zrobi tego moda na 2.1 :P

1299800[/snapback]

 

narazie nikt nie ryzykója ..Zdrowiem" :lol: swojego 2.1, bo krąży opinia, że 1571 jest gorszy od 1575, może jak ktoś będzie miał naddatek kasy to się pokwapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może lamerskie może nie :P. Mam tą karte i jak właczam test 3dmarka np. 2003 to karta dziwnie świrgoli nie wiem co to jest czy to jest normalne czy nie bo moja poprzednia karta (gf 4 MX 440) i tam tego nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAA!!!!!!!!

Ludzie olśniło mnie!!! :rolleyes: :rolleyes: Dobra wiadomość szczególnie dla posiadaczy wersji 432 na 554 (czyli takiej jak moja).

Otóż głownym problemem jest niedowoltowanie rdzenia,jak niektóży na tym forum już to zauwazyli-pokłon

w waszą stronę! :lol: .Nie bawcie sie już w żadne biosy - to nic nie da! Pozostaje wam vmod albo gdy nie

chcecie stracić gwarancji zróbcie tak jak ja: zainstalujcie np Rive zmniejszcie rdzen na 418,5 a pamięć u mnie

bez żadnego arta poszła na 620 MHz!!! Nawet na 650 (miałem 2 lub 3 razy male arty)!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Wczoraj kupiłem na Giełdzie w Warszawie za 330zł Radeona GeCube 9550Extreme.

W 3D MARKU mam TYLKO 2552pkt...

Czy to wina słabego procesora? (Celeron 1,7+512RAM)

Płyta główna działa tylko na AGPx4- to też może spowalniać?

Oczywiście ustawienia fabryczne karty graficznej...

 

Pewnie spytacie czy ta karta to 1.2 czy 2.1...nie wiem gdzie to sprawdzić...ale skoro na każdym stoisku ta karta była to pewnie 2.1 - bo tych chyba jest najwięcej...prawda?

 

Ale wracając do wyniku w 3D Mark - dlaczego tak słabo? :(

Test puściłem standardowy - z ustawieniami takimi jakie były od początku w tym benchmarku

 

Oczywiście mowa o 3DMark2003.

Strasznie mi się zacina np 4 test ten z naturą - spada do 1fps, najszybszy jest pierwszy...

Strasznie to dziwne. :(

Edytowane przez chreo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze...ja tu nie widzę nikogo z procesorem w okolicach mojego Celerona1700...

Jestem taki zacofany czy to wy takie machiny kupujecie? :)

 

A wracając do mojego pytania (2 posty wyżej) skoro sami nie macie takiego procesora to może widzieliście ile wychodzi innym osobom ze słabszymi procesorami (1,5-1,7Ghz) ta karta (9550XT) w 3D Marku 2003.

 

A może coś mam gdzieś wyłączone? (Bios, itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam celerona 2000mhz i GeCube Extreme 2.1 i z zegarami 450/550 mam w 3dmarku 2003 3102.

Moja płytka też obsługuje agp tylko x4 ale niedługo zamierzam ją wymienić :)

Edytowane przez boss991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka wczesniej miales karte graficzna i najwazniejsze czy jak mailes nvidie to czy odinstalowales sterowniki. najlepiej by bylo jakbys format zrobil.

1302778[/snapback]

Wcześniej miałem GeForce 2 Titanium.

Sterowniki odinstalowałem ale zawsze cos mogło pozostać...

Format odpada, bo pracę inżynierską piszę i nie mogę teraz wszystkiego instalować od nowa (.NET, SQL....itd)

 

Najbardziej mnie wkurza że ta karta się przycina - np. podczas 3D Marka (do 1 Fps)

Może to jakiś inny element systemu na to wpływa...sam nie wiem.

 

Nikt z was nie osiąga mniej niż 3000pkt w 3D Mark na tej karcie? :-( (1024x768)

A może komuś też się przycinała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(czyli wam też w 3dMark tak spowalnia miejscami? uff.... :lol: ulżyło mi)

OK. A więc ostatni post zanim zaczniecie sie wkurzać że tylko moje posty w tym wątku :lol:

 

1) Czy jest duża różnica w wydajności w zależności jakie sterowniki są zainstalowane?

Mam Catalyst 5.2.

Czy mam zmienić na wersję 4 tak jak w większości postów radzicie?

A może po prostu to są stare posty i teraz używacie nowszych sterowników do 9550XT?

 

2) Mam nadzieję że to jest normalne, że w managerze urządzeń widać dwukrotnie Radeona?

Radon 9600 i 9600 Secondary?

(Zaraz sie okaże że dwukrotnie zainstalowałem tą samą kartę i dlatego mi wolno chodzi :rolleyes: )

 

3) Pytaliście wyżej co miałem wcześniej i czy była to NVIDIA.

No mialem GF 2 Ti...czy mógł pozostawić po sobie jakieś śmieci co mi teraz zwalniają Radeona?

 

4) Czy mimo wszystko uważacie że na Celeronie 1,7 (512DDR) - 2552pkt w 3DMark2003 to stanowczo za mało?

Oczywiście mówię o standardzie - bez żadnego podkręcania.

Może wy coś w BIOSie włączacie co przyspiesza grafikę? :wink:

Edytowane przez chreo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej mi sie pomylilo z moim starym celeronem tam schodzilo. :D :D tearz nie schodzi najmniej wlasnie 9 w ostatniej scenie jak juz sie kamera oddala.

Edytowane przez myszek14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w 4 teście - tam gdzie te żółwie, motylki - czy tam wam co chwila nie zatrzymuje się do 0-1 fps? :(

A testy CPU? tam chyba też się wam zacina? :(

Kurcze...dlaczego aż o 1000pkt mniej niż wy???

 

p.s.I pamiętajcie o moich pytaniach 3 posty wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobić Vmoda na mojej wersji rev 2.1 432\554. Z tego co wiem to chyba nikt tego jeszcze nie dokonał.

A może znajdzie sie ktoś kto mógłby udzielić mi kilku porad? Byłbym bardzo wdzięczny bo moja karta jest już

tak NĘDZNA że po wgraniu biosa od 450\580 włączał sie VPU recover i tak sie kitrało że zamiast zaniżyć zegary

to zmieniał mi na 16 bitów(czy to ma jakiś sens te włączanie recowera-jak on może zrobić coś w biosie!?).

Ale SYF!! Jestem naprawde nienormalny dając za nią 479zł! Czy w ogóle jest ktoś na tym forum który dał

za tą kartę tyle kasy czy tylko ja jestem takim lamerem!? :sad: :unsure: :mur: A i to co napisałem wcześniej

o tym zaniżeniu rdzenia na 418 MHz i puszczenie MEM na 620 to skok jedynie o ok 200 pointów w 3D Marku

2003. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale SYF!! Jestem naprawde nienormalny dając za nią 479zł! Czy w ogóle jest ktoś na tym forum który dał

za tą kartę tyle kasy czy tylko ja jestem takim lamerem!? :sad:  :unsure:  :mur:  <_<

1303686[/snapback]

Spoko - ja jestem większym lamerem...

Co prawda zapłaciłem za kartę 2 dni temu 330zł a nie 479zł...

...ale co z tego skoro nie mam pojęcia dlaczego w 3DMark mam cały czas 2550pkt! :cry: :angry: :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie (oprócz oczywiście VGA Silencer-a 3) można zamontować na wersji 2.1? Mój wiatrak hałasuje i mam plan go wymienić.

I co z tymi nieszczęsnymi gumkami na pamięciach, można się tego pozbyć czy przyklejać radiatory?

 

Dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko - ja jestem większym lamerem...

Co prawda zapłaciłem za kartę 2 dni temu 330zł a nie 479zł...

...ale co z tego skoro nie mam pojęcia dlaczego w 3DMark mam cały czas 2550pkt! :cry:  :angry:  :sad:

1303761[/snapback]

masz tak mozliwe dlatego iz mam ustawione agpx4 a niex8 wiec wydajnosc jest o wiele mniejsza moze sie myle nie jetem pewien ale kiedys ktos mi tak powiedzial :) :-P :D :? B) :sad: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze...ja tu nie widzę nikogo z procesorem w okolicach mojego Celerona1700...

Jestem taki zacofany czy to wy takie machiny kupujecie? :)

 

A wracając do mojego pytania (2 posty wyżej) skoro sami nie macie takiego procesora to może widzieliście ile wychodzi innym osobom ze słabszymi procesorami (1,5-1,7Ghz) ta karta (9550XT) w 3D Marku 2003.

 

A może coś mam gdzieś wyłączone? (Bios, itp)

1302717[/snapback]

Nie martw sie, ja mam athlona 2000 XP @1750 MHz, MSI KT3V z agp x4, 512 MB 333 (jakieś tam elixiry) i

rev 2.1 432\554 i w 3dMarku 2003 mam 3335 punktów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tak mozliwe dlatego iz mam ustawione agpx4 a niex8 wiec wydajnosc jest o wiele mniejsza moze sie myle nie jetem pewien ale kiedys ktos mi tak powiedzial :)  :-P  :D  :?  B)  :sad:  :unsure:

1304126[/snapback]

Niestety mylisz się. Agp X4 nie różni się niczym w wydajności od Agp x8. Sam to sprawdziłem :

na moim sprzęcie karta miała takie same wyniki jak na płycie kumpla z agp x8. Być może agp X8 to

kolejna udana zagrywka producentów płyt czyli tzw. chwyt marketingowy (tak jak teraz PCI Express...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chreo

ad1) z tego co się orientuję to 4.12 lub 5.2 (tych ostatnich nie testowałem jeszcze )

ad2) normalka

ad3) użyj driver cleaner do usunięcia pozostałości po nv (miałem fx 5200 i wywalałem dokładnie w ten sposób)

ad4) ja tam nie wiem ale mało coś :(

 

sie mi przypomniało

jak na 330 zł za kartę to jest dobry wynik ;)

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajšc do tego wyniku 4200 kolegi to poproszę zrobić test pełna wersia smarka 2003 ze strony z patchem i maja to byc wszystkie testy razem z cpu i dzwiękiem i zakladam sie że bedzie wynik gdzieć ok. 3800 :D :wink: bo ja mam 4300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Voytek_19

 

Jesli chodzi o wynik z marka to mam nadzieję że mówisz o standardzie, bo gdy o podkręconym to też maławo. Miałem do tej pory dwie 2.1. Pierwszą taką jak ty 432/557 i nie była za dobra do OC. Ale 3600 marków na niej wyciągnąłem.

 

Jeśli chodzi o linka do modów.

Tutaj macie link do radka9600 http://www.rojakpot.com/default.aspx?location=3&var1=116&var2=0 czyli naszego rev.1.2

jeśli chodzi różnice gdy robimy moda do rev. 2.0, co było na stronie 44 (kooboos pierwszy się pochwlił iż zrobił na mem i działa), to to że dla pamięci użyto tego samego układu - 1575, co do rdzenia.

Teraz to co Ciebie najbardziej interesuje. Nasza karta praktycznie nieczym się nie różni od rev 2.0 (chodzi mi tu o sposób zasilania), tylko drobnym szczegółem - my posiadamy układy 1571, a nie 1575 dla GPU i MEM. Podobno (opieram się na opiniach innych, bo sam nie jestem elekteonikiem) te układy są niemal identyczne, tylko ten nasz jest trochę gorszy. Ale dowoltowanie ma się robić w ten sam sposób, tzn. te same piny co przy 1575.

 

jeśli chodzi o sposób to:

1) mierzysz napięcie (w linku masz do GPU, a na stronie 44 masz gdzie dla mem)

2) wybierasz metodę (ołowek albo rezystor)

3) robisz

4) odpalasz i modlisz się aby się nie zwaliła :D :D :D

5) jeśli się uda to napisz, dużo ludzi (międzyinnymi ja) będzie ci wdzięcznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...