Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Tak chodzilo o kostke tylko s zgubilem.

Swoja droga to ona jest w ATItool.

Zainstalowalem sterowniki OMEGI i jest troszke lepiej.

 

Przy okazji to który program jest lepszy ATItool czy ATI tray tools?

Pierwszy wykrywa mi arty juz przy 430 na rdzeniu a dla drugi nie ma problemow i ciagnie i nie chce przestac (troche to przerazajace).

 

I jeszcze jedno standartowe ustawienie u mnie to jak wczesniej napisalem 418/648 ale obydwa programy wykrywaja ze bios ma 425/650. Oco tu chodzi :unsure: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką kartę (pierwsze doświadczenia z ATI)-ATI Radeon 9550Extreme GeCube rev.2.2 128bit /128DDR 2.8ns

oryginalne timingi - 400 rdzeń/600 pamiątki

(+ chłodzonko pasywne-ZALMAN-Heatpipe - ZIMNIUTKO-CICHUTKO :-D)

Pytanka:

czy u kogos w menagerze urządzeń pokazuje 2 karty tzn.

RADEON 9600 SERIES

RADEON 9600 SERIES-Secondary? - bo u mnie tak jest

Poza tym mam problem z wyswietlaniem rekordow w slawnej grze -Fishing Simulator 2 (krzaczy się tabela rekordów}

Chcę zaznaczyc, że robilem reinstalke Win98; WinXP, próbowałem sterów:

Catalyst, Omega, oryginalnych: różnych tzn. nowszych i starszych

Co to może być - na FX5200Ultimate, TNT2, i in. -slot PC wszystko OK?? :mur:

Edytowane przez tomeq15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co do programów do podkręcania ATI Tray Tools jest najbardziej rozbudowany i ma sporo opcji. Osobiście używałem go troche, ale kręciłem RadLinkerem. ATI Tool jakoś mi nie podchodzi.

2. Każdemu pokazuje dwie karty.

3. Jeśli rev. 2.2 ma pamięci jednostronne to nie sprawdzi się bez zdejmowania chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem gre far cry i mam problem. Po kliku minutach grania albo wlacza sie vpu recover albo gra zawiesza sie po czym wylacza sie na chwile monitor pokazuje sie paski i gra powraca do zycia ... Ma ktos podbny problem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem gre far cry i mam problem. Po kliku minutach grania albo wlacza sie  vpu recover albo gra zawiesza sie po czym wylacza sie na chwile monitor pokazuje sie paski i gra powraca do zycia ... Ma ktos podbny problem ???

1616121[/snapback]

Odkrec karte bo za duzo ja wkreciles. VPU wlacza sie jak rdzen jest za bardzo wysilony.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się spytać co udało się wam wycisnąć z grafiki Rev.2.1.

 

Ja na podstawowym chłodzeniu przy standardowych napięciach wykęcam 400@480 / 250@300. Wydaję mi się że to nieźle ale może jeszcze bardziej da się ją skręcić jak tak to jak :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Qmpel sprwoadzil sobie z USA firmowy komp Acera i zmienil w nim grafe. Wczesniej byla tam 9250 (64 bit) na 9550 extreme. Odrazu zmienil tez zasilacz na Chiefteca 350.

 

W srodku jest Sempron i plyta pisze jakas bo nie wiem, wiem tyle ze na Sisie....Nie przygladalem sie jej dokladnie ale tylko widzialem ten chipset.

 

Zainstalowalem mu ta grafe i w grach pojawiaja sie artefakty. Juz w 3dmarku sie pojawiaja na trzeciej "grze"...na dwoch pierwszych nie ma nic ale na trzeciej juz sie pojawiaja. Odpala GTA Sa po jakims czasie sa, odpalil Chrome jest to samo.

 

Wzialem karte do siebie (sprzet w podpisie) zainstalowalem, odpalam 3dmarka 2k3 (wczesniej ten sam) i u mnie jest spoko, nic sie nie dzieje. Odpalam GTA Sa i tez wszystko jest ok.

 

W tamtym kompie instalowalem stery do AGp dostarczone do acera. Nie wiem do sisa jest cos takeigo jak do via 4 in 1? nigdy wczesniej sie w tym nie bawilem.

 

Stery do Ati instalowalem zarowno omegi jak i same Catalysty i w tamtym kompie dalej to samo. System jest swiezy ale byl instalowany na tamtej karcie, choc nie wiem czy to moze miec na cos wplyw.

 

Edit: System zarowno u mnie jak u niego xp z sp2.

 

Edit2: Jednak to nie Sis. Sprawdzilem na stronie Acera i to jest VIA K8M800 chipset.

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu znowu ja...zrobilem dzis qmplowi czysty system xp+sp2 +nowe via 4in1 bez zadnych sterow do grafy...artefakty czy tam przeklamania w grafice sa ale juz bardzo mało...pytanie co to moze byc? wczoraj grafe testowalem u siebie i bylo ok ale zadziwila mnie jedna rzecz wg ati tool czy ustawien overlockingu w sterach mozna bylo ja podkreic o doslownie pare mhz czy to pamieci czy to gpu i wywalalo artefakty. Po podkreceniu pamieci o 15 juz caly ekran wariowal...czy to moze oznaczac ze jednak te pamieci sa uwalone? bo jak podkrecilem gpu wiecej to nie wieszalo sie w grach ale pamieci to odrazu przeklamania w windowsie....

 

Aa i jeszcze jedno qmpel mimo ze ma nowy komputer (z hameryki....) to wtyczke od zasilania na plycie glownej (ta dluższa) ma ją krotsza o 2 bolce (kwadracik 2x2)...moze tu jest cos nie tak?

 

Edit: Organoleptycznie grafa po testowaniu nie jest wcale jakos bardzo gorąca. Jak dzisiaj wyciagalem 9250 z radiatorem to sie mozna bylo poparzyc a ta jest letnia.

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wam!

Wczoraj kupiłem w bit computer w Krakowie na ul,.Świętego Krzyża Gecuba 9550 extreme ver.2.2 standartowetaktowania 418/648 jest zajebisty bez większego ale bez zadnych błędów kręci się 512/741 więcej nie próbowałem bo strach w oczach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta wiesza się przy wyświetlaniu grafiki 3D w więkoszści gier(Warcraft 3). Obraz zatrzymuje się po kilku minutach i włącza sie VPU Recover. Po kilku kolejnych minutach VPU Recover jest już nieskuteczny i pozostaje tylko restart kompa .W niektórych grach nie ma z nią problemu(Counter - Strike). Dodam jeszcze, że karta działa jako tako na oryginalnych sterownikach dołączonych do karty lub tych z Windowsa XP. Gdy wgrałem sterowniki Omegi lub Catalyst karta wieszała się na wszystkim co miało grafike 3D. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z tą kartą :( chodziła ok, wszystko dobrze chodziło aż jakiś miesiąc temu włączam PC a tu czarny obraz. nigdy z takim czymś się nie spotkałem. ktoś wie o co chodzi z tym problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dawno mnie tu nie bylo, zrobil juz ktos vmoda na 2.1?

1631595[/snapback]

Tak ja zrobiłem juz dawno (poczytaj se gdzies na 60 stronie - chyba) ale karta padła (była to 432 na 554) a teraz wymienili mi na 400 na 500 i o dziwo karta ma ten ''lepszy'' układzik zasilania rdzenia. Ale po dłuzszym podkreceniu 482 na 582 (jakies 2 tygodnie - bez v-moda) zaczely sie zwiechy wiec wgralem biosa 432 na 554) ale znowu po paru tyg w Ati tool pokazały sie krzaki na pluszowej kostce wiec znowu mam oryginalnego biosa 400 na 500. Takze ta karta nie nadaje sie do v-moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co filipus. Czy ktos moglby nam pomoc? Mialem Radeona 9600 (Standardowego) i wszystko bylo na nim ok. Teraz po zmianie karty (tamten Radek sie spalil razem z plyta glowna podczas burzy...) nie moge w prawie nic grac bo po kilku minutach gra sie wiesza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!

 

Ja również posiadam interesującą nas tu wszyskich grafe i musze szczerze przyznać że jestem z niej b. zadowolony. Niemniej jednak jeden szczegół nie daje mi ostatnio spokoju. Chodzi mianowicie o wiatraczek:( Zapragnąłem mieć ciszę w kompie i w tym celu zainwestowalem w cichszy zasilacz, pentagrama na proca i... szumi jak cholera!!! Doszedłem do wniosku że głównym winowajca drażniącego mnie hałasu jest mój Radeon. W związku z tym mam pytanie do szanownych forumowichów: co radzicie? Ja narazie uradziłem zmianę chłodzenia na Pentagrama xc 80. Czy to dobry wybór czy da się go wogóle zainstalować na gecubie? Jesli podobny wątek był już poruszany to przepraszam za zawracanie głowy i jednocześnie prosze o podanie przybliżonej strony w topicu gdzie moge znalezc potrzebne mi informacje (nie chce mi sie przeszukiwać 70 stron postó:). Pozdrawiam i z góry dzieki za udzielona pomoc!!!

 

PS. Przepraszam za ewentualne błędy ortograficzne ale nigdy nie byłem w tym dobry. Pozdr:)

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten ZALMAN wielki! I drogi troche:( z wentylatorkiem wychodzi ponad 150 PLN a Pentagrama moge mieć za mniej niż 100PLN ( i to Cu!) za Al+Cu wychodzi jeszcze mniej ok 80PLN. Pozdr

1673798[/snapback]

ja założyłem sobie radiator od Pentium 3 :D i cichy wentylator podniosłem napięcie na rdzeniu no i jest cicho i wydajnie :D ostatnio jade tak w windowsie 318/305 :) a jak gram to 520/780 :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje czy teraz daja do tej karty inne chłodzenie? Takie z czarnym a nie jak pierwotnie z przeźroczystym wiatraczkiem? Czytałem tez że jest ono ciche czego, niestety, o starszej wersji raczej powiedziec nie można...:) Poza tym wejdzie mi Pentagram xc80 na tą kartę? Próbował juz ktoś? Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

chce zamienić mojego gf4 TI na coś mniej hałasującego, bo dobija mnie już to brzeczenie w nocy...

 

poszukuje karty niedrogiej, z cichym chłodzeniem i dobrym OC... i nie wiem czy dobrze trafiłem :rolleyes:

 

chodzi mi jeszcze po głowie R9550 saphire albo super R9550 Gigabyte z pasywnym chłodzniem ... nie wiem co mam wybać i prosiłbym miłych kolegów o pomoc

 

jeżeli macie jakieś pomysły to napiszcie co, po ile i z jakimi rev. ?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Z góry wielkie THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKAZJA !!

 

Mam do sprzedania karte graficzna GeCub Radeon 9550 XT rev. 1.2 !!

(taktowania standartowe 400Mhz rdzeń 600 MHz pamięci Hynix 2.8 ns)

 

Nie bede sie duzo rozpisywał , bo wszystko o tej karcie juz powiedziano.

 

Karta jest na gwarancji !! zakupiona byla w ESC Computers , nigdy nie byla modowana , ani podkrecana . !!

 

Nie pytajcie mnie o wyniki w 3D Markach ani o to jak sie kreci , poprostu jest to rev. 1.2 , o ogromnych mozliwosciach !

 

Sprzedaje bo kupilem sobie GeForca 6600 GT.

 

Oto zdjecia karty :

 

http://republika.pl/martini2000/Obraz%20001.jpg

http://republika.pl/martini2000/Obraz%20003.jpg

http://republika.pl/martini2000/Obraz%20005.jpg

http://republika.pl/martini2000/Obraz%20006.jpg

 

 

Kontakt:

 

mail: wojtekdrys@o2.pl

gg : 756724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...