Skocz do zawartości
misieek

Mobile AMD Athlon XP-A 2500+ Barton

Rekomendowane odpowiedzi

MOBO: ASUS A7V600-X

 

Miałem wcześniej gigabyte, ale procek na niej nie chodził... problem z mnożnikiem bo mój ma odblokowany...

 

 

A więc mam programik pc probe i tam mi pokazuje że procek ma 1000mhz i napięcie 1,77V.... natomiast w informacji o komputerze (pod windowsem)... mam 1,83 (bo w biosie wzięłem standart 11x166)... no i w Aida tez mam 1,83... jaka jest naprawde częstotliwość? I jaki byście polecil programik do sprawdzania temperatury...itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to tak pod Windą wariuje... W biosie w hardware monitor jest 1.65 (jak mam auto w biosie)... Dziwne, a tak wogóle to wszystko chodzi stabilnie, prime95 chodził godzine i bez błędu (Narazie jade 12x200 = 2400).... Ale nawet jak nie mam podkręconego czyli 11x166 to NHL2k3 sie zawiesza...odwiesza...gram gram zawiesza. Co prawda mam ASUS'a V3800 na AGP4x (Rivantnt2)... ale to nie powód bo jak na p3 450 grałem to było ok, a teraz nie :|... :( Kurdem porddzie mi coś, na zasilacz zbytnio nie mam kasy jak zobaczyłem ile kosztuja.... ;O.... Ramy miałem 400 CLS3.... teraz wstawiłem 333 CLS2.5.... Czyli praktycznie te same ;P Teraz biore 11x166... mam nadzieje że będzie ok, czemu w prime sie nie wiesza i robi bez błędów a w NHL2k3 sie wiesza? :(

 

 

EDIT!

 

Po godzinnej pracy prime95... temp procka to 49.... :> w trakcie także 49.... normalnie to 38...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No od dziadków ... dostalem 150zł i wydałem je na mobo i starszy dołożył mi te 68zł... no i jest mobo, wiatrak, ram, obudowa, procek... to za swoje....

 

 

 

Aaaalleeee wiesz co Ci powiem? :P

 

 

Podkręciłem go do 2400MHZ... chodzi stabilnie... i wiesz co? :P Praktycznie wogóle nie waha się napięcie ... bardzo leciutko dla... +12.... Ale to pod winzgroza! A w biosie nic!

 

 

 

Ale pytanie, w co bardziej wieżyć? W wskazania biosu czy pc probe z pod windows'a??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie mów tego głośno, poszukaj na forum info o Codeshitah a dowiesz się czemu tak naciskam.

Gdzieś na forum była nawet ankieta o adniętych zasilaczach, zgadnij który wygrał :evil: 300W to za mało dla twojego sprzętu,

Eehh, puściłem go na 13x200 = 2600.... teraz go męcze prime95... // ja chce lepszą karte graficzną....

Zapomnij o grafice kup zasilacz najtańszego chifteca ale kup!!! Dodasz grafe np FX5200 i zasilacz powie ci papa :!: W najleprzym wypadku spali się tylko zasilacz ale wątpie w to że nic ze sobą nie weźmie :!:

Tu mash linka: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=809...r=asc&&start=15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zasilaczu chodził Duron 1.8, MSI KT4AV, 3 nagrywarki DVD, HDD, GeForce FX5200, 2 karty sieciowe, modem, SoundBlaster Audigy2 ... i nic nie było, dobra, będzie kasa to kupie zasilacz... A może wymienić na jakiś inny mam w domku w 2pc ale to 250W :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz to podstawa ;) nie kombinuj nic, tylko kup chiefteca albo huntkeya... to priorytetowa sprawa, pozniej kupisz karte graficzna !

 

PS nie mozna miec wszystkiego naraz, chyba ze sie jest dobrze dzianym albo wydaje kase tylko na kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje kase tylko na kompa

 

 

 

No ja tak robie, ale kufa mam deficyt... ech :( Jeśli jeszcze 3 dni pochodzi na tym zasilaczu to sie stanie coś specialnego? :(

[/code]

 

 

 

Tego nawet nie wiedza najstarsi indianie :lol:

 

A tak powaznie , jak nie bedziesz katowal kompa , to powinno byc oki, ale postaraj sie kupic ta zasilke najszybciej jak bedziesz mogl ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze i powiem jedno..

 

 

Słuchaj sie li' starszych braci overclockerów bo zasilacz to podstawa... Ja grzesznik budze do życia moją maszyne z podpisu na king starze 235W (grzechem jest pisać ta chaniebną firme duża literą) i napięć wachań znieść nie moge ... za każdym razem gdy benchmarka robie to wpadam w trwoge boć napiecia stabilnego nie ujrzysz na makro-zasilaczu tylko na wachania skazan bedziesz 0,4 voltowe, których twój sprzet znieść nie może... :twisted:

 

 

wiec bakupl słuchaj tego co ci powiadają i jak bedziesz miał kase to mykaj lepiej po zasiłke niz grafike...

 

(sory ze text wyszedł jak wyszedł ale miałem wene.. :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...