Skocz do zawartości
elrandil

Abit Kv7 vs GeForce Fx5700- problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Mam dziwny problem z kartą graficzną (WinFast A360-TDH128 GF FX5700 128MB VIVO) i płytą główą (Abit Kv7):/

 

Problem objawia się tym, że niezależnie od sterowników (zarówo tych dostarczonych z kartą jak i najnowszych ze strony producenta i Nvidia) ograz w grach 3D nie jest wyświetlany poprawnie, tj. znikają textury, obraz robi się ciemy i widać tylko kilka świateł reszta czarna albo wogóle wszystko sie kaszai i wyskakują tylko pociente fragmenty textur:( (problem dot. nowszych gier jak Doom3 czy choćby dołączony do karty Prince of Persja, ze starszymi jak AvP2 itp. nie)

To wszystko w/w wymienionej konfiguracji z Amd 2500+, 512ddr, winXp prof. i DX9b

 

Dla czego temat zakładam w Platformach AMD a nie kartach graf? Testowałem w/w karte na innym sprzęcie - Asrock K7S8x, amd xp 2000 i wszystko śmigało aż miło :/

 

Skończyły mi się pomysły co robić, może ktoś z was ma jakąś dobrą rade??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuc sterowniki via 4in1 ,jezeli tego nie zrobiles.

wylacz fast writes ,przestaw timingi dla agp

wrzuc najnowszy bios dla plyty

 

zaloz temat na grafach bo to moze byc zwiazane z jakimis specyficznymi nastawami dla GeForce w agp - ktos posiadajacy taka grafe moze mial problem i go rozwiazal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno instalowałem 4in1, zresztą zaraz po instalacji XP. Spróboje jeszcze twojej sugesti powiedz mi jednak gdize można szukać tego " timingi dla agp" ;) nie jeste specjalistą (jeśli chodzi o x4 /x 8 to już przstawiałem)

 

pozatym faktycznie założe ten sam temat pod grafiką, kurcze jabym wiedział ze pomoże to założyłbym nawet na forum o gotowaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Mam dziwny problem z kartą graficzną (WinFast A360-TDH128 GF FX5700 128MB VIVO) i płytą główą (Abit Kv7):/

Problem objawia się tym, że niezależnie od sterowników (zarówo tych dostarczonych z kartą jak i najnowszych ze strony producenta i Nvidia) ograz w grach 3D nie jest wyświetlany poprawnie, tj. znikają textury, obraz robi się ciemy i widać tylko kilka świateł reszta czarna albo wogóle wszystko sie kaszai i wyskakują tylko pociente fragmenty textur:( (problem dot. nowszych gier jak Doom3 czy choćby dołączony do karty Prince of Persja, ze starszymi jak AvP2 itp. nie)

To wszystko w/w wymienionej konfiguracji z Amd 2500+, 512ddr, winXp prof. i DX9b

Dla czego temat zakładam w Platformach AMD a nie kartach graf? Testowałem w/w karte na innym sprzęcie - Asrock K7S8x, amd xp 2000 i wszystko śmigało aż miło :/

Skończyły mi się pomysły co robić, może ktoś z was ma jakąś dobrą rade??

Witam.

Mam rowniez plyte kv7 i mialem fx5700le i mialem ten sam problem (najprawdopodobniej plyta sie gryzie z karta), artefakty wyskakuja dopiero wtedy gdy zainstalujesz sterownik AGP Via, bez tego sterownika dziala OK, aczkolwiek tryb AGP jest wylaczany i tracisz na wydajnosci. Ja sprzedalem ta karte(bo to niesamowity szajs) Teraz mam 9800pro i jest super. Dziwie sie jak Nvidia mogla cos takiego wypuscic na rynek. Jedyna zaleta tej karty to niesamowity potencjal w podkrecaniu. moj XFX 5700le podkrecil sie o okolo 80% w 3dmarku 2003 z 2000 markow zrobilem 3500(ale mimo to ta karta nie nadawala sie do grania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...