Skocz do zawartości
aleksander!

WSZYSTKO O ASROCK K7UPGRADE880...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podnosi sie podczas kolejnego uruchamiania kompa. Restarty raz za razem da sie robic bez przeszkod, dopiero po calkowitym odcieciu zasilania pojawia sie zonk.

Po dokladnej analizie sytuacji wyglada to tak : fsb 200 - uruchamia sie testy, 3dmarki itd. bezproblemowo, wylaczam kompa, wlaczam ponownie wstaje system wszystko ladnie pieknie, wylaczam i wlasnie za drugim razem bez reseta sie nie podnosi za nic. Ta sama sytuacja jest na magistrali 199, i nawet 210. W tym momencie jestem w kropce :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone, nie pomaga nawet 5 czy 10 % Vcore.

Dodatkowo sytuacja wyglada tak ze gdy na zworkach dam 166 a w biosie 200 to system chodzi itd. z uruchamianiem nie ma problemow ale np 3dmark sie wysypuje na 1wszym tescie. Wnioskuje ze plyta wtedy uzywa dzielnikow dla magistrali 166 i grafika tego nie wytrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam tę płytę od dłuzszego czasu już, przyszła do mnie z biosem 1.10. Działa bardzo dobrze (wiadomo nie to co nf :wink: ). Co do podkręcania, ja ustawiłem na starcie mojego sempronka 2200+ na magistrali 200 (zworką!) i działał bez problemu. zachciało mi się więcej. Stabilnie wyciągłem 217 Mhz na cas latency 3.0, wszystko przez moje Elixiry 333, które i tak szły synchro z Procem. Płytka w użyciu codziennym nie sprawia problemów, jest stabilna jak skała, nic sie nie sypie. Sempron dzień w dzień chodzi sobie na mag. 205 Mhz, przy temp. 36s.C (sys) do góra 40-42s.C (gry). Jeśli chodzi o dzielniki, to każdy zworkowy przeskok (100 na 133, na 166, na 200) pociąga za soba zmianę dzielnika. Jak dla mnie płyta jest bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, moje pierwsze wejście :wink: na forum

 

od paru tyg. jestem posiadaczem k7u880, jak do tej pory wszystko chodzi ok. oto moje wyniki: (nie jest to demon szybkości :lol: )

sempron3000+

2x512 dual channel

przy ustawieniach w biosie (wersja ze strony ocworkbench) :

 

DRAM FREQ 166(333)

CAS LATENCY 2,5

PRECH TO ACTIVE 3T

ACTIVE TO PRECH 6T

ACTIVE TO CMD 3T

REF TO ACT/REF 12T

ACT(0) TO ACT(1) 3T

DRAM COMMAND RATE 1T

DRAM BUS AUTO(DUAL)

FLEXIBILITY DISABLED

 

sandra:

RAM Bandwidth Int Buff'd aEMMX/aSSE : 2511 MB/s

RAM Bandwidth Float Buff'd aEMMX/aSSE : 2360 MB/s

 

 

btw. przy AXP3200+ fsb200 i ram 2-6-2-3 na ocworkbench otrzymali: float 2844, int 3044

 

pozdrawiam

Edytowane przez JHa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Po podłączeniu dwóch kart graficznych (ATI 9550, GEFORCE 6800) do tej płyty, one nie działają. Usterki kart są wykluczone, działają na innych komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic tania plytke pod AMD i mysle o tym Asrocku. Takie pytanie do userow tej plyty.

 

Czy ktos widzial (moze juz ma) ten modul rozszerzajacy na socket 754? Bo z tego co zrozumialem, nie ma go w komplecie z plyta. Nie widze tez, zeby mozna byloby go kupic w normalnych sklepach.

 

Znalazlem to cudo na niemieckiej stronie i kosztuje okolo 30 euro. Troche kiepawo by bylo, bo za 30 euro w Deutschalnd znaczy za 40 euro u nas (160 zl). Za tyle, to kupuje sie nowa plyte Asrocka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

Dziś kupilem sobie ta plytke i do niej procka semprona 2400+

Noi mam maly kłopot ,a wlasciwie duży .

odpalam kompa , pierwsze ekrany przechodza ,ale gdy tylko winda prubuje sie ladowac to nastepuje samoczynny restart :(

I tak za kazdym razem ...

 

Reszta sprzetu to :

Radeon 9100 Saphire 64MB DDR

DDR-400 Mhz 512 MB w jednej kości Elixir

Dysk 40GB Seagate 7200 obrotow

Zasilacz Codegen "S" 300W (model 300X1)

Chłodzenie mam z poprzedniego procka ( Athlon na palomino 1700+) ,mianowicie Spire FalconRock II( http://www.agito.pl/index.php?pid=4511&cid=82&p=1 ).

 

Poradzicie cos nato , jakies sugestie ?

Edytowane przez niko1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

Dziś kupilem sobie ta plytke i do niej procka semprona 2400+

Noi mam maly kłopot ,a wlasciwie duży .

odpalam kompa , pierwsze ekrany przechodza ,ale gdy tylko winda prubuje sie ladowac to nastepuje samoczynny restart :(

I tak za kazdym razem ...

 

Reszta sprzetu to :

Radeon 9100 Saphire 64MB DDR

DDR-400 Mhz 512 MB w jednej kości Elixir

Dysk 40GB Seagate 7200 obrotow

Zasilacz Codegen "S" 300W (model 300X1)

Chłodzenie mam z poprzedniego procka ( Athlon na palomino 1700+) ,mianowicie Spire FalconRock II( 1271041[/snapback]

Zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam ...

Dziś kupilem sobie ta plytke i do niej procka semprona 2400+

Noi mam maly kłopot ,a wlasciwie duży .

odpalam kompa , pierwsze ekrany przechodza ,ale gdy tylko winda prubuje sie ladowac to nastepuje samoczynny restart :(

I tak za kazdym razem ...

 

Reszta sprzetu to :

Radeon 9100 Saphire 64MB DDR

DDR-400 Mhz 512 MB w jednej kości Elixir

Dysk 40GB Seagate 7200 obrotow

Zasilacz Codegen "S" 300W (model 300X1)

Chłodzenie mam z poprzedniego procka ( Athlon na palomino 1700+) ,mianowicie Spire FalconRock II( 1271041[/snapback]

A reinstalowałeś winde po zmianie konfigu?? Sprawdź palcem tempy, napięcia miernikiem.

 

pitufo- chodzą takie na allegro za 100-140zł z chipsetem K8T800-czyli nie za wesoło, ale może kiedyś wyjda i PRO a ceny spadną na pewno, pytanie tylko o ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pitufo- chodzą takie na allegro za 100-140zł z chipsetem K8T800-czyli nie za wesoło, ale może kiedyś wyjda i PRO a ceny spadną na pewno, pytanie tylko o ile

1271134[/snapback]

No wlasnie, ceny tego upgradu sa nieciekawe. Dlatego kupilem okazyjnie nowke MSI KT880 Delta (za 180 zeta) i jestem zadowolony, przynajmniej bios ma wszystkie normalne funkcje i plytka na prawde jest fajna jak za te cene :)

 

Ale sadze, ze Asrock mnie nie ominie - mam skladac znajomkowi kompa do 1000 zeta. A w tym przypadku to juz tylko Asrock ze zintegrowana grafa zostaje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - prosze o rade (i wyrozumialosc jestem nowy ) a nie znalazlem odpowiedzi ...

 

kupilem Asrock K7 upgrade 880 z biosem 1.20, Semprona 2500+ BOX, 2 koski RAM Kingston DDR 256MB PC-400 (KVR400X64C3A/256) CL3 mam: zasilacz Modecom ATX-350GTF (PFC), grafike Sapphire Radeon 9200 128MB + DVI / tv-out 128-bit , dyski 1:dla win 98 SE starego w ATA 66 samsunga10 GB; 2: dla XP WD Caviar 80 GB WD800JB 8MB cache po za tym modem zoltrixa i kontroler FireWire IEEE-1394 PCI

 

komp po zlozeniu zainstalowaniu na czystych dyskach wind :98SE (bez dodatkow - sluzy do programowania roznych uzadzen np. tuner sat na starym 10GB samsungu..) i XP (na WD800JB) poczatkowo byl wszystko OK- tydzien

obecnie nie wazne czy procek AMD Sempron 2500+ BOX na 10,5 x 200 MHz na przy napieciu ok 1,7 (max temp 53"C a plyty 34 normalnie 49 i 33 stC mam tez Arctic Cooling FAN PRO TC polecam cicho i chlodno) czy 10,5 x 166 czy pamieci 200 na CL2,5 czy 3

potrafi chodzic tydzien Ok albo zawiesic sie zaraz ( czasem po kilku 2-5 minutach ) po uruchomieniu windiowsa i po reset dalej sie wiesza nawet kilka razy to samo (potrawf stanac przy wlanczaniu systemu) po wejsciu na 2-gi system(z XP na 98 lub odwrotnie) wszystko ok, przetestuje np dyski antywirusem., koduje film-OK, wracam na pierwszy "walniety" system - jest znowu wszystko OK.

 

co robic przeinstalowalem od nowa dalej to samo, potrafi chodzic pod HotCpuTester pro 6 godz i ok wszystkie testy w Sandra 2005 ok

a przy nastepnym wlaczeniu 3 minuty i procesor obciazenie 100%- (nie widac zadnej aplikacji tak obciazajaacej w tle i zawiesza sie (nie resetuje tylko stoi, na nic nie reaguje -obraz widac..., acha wirusy sprawdzilem 3 ma programami.....pozostaje dluzsze wylaczenie z pradu lub zmiana systemu ...(ale nie zawsze)

 

co mam sprawdzic gdzie moze byc przyczyna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od kilku tygodni mam K7u880 bios v1.10

procek Sempron 2200+

pamiatki 2x256 Elixir w dualu

 

Na co dzien bardzo stabilnie pracuje synchronicznie na FSB 217 co daje 1953 MHz

temp. procka w stresie max. 49, plyty 37, pamiatki 2,5c

Testowo poscilem go na FSB234 2106 MHz i poszedl, system sie uruchomil ale po chwili padl dysk (poszedl fat)

 

Wyniki w Aidzie przy 217:

 

odczyt 3142

zapis 892

 

Chcialem wgrac nowy bios wersje beta k7u880m100, zeby poprawic wspolprace z pamiecia ale mam problem.

Przy probie flashowania Asrflash'em wyskakuje mi cos takiego: "chipset/flash part isn't available..."

Nie znalazlem zadnego zabezpieczenia w setupie.

Pomozcie - co robie nie tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na forum. Jestem tu pierwszy raz. :lol:

 

Sulli - miałem tak jak użyłem asrflash znalezionego w Google. Zapodałem asrflash z firmoej strony i płyta łynęła nowy BIOS.

 

Pozdrawiam

 

Atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nowy bios http://www.asrock.com/support/bios/K7U880_1.40.zip

 

1.40

1. Improved Geil DDR 400 memory performance.

2. Update Cool' n' Quiet table.

 

Czy ktos testowal.....

 

 

Co do wczesniejszego postu..., wyjolem wszystkop jeszcze raz, zlozylem, przeinstalowalem systemy...i dziala....chyba cos nie kontaczylo...

 

chcialem zapytac o napiecia - w biosie wszystkie mam Ok- 12=12, w windowsach 12V -pokazuje ok 11.3V sprawdzilem na 2 zaslaczach(moim Modecom ATX-350GTF i sasiada Chifec- nie pamietam modelu teraz , miernika nie mam - zobaczcie jak u Was wyswieta, a jak po zmierzeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nowy bios 1380211[/snapback]

to normalne że soft pokazuje 11.3V bo to błędny odczyt (everest pro, aida, sandra), dopiero w nowym everest home poprawiono ten bug...

A tak poza tym to bez miernika nie waż sie mówić o napięciach na tym forum :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki ghost_mode

dokladnie o taka odpowiedz mi chodzilo ...jestes wielki...

bez miernika nie waż sie mówić o napięciach na tym forum

wiem dlatego tak po cichutku malymi literkami..... pomimo krzykow o voltomierz....

....niesmialo napisalem bo odczyty programowe wydawaly sie maloprawdopodobne a ciekawilo mnie czy inni uzytkownicy tez maja male 12v, ktos wyzej w tym poscie, oraz na innym forum pisal 11,4.....stad ...

miernika nie mam - zobaczcie jak u Was wyswieta, a jak po zmierzeniu...

ghost_mode.

wgrales 1,40, cos wnosi co do wydajnosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie ma sprawy, cieszę się że mogłem pomóc...

 

jak kupuiłem to miałem 1.0, niedawno wrzuciłem 1.3,

1.40 nie wgrywałem ale widzę że za bardzo nic nie wnosi ...

wydajność może sę tylko poprawić na ramach geila bo widać wcześniej coś źle współpracowało...

a 2ga zmiana w 1.4 dotyczy K8 wieć nas to nie dotyczy :)

 

jeżeli zależy Ci na wydajności to wgraj 'przerabiany bios' który pozwala dodatkowo na dokładne ustawianie timingw pamięci... (bios kilka postów wyżej w tym temacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, probował ktos może zmiany timingów pod windows, z orginalnym biosem , programy jak "Central Brain Identifier" czy "RightMark Memory Analyzer" na mojej płycie na to pozwalają...tyle że ja mam NF7:> ale chyba będę zmuszony na przesiadke na ASROKA, kaski brakuje, pozatym NF7 mi sie znudził :>

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem dziesiaj tę płytę i mam taki problem: komp się uruchamia ale monitor pozostaje w stanie "czuwania" (sprawdzone na dwóch monitorach, oba sprawnie działają z innymi kompami). Próbowałem już wszystkiego i nie mam pojęcia co jest nie tak. Na innym komputrze sprawdziłem pamięci (TwimMOS Dual 2x256MB), procka (Sempron 2200+ - Socket A), grafikę (GeForce FX 5500 AGP - wkłądam w odpowiednie gniazdo AGP1) - wszystko działa. Kompa próbowałem urucjomić bez podezespołów (dysku SATA, CD-romu, flopa) i dalej to samo. Zastanawiają mnie dwie rzeczy:

1) co to jest ten mały czarny cylinderek z dwoma kabelkami, czarnym i czerwonym z napisami +,- ?? podejrzewam, że głośnik systemowy ale nie mam pojęcia gdzie go mam podłączyć, nic w manualu o tym nie wyczytałem.

2) czy trza zmianiać ustawienia zworków, bo od wyciagnięcia z pudełka nic nie przestawiałem.

 

Proszę o szybką pomoc, bo komp now, a leży i nie działa :( ?!?!??!?!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem dziesiaj tę płytę i mam taki problem: komp się uruchamia ale monitor pozostaje w stanie "czuwania" (sprawdzone na dwóch monitorach, oba sprawnie działają z innymi kompami). Próbowałem już wszystkiego i nie mam pojęcia co jest nie tak. Na innym komputrze sprawdziłem pamięci (TwimMOS Dual 2x256MB), procka (Sempron 2200+ - Socket A), grafikę (GeForce FX 5500 AGP - wkłądam w odpowiednie gniazdo AGP1) - wszystko działa. Kompa próbowałem urucjomić bez podezespołów (dysku SATA, CD-romu, flopa) i dalej to samo. Zastanawiają mnie dwie rzeczy:

1) co to jest ten mały czarny cylinderek z dwoma kabelkami, czarnym i czerwonym z napisami +,- ?? podejrzewam, że głośnik systemowy ale nie mam pojęcia gdzie go mam podłączyć, nic w manualu o tym nie wyczytałem.

2) czy trza zmianiać ustawienia zworków, bo od wyciagnięcia z pudełka nic nie przestawiałem.

 

Proszę o szybką pomoc, bo komp now, a leży i nie działa :( ?!?!??!?!

Pozdrawiam.

1442086[/snapback]

a podpiąłeś zasilanie +12V ATX 4-pinowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez kupiłem ta płyte + Sempron 2500 + Radeon 9550 i mam problem nie działa mi jeden kanał w dźwiekówce zintegrowanej w tej płycie dokladnie front left. Mam XP Pro i SP 2. to wina sprzetu czy systemu?? Czy moze co innego. Ustawienia probowałem różne sterowniki tez. Prosze o pomoc bo jak wina sprzetu to oddam na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak zworki jednej w płycie brakowało :/ Ale sprawnie doszedłem do tego i smiga. NAtomiast teraz mam inny problem. Komp smiga super bez zarzutu. Ale jak postoi pare godzin wylaczony potrafi sie kilka razy pod rząd zawiesic - przy ladowaniu systemu (win 2000 Pro SP4) na XP bylo to samo.

 

Do tej plyty mam:

Sempron 2500

DDR 512 PC 400

Sapphire Radeon 9550

starszy dysk Segate 40 GB

karte TV Aver media

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...