Skocz do zawartości
Gość Listonosz

8500 , ti4200 , 9100 , 9550 , ti3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Listonosz

Hello , mam problem dotyczacy iz nie moge sie zdecydowac co wlozyc do swojego pc ( duron 1.3 fsb 100 400ram sdram 133 , kt7turbo 2 , ) . Nie wiem czy zainswestowac w ti4200 czy jednak w 8500 .. A moze polecacie cos innego , max do 320zł ... Pozdrowienia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Listonosz

nie jestem guru w dziedzinie kart , ale z tego co sie naczytalem to wiem iz , 9550 niejest godny polecenia .. ale jezeli sadzicie inaczej napiszcie cos wiecej o tym 9550 , zebym trafil na takiego jaki bedzie cos liczyl , a nie wertowal :) . A wiele za to slyszalem pozytywow o ti4200 , tylko ze na 128ramowego chyba mnie nie stac :D a w 64ddr nie wiem czy warty inwestowac .. pozdrawiam i dzieki za posty ... aha ps. jeszcze jedno , radek 275/550 jest szybszy niz default 9550 ? bo ti4200 jest chyba najlepszy z tych kart bez podkrecania . A jak by tego 8500 275/550 podkrecic ?? nieprzegonilo bu 9550 ? :oops: :oops: :oops: :oops:

- http://users.erols.com/chare/video.htm <- ranking all kart graficznych ... 1st- ti4200 , jedno miejsce nizej - 8500 , i dosyc duzo nizej9550 ... czyli wnioskuje z waszych wypowiedzi , ze jak podkrece 9550 to uzyskam karte lepsza od ti4200 i 8500 ? a jezeli tez podkrece ti i 8500 , to ktora w koncu bedzie najlepsza :D:D:D mozna sie zamotac w tych kartach :) kiedys bylo rox s3virge ,tnt , tnt2 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , to kupuj tego gf4ti i nie marudz :)

 

ps. ja sie przesiadlem z gf3ti500 128/128 od gainwarda :D na R9550 ... ludzie ja sie cofam w rozwoju ( patrzac na ten dziwaczny ranking :lol: )

 

pps. jak bym mial drugi raz zamianiac , zrobiłbym tak samo ...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj GF4! To Ślepa uliczka. A już na pewno zapomnij o GF3, to kicha jakich mało (wiem, bo mam :) ). R9550 nie dość, że jest szybszy to do tego nowocześniejszy (DX 9, Shadery 2.0...) i za R 9550 128MB zapłacisz ok. 300zł. (NOWY). Mniej więcej tyle samo musiałbyś zapłacić za używanego GF4. Z Radeonów 9550 można polecić TYLKO te na pamięciach 4ns. (nie kupuj z 5ns.)...HIS, SAPPHIRE lub GIGABYTE, inne raczej NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosz ludzie co wy tu wypisujecie . . .

jak mozna kupic dzis gf4 ti ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

przecierz radek 9550 bije go na leb w kazdym z mozliwych testow . . .

nie wspominajac o testach z filtrowaniem i AA . . .

przeciez to ten sam rdzen (w 9550) co radki 9600 wiec ma nowsza architekture jest zgodny z dx9 a po O/C mozna z nigo zrobic karte niemalze jak 9600Xt za 300zl NIE DA SIE KUPIC NIC LEPSZEGO . . .

 

PS. Forumowiczom polecajacych Ti radze poczytac a do tej pory jak nie poczytacie to najlepiej nic nie piszcie jak macie powtarzac takie farmazony z jakiegos " forum dinozaura "

TI jest dobre dla kogos kto nie podkreci karty nawet o 1MHz " bo sie spali" i ma ochote za pol roku wymienic karte bo nie pogra na niej nawet w bierki 2005 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem guru w dziedzinie kart , ale z tego co sie naczytalem to wiem iz , 9550 niejest godny polecenia .. ale jezeli sadzicie inaczej napiszcie cos wiecej o tym 9550 , zebym trafil na takiego jaki bedzie cos liczyl , a nie wertowal :) . A wiele za to slyszalem pozytywow o ti4200 , tylko ze na 128ramowego chyba mnie nie stac :D a w 64ddr nie wiem czy warty inwestowac .. pozdrawiam i dzieki za posty ... aha ps. jeszcze jedno , radek 275/550 jest szybszy niz default 9550 ? bo ti4200 jest chyba najlepszy z tych kart bez podkrecania . A jak by tego 8500 275/550 podkrecic ?? nieprzegonilo bu 9550 ?  :oops:  :oops:  :oops:  :oops:

- http://users.erols.com/chare/video.htm <- ranking all kart graficznych ...  1st- ti4200 , jedno miejsce nizej - 8500 , i dosyc duzo nizej9550 ...  czyli wnioskuje z waszych wypowiedzi , ze jak podkrece 9550 to uzyskam karte lepsza od ti4200 i 8500 ? a jezeli tez podkrece ti i 8500 , to ktora w koncu bedzie najlepsza :D:D:D mozna sie zamotac w tych kartach :) kiedys bylo rox s3virge ,tnt , tnt2 :>

gdzie zes sie naczytal ze 9550 nie jest godny polecenia ty mi powiedz ?? w ti4200 to mozna bylo inwestowac rok temu a nie teraz na radeonie 9550 podkrecnoym na 400/500 gierki takie jak far cry, doom3, rbr, colin 2004/2005, nfs underground 1 i 2 beda duzo lepiej chodzic niz na ti 4200, co z tego ze w starej gierce zalozmy quake 3 ti4200 wyciaga 250 klatek a radeon 150, jedno i drugie chodzi plynnie, tyle ze w najnowszych grach np radeon wyciagnie 25 klatek a ti4200 15, taka jest roznica w moim mniemaniu, moj radek na moim sprzecie podkrecony wyciaga w 3dmarku 2001 10500 pkt. jak mialem ti4200 wyciagalo 9800 (niekrecone), czyli wydajnosc kreconego 9550 i niekreconego ti 4200 w starych aplikacjach przedstawia sie podobmnie, w nowych te karty dzieli przepasc... ktorej ti4200 nie da rady przeskoczyc, popatrz ze juz teraz ile gier zaczyna korzystac z dx9.0 (nie zebym byl fanatykiem) a za pol roku to bedzie wiekszosc nowych tytulow, tak wiec pakujac sie w ti4200 stoisz w miejscu, a wedle przyslowia, kto stoi w miejscu ten sie cofa....

 

ps. rozpatrzam radka 9550 po podkreceniu oczywiscie jako konkurenta dla ti4200 (btw. 95% radkow sie kreci 400/500)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosz ludzie co wy tu wypisujecie . . .

jak mozna kupic dzis gf4 ti ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

przecierz radek 9550 bije go na leb w kazdym z mozliwych testow . . .

nie wspominajac o testach z filtrowaniem i AA . . .

przeciez to ten sam rdzen (w 9550) co radki 9600 wiec ma nowsza architekture jest zgodny z dx9 a po O/C mozna z nigo zrobic karte niemalze jak 9600Xt za 300zl NIE DA SIE KUPIC NIC LEPSZEGO . . .

 

PS. Forumowiczom polecajacych Ti radze poczytac a do tej pory jak nie poczytacie to najlepiej nic nie piszcie jak macie powtarzac takie farmazony z jakiegos " forum dinozaura "

TI jest dobre dla kogos kto nie podkreci karty nawet o 1MHz " bo sie spali" i ma ochote za pol roku wymienic karte bo nie pogra na niej nawet w bierki 2005 :]

napisze ci tylko tyle

bo jak zwykle ludzie totalnie nie znający sie na rzeczy piszą swoje farmazony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosz ludzie co wy tu wypisujecie . . .

jak mozna kupic dzis gf4 ti ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

przecierz radek 9550 bije go na leb w kazdym z mozliwych testow . . .

nie wspominajac o testach z filtrowaniem i AA . . .

przeciez to ten sam rdzen (w 9550) co radki 9600 wiec ma nowsza architekture jest zgodny z dx9 a po O/C mozna z nigo zrobic karte niemalze jak 9600Xt za 300zl NIE DA SIE KUPIC NIC LEPSZEGO . . .

 

PS. Forumowiczom polecajacych Ti radze poczytac a do tej pory jak nie poczytacie to najlepiej nic nie piszcie jak macie powtarzac takie farmazony z jakiegos " forum dinozaura "

TI jest dobre dla kogos kto nie podkreci karty nawet o 1MHz " bo sie spali" i ma ochote za pol roku wymienic karte bo nie pogra na niej nawet w bierki 2005 :]

 

napisze ci tylko tyle

bo jak zwykle ludzie totalnie nie znający sie na rzeczy piszą swoje farmazony

 

 

buahahahahahahahahahahaahh :lol: :lol: :lol: :lol:

 

kto tu pisze farmazony.

 

na początku miałem GF3Ti200 od gainwarda wykreconego dosyc mocno, i gdy sie przesiadłem na radka 9550 od hisa to na standard zegarach miałem 10 fps wiecej w doom3 w 1024x768 @ medium nie wspominajac ze efekty dx 9.0 i shadery 2.0 robia wrazenie a nie jakas padaka na 3ti i 4ti....a tam radka 9550 postawili pod gf3ti200...gratulacje :lol: :lol: :lol:

 

tak samo rbr na 4ti na high w 1024x768 chodzi tragicznie a na 9550 nawet na seryjnych taktowaniach smiga pieknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, nie chce cie urażać ale na razie ty piszesz farmazony,bo salwy śmiechu raczej dowodami na to że 9550 jest niby lepsze od 8500 i 4ti nie są. musisz sie bardziej postarać[podpowiem ci, testy z wiarygodnego źródła-nie benchmark.pl]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosz ludzie co wy tu wypisujecie . . .

jak mozna kupic dzis gf4 ti ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

przecierz radek 9550 bije go na leb w kazdym z mozliwych testow . . .

nie wspominajac o testach z filtrowaniem i AA . . .

przeciez to ten sam rdzen (w 9550) co radki 9600 wiec ma nowsza architekture jest zgodny z dx9 a po O/C mozna z nigo zrobic karte niemalze jak 9600Xt za 300zl NIE DA SIE KUPIC NIC LEPSZEGO . . .

 

PS. Forumowiczom polecajacych Ti radze poczytac a do tej pory jak nie poczytacie to najlepiej nic nie piszcie jak macie powtarzac takie farmazony z jakiegos " forum dinozaura "

TI jest dobre dla kogos kto nie podkreci karty nawet o 1MHz " bo sie spali" i ma ochote za pol roku wymienic karte bo nie pogra na niej nawet w bierki 2005 :]

napisze ci tylko tyle

bo jak zwykle ludzie totalnie nie znający sie na rzeczy piszą swoje farmazony

Leborg wlasnie takiego linka szukalem caly dzien aby udowodnic tym ludziom jak zgrzeszyli :D

Teraz jeszcze bardziej umocnila sie moja swiadomosc ze w tej cenie najlepszym wyborem bedzie 4ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie zgrzeszyli posiadacze gigacube 9550XT. Przy tej karcie Ti moze sie chowac. Roznica w fps jest moze na korzysc Ti jakis 10 fps ale za to 9550 ma wsparcie dx9. Wiec kto tu zrobil blad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że bez oc ti4200 będzie szybszy od 9550 w większości przypadków to normalka. Mimo wszystko nie bardzo można porównać te dwie karty z racji tego, że ta pierwsza jest praktycznie niedostępna (nowa), a jeśli już to często w dość wysokiej cenie (400 zł i więcej). Porównywanie używanej karty i nowej nie ma sensu, bo to tak jakby sie zastanawiać czy kupić nową pandę, czy np. kilkuletnią astrę. Albo ktoś chce nowy sprzęt z gwarancją, albo używany bez. Te wykresy z ixbt.com niewiele wyjaśniają. 9550 jest raz szybszy, raz wolniejszy od ti4200, ale zawsze trzeba brać pod uwagę jego możliwości oc zbliżające go do r9600pro. Bez oc jest to karta na pewno najlepsza w swojej klasie cenowej (mowa o nowych kartach). Ci, którzy jakiś czas temu wybrali ti4200 mają się z czego cieszyć, bo karta ta wyjątkowo dobrze wytrzymała próbę czasu, ale nie sądzę, że można ją polecić z czystym sumieniem komuś, kto teraz kupuje sprzęt. Dla mnie sprawa jest prosta - chcesz i/lub umiesz kręcić :) - kup 9550, nie chcesz kręcić - dołóż trochę i kup 9550XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo. wy macie pomieszane w glowach. przesiadlem sie z gf3ti gainward na gigabyte9550, na nie kreconej karcie jest ogomna roznica w np. nfs underground, gf3ti sprzedalem za 275 pln <hahaha> karta byla bez gwarancji, teraz mam znacznie wydajniejsza karte z 2 letnia gwara. podziwiam, kupcie sobie 4ti...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo. wy macie pomieszane w glowach. przesiadlem sie z gf3ti gainward na gigabyte9550, na nie kreconej karcie jest ogomna roznica w np. nfs underground, gf3ti sprzedalem za 275 pln <hahaha> karta byla bez gwarancji, teraz mam znacznie wydajniejsza karte z 2 letnia gwara. podziwiam, kupcie sobie 4ti...

a możesz wyjaśnic jaka różnica?;] bo w tym temacie wpierw też krzyczeli że jest super różnica , a okazało sie że jej prawie nie ma :lol:

więc nadal kofamy krzykaczów bez DOWODÓW :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ti jest karta wydajna ale w DX8 , owszem mozna grac na 4ti w gry z DX9 ale po co skoro to 4ti to technologia DX8 , radeon 9550 po OC ma porownywalne wyniku w DX8 co 4ti jednakze w DX9 radek juz wygrywa , ale nie ma co porownywac tych kart gdzy obie sa w innych technologiach , nie przekonasz sie poki nie sprawdzisz sam na wlasnej skorze , kto przy zdrowych zmyslach kupuje teraz 4ti ??? chyba zeby robic 3D2001 i chwalic sie punktami , kupujac 9550 moim zdaniem nie walczy sie o punkty w 3D2003 tylko kupuje sie karte za 290zl (gigabyte na hynixach 4ns) i kreci ja do zegarow 9600/9600pro po to zeby grac i byc w DX9 a nie w DX8 , przestan leborg bronic 4ti (noł ofens) tylko spojz na rzeczywistosc , 9550 za 290 zl po OC miazdy 4ti swoja wydajnoscia a karta tansza i w nowszej technologi :twisted: EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bronie 4Ti, bronie mojego kumpla z klasy przed kumpnem ciach!ianej karty. pokaz mi jakiś wiarygodny test a sie zamkne w tym temacie, bo narazie słysze tylko biadolenie ludzi którzy sie przesiedli z 3ti[ dla takich no ofens]. 4ti to zawsze był odpowiednik radka 9500pro, bo zwykły 9500 miał za słabą architekture. więc nie wiem jakim cudem ty chcesz przescignąć w grach 4ti za pomocą 9600/pro.

nawet po podkręceniu 9550 karta wcale nie jest taka super, bo wydajnościowo to lekko podkręcony radek 9600.

dalej pokaz mi kto na tym forum podkręcił 9550 do zegarów 9600pro, poprosze pełne 400/600, bo z pamiątkami 4ns u ATI to nie zawsze wychodzi , rdzenie pięknie śmigają, ale pamiątki kręcą sie kijowo.

następnie poprosze o jakieś dowody jak wam wszystkie gierki biegają na full detalach , bo w to nie jestem w stanie uwierzyć za nic w świecie [chyba że to wy gracie w jakieś starocie] pochwal sie np doomem 3[i swietnym opengl ati]pochwal sie jak na tej karcie chodzi cs:s, pochwal sie jak gra sie w TOCE 2 z lekkimi błędami w grafice[no bo dla użytkowników ATI brak samochodów to tylko mały błąd]. ogólnie gdyby ati nauczyło sie pisać sterowniki , i zabrało sie na pracę nad opengl'em to byłbym przychylny do jakiegoś radka.ale tak nie jest i lepiej poczekać na g-forca 6200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gierek ktore wymieniles to gralem w dooma3 na 800x600 wszystko high i gra chodzila plynnie , poziom fps wedlug frapsa bylo odpwoiednio od 25 do 36 ze wzgledu na 512 ramu czasem fps stal na 22 , far cry 800x600 wszystko na high woda na very high i niebo na very high od 28 do 35 fps i tez tylko na 512 ram , teraz ty sie pochwal jak twoje 4ti radzi sobie z takimi ustawieniami w w/w grach i takich konfiguracjach

 

aha i co do zlych sterownikow ati to istnieje tez cos takiego jak omega drivers do ati i one sa naprawde dobre , to juz nie te czasy ze byly problemu z gierkami na radeonach , teraz w kazda gierke na radeonach sie gra bez zadnego kombinowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gierek ktore wymieniles to gralem w dooma3 na 800x600 wszystko high i gra chodzila plynnie , poziom fps wedlug frapsa bylo odpwoiednio od 25 do 36 ze wzgledu na 512 ramu czasem fps stal na 22 , far cry 800x600 wszystko na high woda na very high i niebo na very high od 28 do 35 fps i tez tylko na 512 ram , teraz ty sie pochwal jak twoje 4ti radzi sobie z takimi ustawieniami w w/w grach i takich konfiguracjach

 

aha i co do zlych sterownikow ati to istnieje tez cos takiego jak omega drivers do ati i one sa naprawde dobre , to juz nie te czasy ze byly problemu z gierkami na radeonach , teraz w kazda gierke na radeonach sie gra bez zadnego kombinowania

wiesz, jakbym miał takie ustawienia jak ty to by w tych gierkach nie spadało chyba poniżej 40fpsów.

przykro mi ale w dooma grałem w 1024 i high bez aa i anizo, a w fargraja w 1024 cienie na maxa, woda na maxa reszta na high :roll: cs:s 1024 wszystko na maxa bez aa i anizo

kto lepiej wyszedł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...