Skocz do zawartości
grabka

bezgłośne chłodzenie dla radeona 8500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To mój pierwszy post na forum ;] Ale myślę, że nie ostatni ;]

 

Nie znam się na sprzęcie, więc proszę o radę odnośnie wyciszania radeona 8500. Stary wiatrak zaczął na nim rzęzić i nie wiem co zrobić, aby zaopatrzyć sprzęta w bezgłośne chłodzenie. Wszelkie cuda typu Arctic silencer itp. nie dadzą się zamontować na mojej grafie.

 

Co więc mogę zrobić ? Ważne żeby było cicho i w miarę tanio.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zalezy czy udalo Ci się sciągnoć standartowy radiator. Jeśli tak, to przyklejenie ( czy inne zamocowanie ) zółtego/niebieskiego zalmana nie powinno być kłopotliwe.

Jednak jesli masz pecha ( tak jak ja ) to nie ściągniesz radiatora (u mnie siedzi za mocno i się troche boje sciągać na hama ).

Ja sobie poradziłem z tym problemem tak: wykręciłem sam wiatraczek, na jego miejsce wkręciłem pręty, które na końcach zagiołem tak aby mozna było do tego wkręcić wiatrak 80mm. I tak 80mm chłodzi moją karte od bardzo dawna, jest cicho i chłodniej niz na standartowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij ten wentylek, nasmaruj go (odklejasz naklejkę z tyłu, wlewasz troche smaru w plynie do dziurki na środku), zrób sobie przejściówkę na np. molexa tak, żeby hulał na 7v (tam, gdzie jest masa daj 5v) i ciesz się ciszą za darmo (grafa nie powinna się wieszać, jak mój 9000pro chozi bez wentyla na samym stockowym radiatorze, to 8500 nie powinna protestować przy 7v wentylu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...