Skocz do zawartości
T4URENIK

Zwisy Radeona 9550-HELP!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Radeona 9550 i mi sie wiesza w grach...To jest bez sensu---odpala mi sie 3dMark2003 i przeleca wszystkie testy chociaz zaroowno procek i pamieci mam gorace (375/250),a stara gra jak np.Quake3 nie chce mi nawet menu pokazac chociaz karta jest zimna...JAK TO MOZLIWE ???przeciez to nie wina zasilacza skoro w 3dMarku dziala??? wiec czego??? sterownikoow???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3dMarku puszczalem podkreconego, ale gry odpalam na defaultowych ustawieniach 250/200...a poza tym wiesza mi sie tez 2 na 5 razy jak wchodze do WINDOWSA...mam XP Sp1, mialem Sp2 bylo to samo...Catalysty 4.9 , na 4.10 bylo to samo , i na Omegach. i na DNA --- HELP !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam w biosie takich opcji jak Fast writes :) a reszte mam tak jak moowiles...zmienilem zasilacz na FEEL 300W <:P> i jest tak samo...sprawdzalem u koompla i u niego jest wszystko ladnie pieknie :/ no nie wiem-płyta główna za stara?? czekam na dalesze sugestie-bede sprawdzał wasze rady...

 

edit-sidebank adressing jednak mam i mam na on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem z GeCube9550XTrev2.1, jak go za mocno podkrece to mam freeze'a... A specjalnie dzisiaj zmienialem zasilke z Codegena300W na NeoTEC'a 380W, no i jak narazie to nic nie dalo. Aha mialem przesiadke z nvidii bez reinstalki systemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zainstalowałem nowy system...ale myśle że to jest przez tą moja stara architekture :P sprawdzałem u koompla to wszystko bylo ok chociaz ma podobnej klasy zasilacz co ja...ale czy jest mozliwe (nie znam sie) ze np.płyta głoowna jest za stara??

a na pocieszenie mialem wyniki 3dMarka u tego koompla: on mial na swoim Szafirku 9550 2650 pktoow a ja na moim Gigabyte 9550 2800 pktoow hehe...mimo wszystko dobrze wybralem...:)

 

no i teraz np.quake3 mi dziala, Empire Earthe nie pokaze nawet menu, a MU sie zawiesza po 45 s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zainstalowałem nowy system...ale myśle że to jest przez tą moja stara architekture :P sprawdzałem u koompla to wszystko bylo ok chociaz ma podobnej klasy zasilacz co ja...ale czy jest mozliwe (nie znam sie) ze np.płyta głoowna jest za stara??

a na pocieszenie mialem wyniki 3dMarka u tego koompla: on mial na swoim Szafirku 9550 2650 pktoow a ja na moim Gigabyte 9550 2800 pktoow hehe...mimo wszystko dobrze wybralem...:)

 

no i teraz np.quake3 mi dziala, Empire Earthe nie pokaze nawet menu, a MU sie zawiesza po 45 s...

jest mozliwe ze płyta jest za stara...b, na moim epoxie ktory jest na kt400 nie moge włączyć agp x8 bo mam takie krzaki i zwisy ze nawet do windowsa nie mozna wejsc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz wersje sterów? moze masz jednak włączone fast writes? nie wiem jakie masz stery ale w omegach pyta czy włączyć fast writes- jak są wyłączone to znika 3/4 problemów z radkami. Co do starej architektury to mam starą płyte od athlona 900 i bez problemu wszystko działa.

ps. a co do wyniku gigabyta to ma on ustawione lepsze parametry pamięci w biosie i dlatego ma lepsze wyniki- jak w moim hisie zmieniłem je atitrayem to tez mi wzrosły wyniki w testach(ok 200pkt w 3dmarku2003, na lepszych kompach nawert o 350pkt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GRZESIU-ja na swojej płycie mam max AGPx4 i na tym jade

@99TOMCAT-mam najnowsze omegi 2.5.90beta i jak pytał o fast write to na BANK zaznaczyłem OFF :), a co do wyniku w 3dMarku to niedokladnie napisalem-ustawilismy nawet podkrecenia kart na takie same parametry :P obydwie karty sprawdzalismy na 375/250 :) wiec jednek Gigabyte lepiej wypadł on Szafirka 8) (chociaz ma piękną niebieska diode :wink: )

 

:arrow: mam dx 9.0b

 

:idea: dzieki za wypowiedzi...

moze jeszcze jakies sugestie :?:

 

mi dokładnie o to chodzi ze on sie wiesza nie gdy go podkrece tylko nawet na niepodkreconych, defaultowych ustawieniach 250/200... :evil: i to wszedzie-nie ma zasady-w grach , w widzie,podczas wchodzenia do windy-WSZEDZIE :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.a robiłeś formacik przed zmianą karty? podobno przy zmianie z fg na radzia bez reinstalki są problemy(chociaż u mnie wszystko gra)

2. moze zasiłka nie wyrabia? u mnie jak zmieniłem gf2mx i athlona 900 na gf4mx + a1700+ to po miesiącu mi codegen padł ;-) chociaż mam teraz feel i chodzi

3. możliwe że płyta coś się jednak gryzie- może nowy bios coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze z wyłączonym agp czy na 1 razy czy jakoś tak... były osoby którym to pomogło, ale wydajmość wtedy cięka- wtedyy wiadomo,że płyta nie chce współpracować.

Zmień biosik płyty na jakiś nowy-może pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wiem ja przerzuciłem sięa ATi 9700 na nVidie Gf2 i teraz na R9550 bez reinstalki i wszystko mi smiga tylko omegi 2.5.58 psuly strasznie - system dostawal slow-down;wo , WMP zglaszal brak zasobow a wogole toczasem nie mialem polowy plikow , dziwnie "znikaly". Wogole ich nie podejrzewalem , dopiero jak wrzucilem nowe omegi to wszystko nagle sie skonczylo i dalej smiga.

 

Problem mam tylko taki , ze przy tym co mam napisane w podpisie mam tylko 11678 w 3DMarku2001. Dzisiaj jak dociagne 2003 to sprawdze jeszcze i to , ale jest to conajmniej dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radeona 9550 i mi sie wiesza w grach...To jest bez sensu---odpala mi sie 3dMark2003 i przeleca wszystkie testy chociaz zaroowno procek i pamieci mam gorace (375/250),a stara gra jak np.Quake3 nie chce mi nawet menu pokazac chociaz karta jest zimna...JAK TO MOZLIWE ???przeciez to nie wina zasilacza skoro w 3dMarku dziala??? wiec czego??? sterownikoow???

Witam,

Ja mam dokładnie taki sam problem, 3dmarki przechodzi bez problemu czy podkręcona jest czy nie. Ale jak np: włącze NFS:U2 to po 5min. wyjscie do windy, lub jak włącze Half Life 2 to po 5min. obraz znika jakies pasy czerwone o szerokości 1mm i naprzemian z czarnymi i powrót do gry lub winda :evil:. Miałem już stery omega 2.5.90 a teraz mam catalyst 4.11 i takie same problemy.

Oczywiście wszystko oczyszczone z rejestru po omegach ani śladu i instalacja Catalyst 4.11

 

pzdr,

ROB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Karta padła wczoraj w nocy, po ponownej chęci uruchomienia komputera nawet dioda sie nie zapaliła na obudowie.

Te problemy w grach były spowodowane felernym egzemplarzem GB 9550.

Już wczoraj coś sie z nią działo niedobrego bo nawet przy reinstalacji systemu ekran gasł na 5s. był czarny a potem znowu zaskakiwał 8O.

 

pzdr,

ROB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...