Skocz do zawartości
coolbar

Gf Ti4600 za 300zl oplaca sie?

Rekomendowane odpowiedzi

@ BiBeR

Tu musze Ci przyznac racje, mam Gf2 i coraz wiecej gier mi nie chodzi,

z powodu braku DX8/9 :(

Szczegolnie ukochany RBR :((((((((((((((

 

 

 

@ TeQuila SunRise

Nie mowie, ze sie nie da bezproblemowo grac, ale komfort gry przy 50fps

bedzie duzo wiekszy niz przy 35fps, pozatym to sa wartosci srednie, i

jak karta srednio generuje np.35 to w pewnych miejscach moze byc nawet

okolo 15fps albo i mniej, przykald to doom3 na moim w timedemo na min

detali mam 32fps, podczas gry potrafi spasc czasem do 12...

Wiec wole miec srednio 50fps, wtedy napewno minimalny fps bedzie wiekszy,

a chyba to jest najwazniejsze...

 

Gf4 moze po pol roku sprzedac z niewielka strata i kupic cos nowego w DX9, duzo

wydajniejszego od R9550 do tego czasu napewno nie odczuje braku DX9 - IHMO.

 

 

 

PS.Sam chce swojego Gf2 wymienic na 9550 ale jak w podobnej cenie bylby Gf4

to raczej bym sie nie zastanawial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały OT ale głownym argumntem gf 4 ti 4600 staje sie tu 3dmak 2001SE i niby wyzsza wydajność w dx 8.0 a przeciez 3 z4 testow w 201SE to testy dx 7.0 idąć dalej.. 1test w marku 2003 to tez dx 7.0 :lol: nastepne 2 to dx 8.0 i tu mozemy porownywac wyniki ti 4 i r9550 @

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgf >> ahhh no nie zmuszaj mnie zeby ciagnac dalej ten watek, znajdz sobie innego łosia :) napisalem tu kilka w miare obszernych postow przedstawiajac swoje zdanie i nie mam poprostu nic wiecej do dodania :) interpretuj to sobie jak chcesz, ale nie mam zamiaru teraz dyskutowac "ze gdyby te 35fps to byly wartosci srednie, to czesto moze spasc do ilustam a wtedy.. !" hehe - wiec EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały OT ale głownym argumntem gf 4 ti 4600 staje sie tu 3dmak 2001SE i niby wyzsza wydajność w dx 8.0 a przeciez 3 z4 testow w 201SE to testy dx 7.0 idąć dalej.. 1test w marku 2003 to tez dx 7.0 :lol: nastepne 2 to dx 8.0 i tu mozemy porownywac wyniki ti 4 i r9550 @

to mi sie podoba i powinno rozwiazac problem .. za gf4ti wszyscy stawiaja za argument test z przed 3 lat to moze wrocmy sie do marka 2000 ? no w 2k3 nich sie karty poscigaja i z glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za gf4ti wszyscy stawiaja za argument test z przed 3 lat to moze wrocmy sie do marka 2000 ? no w 2k3 nich sie karty poscigaja i z glowy

Tylko ze jest taki problem ze niektorzy wola zyc przeszloscia - Leborg i reszta zwolennikow 4ti :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały OT ale głownym argumntem  gf 4 ti 4600 staje sie tu 3dmak 2001SE i niby wyzsza wydajność w dx 8.0 a przeciez 3 z4 testow w 201SE to testy dx 7.0 idąć dalej.. 1test w marku 2003 to tez dx 7.0  :lol:  nastepne 2 to dx 8.0 i tu mozemy porownywac wyniki ti 4 i r9550 @

to mi sie podoba i powinno rozwiazac problem .. za gf4ti wszyscy stawiaja za argument test z przed 3 lat to moze wrocmy sie do marka 2000 ? no w 2k3 nich sie karty poscigaja i z glowy

dałem cyfre z 3DMarka2001 do porównania bo do tego wąłsnie służy ten syntetyczny benchmark, pozatym nie wiem jakie ma kolega wyzej problemy z nowymi grami bo ja na gf2mx (dx7.0) odpaliłem dooma3 grałem w FarCry, colina 4, NFS Underground i UT2004. Dając konkretyny przykład NFS Underground chodził u mnie lepiej na Ti4600 nizeli na moim już osławionym 9500@PRO a wiadomo że 9500PRO jest znaczne słabszy od 9550

 

czy któryś z wasm miał obie karty tak ja i leborg i może się wypowiedzieć bo przeprowadził bezpośrednie porównanie ?

 

mnie się porostu wydaje że tkwice w tym sowim przekonianu, i niedopuszczascie żadnych innych informacji, za 300PLN to nawet nie ma co sie zastanawiać karta jest lepsza od droszego 9550, a apropo gawarancji ktoś wspomniał o v-modach, bardzwo wątpe żeby po zrobieniu v-modów zmianie chłodzenia i podkęcaniu ktokolwiek już respektował tą gwarancje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mały OT ale głownym argumntem gf 4 ti 4600 staje sie tu 3dmak 2001SE i niby wyzsza wydajność w dx 8.0 a przeciez 3 z4 testow w 201SE to testy dx 7.0 idąć dalej.. 1test w marku 2003 to tez dx 7.0 :lol: nastepne 2 to dx 8.0 i tu mozemy porownywac wyniki ti 4 i r9550 @

to mi sie podoba i powinno rozwiazac problem .. za gf4ti wszyscy stawiaja za argument test z przed 3 lat to moze wrocmy sie do marka 2000 ? no w 2k3 nich sie karty poscigaja i z glowy

dałem cyfre z 3DMarka2001 do porównania bo do tego wąłsnie służy ten syntetyczny benchmark, pozatym nie wiem jakie ma kolega wyzej problemy z nowymi grami bo ja na gf2mx (dx7.0) odpaliłem dooma3 grałem w FarCry, colina 4, NFS Underground i UT2004. Dając konkretyny przykład NFS Underground chodził u mnie lepiej na Ti4600 nizeli na moim już osławionym 9500@PRO a wiadomo że 9500PRO jest znaczne słabszy od 9550czy któryś z wasm miał obie karty tak ja i leborg i może się wypowiedzieć bo przeprowadził bezpośrednie porównanie ?

 

mnie się porostu wydaje że tkwice w tym sowim przekonianu, i niedopuszczascie żadnych innych informacji, za 300PLN to nawet nie ma co sie zastanawiać karta jest lepsza od droszego 9550, a apropo gawarancji ktoś wspomniał o v-modach, bardzwo wątpe żeby po zrobieniu v-modów zmianie chłodzenia i podkęcaniu ktokolwiek już respektował tą gwarancje....

rozumiem pomyłka.. :wink:

niebardzo rozumiem twoją wypowiedz przeciez nfs u zapieprza na maxa na moim marnym radziu 8500 :| nawet bez o/c w 1024x max z kreceniem i AF moge 16x dozucic.. wiec co rozumiesz przez lepiej chodzi?? ze ma 2-4 klatki wiecej w frapsie??51-55fps?? bo nie powiesz mi ze lepiej chodzi z AA i AF :lol: :lol: :D ........... MIMO WSZYSTKO GRZECHEM NIE KUPIC KARTY!!! CHOCIAZ DLA SAMEGO ZYSKU BO ZEJDZIE NA ALLEGRO ZA 100zł wiecej.....

 

ps r 9550 GIGABYTE 128bit/128mb 4ns Hynix za 255zł jest w arest.pl w gralu za 250zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ns tstop vs 2.8ns bga jak to się ma opłacać ;) jak ja lukałem ceny to 9550 jeszcze 2 tygodnie temu stały po 350~400 PLN

 

ahh jeszcze niedawno miałem 8500 w dodatku pro 300/600 i NFS Underground raczej płynnie nie chodziła, bo fps spada do 20 i to dość często, na procesorze 2.4GHz więc...... coś te full detale nie są u Ciebie full

 

 

ps ołówek to jest do robienia szkicu jak mod ma wyglądać a do zrobienia moda służy lutownica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ns tstop vs 2.8ns bga jak to się ma opłacać ;) jak ja lukałem ceny to 9550 jeszcze 2 tygodnie temu stały po 350~400 PLN

 

ahh jeszcze niedawno miałem 8500 w dodatku pro 300/600 i NFS Underground raczej płynnie nie chodziła, bo fps spada do 20 i to dość często, na procesorze 2.4GHz więc...... coś te full detale nie są u Ciebie full

nie mam powodow by sciemnaic na forum... są miejsca gdzie widac spadek fsp ale to i takie cos na lepszych kartach widziałem.. mi chodzi naprawde PŁYYNIE i nie pisz mi ze mam krzywe poczucie plynosci bo na oko powyzej 40fps jest... aha kumplowi na 2600+ nf2 512DDR i 9000pro 300/600 chodził tez cacy.. moze ciut gorzej ale tez plynnie 1024x32bit w sterach wszystko na def a w grze na max bez ligt trias czy jakos tak bo do do graf dx 9.0 i biała plama jest jak sie to na kartach dx. 8.1 wlaczy ... wiec mogł bys rozwinąc wypowiedz ze na gf 4600 nfs u chodzi lepiej niz na 9500pro :wink:

?? bo chyba niepowiesz mi ze na ktorejsc karcie ci chaczyło :wink:

 

ps. gf 4mx 440 tez byly na 3,3ns BGA samsungach i czy to czyni ją lepszą od radka 9100 :)? choc moze kiepskie porownanie wydajnosciowe.. bo tu na starcie 4ti dysponuje wyzszą wydajnością..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to jak beznadziejnie chodził nfsu na r9100 przed wydaniem catalystów bodajże 4.1 - tragedia była. I nagle tak jakoś na nowych sterach przyspieszył sobie o jakieś 30%. Ciekawe, prawda?

Żeby nie było, że off topic - ti4600 za 300zł to niezła okazja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ns tstop vs 2.8ns bga jak to się ma opłacać ;) jak ja lukałem ceny to 9550 jeszcze 2 tygodnie temu stały po 350~400 PLN

 

ahh jeszcze niedawno miałem 8500 w dodatku pro 300/600 i NFS Underground raczej płynnie nie chodziła, bo fps spada do 20 i to dość często, na procesorze 2.4GHz więc...... coś te full detale nie są u Ciebie full

nie mam powodow by sciemnaic na forum... są miejsca gdzie widac spadek fsp ale to i takie cos na lepszych kartach widziałem.. mi chodzi naprawde PŁYYNIE i nie pisz mi ze mam krzywe poczucie plynosci bo na oko powyzej 40fps jest... aha kumplowi na 2600+ nf2 512DDR i 9000pro 300/600 chodził tez cacy.. moze ciut gorzej ale tez plynnie 1024x32bit w sterach wszystko na def a w grze na max bez ligt trias czy jakos tak bo do do graf dx 9.0 i biała plama jest jak sie to na kartach dx. 8.1 wlaczy ... wiec mogł bys rozwinąc wypowiedz ze na gf 4600 nfs u chodzi lepiej niz na 9500pro :wink:

?? bo chyba niepowiesz mi ze na ktorejsc karcie ci chaczyło :wink:

 

ps. gf 4mx 440 tez byly na 3,3ns BGA samsungach i czy to czyni ją lepszą od radka 9100 :)? choc moze kiepskie porownanie wydajnosciowe.. bo tu na starcie 4ti dysponuje wyzszą wydajnością..

A nie łaska FRAPSa odpalić ??

Na oko to .... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frapsem robiłem pomiary i na 9500@PRO potrafiło spaść do 28fps a na Ti4600 niespada poniżej 36fps

 

aha na MX440 NFS chodzi lepiej jak na 9100 i to chyba wszyscy wiedzą, jeśłi nie masz light trials i innych efektów to nie mówimy o full detalach, btw na moim 8500 żadnych białych plam nie było graficzka ładnie wyglądała ale o płynności w high można zapomnieć, dlamnie jest płynie jak nie spada poniżej 40fps

 

i jeszcze jedno gdybym miał teraz do wyboru MX440 BGA i radka 9100 wybrałbym gf, miałem radka wi wiem jak gry na nim chodzią, a dodatkowo mygłbym przelutować pamięci na tym gf :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek w tym temacie zostalo napisane imo kup ta karte i sprawdz jak ci chodzi, jesli bedziesz zadowolony to sobie zostawiasz a jesli nie to sprzedasz ja z zyskiem i kupisz tego radka 9550xt. Najwyzej bedziesz zalowal :twisted:

 

Wybor karty zalezy tez od gier w jakie grasz, znajomy ma 9550 gra TYLKO w cs i chetnie zmienilby go na 4600ti, bo w tej grze ta karta jest duzoo lepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeQuila SunRise --> straszne glupoty wypisujesz, po pierwsze nie wiem skad wziales te 35fps w filmach? Standard u nas to 25fps, natomiast co do gier to juz zupelnie inna bajka.

Zauwaz ze w grze kazda klatka to statyczny obraz generowany przez karte graficzna, nie ma tam plynnego przejscia pomiedzy poszczegolnymi klatkami, jak moze byc w filmie (np. przy szybkich ruchach postaci), zeby calosc podczas gry wygladala plynnie, tych klatek musi byc wiecej niz 30, mysle ze poziom 40-50 jest dostateczny, ale napewno nie wmowisz mi tak oczywistej bzdury ze nie potrzeba wiecej klatek niz 35 do plynnej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frapsem robiłem pomiary i na 9500@PRO potrafiło spaść do 28fps a na Ti4600 niespada poniżej 36fps

 

aha na MX440 NFS chodzi lepiej jak na 9100 i to chyba wszyscy wiedzą, jeśłi nie masz light trials i innych efektów to nie mówimy o full detalach, btw na moim 8500 żadnych białych plam nie było graficzka ładnie wyglądała ale o płynności w high można zapomnieć, dlamnie jest płynie jak nie spada poniżej 40fps

 

i jeszcze jedno gdybym miał teraz do wyboru MX440 BGA i radka 9100 wybrałbym gf, miałem radka wi wiem jak gry na nim chodzią, a dodatkowo mygłbym przelutować pamięci na tym gf :)

HMMM bardzo ciekawe ze chodzi lepiej :D:D zwazywszy ze grafa na ful wyglada tak jak u mnie na low/medium. .... jeszcze powiesz mi ze lepiej chodzi :D 8) :lol: :lol: ta...... w nfs 1 jest jedna opcja dla dx 9.0 i ją mam wylaczoną bo na radkach R200 powodują bialego kleksa na ekreanie na inych kartach dx 8.1 da sie ją właczyc ale EFEKTU GRAFICZNEGO NIE MA .. .. co do nfs to chodzi jak mowilem koło 40fps wlaczylem wyscig jak jade z samochodami to 34-36 jak bez 45 fps wiec chodzi LADNIE ...

no ale gra robiona pod Nvidie bo na gf fx 5200 64bit kumplowi chodzi lepiej jak na r 9000 ... 8)

nie wiem co masz do tego radzia ja w grach roznicy niewidze miedzy moim kreconym radkiem na 325/530 jak niekreconym gf 4 ti kumpla oprocz wyzszego wyniku w 3dmarku... gram w CS S , nfs 1 / vietcong/ XIII / niektore gierki mu lepiej chodza ale to z powodu tego ze ma 2x wiecej ramu.. far cry se na 256mb nie pogram ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yog-Sothoth >> buahaha czy ten temat nigdy sie nie skonczy

Odpal sobie jakis filmik dobrej jakosci Divix i zobacz ile masz klatek (u mnie bylo rowno 30fps) jesli rzeczywiscie standardowy film ma "tylko" 25fps to tym lepiej...

Zauwaz ze w grze kazda klatka to statyczny obraz generowany przez karte graficzna, nie ma tam plynnego przejscia pomiedzy poszczegolnymi klatkami, jak moze byc w filmie (np. przy szybkich ruchach postaci)

Tego wywodu nei do konca rozumie, chyba zgadzamy sie ze film to sekwencja klatek (statycznych obrazow) ktore zmieniaja sie x razy na sec, tak wlasnie widzi miedzy innymi ludzkie oko itp a plynnosc obrazu jest wtedy gdy wystepuja ciagla sekwencja klatek z odpowiednia czestotliwoscia.... wiec co to jest to plynne przejscie miedzy poszczegolnymi klatkami, co to wogole jest ?

W grach wystepuje ogladanie ze sterowaniem, nie tylko bierne ogladanie jak w filmach, dlatego poczucie plynosci moze byc przez to troche obnizone i dlatego film 25 a gry 35fps i jest cud miod i orzeszki :):D

ale napewno nie wmowisz mi tak oczywistej bzdury ze nie potrzeba wiecej klatek niz 35 do plynnej gry

nie mam zamiaru ci nic wmawiac :) jesli uwazasz ze 35fps to za malo do plynnej gry, ok nie wnikam :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) czuje sie jakbym zapytal na forum auto-moto czy takim a takim autkiem z xx pojemnoscia i 100konnym silnikiem mozna bezproblemowo sobie smigac na codzien po miescie, a odpowiedzialo mi kilku uczestnikow rajdow w stylu : "...ty, to to wogole ruszy...?" bueheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;) fakt - trafne porównanie ! ale to tylko moje zdanie, Twoje jak najbardziej szanuję, jednak się nie zgadzam. A co do tematu to też teraz mogę kupić od kolegi Ti4600 za 300 zeta więc po przeczytaniu tego wątku bez wahania wezmę ;D Pozdro ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smilek & Tequla pociskacie takie smuty i takie bzdury że nie tylko ręce człowiekowi opadają...

 

Weź ściągnij z internetu virtula duba i wytnij klika klatek z filmu, najlepiej z szybkim ruchem, to się dowiesz co miał przedmówca na myśli mówąc "statyczna klatka". A co do tych 35fps to jesteś bardzo głeboko w błędzie tak jak i żesza zwoleników LCD którzy nie widzą smurzenia ;). Chyba niktórzy z nas żyją w matrixie :lol:

 

ahhh Smilek, włacz all efekty bo się da sam miałem R200, i podaj nam nie najwyże fps z danych momentów tylko najniższe, albo najlepiej statystke z frapsa, tylko bądz tym razem szczery zamiast koloryzować.

W życiu niemiałeś MX440 ani Ti4600 i śmiesz na forum bzdury jakiś pisać o przytłaczającej różnicy w wobrazie.

 

Człowieku miałem wszytkie grafiki o którym mówisz i mnie poprostu nie zbajerujesz bo ja wiem jak to w rzeczywistości wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nos sie popisał HQ12 jescze tego nie bylo zeby na TYM forum ktos udowadniał wyzszosc gf 4mx 440 nad radkiem 8500 :lol: :lol: :lol: 8O :lol: :D ...... no ale coz..... jak juz mowilem gram na ALL fuLL gra mi chodzi plyynie tak jak gry ktore wymienilem .... najnizszy fps to jest 21 fps i spada mi to na jednej trasie kiedy wypada sie z zakretu i podobny spadek widzialem i na gf 4 ti... nie rob z r 8500 padła jakiegos bo dobrze wykrecony 300/600 i gf 4 ti moze dogodnic .... wiem ze miales r200 ale nie wiem kiedy jak juz ktos wspomnial na catach ponizej 4.1 nfs chodzil slabiutko chociaz JA tego nigdy nie sprawdzalem bo odkąd gram w gre mialem nowsze stery... niestrty w polityce ATi nie ma miejsca na stare flagowe produkty i stery do r 8500 powiedzmy są srednio dopracowane dlatego niektore gry potrafia na starszych sterach chodzic fatalnie a nowsze nie tak jak powinny vel Doom3 ... ktory smiga lepiej na teoretycznie duzo slabszych kartach ATI..

 

zreszta nie czaje czemu sie mnie czepiasz ze bzdury o klatkach pisze bo KAZDY GRACZ ktory gra w CS/ Q3 widzi roznice miedzy 40 a 60fps.... ja potrafie zobaczyc spadek ze 100fsp do 70...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...