Skocz do zawartości
kassiunia

Bardzo stary komp i WIN 98

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam od znajomych do przeinstalowania system na starym komputerze. Komp jest na tyle stary, ze potrzebna jest stara klawiatura na szerokie wejście i stara mysz na port COM.

Na kompie był wczesniej system WIN 95. Ponieważ nie mam instalki do 95 zainstalowałam na nim 98. I...

1.Tryb awaryjny uruchamia sie idealnie

2. Przy starcie normalnego trybu wiesza sie po załadowaniu strony kodowej - wchodzi w windowsa raz na 10 razy bez zwiechy.

 

Czy to za stary komp na tego windowsa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp jest na tyle stary, ze potrzebna jest stara klawiatura na szerokie wejście i stara mysz na port COM.

Osz Ty :P Ja mam do dziś taką mysz i by się obraziła gdyby nazwać ją starą :)))))

 

A co do tego czy komp nie jest za stary, jaki ma procesor, ile pamięci ?

Dla Win 98 powinno spokojnie wystarczyć Pentium II 200Mhz i 32 MB ramu oraz sprawny dysk. Może ten ostatni byś winowajcą, ma "bad sectory" i dlatego nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, komp wprawdzie ma 32 MB pamięci,i procek chyba nie jest za słaby AMD-K6tm 233MHz

I bad sectorów tez nie ma

 

juz nie wiem co z nim zrobic

 

Jak ustawie wczytywane systemu po kroku z potwierdzeniem i wyłącze pierwsze 2 opcje to wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy utworzyćplik rejestracji uruchamiania(bootlog.txt)

2. Czy przetwarzać sreowniki urządzeń startowych (config.sys)

Pierwszy chyba nie ma znaczenia

Gorzej z tym config,sys - jak wcisne NIE to sie uruchamiał - teraz juz nawet po tym nie chce.

Ale zrobiłam coś innego. Uzyłam w PartitionMagic naprwawiania pod kontem badsectorów . Po tem uruchomił sie po raz pierszy bez zawieszenia.

Ale tpierwszy i ostatni - teraz przechodzi ładowanie strony kodowej i wiesza się przy ostatnim ekranie WINDOWS98 - znika płynący pasek na dole i już - KONIEC.

 

Mało tego, nawet jak go uruchomiw to nie mam do niego sterowników do karty graficznej - S Trio 32/64

 

I JUZ SZCZERZE POWIEDZIAWSZY MAM DOŚĆ TEGO ZŁOMA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...