Skocz do zawartości
sebasw

po co on zzera tyle ramu ?

Rekomendowane odpowiedzi

uzywam progsa fast defrag ktory monitoruje na biezaco i uwalania niepotrzebnie zajeta pamiec ram

 

pokazuje mi on, ze caly czas mam zajete ok. 400 MB pamieci ram !!! na co ?

wylaczam wszystkie programy dzialajace w tle, procz fast defraga oczywiscie i mam 682 MB wolnej pamieci fizyczynej - 29 % pamieci zajete, ale na co ???

 

czy ktos moze mi wyjasnic co ta windowza wyprawia ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma to sie rządzi.. co sobie bedzie odmawiał skoro dajesz mu 1GB ramu :lol:.. windows wychodzi z załozenia.. :lol: ze im wiecej w ramie tym szybciej bedzie działac... Bedze się cisnął ze wsystkim na 150MB jak moze wziąc 400 :]... też bys tak robił na jego miejscu.. to chyba normalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma to sie rządzi.. co sobie bedzie odmawiał skoro dajesz mu 1GB ramu :lol:.. windows wychodzi z załozenia.. :lol: ze im wiecej w ramie tym szybciej bedzie działac... Bedze się cisnął ze wsystkim na 150MB jak moze wziąc 400 :]... też bys tak robił na jego miejscu.. to chyba normalne...

I to nie tylko windows, to samo występuje np. w KDE w linuxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu po to masz kupe ramu zeby wind.. czy linux go wykorzystywały... co za sens miec 1GB ramu i zajete 100MB :].. jaka tu optymalizacja? a opuźnione zwalnianie dlli i innych resource'ów ma w załozeniu przyspieszyc działanie systemu.. pozatym jak odpalasz aplikacje która rząda sporo pamieci.. to podejrzewam (tego nie wiem) ze win zwalani stare.. zapewne najdłuzej nieuzywane dll'e z pamieci zeby zrobić miejsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...