Skocz do zawartości
Robertcik

Emulator PS2 ???

Rekomendowane odpowiedzi

Emulator PS2 na PCwcale nie musi mieć tak kosmicznych wymagań. Moc obliczeniowa Ps2 to nie jest  wcale taka wielka jak na owe czasy. Te 65 mil trójkątów/s trzeba podzielić na grafike, muzyke AI, przeciwnikia, a w PC za każdą z tych czynności odpowiada inny element (np. wydajność GF4 to 125mil tr/s 2x więcej iż PS2 do tego dochodzi jeszcze procek i karta muzyczna).

Chyba nie wiesz jak zbudowana jest PS2 :? Looknij tutaj:

http://www.arstechnica.com/reviews/1q00/pl...tion2/ee-1.html

Główny procesor PS2 Emotion Engine może równolegle wykonywać kilka zadań. Do tego dochodzi procesor graficzny i procesor dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, z tego co wiem, to w PS2 ma procek "jedynie" 300 MHZ,a w środku sobie siedzi 3GB RAM i za...fajna przepustowość. Nie ma także windy, ani niczego co musi się martwić o kompatybilności, sterowniki itp. PS2 jest i już, to nie wielozadaniowa terenówka, tylko bolid wyścigowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2 ma procek "jedynie" 300 MHZ,a w środku sobie siedzi 3GB RAM i za...fajna przepustowość.

1238310[/snapback]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Niemogeniemogeniemoge. *tarza sie po podloce*

3Gb ramu bwahahahahhaha.

Po co odswierzyles ten watek, tylko po to zeby sie osmieszyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

cóż, z tego co wiem, to w PS2 ma procek "jedynie" 300 MHZ,a w środku sobie siedzi 3GB RAM i za...fajna przepustowość. Nie ma także windy, ani niczego co musi się martwić o kompatybilności, sterowniki itp. PS2 jest i już, to nie wielozadaniowa terenówka, tylko bolid wyścigowy...

1238310[/snapback]

Albo jestem bubu albo ps2 ma 32mb ram a jego przepustowość to 3,2gb. Jak się mylę to mnie poprafcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej.. jednak co do emulacji.. żeby emulować dany sprzęt, trzeba posiadać do emulacji komponent około 10razy szybszy. Do tego dochodzą inne mniej przewidywane akcje:)

Np. to, że ps2 jest strasznie trudna w programowaniu.. to jest jeden z głównych elementów tego.

Wiec jezeli np. chciałoby się z emulować X'a, to trzeba miec minimum 7Ghz procka. wg. wyzej powiedzianej definicji.. a ps2? powiedzmy 3Ghz. Jednak teraz jedna sprawa, architektura konsoli. Jest ZUPEŁNIE INNA niż PC, dlatego nie ma jeszcze emu PC.. i długo jeszcze se poczekamy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za pieprzenie. Emu PS 2 są już od dawna. Nie mam czasu teraz pisać co i jak, ale wystarczy sobie trochę poszukać. Owszem, nie dzałają za szybko i gł gierki 2D, ale w kwestii emu bardzo dużo się zmienia z miesiąca na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yh, po pierwsze temat ma juz sporo, sprawdz daty.

Po drugie, co z tego, ze jest jak nie da sie na nim grac? Jak bedzie emulator ktory odpala wiekszosc gier, w miare szybko to bedziesz mogl sie tak denerwowac. A, ze sa emulatory pod konkretna gierke, ktore odpalaja ja z predkoscia ~4fps to juz od dawna wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam gadacie bzdury.U siebie gralem w Burnout 3 oraz Gran Turisno Aspec i w obie gry mialem ok 20 fpsow a nie sadze,zeby emulator napisany ponad pol roku temu (bo gdzies wtedy juz go napisali)byl pod gre ktora wyszla pol roku pozniej czyli mowie o B3 i nie mowcie mi tez,ze to zbieg okolicznosci,ze wlasnie ta gra dziala.Podobna sytuacja z Aspecem (taka sama plynnosc).Dziwny zbieg okolicznosci,ze aqrat mialem te dwie gry i obie poszly wiec nie gadajcie,ze nie ma dzialajacego emulatora PS2 bo jest juz od dawna.Ide o zaklad,ze moze z 5% gier nie pojdzie podobnie jak na chainkascie tylko poporostu trza miec procka min z Athlona 1700 lub PIV 1,7 GHz

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam gadacie bzdury.U siebie gralem w Burnout 3 oraz Gran Turisno Aspec i w obie gry mialem ok 20 fpsow a nie sadze,zeby emulator napisany ponad pol roku temu (bo gdzies wtedy juz go napisali)byl pod gre ktora wyszla pol roku pozniej czyli mowie o B3 i nie mowcie mi tez,ze to zbieg okolicznosci,ze wlasnie ta gra dziala.Podobna sytuacja z Aspecem (taka sama plynnosc).Dziwny zbieg okolicznosci,ze aqrat mialem te dwie gry i obie poszly wiec nie gadajcie,ze nie ma dzialajacego emulatora PS2 bo jest juz od dawna.Ide o zaklad,ze moze z 5% gier nie pojdzie podobnie jak na chainkascie tylko poporostu trza miec procka min z Athlona 1700 lub PIV 1,7 GHz

1239218[/snapback]

eee że co??

mówisz ze grałeś w burnałta na piecu?? :E

jakies screeny są możliwe??

i na jakim emu? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściema.. bo emu dzialające nie przeszłoby kołomnie.. tymbardziej że jestem na topie z emu.. a może nie jestem? hydro: screen, tylko poprosiłbym bez photomontażu.. uruchom tor (GT3 Aspec, Laguna Seca - weź Vipera i podjedź pod ostatni zakręt.. ten najostrzejszy.. kamera Chase Car1 i patrzenie wstecz;)))) wymagania.. ale inaczej nie uwierze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HYDRO >> jakos kupmel ci glupot naopowiadal a ty nie dosc ze w to uwiezyles to jescze mowiesz ze sam u siebie w to grales.

 

Jesli masz racje to odszczekam, ale sadze ze ty powinienes sie tlumaczyc za pisanie bajek (potem ludzie czytaja i w to wieza i szukaja dzialajacego emu na roznych forach kompromitujac sie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles sciemnia i tyle.. smiac mi sie chce jak czytam takie bzdety... gdyby to bylo faktem.. 50% forumowiczów już by testowało ten emu.. Hydro.. nie tu z takimi bajeczkami.. oto fragment rozmowy mojej z kumplem:

cysio (17:41)

i jeszcze 20 fps na tym jego sprzecie

PESEQ (17:41)

hahaha

PESEQ (17:41)

nom

cysio (17:42)

pewno jakies pordorbki sa ale nie ma takiego jak w przypadku psxa

PESEQ (17:42)

nom

cysio (17:42)

moze jedna gra dziala i tyle

PESEQ (17:42)

dokladnie

PESEQ (17:42)

i to z predkoscia slajdów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hola hola panowie, hydro2 nie napisal ze gral w te gry na kompie. Pisal ze emulator istnieje, ze mial przypadkiem te gry, ze trzba miec procka minimum 1.7, ale zeby napisal ze odpalal je pod emulatorem to jakos nie widze!! Moze ma PS2, jaja se z nas robi, czyta forum i zrywa boki ze smiechu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

A tam gadacie bzdury.U siebie gralem w Burnout 3 oraz Gran Turisno Aspec i w obie gry mialem ok 20 fpsow a nie sadze,zeby emulator napisany ponad pol roku temu (bo gdzies wtedy juz go napisali)byl pod gre ktora wyszla pol roku pozniej czyli mowie o B3 i nie mowcie mi tez,ze to zbieg okolicznosci,ze wlasnie ta gra dziala.Podobna sytuacja z Aspecem (taka sama plynnosc).Dziwny zbieg okolicznosci,ze aqrat mialem te dwie gry i obie poszly wiec nie gadajcie,ze nie ma dzialajacego emulatora PS2 bo jest juz od dawna.Ide o zaklad,ze moze z 5% gier nie pojdzie podobnie jak na chainkascie tylko poporostu trza miec procka min z Athlona 1700 lub PIV 1,7 GHz

1239218[/snapback]

 

hola hola panowie, hydro2 nie napisal ze gral w te gry na kompie. Pisal ze emulator istnieje, ze mial przypadkiem te gry, ze trzba miec procka minimum 1.7, ale zeby napisal ze odpalal je pod emulatorem to jakos nie widze!! Moze ma PS2, jaja se z nas robi, czyta forum i zrywa boki ze smiechu  :)

1239594[/snapback]

To ja czy jestem ślepy czy Ty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do znawców tematyki konsol do gier :)

 

kiedy wreszcie w konsolach zastosuje się optymalizacje pod HDTV

 

bo jeśli ma ktoś 40" LCD albo PLAZMĘ o duzej rozdziałce t ochciałby pograć w conajmniej natywnej rozdzielczości takiego monitora .... no bo przecież jeśli gierka na konsole jest w rozdziałce 640x480 to wyświetlacz musi to coś interpolować i są straty jakości obrazu :)

 

a moze ja się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<hydro> tobie gratulujemy czarnej dziury w głowie. Nie no ty chyba lubisz z siebie robić idiote :lol: :lol: GT3 i B3 na emu. Jasne, ale dopiero jak świnie nauczą sie latać. Wymieniłeś akurat gry wktórych zastosowano tyle różnych efektów i bajerów że nie mają prawa się uruchomić na emu na żadnym domowym PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Ja mam emuglator dos'a i gram w dooma 2.

hydro

Weź czarną subaru imprezę wrx (najlepiej starszy model), zacznij nią kręcić bączki i puść screena to może uwierze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze niedowiarki.Jutro zalatwie Burrnouta i zrobie screeny.A co emulatora to nosi on prosta nazwe pcsx2.Jak ktos chce to moge przeslac,tylko zebym za to bana nie dostal.Wyglada on tak : http://img58.exs.cx/img58/8029/10ok.jpg Teraz jest pewnie nowsza wersja,wiec pewnie poprawili kompaybilnosc.Ale zalatwie Burnouta lub cos do pokazania.Moze wtedy bedzie mniej niedowiarkow

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqrat to jest rzeczywiscie sciema bo gra ma premiere GTA SA na pieca dopiero w maju ale zastanowcie sie - co by mi z tego przyszlo.Pozatym powiedzcie mi 1 - czy 20 klatek w jakiej kolwiek scigance Was zadowala ??To i tak nie to samo co konsola,ale to juz naprawde duzy postep .Napisalem jednak to bo duzo ludzi sie spiera,ze nie ma takiego emulatora,ktory pozwala grac w miare komfortowo na mocnych sprzetach ale jak widac jest i jest calkiem calkiem chodz to i tak pewnie nie to co na konsoli,ale zalatwie skads ktoras z tych gier.Nie wiem skad,ale damy rade>Jeszcze jedna rzecz bo o tym zapomnialem powiedziec i to byl moj blad i moze przez to nikt w to nie wierzyl:rozdzialka emulatora to bylo okno w 640x480 a texure cachsize winosila 64 kb ale bylo,wiec przepraszam,ze tego nie dopisalem ale wylecialo mi z glowy i w takim stanie dokladnie zrobie screena z klatkami na sekunde co by nie oszukiwac tylko musze napierw zdobyc ktoras z tych 2 gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...