Skocz do zawartości
allcapone

Wiem kolejny temat o r9550 128/128

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=751...ght=radeon+9550 tylko nie musisz od początku :)

 

A tak wogóle to zaopatrz sie w program Ati tool, rabit, i jakiś bios np od 9600 ale z tymi samymi pamięciami. Prawdopodobnie Hynix 4ns. Ja zrobiłem tak: za pomocą V-tunera II (na stronie GB) zgrałem bios karty i edytowałem w Rabicie. Zmieniłem Zegary na 405 i pamięć na 263 (oczywiście liczy się x2 czyli 526). Tylko najpierw sprawdz ile Ci stabilnie chodzi podkręcając Ati Tool (o i musisz mieć nieorginalne sterowniki. Polecam Omegi 2.5.90. Włącz gry, pograj troche, włącz Benchmarki. Potestuj. Jak stabilnie to zmieniaj. Jak nie to obniż.

 

W sumie mam dalej w nazwie 9550 ale chodzi na zegarach 405/526. jak chcesz 9600 to znajdź bios od 9600 i zrób to samo :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=751...ght=radeon+9550 tylko nie musisz od początku :)

 

A tak wogóle to zaopatrz sie w program Ati tool, rabit, i jakiś bios np od 9600 ale z tymi samymi pamięciami. Prawdopodobnie Hynix 4ns. Ja zrobiłem tak: za pomocą V-tunera II (na stronie GB) zgrałem bios karty i edytowałem w Rabicie. Zmieniłem Zegary na 405 i pamięć na 263 (oczywiście liczy się x2 czyli 526). Tylko najpierw sprawdz ile Ci stabilnie chodzi podkręcając Ati Tool (o i musisz mieć nieorginalne sterowniki. Polecam Omegi 2.5.90. Włącz gry, pograj troche, włącz Benchmarki. Potestuj. Jak stabilnie to zmieniaj. Jak nie to obniż.

 

W sumie mam dalej w nazwie 9550 ale chodzi na zegarach 405/526. jak chcesz 9600 to znajdź bios od 9600 i zrób to samo :)

 

Pozdrawiam

 

 

Dzieki wielkie to sie nazywa wypowidz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ta stronak jest ok. Tylko pamiętaj! Te same pamięci!! O i jeszcze jedno. Ja miałem problem z flashowaniem za pomocą wszystkiego. Udało mi się tym V-tunerem II ale tylko przez zgranie orginalnego biosu (tam jest taka możliwość) i po zmianie go w Rabit spowrotem go wgrałem V-tunerem. tam jest taka opcja. Atiflash mi nie poszło, krzyczało o zabezpieczeniach... może jak nzjade nowszy program.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak: mówie o V-tuner II (jak nie masz to na stronie gigabyte gdzieś jest)

W traju pojawi sie znaczek GB.

-Prawym przyciskiem jak na niego klikniesz to znajdź @VGA i kliknij .

-Potem kliknij backup VGA BIOS

-Bios zgra ci do folderu w którym jest zainstalowany V-tuner

- Jak chcesz wgrać z powrotem zmieniony już bios to klikasz w tym samym miejscu FLASH, wybierasz bios i czekasz. NIC NIE RÓB jak sie flaszuje!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kumam sciagam biosa z Radeona 9600 zmieniam mu mem rdzen na optymalne tzn.testuje go z orginalnym biosem jaki ma.Ati tool-em odpalam 3dmarka jak chodzi ok np na 325/400 tak jak radeon 9600 .......to biore tego biosa z r9600 zminiam mu na 325/400(2*200) i wgrywam my tego biosa zamiast tamtego i powino wszystko smigac .......Mile widziane radiatorki na mem??i wsio po robocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do radiatorków to powyżej 500 na pamięci to się przydadzą. I smiało próbuj 400/500!! Jak Ci sie nie uda wgrać bios od 9600. To wgraj orginalny ale zmieniony. W sumie żadnej różnicy prócz tego że w 9600 już nie musisz stosować Omegów żeby kręcić. Ale po co kręcić skoro bios zmieniony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No...tez mam r9550(gigabyte) - od dwoch dni :) narazie ustawilem w riva tunerze 325/500 na pasywnym - ale jest limit do 375/590 a chcialbym okolo 440/540.... dzisiaj dojedzie mi chlodzenie revolteca z radiatorkami i wlasnie taka czestotliwosc chcialbym uzyskac.

Czy przerobienie biosu na 9600 pozwoli na uzyskanie wiekszych czestotliwosci GPU ... ??

allcapone albo ktos inny jesli sflashowales biosa juz moze sie podziel wrazeniami ze mna :)

Interesuje mnie tez jakie macie chlodzenie. Aha czy radiatorki na pamiatkach na jednej stronie grafy wystarcza czy trzeba obie "obkleic" radiatorkami ?

Pozdrawiam !! czekam szybka na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...