Skocz do zawartości
Kitek313

Empire Earth 2

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie Empire Earth 2 będzie nie wiele lepsza od 1, to znaczy, że grafika powinna się zmienić nie znacznie! W grze jest 15 cywilizacji między innymi: Rzymianie, Turcy, Koreańczycy, Grecy, Egipcjanie, Germanie, Aztekowie, oraz Majowie. Oczywiście każda z cywilizacji posiadać będzie charakterystyczne tylko sobie jednostki i ekspansję zaczynać będzie w innym miejscu świata. :D Jak na porządną grę strategiczną przystało jednostek oraz budynków w grze będzie cała masa…, a biorąc pod uwagę iż każda z epok będzie miała inne, liczba jednostek jaka wyjdzie nam w ostatecznym rozrachunku jest wręcz miażdżąca. Tryby zabawy w Empire Earth II będą standardowe czyli: kampania, rozgrywka wieloosobowa i coś w formie skirmisha, czyli dowolnych misji rozgrywanych bez połączenia z fabularną częścią gry. W porównaniu z pierwszą częścią autorzy zapowiadają, że kampania będzie lepiej wywarzona, jednostki będą o wiele lepiej zaprojektowane, a każda z cywilizacji będzie miała zarówno mocne jak i słabe strony. Pozwoli to na bardziej wyrównaną i emocjonującą grę. Będzie ona naprawdę świetną grą strategiczną! :wink: A co Wy o tej gierce myślcie?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demko multiplayer i moje odczucia są jak najbardziej negatywne. Grafika niczym szczególnym mnie nie zachwyciła (ot to co u innych, a nawet gorsza) a "grywalność" na poziomie przedszkolnym. Rozgrywka nudna jak flaki z olejem ... gra polegała na tym, żeby zbudować jak największą armię i robić podchody do wroga (który ze wszechstron otoczył sie murami). Strategicznego myślenia w tym było z 20 % (na 100 % możliwych). Gra dla "arcadowców" gatunku strategia. Najlepszy jest śmieszny scout z psem, który "popiepsza" przez mapę jakby ktoś mu w tyłek laske dynamitu wsadził. Nie polecam a nawet odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed ukazaniem sie pierwszego demka gra wydawala sie dla mnie interesujace. Po odpaleniu demka singe player caly efekt prysnal. Gra ma kosmiczne (przynajmniej dla mnie wymagania), niczym nie powala a sam styl gry tez jakis dziwny. W zasadzie pierwszego przeciwnika udalo mi sie wybic po 20 minutach gry tworzac duza armie prostackich jednostej i atakujac "kupa". Pozniej dalem sobie spokoj i wylaczylem. Zostane jednak przy serii Age of ... ;)

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bylem wniebowziety, jak zobaczylem screeny, ale ??

 

 

Grajac w demko, minia mi spadla i ochota w dalsza gre. Probowalem sie przelamac i co sie okazalo. Calkiem sie fajnie gra, plansza podzielona na prowincje, jednostki madrze atakuje i wracaja do poprzedniej pozycji, moga awansowac, dziwne rozwiazanie techniczne, wogole cale drzewo techniki. Nie wiem jak dziala, ale wystarczy miec polowe ulepszona i mozna skoczyc do nastepnej epok, tylko pytanie czy te pozostale technologie ktorych nie ulepszylismy, zostana ulepszony przy skoku w nastepna epoke ??? Chyba nie !

 

 

Gra wiele sie nie rozni od AOE 2. Lepsza grafika i pare nowych rzeczy. Czegos brakuje, ale mozna pograć. Czekamy, to bedzie gra tylko dla maniakow tego gatunku oczekujacych AOE 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, gra(full) jest już dostępna w sklepach internetowych, ale czekam na wersje PL, wie ktoś może kiedy będzie dostępna :?

PS. Jak ktoś chce jest nowe demo(203MB) w wersji 1.1, a poprawia -

 

- Added text string to the firewall warning dialog telling user to map port 26000.

- Fixed multiplayer lobby lag issue

 

link

http://www.3dgamers.com/dlselect/games/emp..._en_11.exe.html

 

edit

link do samego patcha 1.1 (15.4MB)

http://ftp.sierra.com/sierra/empireearth2/...o_update_11.exe

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam gralem w demko single i nawet mi się podobało i hulało ze wszystkim na maxa prucz wygładzania . Grafa jak dla mni bardzo fajana , grywalnośc też dobra muzyka ...niewiem , ja daję ocenke 8/10 . Choć i tak czekam jak bede mial strongholda2 i AOE3:-p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z kolei ja mam ją od wczoraj, w 1 nie grałem więc nie mam porównania, ale gra mi sienaprawde super, 6h spedzilem na najwiekszej mapie + wyspy z kilkoma wrogami zeby ich wytluc :) Piekna sprawa jak samolociki z 2 wojny swiatowej bombardują mi baze z ktorej ja wlasnie wysylam moje F16 a jednoczesnie mech-roboty tluką sie z tigerami z 2 wojny swiatowej ;) Podoba mi sie ta gierka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się gierka podoba, nie mogę jej porównać do Strongholda 2 bo go nie mam ale gra się w nią naprawdę fajnie. Grafika nie powala, wydaję mi się że już w LotR była lepsza nie mówiąc już o Settlersach. Ale nie grafika jest najważniejsza w RTSach, a poza tym np. woda wygląda bardzo ładnie. Jeżeli słabo wam chodzi to zmniejszcie detale dynamicznych cieni i wyłączcie "Picture in picture". Mi na Radeon 9500PRO, Athlonie 2500+ i 1 GB ramu z włączonymi wszystkim detalami chodzi fatalnie ale jak te dwie opcje zmienie to już jest znośnie. Gra niedoróbki graficzne nadrabia swoim rozmachem, mnogością jednostek i ulepszeń. Kampania jest IMO dużo lepsza niż w pierszej częsciej (inna sprawa że tam wogóle mi się nie podobała) choć do ideału wiele jej jeszcze brakuje. Ale skirmishe to już mistrzostwo. Można ustawić wszystko co się tylko zechce i jak hcemy pograć w RTS podczas, np. II wojny światowej, w przyszłości czy średniowieczu - żaden problem, wszystko zawarte w jednej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Config jak w podpise, ihmo 512 DDR teraz i w 1024/768 na hight mi rznie, zmniejszylem wode i cienie i dobrze jest. Ja nie lubie strategii, ale czekam na wasze opinie. Mi nie podoba sie specjalnie ta gra, jakas brzydka grafa i takie wymagania ma :mur: potezne (na 1024 DDR sprawdze po 5 czerwca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubie strategii

To po co w to grasz?

 

1024/768 na hight mi rznie

Wiesz, grafy to ty nie masz kosmicznej wiec sie nie dziw

 

na 1024 DDR sprawdze po 5 czerwca

Nic to ci nie da do plynnosci. Gra chodzi dobrze na 256MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale sie uŚmiałem.. widać ze z soSnowca hehehe... A co do mnie to gierka mi fyrla w 1024 na high + aax2 + aniso x4 i poziom fps nie spada ponizej 30,a co do gry to jest ładna,lepsza od jedynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem, żeby się przekonać trochę do tego gatunku, w Warcrafta III i FT dość dobrze mi szło, przeszedłem obie części. A tego EE 2 nawet nie ruszę, po prostu zbyt skomplikowana trochę (w ang. wersji mam), jak dla takiego laika strategicznego jak ja. Wolę FPS np. Call of Duty, United Offensive, Vietcong, Line of Sight, Painkiller+ dodatek BOH, Q3 Arena - w te gierki lubię szpilać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....bo nie trzeba dużo mysleć :P

 

Ja bardzo lubię grać w strategie, ale to EE oceniam jako średnią, inteligencja przeciwnika stoi na bardzo nieiwelkim poziomie a w dodatku, gra jest nielogiczna. Przeciwnik zanim podeśle do mnie zwiadowcę to już wie gdzie ja jestem i buduje tuż przy mojej bazie koszary i od razu atakuje, myslę, że jak na tyle lat istnienia strategii rts na rynku to świadczy tylko zacofaniu.

 

Odpuściłem sobię tą grę po 3 godzinach bo w strategiach grafika liczy się dla mnie najmniej więc nie widziałem sensu dalszej gry, jednym słowem żenada, czekam na AoE III, obym się tylko nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gierka jest calkiem calkiem..graficzka fajna, ciekawe rozwiazania, miejscami fajna muzyczka ale tylko na multiplayer w najszybszym trybie :D

 

a co do plynnosci to nie wina sprzetu tylko zastosowanej sztucznej inteligencji komputera..grajac z wieloma graczami i na poziomie verry hard badz hard sa straszne lagi. Na multi tego nie ma:)

 

wiele osob sie skarzylo co do lagow ale tworcy jeszcze tego nie poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mi się ta gra podobała.

Co prawda wymagania ma duże, wszystko zależy do liczby jednostek na mapie. Przynajmniej takie są moje odczucia. Mogłaby być też wydana na DVD. Żonglerka płytami CD w epoce DVD jest trochę męcząca.

Grywalność na najniższym poziomie jest wysoka, ale na normalnym to już trzeba trochę pokombinować, żeby wygrać. Nie próbowałem najtrudniejszego. Pewnie nie zdążyłbym się rozbudować, a tu malutki wypadzik wroga i bum po mnie. :)

Muzyka taka sobie.

 

Pozdrawiam,

MBX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam gierka nie spodobała, grafika podobna do jedynki, ogólnie gierka podobna do jedynki, tylko inaczej zdobywa się mapę, inaczej przechodzi do epok, ale mechanika pozostała ta sama. Za to wymagania są o wiele wyższe... W jedynkę grałem duuużo czasu, lubiłem robić sobie skirmishe od najstarszej ery do nano, gdzie sejwowałem i taki skirmish wystarczył na tydzień spokojnego grania po np. pół godzinki, ze spokojnym rozbudowywaniem. Za to EE2 znudziło mnie po 20 minutach gry. Po prostu kiepski następca. Całe szczęście, że tej gry nie kupiłem w ciemno, tylko postanowiłem najpierw zagrać u qmpla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grywalność na najniższym poziomie jest wysoka, ale na normalnym to już trzeba trochę pokombinować, żeby wygrać. Nie próbowałem najtrudniejszego. Pewnie nie zdążyłbym się rozbudować, a tu malutki wypadzik wroga i bum po mnie. :)

1632645[/snapback]

Kolega gra na czyms pomiedzy normalnym a najtrudniejszym (nie pamietam jak sie to zowie), z ta tylko roznica ze od 3 tygodni proboje skonczyc jedna mape (skirmish). Nie jest w stanie wygryzc przeciwnika z drugiej wyspy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Age of Empires 3 lepsze ale mam obie gry i muszę powiedzieć że ta też wypada nieźle. Jeśli ktoś lubi RTS`y to naprawde warto zagrać, podobno ma do niej wyjść jakiś jeszcze dodatek ;) Oby jak najszybciej :D Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O boshe co za zwalony na maxa engine graficzny!!! Owszem rts dla fanów jest ciekawy, mnie wciągnął , graficzka nie oszałamia ale tez nie razi w oczy. Ale co to jest za silnik to ja nie wiem . Na moim kompie gdy na mapce jest juz duzo jednostek płynnosc spada do 15fpsów. Ustawienia mam wszystkie wysokie oprócz cieni , wody i pogody - średnie (1024&768&32). Podczas wiekszych bitew musze zrobic wszystko na niskie-tylko 25fpsów. Zmniejszenie rozdzielczosci daje zysk 1 fps'a. Gdy zrobie ustawienia na srednie to praktycznie nie ma zadnych zmian w płynnosci-te same zwolnienia. Nie wystepuje to w kazdej misji ale w wiekszosci. A przeciez w AOE III na srednich ustawieniach hulało zawsze ok 25 i wiecej klatek. Czy moze jakis patch to poprawia ? A szkoda bo gierca mi sie podoba...

 

Jakie Wy macie ustawienia grafiki???

Edytowane przez matma6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwny problem ponieważ kupiłem sobie saga empire earth i zainstalowałem patch 1.2 w pokoju Europa pisze mi że mam taką samą wersje jak inni ale jak ktoś zrobi grę to wyświetla ona mi się na szaro i piszę że moja wersja jest niekompatybilna z gospodarzem i cos o pliku wykonawczym czy jakoś tak więc bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...