Skocz do zawartości
nk-shad

Logitech X-530 "trzaski"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jakiś czas temu zakupiłem zestaw głośników Logitech X-530 i mam problem. Mianowicie głośniki 'pierdzą', czasem ciszej, czasem głośniej a czasem w ogóle. Trzaski są słyszane we wszystkich 5 głośnikach satelitarnych (nawet gdy są odłączone od komputera).Jeżeli podkręcę regulator głośności, wtedy szumy cichną a nawet ustają. Co dziwniejsze, 'pierdzenie' nie jest słyszane cały czas. Pojawia się na okresy kilku minut TYLKO za dnia, od poniedziałku do piątku (nigdy w nocy ani w weekendy!!), stąd mój wniosek ze to chyba nie wina samych głośników. Podejrzewając że może to są jakieś zakłócenia związane z instalacją elektryczną, zakupiłem listwę z filtrem anty- zakłóceniowym lecz to wcale nie pomogło. No i teraz nie wiem co mam zrobić.

 

Może ktoś ma jakiś pomysł?

 

help :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te glosniki sa beznadziejnie izolowane od sieci elektrycznej, lapia wszystkie zaklocenia. Listwa g... daje (co nota bene swiadczy o jakosci listew "przeciwprzepieciowych" :? ).

Dodatkowo, mozliwe, ze te trzaski to... radio, ktore te glosniki potrafia czasami zlapac (ja czasami ok. 2-3 w nocy mam okazje posluchac rosyjskich piosenek :lol2: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy 2 OEM.

 

I nie ma sie z czego smiac (a raczej jest ;) ) - na tych glosnikach lapie sie czasami radio na falach dlugich (zalezy od pogody). Zajrzyj do przyklejonego tematu o glosnikach, nie jestem sam z tym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - nie da się nic z tym zrobić. Mi pierdzą w chwili gdy np. podłączam coś do kontaktu, całe szczęście trwa to nawet nie sekundę. Czasami rano, ok. 6-7, na przyciszonych głośnikach słychać ruskie radio :).

Dźwiękówka integra, ale to nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie nic sie nie da zrobić? :(

 

kur.. a tyle miały pozytywnych komentarzy...

Na trzaski sie da - musialbys sie podlaczyc pod kondycjoner pradu lub przyzwoitego UPSa - problem tylko w tym, ze koszt takiej imprezy siega (lub przewyzsza) koszt glosnikow.

Z radiem sie chyba nic nie zrobi - nie jest to jednak powazny problem, bo zdarza sie tylko w specyficznych warunkach (okreslone pory dnia, glosniki musza byc bardzo sciszone).

 

Ja jestem z glosnikow zadowolony, graja calkiem fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tak odrobine odskakując od tematu. Mam X-540 i coś takiego mi się nigdy nie zdażyło. Z tego co wiem w X-540 wyeliminowali juz te przypadlosci. Wiec raczej nic z tym nie zrobisz, poszukaj w tematach archiwalnych - sporo osob narzekało na podobne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo często spotykany przypadek w x-530. W x-540 już tego nie ma. Podepnij głośniki do innego gniazdka, może pomoże. Jednak radia się nie pozbędziesz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem szumiące na minimalnej głośności to musiałem zmienić zasilacz (codegen coś tam zwariował)

 

Przeprowadziłem się z nowego bloku do nowszego: pyknięcia zostały ale są rzadsze. Na listwie APC takiej droższej sprawdzałem: pyknięć prawie nie było. Nie mówię że nie bo raz coś tam walnęło ale skąd to nie wiem.

 

Co do radia: wieczorkiem na minimalnej głośności można sobie spokojnie słuchać audycji w języku cerkiewnym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że nie bo raz coś tam walnęło ale skąd to nie wiem.

Komus wlaczyla sie lodowka zapewne.

 

Swoja droga, jakby ktos kiedys robil analize przesluchow i zaklocen w sieci energetycznej, to trzebaby mu podrzucic te glosniki jako urzadzenie pomiarowe - wylapuja wszystko :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wszystkich forumowiczów

 

z tego co widzę ogólnie wychodzi na to że jest to WADA konstrukcyjna tych głośników (radio i trzaski) , a jeżeli tak to jak podejrzewam każdy wie można by spokojnie założyć sprawę firmie Logitech z rzeszyć dużą grupę ludzi. A podejrzewam że tych by nie prawowało :)powiedzmy liczba od 3 do 5 tys. klientów spokojnie by się w Polsce znalazła :) Wystarczy złożyć wniosek grupowy do Sądu. I zobaczymy reakcje firmy Logitech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matney a Chevroletowi załóż sprawę o to ze Aveo nie ma 10 poduch, skrzypi przy skrecie, nie jezdzie 300km/h....

Po pierwsze x530 to byly budzetowki, ktorych nastepca jest x540....

Wada fabryczna ktora nie zagrazala zdrowiu, zyciu, mogla jedynie wplynac na "jakosc" odbioru, ktora dodatkowo u jednych wystepuje u innych nie (wysylasz glosniki do naprawy, oni podpinaja je do dobrej sieci i odpisuja TOWAR SPRAWNY) i o to sie sądzić chcesz....w USA mieszkasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...