Jump to content

Kodziu

Stały użytkownik
 • Posts

  95
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • GG
  6562452

Profile Information

 • Skąd
  Mińsk Mazowiecki

Kodziu's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. oczywiście 5400obr na 7200 nawet nie patrz bo usb nie jest w stanie wykorzystać nawet 5400, za to pobór prądu wzrasta dużo i same dyski są sporo droższe...
 2. Na laptopie, na jednym usb działa mi dysk 160gb. (wiadomo usb to max 500mA) Na dysku wyraźnie pisze że maksymalnie pobiera 5v razy 1A = 5wat (usb daje przecież 2,5wata max) Wartość ta jest trochę zawyżona. dysk by nawet nie wystartował (wtedy pobiera najwięcej papu) gdyby nie starczyło mu 2.5wata. Więc do zwykłej pracy musi pobierać odpowiednio mniej :-)
 3. Bursta masz zupełnie normalnego. Te wyniki w tysiącach ludzie osiągają przez włączenie jednej z opcji niektórych płyt głownych (write back cache czy jakoś tak, teraz wypadło mi to z głowy).
 4. Myślałem podobnie, nie zagłębiałem się w temat ale jesli chodzi o ten model to wszystkie testy na necie które widziałem oscylowały w granicach 17ms, możliwe że jakiś niedopracowany był :-)
 5. Ja zauważyłem że na jednotalerzowych dyskach czas dostępu jest wyższy, przynajmniej jeśli chodzi o jeden z modeli barakudy który posiadam 160gb sataII (model z koncówką 11AS) i wynosi około 17ms !
 6. Jeśli używasz windowsa, ściągnij hdtune i zobacz po prostu który jest szybszy i od razu zobaczysz jak bardzo różnią się parametry z etykietki od tych rzeczywistych :-) a jeśli chodzi o czas dostępu... wiadomo im mniej tym lepiej dla systemu.
 7. Te milisekundy to chyba z etykietki wziąłeś albo książeczki :-) Mój raptor ledwo mieści się w średnio 8ms, te dyski mają z pewnością ponad 12ms. Co do interfejsu, nie ma różnicy między 100 a 133, nawet najmniejszej bo dysk wykorzystuje o wiele mniejsze pasmo.
 8. Wydaje mi się że trafił Ci się dysk z serwera... Wg smarta pracował grubo ponad 3 lata ale oprócz dwóch badów wszystko z nim OK. No i tylko 12 uruchomień. Aha, spin up time jest jakiś kosmiczny, to niedobrze ale może być tak że te modele tak mają. Poprawcie mnie jak co... ;-)
 9. Magistrala PCI ma przepustowość max 133mb, i to teoretycznie. Używając kontrolera SCSI w zwykłym PCI raczej nie uzyskasz więcej niż 100mega/s. Druga sprawa, w bazach liczy się czas dostępu, a nie odczyt liniowy który wymiata w barkach. Moim zdaniem raptory dadzą bardzo duży przyrost prędkości (sam mam jednego i porównując go do barki 160 sata II : przy odczycie dużej ilości małych plików jest dwa razy szybszy jeśli chodzi o wyniki... ;-) IMHO SCSI nie ma sensu: cena/ograniczenie PCI. Raptory mogą Ci się spodobać. Mało tego, za cenę tego zestawu scsi masz 3 raptory...
 10. Łatwo sprawdzić jak masz myszkę na usb optyczną, jeśli po wyłączeniu komputera "świeci" to masz dalej napięcie na usb. Dopóki nie odetniesz go z poziomu biosu dysk będzie działał, chyba że ma jakiś soft synchronizujący wyłączanie hdd z wyłączaniem dysku... Takie moje zdanie :-)
 11. Ja używam trzech ustawień: 600 (v0,7) 800 (v0.732) i 1700 (v1,068) Te u mnie są stabilne z lekkim zapasem chyba jesli chodzi o 1700, już nie pamiętam bo rzadko korzystam z maksa. Raczej luźne ustawienia, nie powinieneś mieć problemu z takimi... ewentualnie dodaj 0,032 do kazdego i bedzie dobrze bankowo :-)
 12. U mnie się włącza przy 47 stopniach, tak jest pasywnie. Jednak po długiej pracy jak się cały nagrzeje to pracuje już różnie i jeżeli temperatura spadnie dosyć sporo dopiero się wyłącza. Masz w t42 dothana 1,73? to ten na szynie 533? A jeżeli chodzi o napięcie przy 600mhz, uwierz mi nie ma bata żeby nie działał stabilnie przy v0,700 :-)
 13. Hmmm Seagate 160gb sata II ten z końcówką 11AS Jeżeli mi ktoś powie że to jest ciche to powieszę :-) Jest jedyną rzeczą którą słyszę w kompie, dosłownie. Jego szum talerzy jest nieznośny ale da się przyzwyczaić. Mam też 250gb na ATA ale ten służy już poza domem bo niestety ale jego szum talerzy ma również nieprzyjemne buczenie i to nie jest wina obudowy... aha jest to model z serii 9 albo 10 już nie pamiętam. PS Zaraz ktoś powie że źle trafiłem: nie wiem ale przy prawie pasywnym chłodzeniu wszystkiego można się zdenerwować jak coś szumi :)
 14. Jeśli chcesz sie jeszcze bawić w procki na s939 to tylko x2 na rdzeniu toledo. O wiele lepiej się kręcą niż manchestery. Twoja płyta nie należy do najlepszy jeśli chodzi o OC więc ja bym polecał x2 4200 (11x200) jeśli dobrze trafisz wystarczy zwiększenie fsb do 255 i już masz 2,8ghz a taka wartość raczej żadnej grafiki hamować nie powinna ;-) Ja kupiłem pierwszego lepszego z allegro jw. i lata na 2,8 przy V1,28 czyli mniej niż oryginalnie.
 15. Witam Nie mogłem nigdzie znaleźć, a więc zapytam :) 1. Co się dzieje po padnięciu jednego z hdd, rozumiem że dane zostają w całości na drugim ALE kiedy przynoszę z powrotem dysk (np. po wymianie - załóżmy ta sama pojemność i specyfikacja ale ciut inny model tak jak jest to u seagate że jest miliard różnych modeli 160gb...) Podłączam ten naprawiony dysk i macierz się odbudowuje? Chodzi mi o to co oferuje nforce 4 ultra na płycie a8n-e nie żaden tam super drogi kontroler raid. Załóżmy że psuje się jeden dysk, wyciągam go na gorąco (w końcu sata II), komputer działa dalej po jakimś czasie dostaję nowy dysk, podłączam i to wszystko wraca do tego jak było? Co będzie jeśli wyłączę komputer, macierz się skasuje i pozostanie mi pojedynczy dysk? Wstanie to jako raid czy jako pojedynczy? 2. Jak takiego raida będzie widział linux (gentoo jeśli to coś zmienia), dokładniej interesuje mnie to czy będzie to podobnie wyglądało jak przy raidach sprzętowych czy wygląda to zupełnie inaczej? Czyli np. od razu widzi dysk jako całość i nie potrzeba każdego traktować z osobna albo czy będzie możliwość na pewnej części zrobić raid 0.
×
×
 • Create New...