Skocz do zawartości
DeathEvil

winchester 3000+ nowy krol OC!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostalem wreszcie nowego proca i plyte:)

Spodziewalem sie 2300mhz ale najwyrazniej niedocenilem tego cacka.

pierwszy krok to obnizenie HTT na 3X, I ciagniecie FSB do gory.

doszlem do 2500mhz na oryginalnym vcore czyli 1.40!!!!!!!! Prime95 jedzie juz ponad 6 godzin i zero bledow.

Az sie boje pomyslec ile wycisne jak podniose napiecie.

 

Wszystkim szczerze polecam tego proca bo jego stosunek wydajnosci do ceny jest najlpeszy.

 

PS.nareszcie zlozylem kompa do kupy 8)

 

Pzodrawiam

DeathEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm sprobuje to wytlumaczyc najlepiej jak potrafie.

 

Moj chipset od plyty czyli nforce3ultra ma max HyperTransport 1000mhz

domyslnie jak kupujesz plyte to masz ustawione 200X5HTT co daje ci tego tysiaka

jak chcesz wieksze fsb zeby wydajnosc pamieci wzrosla to obnizasz HTT powiedzmy do 4 i juz mozesz zwiekszyc fsb do 250 poniewaz 4X250=1000

ja jade na fsb 278 wiec wyglada to tak 3X278=834 po prostu zasada jest taka zeby nie przekraczac tysiaka bo grozi niestabilnosc systemu. Moze brzmi troche dziwnie ale A64 rozni sie od XP bardzo jezeli chodzi o OC.

 

Pozdrawiam i mam nadizeje ze mnie zrozumiales:)

DeathEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki speed ma ten procek def ?

Jaka temp przed i po oc ? I czy sprawdzales ze rzeczywiscie trzeba obnizac htt zeby 1000 nie przekroczyc? bo moze pojdzie ci 4X278 - 1112 :)

Zapodaj jakies benchmarki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

default speed to 1.8ghz czyli jak narzie to 700mhz OC na oryginalnym napieciu 8)

co do temeratury to przed byla IDLE 33C LOAD 45C po OC IDLE 35C LOAD 47C takze roznicy duzej nie ma za pomoca mojego ukochanego thermalright xp-90 :wink:

nie sprawdzalem czy pojdzie na wiekszym hypertransport niz 1000 bo to troszke niebezpieczne a mam za duzo do stracenia (troche budowalem ten system).

 

co do benchmarkow to zalanczam 2 zdjecia

 

http://www.geocities.com/dawidhudziak/Over...king/Snap_1.jpg

http://www.geocities.com/dawidhudziak/Over...king/Snap_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

default speed to 1.8ghz czyli jak narzie to 700mhz OC na oryginalnym napieciu  8)  

co do temeratury to przed byla IDLE 33C LOAD 45C  po OC IDLE 35C LOAD 47C takze roznicy duzej nie ma za pomoca mojego ukochanego thermalright xp-90 :wink:  

nie sprawdzalem czy pojdzie na wiekszym hypertransport niz 1000 bo to troszke niebezpieczne a mam za duzo do stracenia (troche budowalem ten system).

 

co do benchmarkow to zalanczam 2 zdjecia  

 

http://www.geocities.com/dawidhudziak/Over...king/Snap_1.jpghttp://www.geocities.com/dawidhudziak/Over...king/Snap_2.jpg

A przy większym VCore ile leci ??

Jakieś 3DMarki .... by się zdały, Super PI 16M ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja tez od dwóch dni cieszę się "Świnczesterem" i na boxowej wichurze ustawilem 2,7GHz.

Boli mnie odrobine że HT wywala się na 1025MHz przez co zeby cokolwiek pokręcić muszę na

wstępie obniżać na x4, a powyżej 250 na x3. Muszę popracować nad tym tematem bo z HT w okolicach 800MHz to trochę słaba sprawa ;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja tez od dwóch dni cieszę się "Świnczesterem" i na boxowej wichurze ustawilem 2,7GHz.

Boli mnie odrobine że HT wywala się na 1025MHz przez co zeby cokolwiek pokręcić muszę na

wstępie obniżać na x4, a powyżej 250 na x3. Muszę popracować nad tym tematem bo z HT w okolicach 800MHz to trochę słaba sprawa ;-)  

 

Pozdrawiam

Tylko jaka jest różnica między HTT 800 a 1000 ??

Daj jakie screeny z tym 2700 (stabilne ?? - jakoś mi się wierzyć nie chce) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

default speed to 1.8ghz czyli jak narzie to 700mhz OC na oryginalnym napieciu  8)  

co do temeratury to przed byla IDLE 33C LOAD 45C  po OC IDLE 35C LOAD 47C takze roznicy duzej nie ma za pomoca mojego ukochanego thermalright xp-90 :wink:  

nie sprawdzalem czy pojdzie na wiekszym hypertransport niz 1000 bo to troszke niebezpieczne a mam za duzo do stracenia (troche budowalem ten system).

 

co do benchmarkow to zalanczam 2 zdjecia  

 

http://www.geocities.com/dawidhudziak/Over...king/Snap_1.jpghttp://www.geocities.com/dawidhudziak/Over...king/Snap_2.jpg

A przy większym VCore ile leci ??

Jakieś 3DMarki .... by się zdały, Super PI 16M ...

narazie vcore nie chce zwiekszac bo 1)nie mam takiej potrzeby 2) chce dac mu sie troche wygrzac

 

co do 3dmarkow to jeszcze nie instalowalem i prawdopodobnie zainstaluje dopiero jak zrobie Voltmoda na pamieci oraz kiedy mi przyjdzie NV Silencer 5

 

Co do super PI to specjalnie dla ciebie puscilem testa

wyniki na zdjeciu

 

http://www.geocities.com/dawidhudziak/Over...king/Snap_3.jpg

 

ale zauwazylem ze transfer juz przedobrzylem na dzisiaj wiec prawdopodobnie zdjecie bedzie mozna zobaczyc za jakas godzine (darmowy serwer , nie moje zasady:D)

 

LENOX- na jakim vcore jedziesz ????

 

Pozdrawiam

DeathEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę popracować nad tym tematem bo z HT w okolicach 800MHz to trochę słaba sprawa ;-)

gdybyś poczytał troche to wiedziałbyś że praktycznie (bład pomiaru) nie ma róznicy między HTT3x/4x/5x

 

DeathEvil - jaki tydzień produkcji ? - rzuć oznaczeniami proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę popracować nad tym tematem bo z HT w okolicach 800MHz to trochę słaba sprawa ;-)

gdybyś poczytał troche to wiedziałbyś że praktycznie (bład pomiaru) nie ma róznicy między HTT3x/4x/5x

 

DeathEvil - jaki tydzień produkcji ? - rzuć oznaczeniami proca

full stepping proca

 

ADA3000DIK4BI

CBBFD 0441SPMW

1128799J40067

 

proc zamawiany w internetowym sklepie Monarch Computers

www.monarchcomputer.com

 

Pozdrawiam

DeathEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nominalnym Vcore do 2500MHz 250x10 - HTx4 RAM 218MHz , 2600MHz na 1,52V a 2700MHz na 1,70V, przy 2800MHz winda sie wywala.

Jak tylko porzystosuje WC ze starej konfiguracji to bede szalal na wyższych napięciach.

Screeny podeśle jak zalożę WC bo w obecnym konfigu po 8M SuprePI mam 56'C i boję się puszczć Prime, lub inne hardcorowe testy - mam tylko boxa który jest cału alu :-(

Wszystkie moje wyniki to owoc jednego wieczoru, szybki test stabilności i hop o 100MHz wyżej. Testowałem SuperPI 8M, Prime do pierwszego zakończonego testu, RealStormem, CPUBench, i żeby nie zdechnąć z nudów kilka odcinków Colina 2005.

2,5GHz jest stabilne, a 2,6GHz jescze bardziej bo HT musiałem spuścić na x3 i jade poniżej nominału.

Moim celem jest 2,6 na HT x4 a marzeniem 2,7 na HT x4 - niższe HT nie wchodzi w rachubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nominalnym Vcore do 2500MHz 250x10 - HTx4 RAM 218MHz , 2600MHz na 1,52V a 2700MHz na 1,70V, przy 2800MHz winda sie wywala.

Jak tylko porzystosuje WC ze starej konfiguracji to bede szalal na wyższych napięciach.

Screeny podeśle jak zalożę WC bo w obecnym konfigu po 8M SuprePI mam 56'C i boję się puszczć Prime, lub inne hardcorowe testy - mam tylko boxa który jest cału alu :-(

Wszystkie moje wyniki to owoc jednego wieczoru, szybki test stabilności i hop o 100MHz wyżej. Testowałem SuperPI 8M, Prime do pierwszego zakończonego testu, RealStormem, CPUBench, i żeby nie zdechnąć z nudów kilka odcinków Colina 2005.

2,5GHz jest stabilne, a 2,6GHz jescze bardziej bo HT musiałem spuścić na x3 i jade poniżej nominału.

Moim celem jest 2,6 na HT x4 a marzeniem 2,7 na HT x4 - niższe HT nie wchodzi w rachubę.

Sprawdzałeś w praktyce co ci daje wyższe HT ?? Bo wydaje mi się że niektórzy ulegają magii sloganów reklamowych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszce jedna rzecz mnie intryguje - podczas kręcenia pamięć w biosie ustawilem na 166MAX i od tej wartości jechałem w górę aż do 233MHz.

Ponieważ nie ufam swoim pamiątkom chciałem je odciążyc i zjechac w dół ich częstotliwością.

Ale jak ustawiłem 133MAX to komp wogóle nie wstaje?? Co go boli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death Evil - prawdopodobnie trafił ci się ten procek z technologią "strained silicon", dzieki której to Athlony 64FX53-55 osiągają 3GHz :)

0441 SMPW to bardoz znana sseria na zachdonich forach. Twoje 2500MHz to żadne osiagnięcie dla niej... ludzie na 1,55V robią 2800-2900MHz ;)

Podobno od 0445 wsyzstkie proce będą miały SS...oby Kwiecień sprowadził nam te proce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej - mam go 2 dni i jeszcze nie wszystko (no moze 5%) wiem na temat tajemnic A64.

Laikiem też nie jestem - Barton 2500+ Mobil śmigal u mnie stabilnie na 2650MHz - popatrzcie na testy HL2 na benchmark.pl - ostatnio bylem na 4 miejscu.

Koniec chwalenia sie, barton ma nowego wlaściciela a ja uczę się od nowa i proszę bardziej doświadczonych w tej dziedzinie kolegów o pomoc i radę. Jesli faktycznie szybkość HT ma marginalne znaczenie to przestanę się tym przejmować, miszę tylko doprowadzić moje pamięci do porządku, albo wymienić na inne.

szkoda tylko że na platformie P4 śmigały na 240 jak marzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death Evil - prawdopodobnie trafił ci się ten procek z technologią "strained silicon", dzieki której to Athlony 64FX53-55 osiągają 3GHz :)

0441 SMPW to bardoz znana sseria na zachdonich forach. Twoje 2500MHz to żadne osiagnięcie dla niej... ludzie na 1,55V robią 2800-2900MHz ;)

Podobno od 0445 wsyzstkie proce będą miały SS...oby Kwiecień sprowadził nam te proce ;)

coz moge powiedziec?? Mam gleboka nadzieje ze sie nie mylisz :D

pierwszy raz w zyciu trafilem na dobry proc do OC (lepiej pozno niz wcale) :twisted:

 

dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CBAEC0439GPMW

ADA3000DEP4AW

chcialem potestowac ale mobo poszla na gwarke bo nie startowala , po nowym roku moge zamiescic jak sie proc sprawuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

jakoś nie sądze żeby to 270x4 było jakimś wielkim problemem, chociaż na NF może tak sie zdarzyć.

Niby to HT nie ma większego znaczenia, ale z prostej kalkulacji wynika, ze przy 800MHz transfer jest 6,4GB/s co nie wydaje mi sie wartością wystarczającą. Sam dual DDR 400 ma 6,4GB przepustowości, a co z resztą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niechtoś poświęci kilka minut i niech ustali HTT na 800Mhz zapuści 3DMarka (najlepiej 2001, bo jest czuły na te sprawy) potem HTT 1000Mhz i znowu 3DMark. I będziemy mieli problem z głowy, a nie bedziemy teoretyzować liczy sie praktyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niechtoś poświęci kilka minut i niech ustali HTT na 800Mhz zapuści 3DMarka (najlepiej 2001, bo jest czuły na te sprawy) potem HTT 1000Mhz i znowu 3DMark. I będziemy mieli problem z głowy, a nie bedziemy teoretyzować liczy sie praktyka.

Na XS dawno to zrobili i dlatego dziwię się co poniektórym podjaranym wysokim HTT ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CBAEC0439GPMW

ADA3000DEP4AW

chcialem potestowac ale mobo poszla na gwarke bo nie startowala , po nowym roku moge zamiescic jak sie proc sprawuje :)

co ci wyskakiwalo na wyswietlaczu na plycie bo ja juz mialem dwie takie mobo i obydwie walniete (jedna pociagnela za soba pamiatki) :evil: .Teraz zamowilem trzecia i czekam. Mam nadzieje ze ta bedzie dzialala, ale jak i na tej sie zawiode to zamawiam od razu MSI :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg AMD strained silicon nie jest dostepny w procach innych niż FX55 - na początku przyszłego roku podobno dopiero trafia do sprzedarzy inne proce z SS

a wiesz że nowy rok zaczyna się jutro :wink:
ale niektóre proce juz mają, choć oficjalnie nie powinny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale niektóre proce juz mają, choć oficjalnie nie powinny :P

widać po wynikach na xs ;) - ale na razie to loteria - trafisz/nie trafisz - zreszta proca mam więc teraz poczekam aż będzie można kupić ss bez loterii (a moze e0 ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shreek ona wogule nie startowala , zimna byla i tyle , oddalem ja raz dwa i po nowym roku mam miec nowa , oczywiscie przetestuje ja u kumpla w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...