Skocz do zawartości
Gość Dawidsfuturx

ATI Radeon X800 GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidsfuturx

BiBeR ja sie nie podniecam, na zadne czeesci komputerówe, jedynie na dziewczyny, no ale nic

i Bryndek to dodawł wiec to nei moje pretensje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hkepc.com/hwdb/x800gt-1.htm

 

Trochę informacji i testów nowej karty :) Zapowiada się całkiem nieźle, bije 6600gt i 6800 le. Narazie jednak nie udało się odblokowac dodatkowych potoków, ale kto wie. Żeby jeszcze karta wyszła na AGP i jej cena była na poziomie 600 zł :) W USA 130$ za wersje ze 128 mb i 150$ za 256 mb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jak slodko.....150$ to jak za darmo za taka karte - w polsce bedzie kosztowala pewnie kolo 600zl - to i tak w sam raz jak na taka wydajnosc

 

imho

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie calkiem niezle :-P

Wyniki obiecujace, szczegolnie w wyzszych rozdzielczosciach 6600GT dostaje po tylku :)

Ciekawostka jest ten dual bios system.

No i wyglada na to ze taktowania wersji 256mb beda 470/980 :)

Wersja 128MB ma miec pamieci GDDR1 780mhz 2,5ns - karta pewnie bedzie na poziomie radka 9800XT.

Mam nadzieje ze wykombinuja cos z tym odblokowaniem, bo karta nie rozni sie zbytnio od x850XT ;]

 

PS - te 150 to pewnie za wersje 128mb ddr1

256 ddr3 pewnie bedzie po 199 dolcow;]

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje TA TA i TA strona. Porownuja tu pod koniec x800xt AGP i x800XT PEG znajdujacy sie na R423 (niektore serwisy podaja go jako x880xt), czyli rdzen taki sam jak x800gt. Wyglada tak jak by byl to z zablokowanymi 8 potokami x800xt PCI-E (x880xt wedlug tego 2 linka) , bo x800gt jest na r423 a nie rv423. Ale moge sie mylic to by bylo zbyt piekne.

Edytowane przez dj.skorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HKEPC pisza ze x800gt jest na R480 czyli dokladnie tak jak x850xt , wiec teoretycznie dalo by sie odblokowac 16potokow i 6 vertexow. Jednak jak widzisz nie udalo im sie. Zobaczymy co bedzie dalej;]

 

Przydalo by sie by ktos z moderow przenisol ten temat do podforum ATI, bo pewnie za kilka ms bedzie on liczyl dziesiatki stron :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130$ za wersję 128 mb :)

150$ za wersję 256 mb :)

 

Ale znająć Polskę to u nas będzie to odpowiednio 600 i 700 zł, albo i więcej :(

 

Że się nie udało narazie odblokować, to jeszcze o niczym nie świadczy. Jeden serwis to jeszcze nic :) Poczekamy i dowiemy się, gdyby jednak odblokowanie zakończyło się sukcesem to byłby hit i to na całego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BiBeR wlasnie ze nie odblokowali to nie znaczy ze sie nie da. Moze musi wyjsc nowa Riva, badz jest jakis mod hardware, zeby przynajmiej 4 potoki i kilka vertexow szlo odblokowac. Nic tylko pozostaje czekac i miec ogromna nadzieje. Moze ATI wlasnie o to chodzilo, zeby wyposcic cos jak 6800LE, ktora jest modowalna. W ten sposob kazdy by kupowal, bo cena atrakcyjna, a po modzie wydajnosc wzrasta ogromnie. I ludzie by kupowali i wtedy na allegro modowalne byly by drozsze troche. Nawet jak byly by modowalne, to ciekawy jestem jaki byl by to %. Edytowane przez dj.skorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

albo mi sie wydaje albo naprawde sa robione w low-k, bo x800/xl nie sa i taktowania 450 dla gpu to ich moze nie maks, ale wartos gorna bez vmoda.

a tu 500, nie chodzi o to ze mam niej potokow, i sie mniej grzeje tylko o to ze jak jest robiony na r480 tzn ze 600mhz moze bedzie mozliwe na 8 potokach, nawet jakby sie nie dało odblokowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1574941[/snapback]

Nom bardzo ciekawa lektura szczególnie fragment "X800GT??????????AA,???????6600GT?6800LE?????Doom3???ATi???,???ATi???OpenGL????????nVidia?" (firefox rulz!) :P

Teraz tylko poczekać na wersję z AGP, która znając ATI powinna wyjść, do tego pół roku na obniżkę ceny i może zamiast zmieniać platformę kupię za parę-set zł karciochę i dodam jeszcze trochę życia staremu gratu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

narazie nei ma u nas tej karty a ty juz ja chcesz kupic :blink:

nie wiadomo co i jak dokładnie, ale wg ceny mozna juz powiedziec ze oplaca ja sie bardziej kupic, choc wydajnosc moze byc mniejsza niz 6800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@M4TEUSZ - uzyj BabelFish'a Chinese-trad to English :)

 

BNX - lepiej zaczekac :-P

 

@dj.skorek - ja nie mowie ze sie nie da, tylko ze na razie sie nie udalo. Ale w glebi duszy tez licze na naszych wschodnich sasiadow :D

Tylko 8 dni pozostalo do oficjalnej priemiery B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak widac ze ATI potrafi robic tanie i dobre karty. Bo x700XT to troche przesadzili. IamWeasel to poczekaj na ogolne testy czy sie moduje, bo jak nie to raczej nie ma sensu 8 potokowca zmieniac na 8 potokowaca. Juz lepiej na min. 12.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Licze jednak ze wschodni koledzy wpadna na dobry pomysl bo to oni wszystko potrafia z telefonami i komputerami. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że cana tej kary będzie oscylowała w granicach 700zł, albo i lepiej! Ostatnio Asus wypuścił "wielką" nowość, jakiegoś X700Pro w cenie ok 800zł i nie sądze że ten X800GT będzie tańszy od tego "ślimaka". Zresztą przeliczając kwotę 150-200$ to może wyjdzie bardzo fajna cena, ale my żyjemy w Polsce, a tu każdy chce zarobić, jeszcze do tego cło i podatek i mamy 700-800zł.

W jakimś serwisie już widziałem podniety, że może będzie kosztowała <500zł, ciekawe jak oni to sobie obliczyli. Chyba brali pod uwagę przemyt karty bezpośrednio od producenta prosto z taśmy. Hehehe

 

Nie ma co się podniecać, lepszą opcją jest w tej cenie poszukanie modowalnego GF6800LE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

szczególnie na pci-e.....

130$ ^ 3.4= 442zł

150$ ^ 3.4= 510zł

dodać do tego jakieś 20% to wyjdzie jakieś 500-550 za wersje 128 i 600-650 za wersje 256ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

draak napisał

 

"Oj, to chyba oczywiste- dlatego, ze GT to udane karty (oprocz 6600GT, ktora imho jest za slaba) oraz dlatego, ze GT sie dobrze facetom kojarzy (i zdecydowanie wazniejsze jest tu samochodowe 'Gran Touring', a pozniej dopiero karty nV)"

 

6600 gt jest słaba??

 

znajdź mi teraz kartę ATI za ok 700 zł, która jest wydajniejsza od 6600 GT

 

zwłąszca, że za ok 500-550 zł można kupić MSI 6600 Diamond 128 DDR3, która może stabilnie pracować na okolo 520 rdzeń i 1200 mhz pamięci

(bez zmiany chłodzenia i biosu)

 

każdy kto zna się na sprzęcie i nie jest ślepym fanatykiem wie, że 6600 GT to strzał w 10

 

Ps. ja czekam na Fudo bo jak narazie Nvidia ostro dominuje w świecie kart

 

Pozdro

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niedługo mamy X800GT zobaczymy co to warte i jego cene. Może się okazać że będzie lepszy od 6600GT ale zarówno droższy. Jesli bedzie kosztować 800-900zł to nieopłaca się go kupowac. Lepiej kupić 6600GT. No ale jeszcze wszystko zależy od tego ile będzie wydajniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze jest lepszy od 6600GT to juz wiemy po testach ktore przeprowadzil HKEPC.

Ale jesli faktycznie cena bedzie przesadzona, to mam ta karte gleboko w d... i biore msi 6600 diamonda o ktorej wspominal bachus81 za 499zl :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hkepc.com/hwdb/x800gt-5.htm to jest panowie link gdzie dokaldnie widac jak x800gt 256mb radzi sobie z konkurencja.....czylki 6600 gt wiec ludzie nie piszcie ze nie wiadomo ktory bedzie wydajniejszy!!

 

podrugie co do nazw nie swiadczy to moze o firmie ale nie powinni tak robic bo jest to tylko po to aby "głupi Kowalski" widzac nazwe myslal ze gt jest lepsze od x800 mimo niskiej ceny i byl swiecie przekonany ze kupujac ta grafe robi interes zycia:D

 

jeszcze co do ceny to od 6600gt napewno nie bedzie wieksza!! bedzie bardzo poruwnywalna jesli wrecz nie taka sama!! w ameryce 6600gt kosztuje tez ok 150 USD:D tylko ze raczej jeden z uborzszych:)

 

a poczwarte to byl moj pierwsz post na tym forum pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800GT będzie bardzo dobrą kartą dla użytkowników, którzy mają trochę mniej zasobny portfel, a oczekują od "swojej" kart dobrych wyników.

jak wiemy karta posiada procesor R480, który jest również używany w segmencie gigh end dla kart z serii X850 :), a co za tym idzie te biedne 8 potoków będzie można pewnie "modnąć” na 12 lub nawet 16 :)

 

http://www.bit-tech.net/news/2005/08/08/club_3d_ragextreme

 

więc czekamy :)

mam nadzieje że cena będzie w granicach 600zł nie więcej :)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...