Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 05_03_1992

w imperium takie same ceny <_<

a dużo cichszy bo to że cichszy to jeszcze dla mnie pocieszenie nie jest :D cichszy niz na x850 xt pe na 30%:?:

pozdr :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

a co powiecie na x190gt za 1100zl vs. powiedzmy his x1800gto (nawet zmodowany) za +/- 950 ?

jak dla mnie nie ma sie \nad czym zastanawiac, tylko brac 1900...

za 950 zl wolal bym 7800gt zamiast 1800gto.

bo to co innego niz 730 zl.

ostatnio na allegro mozna za 1100 wyrwac 1800xt z 512 ramu

a tego mimo miejszej ilosci px wolal bym na dzisiaj od 1900gt.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

dla mnie x1800gto to porażka, z tą ceną jaka jest w sklepach.... za 700 to by już było lepiej ale jakiś "nokaut" 7600gt to nie jest <_< ATI moglo sie bardziej postarac :( taki his to modowalny na 100% max 800,_ powinien kosztowac... za 1100,- mam 7900gt nowke, do tego oc i mam prawie 7900gtx ;) taki 7900gt to zjada x1800gto hisa a cena taka sama :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na x190gt za 1100zl vs. powiedzmy his x1800gto (nawet zmodowany) za +/- 950 ?

jak dla mnie nie ma sie \nad czym zastanawiac, tylko brac 1900...

Na razie X1900GT to nic specjalnego.

W 3DMARKach remisuje z 7900GT, a w wiekszosci gier narazie przegrywa.

12 Rop'ow troche "boli" w karcie, tej klasy.

Narazie dobre X1800GTO jednak jest lepszym wyborem(wiesz co bierzesz)

Inna kwestja to cena, 730zl za X1800GTO jest do zaakceptowania, ale 900zl< :wacko: NIE!

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mialem do wyboru 7600gt badz x1800gto.

Jako ze nvidia sie bawilem wziolem sobie na probe radka.

Sprzet mial byc nowy, juz nie chce mi sie bawic w uzywane badziewia.

 

Gdybanie doloz 200 to bedziesz mial to a 30 to bedziesz mial to nie jest na miejscu, mialem jakas kwote i w niej mialem sie zmiescic. Komp to nie wszystko. Nie mam jakis super wypasnych maszyn, raczej przecietne komputerki ale i tak mi wystarczaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

No ja mialem do wyboru 7600gt badz x1800gto.

Jako ze nvidia sie bawilem wziolem sobie na probe radka.

Sprzet mial byc nowy, juz nie chce mi sie bawic w uzywane badziewia.

 

Gdybanie doloz 200 to bedziesz mial to a 30 to bedziesz mial to nie jest na miejscu, mialem jakas kwote i w niej mialem sie zmiescic. Komp to nie wszystko. Nie mam jakis super wypasnych maszyn, raczej przecietne komputerki ale i tak mi wystarczaja.

Te pierwsze dwa to nie takie przecietniaki.Poza tym forum nie znajdziesz osob z podobnym sprzetem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

Te pierwsze dwa to nie takie przecietniaki.Poza tym forum nie znajdziesz osob z podobnym sprzetem :P

tez tak mysle..... :lol: lepsze od mojego ;) a moj jest chyba nie najgorszy ;) (czyt. dobry :rolleyes: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

No ja mialem do wyboru 7600gt badz x1800gto.

Jako ze nvidia sie bawilem wziolem sobie na probe radka.

Sprzet mial byc nowy, juz nie chce mi sie bawic w uzywane badziewia.

 

Gdybanie doloz 200 to bedziesz mial to a 30 to bedziesz mial to nie jest na miejscu, mialem jakas kwote i w niej mialem sie zmiescic. Komp to nie wszystko. Nie mam jakis super wypasnych maszyn, raczej przecietne komputerki ale i tak mi wystarczaja.

z 7600gt nic sie juz nie zrobi poza podkreceniem.

1800gto podkreci sie oraz jest nadzieja na szczesliwe wgranie biosu

od xl a w tedy over, 16 potokow oraz 256bit jednak bardzo oddali

ta karte wydajnosciowo od 7600gt.

W sumie zmodowany na 16 potokow 1800gto nie bedzie gorszy od 7800gt

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta - ale co jak sie nie zmoduje ?

gadalem ostatnio z kilkoma pracownikami sklepow i w prawdzie zaden nie probowal nawet modowac na 16p (w sumie to nie wiem co sie stanie jak karta nie pojdzie na 16p) ale bawili sie w krecenie... i raczej cienko

przecietnie wszystkim karta poszla na +/- 570/600... (dodam tylko ze wszyscy krecili szafirki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hehe ale 16 p. ;) zasze wolalbym 16 p niz jakies bajeczne oc ktore da i tak mniej niz te 4 dodatkowe potoki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Może niedługo na allergo pojawią sie jakieś selekty @16p po atrakcyjnej cenie, wtedy to nic tylko brać, i nie mówcie że 1800GTO to porażka bo karta jest całkiem niezła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

mowie ze porazka ja za cene w sklepach <_< ~1000zł

za 700 jest niezla.... ;) a his to nieporozumienie... co z tego że ma chlodzenie fajne.....

roznica w cenie porownywalnie do sapphire wynosi ~400zl.... to mogliby chociaz do tego hisa wc dac jakies fajne ;) za 700zl karte mozna wziac ale za 1000 w zyuciu... nawet hisa... za 1100 mamy 7900gt do tego oc na gtx i wypassss

 

Polecam ten test:

http://hardocp.com/article.html?art=MTAzOC...GVudGh1c2lhc3Q=

X1800GTO jednak gorsza niż 7600GT.. Jedyna nadzieja to modowanie, ale na mój gust za duże ryzyko.

no dobrze ale po oc x1800gto dostaje takiego kopa ze x1800xl bez oc zre... ;) x1800gto jest wg mnie bez watpienia lepszym rozwiazaniem niz 7600gt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten test:

http://hardocp.com/article.html?art=MTAzOC...GVudGh1c2lhc3Q=

X1800GTO jednak gorsza niż 7600GT.. Jedyna nadzieja to modowanie, ale na mój gust za duże ryzyko.

 

Aha przeczytaj test jeszcze raz i moze zobaczysz ze ten 7600GT ma podniesione zegary :D a X1800GTO jedzie na default.

450MHz wiecej na pamieciach robi swoje. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko te mhz na mem... ta szyna 256bit dla mem dużo daje i to już od rozdzielczości 1280 czyli w takiej jaka jest teraz standardem pomału grania. Sam może się skusze na jakieś x1800gto ale bez selekcji - jak najtaniej i próbować zrobić co się z tego da :D

Póki co gto2 jeszcze daje sobie rade B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

kurcze kto chce kupic x850xt pe i zalmana vf700cu rok gwary na karte za 750,-?? kupilbym sobie x1800gto od gecube ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten BFG strasznie ma te zegary podniesione - 25MHz na pamięciach (z 700MHz na 725MHz) i o 20MHz na rdzeniu. Nie jest to jakaś wielka różnica raczej, pewnie kilka procent.

Szyna 256bit w X1800GTO niewiele pomaga, polecam przejrzeć wykresy z gier. Na HardOCP jest porównanie na tej zasadzie, że wybierają maksymalne ustawienia na jakich da się grać na danej karcie w komfortowych warunkach. Często to właśnie na 7600GT można grać z lepszym FSAA czy anizo niż na X1800GTO. Pewnie, że to 128bit ogranicza jakoś tam wydajność, ale stereotyp, że przez to karta się nie nadaje do FSAA czy wysokich rozdzielczości chyba już tutaj nie działa.

Nie jestem jakimś fanboyem nvidi czy ati, póki co nie mam żadnej z tych kart i sam się zastanawiałem co wybrać. Jak dla mnie X1800GTO ma jeszcze sens gdy mamy pewność, że się zmoduje. Tylko potem w razie jakiejś awarii można dostać już gorszą kartę i ogólnie gra niewarta świeczki moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

ta - ale co jak sie nie zmoduje ?

gadalem ostatnio z kilkoma pracownikami sklepow i w prawdzie zaden nie probowal nawet modowac na 16p (w sumie to nie wiem co sie stanie jak karta nie pojdzie na 16p) ale bawili sie w krecenie... i raczej cienko

przecietnie wszystkim karta poszla na +/- 570/600... (dodam tylko ze wszyscy krecili szafirki)

i tak bedzie wydajniejszy po podkreceniu od 7600gt i wydajniejszy w aa.

plus maly bajer aa + hdr ale przy tej wydajnosci grywalnosc w takim trybie

moze byc ograniczona :-)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem :? ludzi ktorzy wzieli te X850XT za ponad 700zl

Przeciez za ta kasiore mozna byc szczesliwym posiadaczem 7600GT, albo X1800GTO

Mamy polowe 2006r a ludzie dalej placa spora kase, za przestarzale(przeparaszm za okreslenie, nie chce nikogo urazic :) ) produkty. Co z tego ze wydajnoscia minimalne ustepuja powyzszym karom, ale proponuje porownac Age of Empaires 3 i Obliviona, jak wygladaja na kartach z DX9, a jak na DX9c(HDR).

Roznica w oborazie jest udezajaca (glownie dzieki HDR'owi), a w nowszych grach ta roznica w wygladzie gierek, bedzie poglebiac.

 

P.S Absolutne nie przekonuje nikogo zeby zamienial X800/850XT na 7600GT/X1800GTO. To akurat nie ma sensu :)

Ale jak ktos bierze karte do nowego kompa, w tym przedziale cenowym, to tylko brac jedna z tych dwoch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Czemu dali test z podkręconym 7600GT... niech dadza na defaulcie i wtedy będzie można gadać, co jak co ale zaczyna mi sie podobać ten X1800GTO, w każdym razie czekam na selekty jakieś B)

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty sa bardzo porownywalne.

W jednych grach wypada lepiej NV w innych ATI.

Testy wiadomo jak sa robione. Nie ma sie co klucic nad tym ktora lepsza. GF ma wyzsze zegary X ma 256bit. Kwestia kto jak wykorzystuje karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...