Skocz do zawartości
LuKe

Monitor Lcd 20" Nec 20wgx2

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba do posiadaczy tego monitora: napiszcie, jakie macie ustawienia poszczególnych parametrów, ochłonąłem już po zakupie i teraz staram się znaleźć taką kombinację, która nadawałaby się do przeglądania netu, pracy z tekstem (bez wypalania spojówek), gier (obecnie testuję na FarCry, Zumie i Vice City), a i zdjęcia wyglądałyby znośnie. Jest co prawda takie powiedzenie: "do wszystkiego - do niczego" :wink: , ale może uda się znaleźć jakieś sensowne ustawienie? Chwilowo u mnie jest tak:

 

Brightness: 17,9%

Contrast: 82,8% (czerń jest w jak najbardziej akceptowalna, a jednocześnie gradient między np. odcieniami szarości wyraźny)

Advanced DVM: Off (przy włączeniu kontrast idzie w górę, ale jasność za bardzo w dół)

DV Mode: Standard (jakoś kolory najbardziej mi pasują)

RGB: Native

Sharpness: 8,3% (ClearType oczywiście włączone)

Led: 40% :D

 

Dołączona grafika

schemat pochodzi ze strony dpreview.com

I jeszcze przydatne programiki (do pobrania np. z LCDinfo.pl):

 

Show Me The Colors - dobry jest test Black and White Test Patterns -> Greys, pokazujący przejścia pomiędzy poszczególnymi odcieniami szarości

Test Screens v.2.5 - wyświetla kilka ekranów z różnymi wzorami, polecam zwłaszcza testy Color Scales i Brightness

Monitor Calibration Wizard - pozwala ustawić poszczególne parametry za pomocą prostego kreatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do filmow i gier dawaj sobie STANDART i nie zmieniaj kontrastu i brighta czyli miej 50% brigta i 50% contrastu

 

do pracy w windowsie i necie daj sobie TEXT i tez nie zmieniaj brighta i contrastu za duzo roboty zeby co chwile ustawiac odpowienie brigty i contrasty, starajk oczy przyzwyczajac do trybu TEXT potem z biegiem czasu bedziesz mogl dac STANDART i casly czas juz w tym pracowac zeby potem nic nie zmieniac :) ja juz prawie przyzwyczailem oczy do STANDARDU tylko czasami w nocy jak juz chodze po necie daje TEXT bo wali po oczach :)

 

co do sharpness to ja mam to na 70 % ustawione z tego wzgledu ze mam w windowsie rozdzielczosc 1280 i mam wtedy wyrazniejsze litery

 

co do czerni jest ona idealna jesli sie siedzi 1,5m od monitora na prost niego :) , dobre jesli sie filmy ogllada wtedy mozna tak daleko siedziec zadawalac sie prawdziwa czernia na filmach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, czekam jeszcze do poczatku wrzesnia i zamawiam monitor.

 

[*]Największa i najbardziej dotkliwa: cena :? (ale warto się wykosztować).

Z tym juz sie pogodzilem. I tak monitor to zakup na kilka ladnych lat, wiec z tej perspektywy roznica kilkuset zlotych nie jest az tak bolesna.

- Mam za dużo miejsca na pulpicie i nie wiem co z nim zrobić.

Ja tego problemu miec nie bede, bo na pulpicie mam zaledwie 2 ikonki i nie planuje wiekszej ilosci :)

Bede musial za to znalezc jakas ladna tapetke w natywnej rozdzialce lub ewentualnie pomyslec nad przerobieniem obecnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w dodatku tryb TEXT u mnie powoduje wypalenie gałek ocznych. Generalnie moje ustawienia biorą się z uśrednionych najlepszych wyników z:

  • Vice City;
  • FarCry;
  • Dungeon Siege 2;
  • kilku filmów DVD (The Simpsons, Seven, Die Hard);
  • praca w Wordzie (jestem w trakcie pisania magisterki, więc spędzam na pracy z tekstem po kilka gdodzin dziennie);
  • strony i fora internetowe, do tego GG (musi być widoczny kontrast między oknem nadawcy a odbiorcy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej porze mogę powiedzieć że to już dzisiaj prawdopodobnie też stanę się szczęśliwym posiadaczem NECa 20WGX2. Wypatrzyłem go w Balcie i powiem że jestem pod wrażeniem. Nie znalazłem żadnych powodów do narzekań.

Oczywiście oprócz ceny. Ale nie będę mógł przeprowadzić testów w grach póki co ze względu na moją starą grafikę GF2mx400 ale to pewnie nie długo się zmieni ponieważ jeszcze czekam na Asusa P5B-V DH Deluxe dzięki któremu zmienię wszystko w kompie , ale na razie nie będę inwestował w grafikę inną póki nie pokażą się te zgodne z DX10. Sądzę że ta zintegrowana na płycie Asusa da radę tej natywnej rozdziałce , a grać będę po zakupie wpełni zgodnej grafiki z DX10.

Jeszcze tylko sprawdzę w sklepie ten egzemplaż monitora między innymi

w sposobie odtwarzania filmów High Definition i pozostanie tylko bulić i brać. Jedyne moje zmartwienie to brak wsparcia HDCP.

Mam pytanko czy Vista po tych ostatnich rewelacjach że obrazy zabezpieczone wymagać będą monitora z tą technologią naprawdę będzie tego wymagać? Czy ktoś znalazł gdzieś takie info na ten temat?

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już monitorek jest suuuuper.

Po wgraniu sterowników z płyty pochodzącej z zestawu mój GF2mx400 pięknie wszystko wyświetla w rozdziałce 1680x1050.

O grach narazie nie myślę z tą grafiką ale już nie długo się to zmieni.

Jestem zadowolony z zakupu. Żadnych rozświetleń ekranu po rogach ani żadnych wadliwych pikseli i subpikseli na całej powierzchni ekranu. Wszystko gra od samego początku .

Jedyny problem to to że musiałem pościągać nowe tapetki na pulpit, bo te stare okazały się brzydkie po rościągnięciu. B-) Ale w necie jest ich mnustwo w rozdziałce 1680x1050.

Filmy DVD odtwarzane przez powerDVD7 są bardzo ładne. NEC obnaża słabą jakość filmów DVD z gazetek ale da się oglądać w natywnej rozdziałce na pełnym ekranie. Zato prawdziwe orginały ze sklepu i wyporzyczalni są naprawdę super zwłaszcza nowe hity kręcone pod wysoką rozdzielczość. :D

 

A to tapetka co się bardzo ładnie prezentuje na moim ekranie

post-138114-1157469292_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem dzisiaj dwa w pokoju :) Zamowilismy z kumplem i dzisiaj w koncu przyszly. Z racji, ze jego nie bylo jak je przytargalem do domu to mialem prawo wyboru "pudelka". Pech chcial, ze wybralem sobie 1 bad pixela na starcie (druga sztuka nie ma zadnych...). Na szczescie jest w malo widocznym miejscu.

 

Pierwsze wrazenia bardzo pozytywne... monitor jest niby malutki, ale sam ekran jest tak wysoki jak w mojej 19" CRT, a o szerokosci nie wspomne. Jeszcze nie wiem co zrobic z nadwyzka miejsca (zarowno na ekranie jak i na biurku), ale cos wymysle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam "troche" pecha do sprzetu.. najlepsze jest to, ze mialem wybor, bo zamawialem z kumplem 2 sztuki.. i wybralem tego z subpixelem :D

No ale spodziewalem sie tego.. jakbym wzial tego drugiego to pewnie tam by byl ten pixel :) Jesli to ma byc jedyny wadliwy pixel to pol biedy, bo widac go tylko na jasnych tlach, a tych raczej unikam.

Gorzej jak wyskoczy ich wiecej, w przypadku tego monitora wg 2 klasy normy ISO moga byc po 3 badpixele typu pierwszego i drugiego i ok 8 subpixeli... mam nadzieje, ze az takiego pecha miec nie bede :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde mnie zaskoczyles, nie spodziewalem sie ze w tej klasie monitorw wyskocza jakies bad czy sub pixele, chyba jestes jedyny ktory takowe posiada

 

ja tez mam pecha co do sprzetow zawsze mi sie cos psuja ale naszczescie monitor mnie jak narazie nie zawiodl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde mnie zaskoczyles, nie spodziewalem sie ze w tej klasie monitorw wyskocza jakies bad czy sub pixele, chyba jestes jedyny ktory takowe posiada

A gdzie tam, ja też mam jeden :lol:

 

Mój widać jedynie na czarnym tle, pojawił się chyba (?) po dwóch tygodniach od zakupu. Trzeba się mocno przyglądać, żeby nie pomylić go z drobiną kurzu. Myślałem, że gorzej zniosę to przykre wydarzenie, ale wogóle mi to nie przeszkadza, bez wpatrywania się we wskazane miejsce jest niewidoczny.

Tu dokładniejsze miejsce na monitorze (zaznaczyłem kółkiem w Pancie):

 

Dołączona grafika

 

A w powiększeniu wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że gorzej zniosę to przykre wydarzenie, ale wogóle mi to nie przeszkadza, bez wpatrywania się we wskazane miejsce jest niewidoczny.

Dokladnie tak samo mialem.. dopoki ktos nie chce, zebym mu go pokazal to nie zwraca na siebie uwagi.. myslalem, ze bedzie gorzej.

 

A oto co ciekawego przydarzylo mi sie jak podlaczalem drugie zrodlo przez d-sub'a (komp kumpla). Po wyjsciu z gry cos sie windowsowi pogubilo i wyszlo tak:

post-295-1158259314_thumb.jpg

 

BTW.. filmy w HDTV 1080p robia wrazenie... przegladanie fotek tez wyglada zupelnie inaczej niz na CRT.. kolorki sa naprawde fajne.. ogolnie jestem bardziej zadowolony niz nie ;) Szkoda, ze nie mam czasu, zeby sie nim porzadnie nacieszyc, bo praca zjada spory kawalek dnia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój koleś to już nawet nie kupuje sprzętu tylko mnie prosi , bo wie że na bank trafi uszkodzony ! Niektórzy to mają peszka ! Matryca REWELKA (!!) jak się dobrze wyreguluje pod swój wzrok to jest kryształ. Ostatnio znalazłem czas na pogranie i wróciłem do COD2, na max ustawieniach w grze jest taki realizm (twarz dowódcy na początku - widać krosty z bliska) na widescreen że morda się cieszy !!

LuKe: pare adresów z filami HD:

Portal HDTV

Kapitalna Lista Oficjalnych Klipów Hd

The Official HD Video Clip List

Zwiastuny High Definition

WMV HD Content Showcase

 

Jakby było mało to dołożę więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisali niczego, czego bym już nie wiedział: świetny monitor i tyle, z całą pewnością wart wydanych na niego pieniędzy :wink:

No a co mogli jeszcze dodac? :lol2: Sam decyzje podjalem dawno, teraz tylko jeszcze bardziej sie do niego przekonuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vojt te stronki z HD juz poznalem zdeka wczesniej :) , jak masz jakies inne mozesz zapodac B-)

 

co do tego testu czytajac go dowiedzialem sie ze w tym NECu wystepuje wieksza glebia 3D niz w zwyklych innych LCDkach gdyz nec posiada szybe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak samo nie do zaakceptowania, jak brak regulacji góra - dół (czyli mnie nie przeszkadza wcale, po prostu nie zwracam na to uwagi). Ale ja jestem w tej dobrej sytuacji, że mój wcześniejszy CRT NEC też miał szybę, więc może po prostu przywykłem.

 

To chyba tak jak z różnymi poziomami detali w grach: jak porównujesz naraz dwa obrazki to widzisz różnicę, ale jak już zaczniesz grać to po prostu się nie przyglądasz. Moim zdaniem szyba to niewielka "cena", jaką "płaci się" za tak wyraźne i nasycone kolory. Kwestia gustu, na 100% trzeba sobie obadać przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vojt te stronki z HD juz poznalem zdeka wczesniej :) , jak masz jakies inne mozesz zapodac B-)

 

co do tego testu czytajac go dowiedzialem sie ze w tym NECu wystepuje wieksza glebia 3D niz w zwyklych innych LCDkach gdyz nec posiada szybe

Na TEJ stronce są dziesiątki bezpośrednich (do pobierania) linków do demówek jak i kolejnych adresów do następnych stron. Jak masz bardzo szybkie łącze to może w tydzień :-P ściągniesz.

 

Santi, co do szyby to tylko zaleta, jak już koledzy napisali uwydatnia głębię czerni, (również kolorów) w/g mnie dodaje "blasku" kolorom. Ja akurat nie lubię matowych matryc więc mi pasi ! Miałem Belineę CRT z szybą i to nie był żaden problem - wręcz odwrotnie.

Poza tym jak zarysujesz lub coś gorszego (odpukać !!) ekran to co będzie taniej wymienić w tym modelu ?, szybę czy matrycę AS-IPS ?

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...