Skocz do zawartości
rafik1990

szybkie łącze internetowe, strony ładują się wolno bądź wcale.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na Forum więc przy okazji się witam :) Siema!

Problem mam następujący, strony internetowe nie ważne czy to z opery czy innej przegladarki ładują się wolno a niektóre wcale. Przy pobieraniu idzie jak burza. korzystam z łącza radiowego od sąsiada. Jego łącze to neo 6Mb  i dzieli sygnał dużą anteną na dachu, aktualnie z klientów AP jestem tylko ja i jeszcze jedna osoba. Połączenie wygląda następująco. Antena Yagi (tuba) wycelowana bezposrednio w antene nadawczą, brak jakichkolwiek przeszkód typu drzewa itp. odległość jakies 250-300m w lini prostej. odbiornik to router edimax BR-6204WG z funkcją klienta. łącze się z nim po kablu do laptopa Asus X54HR. AP nadawcy to Linksys WRT54GL. Siła sygnału według Edimaxa to 60% System wydaje sie być czysty, skan oraz czyszczenie adwcleanerem oraz combofixem nic nie dało. Dodam że mam dostęp do ustawień AP nadawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecna pomogło... Jesteś Wielki hehe... Dzięki serdeczne. Jeszcze jakies porady żeby usprawnić łącze? głównie zależy mi na Ping-u bo korzystam z gier online ( dota 2 )

Edytowane przez rafik1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś wybrał się ze swoim lapkiem do sąsiada i sprawdził jaki będzie ping gdy podłączysz się do jego routera kablem.

Poznasz w ten sposób punkt odniesienia wobec tego co uzyskujesz u siebie.

 

Magicznych sposobów na obniżanie pingu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech sprawdzi czas odpowiedzi od bramy routera sąsiada... 192.168.x.x -t

Jesli 2 klient ewentulanie ISP daje czadu z Torentami etc... to nie jest fajnie..

 

P.s w Routerze ISP też warto ustawić nowe DNS-y. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...