Skocz do zawartości
makaj95

Słuchawki półotwarte/zamknięte ~250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam/

 

Niedługo (początek lipca) będę kupował komputer stacjonarny. Na wakacjach będę chciał odpocząć i wieczorami pograć sobie w gry tj. CS, CoD, BF, Skyrim, GTA etc.

 

Poszukuję słuchawek półotwartych/zamkniętych, które:

 

- dobrym stopniu odizolują mnie od otoczenia i pozwolą się skupić wyłącznie na grze.

 

- zapewnią mi dobre pozycjonowanie przeciwników w grach FPS

 

- będą miały odpowiednio dużą wielkość, żeby nie uciskały małżowiny (uszu nie mam odstających, ale mam twarde chrząstki w małżowinie, głowy nie mam za małej ale też za dużej)

 

- wygodne. Będę je nosił średnio 4-5h bez przerwy, więc chciałbym uniknąć bólu czy większego dyskomfortu.

 

- będą miały mikrofon, ale niekoniecznie. Zawsze mikrofon można dokupić i nie stanowi dla mnie to żadnego problemu, jeśli headset miałby zaszkodzić w wyborze słuchawek o dobrym pozycjonowaniu.

 

 

 

Kwota, jaką mogę zainwestować to +/- 250 zł. Będę je używał przede wszystkim do grania w FPS + czasem do posłuchania muzyki hip-hop lub dubstep, electro, czasem rock, której słucham najczęściej na YouTube w jakości min 720p.

 

Docelowe źródło dźwięku to będzie Integra Realtek ALC 887 (plus 2x na miesiąc z telefonu) i tutaj też pytanie, czy taka integra będzie odpowiednia? Czy jednak jest wymaganie zainwestowanie w np Asus Xonar DG (nowe)? Nie chciałbym wydawać dużo na kartę dźwiękową, bo nie mam dużego budżetu i tak.

 

 

 

Chciałbym zestaw na minimum 2 lata. Czy opłacalniej i lepiej do gier będzie zainwestowanie w słuchawki do 150zł i drugie tyle na kartę dźwiękową? Czy jednak słuchawki do 250zł z integrą lub z dokupieniem sobie na jakąś okazję karty dźwiękowej w późniejszym okresie?

 

 

 

Dotychczas używałem słuchawek na karcie zintegrowanej też Realteka (nie pamiętam modelu) i na telefonie oczywiście:

 

- Philips SHP1900 (na pierwsze w życiu słuchawki do grania sprawdziły się świetnie. Porównując pozycjonowanie z głośnikami za darmo do zestawu komputerowego to niebo a ziemia )

 

- Creative HS-800 (porównując do poprzednika sprawiły się dużo lepiej. Lepiej trzymały się głowy, lepiej mogłem słyszeć kroki i pozycjonować dokładniej)

 

- Steelseries Siberia V1 (aktualnie posiadam) (jakoś dźwięku podobna do HS800. Dają radę, jednak czasem pozycjonowanie sprawia trudność, jeśli sporo się dzieje na mapie)

 

- Steelserie Siberia V2 (u kolegi 2 razy miałem ubrane) (nie testowałem podczas grania, ale słuchania muzyki. Fajnie izolowały od otoczenia i dźwięk był wyraźny. Możę dlatego że konstrukcja słuchawek zamknięta i pierwszy raz taką miałem na głowie, więc nie mam porównania z innymi takimi)

 

- Steelseries 9H (u kolegi miałem możliwość zagrania na tych słuchawkach w CSa. Cenowo są bardzo wysoko, więc się dużo jarałem jak je miałem. Porównywałęm je do swoich Siberia V1 i wypadły dużo lepiej. Były podłączone do dołączonej na usb karty dźwiękowej "7.1".

 

- Niezliczona ilość tanich słuchawek dousznych do telefonu, zaczynając od chińskich za dosłownie 5 zł, po słuchawki Nokii, Samsunga dołączanych do telefonu.

 

 

 

Jakie słuchawki rozważam. Mam 250 zł (mogę dołożyć do 300zł, jeśli faktycznie będą tego bardzo bardzo bardzo warte), więc: (kolejność przypadkowa)


- Creative Aurvana Live! (200-230zł)

- Superlux HMD660 (wersja X za około 260zł)

- Superlux HMC631 (240-250zł)

- Encore RockMaster OE (200zł)

- Takstar PRO80 (300 zł, to jest max możliwości)

- Takstar HD6000 (260-300zł)

- Sennheiser PC320 ( z opisu w sklepie otwarte niestety) (240zł)

- Superlux HD681 Evo MKII ( Evo BK w cenie około 130 zł)

- Superlux HD330 (120-150zł)

- Takstar TS662 (200zł)

- Audio-Technica ATH-SJ55 (ok 240zł)

- Sony MDR-V55 (200zł)

- Takstar HD2000 (130zł)

- Superlux HD660 (130-150zł)

- Shure SRH240A (200-220zł)

- Superlux HD669 (130-150zł)

 

 

Te słuchawki chciałbym podpinać pod integrę (ew. pod Xonar DG lub Creative Sound Blaster X-Fi)

 

 

Z góry dziękuję za pomoc i Wasze opinie.

 

Pozdrawiam :)

 

Edit: Zmieniłem listę wybranych przeze mnie słuchawek.

Edytowane przez makaj95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. https://www.morele.net/sluchawki-hyperx-hx-cloud-khx-h3cl-wr-636654/

B. dobre sluchawki, rebrandy Takstarow Pro 80. Z racji tego ze maja dosc wysoka impedancje polecilbym je napedzic Xonarem DG/DGX. (wbudowany wzmacniacz sluchawkowy)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh

Półotwarte i niezbyt dobrze izolujące to są koss ur-40 - mic zalmana(lub jak u mnie od karty creative...). W grach sprawują się wysmienicie. Inna sprawa ze bez sbx pro studio uruchomionego z surround-em jest gorzej łamane przez lipa jeśli chodzi o lokalizowanie przeciwników. Po wlączeniu bajka.

 

Hyperx Cloud - sprawdź media-expert. Byłem 2 tyg temu w pl, mieli tam po 249 albo 269zł. Testowałem na dźwiękówce razer barracuda ac-1(taka sobie) i tłumią dobrze, na telefonie na ulicy też super. Co do pozycjonowania to czekam aż je syn tu przytarga, zostawiłem go z nimi u babci. Więc za miesiąc gdzieś zdam relację czy są lepsze od kossów...

 

A koss to już moje drugie. Poprzednie dobite ale nadal działają, kable połatane, uchwyty na klej(po 3-4 latach padło). Czemu je polecam - bo za dużo basu w nich nie ma(a w grach jest on nieistotny bo kierunek basu określić ciężko) ale soprany i wysokie są czyste. Mimo że półotwarte to każdy szelest na tym zestawie z creative słyszę i dostałem już 3 bany w AA:PG na prywatnych bo uznali że mam radar. A o ile nie ma jakiś zagłuszaczy w tle sceny to słychać np jak się kolo czołga, za drzwiami, po schodach...

 

PS syn gra w csgo, kręci wyniki 2 do 3fr czasem. Ja po dokupieniu dźwięku(karta i koss) wykręciłem z 1.35 na 1.75. https://www.americasarmy.com/soldier/310434/career-stats

godzin w grze mam 6xx, bo od bety. Potem był reset licznika godzin. FR pozostał. Startowałem ze śmiesznego 1.2 bo grałem wcześniej na badziewnym IPS...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak przedmówcy. Albo Cloudy, albo UR40, fajnie by było do Kossów chociaż jakąś tańszą dźwiękówkę. Ostatnio właśnie w połączeniu z X-FI Xtreme Music gość sobie dość chwalił pozycjonowanie. Ew. jeszcze Xtreme Gamer i może sterowniki Pax z hardwareheaven.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...