Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ArkiTech

Problem mam z kartą taką jak w temacie a mianowicie Radeon Excalibur HIS 9500@Pro 128mb/128bit na AGP.

Karta po włożeniu do slotu powoduje wyświetlanie czegoś takiego post-178696-1262863235_thumb.jpg na ekranie i wysyłanie z biosowego głośniczka szybkich krótkich sygnałów dźwiękowych do czasu wyłączenia kompa.

Mój sprzęt to P III 750@802

MaBo bliżej nie określony PcPartner (AP133AAS3-C962/AP133AMS3-968/AP133AAS13-C950 / A-Trend ATA-V941-CX0/V962(B)-SX1) ma chip VIA apollo 694x+686b

zasilacz jakiś cinkciaż niby 350 wat.

Co może być problemem tej karty w tej konfiguracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkiTech

Szybkie bip, bip, bip... i tak aż nie wyłącze komputera próbowałem to liczyć ale raczej nie ma takiej sekwencji awarda ani phoenixa bo najdłuższa ma bodaj 11 sygnałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkiTech

Taki mam zamiar ale kumpel, który ma kompa z agp będzie dopiero w sobotę, a i to nie jest pewne, więc szukam innych sposobów sprawdzenia co się stało w międzyczasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To karta do kosza. Spraw sobie 9550 128MB/128bit (dostaniesz za 30+wysylka), wbrew pozorom to jest inna karta, w nizszym procesie technologicznym = znacznie mniej sie grzeje, ma 4 potoki 128bit(nic nie odblokujesz), ale za to osiaga wyzszy zegar na rdzeniu niz 9500/pro mimo to jest troche slabsza od 9500pro, od 9700 juz dosc sporo(mialem 9500 256bit@9700 i kilka 9550), choc przy twoim procu nie bedzie zadnej roznicy. 9550 jest zdecydowanie mniej awaryjna niz 9500. Co do marki to najlepiej chyba wziąć gigabyte ze wzgledu na pasywne chlodzenie ktore w zupelnosci wystarcza, nawet po oc, a wentyl zawsze mozna dolozyc. W sapphirach jest kręciołek ktory lubi pasc/rzęzić, a radiator nie jest taki fajny prosty jak na gigabyte tylko jakis fikusny przez co trzeba sie troche pobawic z mocowaniem wentyla(np klejenie) albo go wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...