Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Phanteks Eclipse P600S TG - x-kom / komputronik Jeśli miałbym polecić jakąś przewiewną obudowę pod takie podzespoły + LC. WPisz na YT zachodni YT-berzy mieli je już dawno temu dostępne.
  3. te temperatury VRM.. tak na szybko większość tych płyt testowanych ma jakieś radiatorki.. więc to temperatury cewek pewno wyskoczyły.. bo nie wieżę w takie temperatury na radiatorach.. układy pod spodem łapały by pod 150-170 stopni ;-) już by luty miękły.. Gdzieś jest dokładniejszy opis tego? Tak na szybko USB 3 gen 1/2 - sam chipset zapewnia 2 porty takie 2 takie.. nie wszystkie płyty wyprowadzają gen2 albo czegoś nie dostrzegam.. Najgorsze.. mam noctua NH-D9L.. nic innego mi do obudowy się nie zmieści.. i będę musiał szukać jakiegoś zestawu pod AM4.. pytanie czy blaszki pod AMD znajdę.. @B@nita - z tym zasilaniem bym nie przesadzał.. AORUS dostarczył 250w w tej tabelce powyżej.. mało kto będzie wkładał takiego procka - nawet w przyszłości.. więc lekka ręka włożyć tam będzie w przyszłości prawie wszystko.. TDP raczej spada procesorów niż rośnie..
  4. Idź na kraniec świata i skocz. Zakładając że teoria głoszona przez płaskoziemców nie jest ci obcą.
  5. Odpowiedz przesłaliśmy w wiadomości prywatnej. Pozdrawiamy x-kom
  6. Mam pytanie czy zasilacz 750W wystarczy do uciągnięcia dwóch kart 2070 Super i Ryzena 3900x? Czy może lepiej kupić zasilacz 850W? Sprzęt NIE będzie podkręcany. Pytam bo chciałbym sobie zostawić w przyszłości możliwość dołożenia drugiej karty graficznej. Czy wybrane zasilacze są wystarczającej jakości?
  7. Ten na filmie Blacka ma i5-9300H. Kadłubki Clevo kupują ci którzy chcą wymienić od razu pastę (np. liquid metal) dać RAM z niskimi CL i wydajne dyski SSD - tak by robiły za mobilne stacje robocze lub laptopy gamingowe ale ciche (tuning ustawień + prema bios).
  8. Nie kupuj montowanego do ściany kup zwyczajne do biurka! Sam przerabiałem jak nie miałem warunków i najgorsze z opcji. https://drive.google.com/drive/folders/1CwIV6uUrp-leAmWHVkEwjMMQWat5CBvn?usp=sharing
  9. AOC Q2790PQU/BT - morele / x-kom Taka sugestia ode mnie, 24" dla WQHD (1440p) to mało musiałbyś mieć blisko bardzo monitor postawiony żeby nie wł. skalowania "okienek" w systemie. Albo zyskać jedynie na jakości wł. skalowanie. Do pracy lepiej kupić 25" jeśli ma być blisko 55-60cm (niewiele modeli, mało kto produkuje) albo 27" jeśli dalej.
  10. Czy mi się wydaje czy @Genocide_ to jest typowy troll? Ja na oślej gdziekolwiek nie wejdę zaczynam go widzieć z tymi chemitralis.
  11. Ktoś jeszcze wierzy w chemitralis? :D Kurde a myślałem, że tutaj poważne tematy są poruszane :D
  12. A ja kupuję z Ali i szkło i etui. Generalnie cena 1$ i masz wzór jaki chcesz. Nie wiem czemu w PL marża jest aż tak duża na etui.
  13. Plus z tego co widzę na stronie Dream Machines ten model jest tańszy niż Hyperbook (jak zrobisz ten sam konfig). https://dreammachines.pl/pl/notebook/G1660Ti-15PL25 To czemu polecasz droższy model?
  14. @FxJ cena chyba lepsza jest jednak na MSI w X-Kom a model na papierze jest ten sam.
  15. Mi osobiście bardzo się podoba ten model, lecz praca chłodzenia wiele pozostawia do życzenia. (ponoć to przypadłości konkretnej sztuki, lecz za tą cenę nie powinno mieć to miejsca) Najważniejsze że jesteś zadowolony z zakupu. I w celach jakich go zakupiłeś spełnia swoje zadanie. Pozdrawiam
  16. Today
  17. To kij po kolei będę wymieniał: 1. Zasilacz 2. Dołoże RAM 3. Drugi SSD 4. MOBO 5. Procek 6. GPU i od nowa cykl ^^
  18. Thunder3 Dock Pro - Thunderbolt 3 Docking Station with 10GbE Ale zakładam że nie masz Thunderbolt 3 więc możesz zapomnieć o takim transferze.
  19. Ok, od dwóch dni mam u siebie Laptop ASUS ROG Strix G G531GU i7/16GB/512Gb/GF1660Ti/Win10 jak to działa ? Rewelacyjnie. Jeżeli ktoś chcę mogę wykonać konkretne testy po prostu napisz co wstawić. Ze swojej strony wykorzystuje do pracy przy pakietach biurowych i chromie, sprawa wygląda tak że mogę otworzyć i korzystać a luzie z 10 programów (cały pakiet office, adobe premiere, coś do crawlowania sieci) i chrome + 25 zakładek w tym youtube z 4K - tu już tylko ograniczeniem może być łącze u mnie 600mb akurat daje radę po laptopie nie widać zmęczenia, jedynie słychać wentylatory że zaczynają schładzać podzespoły. Ogółem w "pracy" nie jestem w stanie zagiąć tej maszynki a wymienione wyżej programy nigdy łącznie na raz nie zostają uruchomione. Więc na co dzień jest szybko, wydajnie i cicho bez różnicy z czego się korzysta. A gdyby zaszła potrzeba np. wykonania obróbki video, obliczania czegoś w excelu z zabawa w phytonie + muzyka w tle nie ma najmniejszego problemu. Daje to szanse na to, że także za 4 - 5 lat laptop "w biurze" będzie spełniał swoją rolę. Co do rozrywki. Podpiąłem laptop do TV kablem HDMI (panasonic tx 58ex780): Shadow of the Tomb Raider - Wszystko na ultra, wszystko on, jedynie raytracing off w 1080p gra płynna nie ma zająknięcia, przycięcia przyjemność z gry jak na PS4 Pro (płynna zabawa) nie wiem ile FPS mam to w poważaniu jest płynnie i miodnie. W 4K z HDR zszedłem w ustawieniach z chyba 3 - 4 ustawieniami na wysokie zamiast ultra - leci pięknie i płynnie Metro Exodus - Wszystko na on, ustawienia wysokie gra piękna i płynna - ile FPS ? bądźmy poważni, nie obchodzi to mnie jest mega płynnie i miodnie jak na konsoli. Assassin’s Creed Odyssey - Wszystko na full każdą pierdółkę na jak najwyższe w 1080p płynna i przyjemna rozrywka w 4K trzeba ociupinkę zejść Więcej nie testowałem bo nie ma sensu, można przyjąć tak: Wszystkie gry jakie miały premierę do 20.07.2019 r. na tym laptopie zostaną uruchomione w możliwe najwyższych ustawieniach w 1080p w 4K parę z gier będzie musiało poświęcić ustawienia ultra na rzecz "wysokie". Oczywiście ray tracing off. W trakcie gry słychać wentylatory i to w sumie może być dla niektórych minus. Momentami szumią konkretne, ale jeżeli ktoś miał pierwsze wersję PS4 to... jest ciszej :) normalna praca wentylatorów które schładzają taką jednostkę, bliżej końca gwarancji zmienię pastę termo na jakaś top, wtedy dam znać czy coś to dało. Wygląd ? ładnie nie jest to wizualnie typowo gamingowy laptop, ma swój charakter, mi wpada w oko. Sztywna buda, przyjemna klawiatura, touchpad po dwóch dniach jest przyjemniejszy niż po rozpakowaniu. Ogółem jestem bardzo zadowolony z zakupu. A gdy wynajdę sposób na wyłącznie tego leda w okół kadłubka rzeczy tylko klawiatura była podświetlona będę mega zadowolony.
  20. O, już rejs powrotny?
  21. Połączenie kablowe czy po Wifi ? USB 3.1 Gen 1 to max. 625 MB/s w idelanych warunkach , do 1,25 GB/s w wersji Gen 2. Jak nie masz USB 3.1 Gen2 to zapomnij o prędkości ~1 GB/s , w idelnych warunkach to te 625 MB/s . Jak połączenie było po kablu to jaki to był typ kabla , może też kabel ograniczał - do osiągnięcia tej prędkości potrzebujesz kabla kategorii 6 lub wyżej . Co do Wifi - teoretycznie da się uzyskać wysoką prędkość , choć sporo zalezy jakiego typu to USB 3.x masz . Dobry router pracujący w standardzie 802.11 AC / AX + 5GHz i taka sama karta , każde mające po 3 anteny zdolne do pracy na 80 mhz lub nawet 160 mhz
  22. Witam Podłączyli mi światłowód w domu z orange, mam laptopa DELL który posiada wbudowaną kartę 100 Mb/s, więc nie mogłem wykorzystać mocy łącza, podczas testu internetu maksymalna prędkość to 90 Mb/s, o łączeniu przez wi-fi aby uzyskać prędkość zbliżoną do 1 Gb/s mogę zapomnieć z wiadomych powodów . Zakupiłem wczoraj kartę sieciową 1 GB USB 3.0 marki LINKSYS (wachałem się miedzy nią a D-Link ale sprzedawca polecił LINKSYS) Podłączyłem do portu USB 3.0, i klapa, 320 Mb/s to maksymalna prędkość jaką uzyskałem. Czy ktoś ma pomysł dlaczego ? Co mogę zrobić w tej sytuacji ? Dlaczego tak się dzieje ?
  1. Load more activity

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.